Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia od 7. do 13.3.

NITRA

DIVADLO ANDREJA BAGARA

7. 3. o 10.00 h – Všetko za národ, Š

8. 3. o 10.00 a 18.30 h – Mŕtve duše, VS

9. 3. o 10.00 h – Všetko za národ, Š

10. 3. o 18.30 h – Koniec hry, VS

11. 3. o 18.30 h – Adam Šangala, VS

12. 3. o 18.30 h – Adam Šangala, VS

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA

8. 3. o 9.30 h – Hobit, ŠT

9. 3. o 9.30 h – Hobit, ŠT

10. 3. o 9.30 h – Hobit, ŠT

11. 3. o 9.30 h – Najväčšie cigánstvo, VS

13. 3. o 15.00 h – Najväčšie cigánstvo, VS

2. ročník cyklu hispánskych filmov: sekcia španielska občianska vojna - 10. 3. o 18.30 h - La lengua de las mariposas, režisér José Luis Cuerdo, cyklus predstaví snímky v španielskom jazyku s anglickými titulkami od súčasných medzinárodne uznávaných režisérov.

CINEMAX NITRA

7. - 9. 3. o 16.00 h – Na vlásku 3D

7. – 9. 3. o 16.30 h - Sammyho dobrodružstvá 3D

7. – 9. 3. o 18.30 a 20.40 h – Smrtonosná jazda 3D

7. a. 9. 3. o 18.20 a 20.30 h –Decká sú v pohode

7. – 9. 3. o 18.00 a 20.20 h – Rituál

7. – 9. 3. o 15.20, 18.10 a (nehrá sa 9. 3.) 20.50 h – Občiansky preukaz

7. – 9. 3. o 16.20 h – Bastardi

BABSKÁ JAZDA: 8. 3. o 18.30 h –Decká sú v pohode

ARTMAX: 9. 3. o 20.50 h – Single man

FILMOVÝ KLUB AULA UKF

7. 3. o 19.30 h – Počiatok, mysteriózny sci-fi triler USA/VB

8. 3. o 19.30 h – Pouta, psychotrilerový retrofilom ČR

NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER

8. a 9. 3. o 17.00 a 19.30 h – Poznáš muža svojich snov, romantická komédia USA/Špan.

10. 3. o 19.30 h – Vojdi do prázdna, experimentálny film Fr., Filmový klub

11. - 13. 3. o 17.00 a 19.30 h – Gulliverove cesty, moderná rozprávka USA

ŠAĽA

DK

9. 3. o 20.00 h – Single man, psychologický film USA, Filmový klub

10. a 11. 3. o 20.00 – Tron: Dedičstvo, sci-fi film USA

12. a 13. 3. o 20.00 h – Mesto, kriminálny triler USA

ŠTÚROVO

KINO DANUBIUS

9. 3. o 19.00 h - Habermannov mlyn, dráma ČR/SRN/Rak.

10. 3. o 19.00 h – Medzi stenami, psychologický film Fran., Filmový klub

12. a 13. 3. o 18.00 h - Sammyho dobrodružstvá, animovaný rodinný film Belg.

LEVICE

KINO JUNIOR

8. a 9. 3. o 18.30 h – Legenda o lietajúcom Cypriánovi, historicko-dobrodružná dráma SR/Poľs.

10. 3. o 19.00 h – Ja tiež, film Špan., Filmový klub Otáznik

11. 3. o 18.30 h – Život je taký, romantická komédia USA

12. a 13. 3. o 15.30 h – Artur a Maltazardova pomsta, anomovaný rodinný film Fr.

12. a 13. 3. o 18.30 h - Občiansky preukaz, trpká komédia ČR/SR

SEREĎ

KINO NOVA

8. a 9. 3. o 19.00 h – Čierna labuť, triler USA

10. 3. o 19.00 h – Čas grimás, hraný dokument ČR

11. a 12. 3. o 17.00 a 13. 3. o 15.00 h - Sammyho dobrodružstvá, animovaný rodinný film Belg.

