Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Volejbalisti získali jeden set

Volejbalisti Nitry nastupovali proti vysokému favoritovi s cieľom čo najviac mu sťažiť cestu za očakávaným víťazstvom. Radovali sa zo zisku jedného setu, no inak bol VKP Bratislava jasne nad ich sily.

Smečuje Ivan Valent, za ním tréner Ľubomír Paška.Smečuje Ivan Valent, za ním tréner Ľubomír Paška. (Zdroj: Štefan Balek)

VK Ekonóm SPU Nitra - VKP Bratislava 1:3 (-17, -12, 23, -14)
Nitrania začali sympaticky, viedli 10:9, ale hlavne vďaka zlému príjmu nechali súpera utiecť na 11:18. Bratislavčania získali s prehľadom prvý set. Druhé dejstvo bolo ešte viac v réžii hostí. Tí postupne viedli 6:0, 15:5, 21:9 a nakoniec dovolili domácim získať iba 12 bodov. V treťom dejstve tréner Paška našiel zostavu, ktorá dokázala držať krok s Bratislavčanmi, hoci aj tí možno trochu podcenili priebeh. Nitrania sa dostali prvýkrát do vedenia za stavu 18:17. V útoku sa darilo hlavne Kempovi s Krajčíkom. Za stavu 23:23 získali domáci dva body a tešili sa spolu so svojimi najvernejšími fanúšikmi zo zisku setu. Avšak viac im VKP nedovolil. Manko vo štvrtom sete narastalo aritmetickým radom a po výhre 25:14 si hostia pripísali druhý bod v sérii. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak už extraligový volejbal do haly SPU v tejto sezóne nevráti.

SPU: Valent, Vavro, Száraz, J. Hukel, Czápa, Šompľak (lib. Hruboška, Tomášik, Mikušovič, Kempa, Krajčík).
Rozhodovali M. Kováčik a Tomčáni, 93 minút, 200 divákov.
Stav série: 0:2.

Ostatné známe výsledky:
STU Bratislava - Svidník 3:1 (22, 20, -18, 18), stav série 1:1.
Myjava - Trenčín 3:1 (-29, 18, 20, 18), stav série 2:0.
Stará Ľubovňa - Humenné 0:3 (-21, -16, -17), stav série 0:2.

Paška: „S VKP sa nedá hrať opatrne“

Tréner Nitry Ľubomír Paška začal pozápasové hodnotenie gratuláciou súperovi.

„Veľmi ťažko hodnotiť zápas, v ktorom bol súper tri sety jednoznačne lepší. V tom jednom sete sme maximálne zabojovali a bolo to o poznanie lepšie. V sumáre sa to však nedá zhodnotiť inak, ako že súper bol jednoznačne lepší.“

Dalo sa reálne proti tomuto súperovi uspieť?
„Pomýšľať sa na postup cez VKP je v tomto štádiu, ak majú k dispozícii týchto hráčov, veľmi zložité. Niežeby sme sa nejako vyhovárali, ale kvalita na strane súpera je a dokazujú to doma aj vonku.“

Musela by zrejme Nitra zahrať na 110 percent a súper na 80, aby sa dalo s VKP uspieť, že?
„Toto je presne myšlienka, ktorú som vtĺkal chalanom do hlavy na taktickej porade. Nič iné, len srdiečko a zahrať na 110 percent treba, aby sme dokázali so súperom držali krok. Jeho skúsenosti a hráčsky káder je na inej úrovni.“

To znamená, že by bolo treba sa aj vyvarovať ľahkých chýb?
„Áno, ale ťažko sa dá hrať s týmto súperom opatrne alebo v rukavičkách, pretože sú to hráči, ktorí jednoduché situácie veľmi jasne trestajú a nedopustia veľké zaváhanie. Hrá