GALANTA

DK

8. a 9. 3. o 19.00 h – Turista, romanticko-akčná komédia USA

12. a 13. 3. o 19.00 h – Tron: Dedičstvo, sci-fi film USA

NITRIANSKA GALÉRIA

Tvoriť môže každý! – do 4. 6., cyklus výtvarných dielní vzdelávacieho programu pre hendikepované deti, Farebná galéria a Ateliér NG, lektorka: Elena Tarábková

Zviera - do 5. 6., výstava zo zbierok Nitrianskej galérie k 3. ročníku vzdelávacieho programu Tvoriť môže každý!, Farebná galéria NG, kurátorka: Elena Tarábková

AVO AVO: Feminist Funeral – Bunker NG, kurátor Marián, potrvá do 13. 3., AVO AVO - Katarína Boborová a Emília Rigová je antifeministické duo, ktoré bojuje proti diskriminácii mužov a nefeministických autoriek. Členky skupiny, ktoré v roku 2010 ukončili doktorandské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici, nastavujú zrkadlo feministickým autorkám a štylizujú sa do polohy asexuálnych bytostí vystupujúcich v strednom rode. Používaním pracovných overalov pri ich performanciách svoju ženskosť zámerne potláčajú.

Alexandra Fazekašová a Petra Ševčíková: Strata bezpečia – Salón NG, kurátorka: Marta Hučková, potrvá do3. 4., absolventky VŠMU sa vo svojej tvorbe zaoberajú problematikou krízy subjektu - ženy - maliarky – človeka, ich výpoveď je plynulým presahom od klasickej maľby do objektovej, s využitím autorských techník

Viliam Slaminka: Ver mi, nie dvermi – Galéria mladých NG, kurátor: Omar Mirza, potrvá do 20. 3., výstava predstavuje mladého slovenského výtvarníka, ktorý hlavné zdroje inšpirácie nachádza v komiksoch, populárnej kultúre a filmoch. Jeho tvorba sa vyznačuje hľadaním nových možností maľby, napr. posunom obrazu do priestoru

Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk

Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov, každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

CVŽV LUŽIANKY

Marián Mikloš: Obrazy a sochy – Genius loci – výstava, potrvá do konca marca, kurátorka: Marta Hučková

PEŠIA ZÓNA A SVÄTOPLUKOVO NÁMESTIE

Profi(l)veselica, fašiangový sprievod, program Fašiangy na Ponitrí spojený s pochovávaním basy, fašiangový jarmok – 8. 3. od 10.00 h

SYNAGÓGA

Neberte nám princeznú - 14. 3. o 18.00 h, spracovanie známeho muzikálu v podaní žiakov tanečného odboru, usporiadateľ: ZUŠ J. Rosinského v Nitre, vstup voľný

Ildikó Botková a Peter Buday: Hranica – kresby a maľby, potrvá do 10. 4.

Stále výstavy:

Osudy slovenských židov – expozícia holokaustu

Shraga Weil: Grafika

PONITRIANSKE MÚZEUM

Ján Širka: Obrazy z Kovačice – do 20. 3., predajná výstava insitnej tvorby jedného z mladších príslušníkov insitných umelcov z Kovačice

Výstava diel akademickej maliarky Júlie Piačekovej - potrvá do 20. 3.

Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu, predstavuje vyše 2100 unikátnych archeologických nálezov od doby kamennej až po 18. storočie z územia celého Slovenska

Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie archeologické nálezy z Nitry a širokého okolia

Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty cicavcov a vtákov z nitrianskeho regiónu

Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky

Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA

Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18

Priebežne:

Čítajte s nami - 11. ročník čitateľskej súťaže pre 2., 3. a 4. ročníky ZŠ, informačné výchovy pre prihlásené triedy, Fraňa Mojtu 18 a pobočka Klokočina

Ja som prvák, ty si prvák - slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, Fraňa Mojtu 18

Prvýkrát v knižnici - 7. 3. o 9.00 a 10.30 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

Išli cvrčky poza bučky alebo Zvieratká v básničkách tety Ľudmilky – 7. 3. o 10.00 h a 8. 3. o 8.45 h, zábavný kvíz zo života a tvorby Ľudmily Podjavorinskej, 60. výročie úmrtia, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky, ktoré nepoznáte – 8. 3. o 9.00 h,čítanie z rovnomennej knihy, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Obrázky z výstavy – 8. 3. o 9.00 h, klavírny cyklus od Modesta Petroviča Musorgského, počúvanie hudobných ukážok s komentárom, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky deduška Večerníčka - 8. 3. o 9.00 h a 9. 3. o 9.00 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

Poznáte rozprávky Pavla Dobšinského? – 8. 3. o 13.30 h, čítanie úryvkov z rozprávkových knižiek, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

V kráľovstve plnom kníh – 9. 3. o 9.00 h, informačná výchova pre 1. a 2. ročník ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Poznáš rozprávkové postavy? – 9. 3. o 9.45 h, rozprávanie o postavách z ľudových rozprávok, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Moji obľúbení hrdinovia z dobrodružných a rozprávkových kníh – 9. 3. o 11.00 h, voľné rozprávanie o prečítaných knihách, určené pre II. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Danka a Janka – 10. 3. o 9.00 h, rozprávanie o rovnomennej knihe Márie Ďuríčkovej, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Do ktorej rozprávky patrím? – 10. 3. o 9.00 h, malý rozprávkový kvíz, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Danka a Janka sa predstavujú – 10. 3. o 9.00 h, rozprávanie o dvoch dievčatkách z knihy Márie Ďuríčkovej, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Prvé stretnutie s hudbou – 10. 3. o 10.00 h, oboznámenie detí so svetom hudby prostredníctvom hudobných žánrov, spojené s hudobnými ukážkami, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky, ktoré nepoznáte – 10. 3. o 13.00 h,čítanie z rovnomennej knihy, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

V prírode sa nenudím – 11. 3. o 9.00 h, rozprávanie o knihe Ruda Mórica Z poľovníckej kapsy, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Obrázky z výstavy – 11. 3. o 9.30 h, klavírny cyklus od Modesta Petroviča Musorgského, počúvanie hudobných ukážok s komentárom, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Prvýkrát v knižnici - 11. 3. o 10.30 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

CVČ DOMINO

Hôrka hľadá talent – 9. 3. o 14.00 h, pre deti z Nitry a okolia, kategórie tanec, spev..., v CVČ Na Hôrke

KOS

AMFO – výstavafotografických prác regionálnej súťaže amatérskych fotografov, potrvá do 11. 3.

Hviezdoslavov Kubín - 11. 3. o 9.00 h, súťaž v prednese poézie a prózy detí, obvodné koloŠaľa: MsKS - DK Šaľa

Ľudové a súčasné remeslá

Fašiangová maska - 7. 3. o 14.00 h, tvorivé dielne pre organizované skupiny detí, zhotovia si originálnu masku z koženky, peria, kožušín

Domáce zvieratká - 8. 3. o 9.00 h, modelovanie zo slaného cesta

Zápisy kurzy:

Orientálny tanec I. a II. stupeň – 7. 3. o 16.00 – 16.30 h

Kurzy

Joga - každý pondelok o 16.00, každý utorok o 16.00 a 17.30 h

Orientálny tanec začiatočníčky - každý pondelok o 16.30 h

Relaxačné cvičenia - každý utorok o 13.30 h

Kluby

Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí

Grafológia - 9. 3. o 17.00 h

Česko-slovenský poznávací klub - 10. 3. o 16.00 h, témy – Nežná poézia, epigramy a múdrogramy, Ženy významných vládcov

Klub diabetikov a poradenstvo nielen pre diabetikov – 10. 3. o 16.00 h

PKO NITRA

Program k MDŽ – 7. 3. o 17.00 h, moderuje Martin Nikodým, účinkujú: Otto Weiter, Andrea Frischer, FS Furmani, DFS Borinka

CENTRO NITRA

Tvorivé dielne - každú nedeľu od 15.00 do 18.00, 13. 3. - veselé varešky

VALAŠSKÝ ŠENK

Pakostra – 10. 3. o 20.00 h,pesničky Buty a iné: Radek Pastrňák - spev, gitara, Jiří Kostadinov - spev, gitara, Josef Pak - spev, kontrabas, basová gitara

Andrejground – 14.3. o 20.00 h

MUSIC A CAFE

The Blues Mother in Law – 11. 3. o 20.30 h, blú­zová svokra z Trnavy so svo­jimi 60´70´80´ ties


FRANKIE ROCK CLUB

Každý párny týždeň vo štvrtok – Jazz o deviatej: E.G.O. Group + hostia

Extense + Rodrigokruz + eXIT TOILET 12. 3. o 21.30 h

ROCK KLUB NAOZZAY

Zhoda náhod, Hovada.sk, Rozjete japko - 11. 3.

Teskohippies – 12. 3.

ZOC MAX

Veselá angličtina pre škôlkarov a školákov - každú nedeľu o 16.00 h

Zumba párty – každý štvrtok o 18.00 h

Pečieme v Maxe – každý piatok

Najsympatickejší psík Nitry - 12. 3. o 16.00 h, v súťaži sa nebude hodnotiť len vonkajšia krása ale aj psie sympatie a duša. Do súťaže sa môžu zapojiť úplne všetky psíky, registrácia je v ZOC MAX 12. 3. od 14.00 do 15.00 h

GALÉRIA MLYNY

Výstava fotografií – klimatické zmeny v Subsaharskej Afrike – do 12. 3., netradičná výstava fotografií organizovaná Slovenskou Katolíckou Charitou, obsahuje 12 panelov, ktoré vysvetľujú dopad a riziká klimatických zmien formou fotografií, mapiek a textov, ponúka príležitosť najmä pre deti a mládež dozvedieť sa o tom, aký vplyv má ich správanie na zdravie planéty

Veľká jarná Fashion šou - 13. 3. od 14.00 do 18.30 h, veľký módny kolotoč vo vstupnej hale - program plný módy, krásy i zábavy, 1. módna prehliadka - 15.00 h, 2. prehliadka - 17.00 h, od 14.00 - vlasová a vizážistická šou, tanečný hosť: členovia Klubu tanečného športu Lúče (latinsko-americké tance), hudobný hosť: Robo Opatovský

Casting modelingovej agentúry - 13. 3. od 14.00 do 16.00 h


AGROKOMPLEX

Nábytok a bývanie – 8. 3. – 13. 3., 21. medzinárodný veľtrh nábytku a bytových doplnkov

Fórum dizajnu - 8. 3. – 13. 3., 14. medzinárodná výstava nábytkového dizajnu

Bytex - 8. 3. - 13. 3.

AGROINŠTITÚT REŠTAURÁCIA

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 16. 3. o 18.00 h (stredy)

KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV

Pondelok – Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 – 15.30 h

Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 – 12.00 h

NITRIANSKA HVEZDÁREŇ

Exkurzie do astronomickej pozorovateľne –každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30

a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)

Večerné pozorovanie oblohy pre verejnosť - 10. 3. o 18.00 h

DMS

Výstava o Dolnozemských Slovákoch a stretnutie so Slovákmi z Dolnej Zeme žijúcimi, pracujúcimi a študujúcimi na nitrianskych vysokých školách - do 31. 3.

Krúžky pri DMS:

Filatelisti: utorok od 14.30 h, spevácky krúžok: štvrtok od 10.00 h

DIECÉZNE MÚZEUM

Keď písmo prehovorí – expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h

MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII

Zo zberateľskej činnosti misionárov – denne od 14.00 do 18.00 h, informácie - http://www.svd.sk/misijna-animacia/misijne-muzeum.html
alebo 0904 738 968



SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Interaktívna výstava pre deti Na prvej koľaji pozor! - do 31. 3. 2011

Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo – vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekarstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom

Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja – klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope – valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín.

Unikát: Úzkokoľajná Nitrianska poľná železnica s 3 parnými rušňami.

Zmena otváracích hodín: Pondelok - utorok: zatvorené, streda – piatok: 9.00 – 17.00 h, vstupy o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 h, sobota: 10.00 – 18.00 h, vstupy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 h, nedeľa: 13.00 – 18.00 h, vstupy o 13.00, 15.00 h, mimoriadne vstupy (min. 10 osôb) je potrebné nahlásiť 2 dni vopred na tel. čísle: 0911 404 001

KAŠTIEĽ BELADICE

Prírodná galéria umeleckej keramiky

NOVÉ ZÁMKY

GALÉRIA UMENIA

Kamil Varga – do 26. 3., významný slovenský fotograf, príslušník generácie Nová slovenská vlna, dominantnou témou jeho tvorby je téma ľudskej podstaty, experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami, bude sa prezentovať dielami z rokov 1995-2010. • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka

Árpád Luzsicza - 10. 3. - 30. 4.,venuje sa kresbe, maľbe, grafike a tvorbe objektov. Má blízky vzťah aj k literatúre, publikuje básne a texty pod menom Lajos Csenki. Jeho práce sa vyznačujú svojráznym humorom, hravosťou, výraznou lineárnou kresbou a znakovou rečou. Predstaví sa výberom z aktuálnej tvorby, kurátorka: Helena Markusková.

KINO MIER

Voda – kolíska života a prameň zdravia – do 31. 3. od 8.00 do 16.00 h, výstava, sprievodný program pre skupiny: filmová projekcia s tematikou vody, náučné aktivity pre deti a mládež

MÚZEUM J. THAINA

Život na obidvoch stranách hranice - do 30. 4., výstava podporovaná z európskeho fondu regionálneho rozvoja • Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)

ŠAĽA

SD VEČA

Zumba - každý utorok a štvrtok v mesiaci od 18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h

Hrnček var - 8. 3. od 15.00 do 17.00 h

BARU BARU

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 14. 3. o 18.00 h (pondelky)

DK

Výstava prác žiakov ZUŠ Šaľa - do 31. 3. od 9.00 do 12.00 h str-pi a od 19.00 do 20.00 h str-ne

Oldies party: DJ KUKO - 12. 3. od 20.00 h

Close Harmony Friends - 14. 3. od 19.00 h

KS VEČIERKA

Stretnutie šalianskych výtvarníkov - 7. 3. o 17.00 h

Rómsky klub - 8. 3. o 15.00 h

Tvorivé dielne pre ZŠ - 10. 3. o 10.00 h

SEREĎ

KINO NOVA

FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble, kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do 21.00 h

Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h

Sudoku – každý nepárny piatok o 17.00 h

DK

Joga v dennom živote – každú stredu od 18.00 do 20.00 h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých

MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA

Exponát mesiaca Prepravné doklady a lodný kufor Argentína - Slovensko

Iní Donovia Quichotovia - výstava plagátov španielskych dizajnérov, potrvá do 31. 3.

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Dobové fotografie Serede

Lapidárium s barokovými sochami

Výstavy:

Archeologický výskum hradu Šintava

Atrakcie: Model kaštieľa s parkom – vízia budúcnosti

ZMENA otváracích hodín: október – apríl: ut–so 9.00 – 17.00 h, máj – september: ut–so 10.00 – 18.00 h

LEVICE

MsKS

Vyhlasuje súťaž Čepček v detskom ľudovom speve a X. ročník súťaže amatérskych spevákov ľudových piesní Perlová parta - prihlásiť sa možno do 28. 3.

CK JUNIOR

Výstava výtvarných prác Zlatici Smitsovej - do 11. 3. od 10.00 do 16.00 h

KAPITÁNSKA BUDOVA, DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ

Hodnoty - vedecká hračka, Homo Novum - zrod nových dynastií v 16. storočí - výstavy



DK DRUŽBA

Stražanovo bábkové divadlo: Gašparko a Janko v pekle - 9. 3. o 8.30 a 10.00 h
Divadielko za korunu: Taká svinská záležitosť - 11. 3. o 19.00 h, hra na motívy Jána Chalúpku Trasoritka

Žilinské divadlo: Poľovačka na losy - 14. 3. o 19.00 h, romantická paródia, Poľovačka na losy zosmiešňuje všetko na všetky spôsoby – spoločenské rituály, vojnové praktiky, psychoterapiu či falošnú mytológiu. S nadhľadom nám kladie hypotetickú otázku, či by sme dali prednosť svojej prvej láske pred tou terajšou.

ŠPORTOVÁ HALA

Hana Zagorová a Petr Rezek - 24. 3. o 19.00 h, koncert

ŠURANY

MESTSKÉ MÚZEUM - SYNAGÓGA
Milan Rastislav Štefánik - astronóm, vojak, politik - 3. 3. - 12. 5., výstava zapožičaná z Vojenského historického múzea Piešťany

Kultúrne zariadenie Šurany – Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója – stála výstava fotografií Deža Németha z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas – výstava odevov • Stála expozícia o dejinách mesta

Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola

GALANTA

MsKS

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 15. 3. o 18.00 h (utorky v Mosquito bare)

MsÚ

Szabó Béla: Bakonský les - do 31. 3., prezentácia tvorby umeleckého fotografa z Győru

GOS

Šaffova ostroha - 7. 3., okresný výber sólistov tanečníkov v ľudovom tanci

Marec:

Audio 2011 - okresná súťaž zvukových nahrávok

Dielňa detskej dramatickej tvorivosti - každý piatok od 14.30 do 17.30 h

ZŠ OKRES GALANTA

Kriminalita mládeže, Alkohol a mládež - prednáškové cykly pre žiakov ZŠ

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ

Galantská paleta - do 13. 3., IX. ročník výstavy prác členov Klubu výtvarníkov GP

Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia

Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok

História renesančného kaštieľa

Miestopis Galanty a jej okolia

Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia

Maľovaný ľudový nábytok z konca 19. storočia

Inzercia - Tlačové správy

  1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  2. Ako sa mení dynamika firiem?
  3. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  4. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  5. Hudbou proti holorubom.
  6. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Behind every successful business lies a set of skilled people
  2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Hudbou proti holorubom.
  5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 444
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 397
  3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 070
  4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 822
  5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 767
  6. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 749
  7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 280
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 7 142
  9. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 6 451
  10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 037
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

V bránkovisku Nitry už zahviezdili Česi Michal Fikrt či Vlastimil Lakosil, teraz prichádza na pódium David Honzík.

Hokejisti vyriešili situáciu v bránkovisku.


45m

Po približne roku sa do radnice v Zlatých Moravciach vrátili úradníci.


11. jún
Nebezpečná križovatka, na ktorej sa R1 Pribina napája na Cabajskú. Záber je z tragickej nehody, ktorá sa stala v roku 2015.

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


2 h

Pozrite si MY športujeme.


4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


20 h

Cestovanie so zbojníkmi, prejazd Chmarošským viaduktom či Telgártska slučka. To všetko je pre ľudí veľkým lákadlom.


13. jún

Česť jeho pamiatke!


16 h

Podľa štúdie by mali náklady presiahnuť 300 miilónov eur.


11. jún

Už ste čítali?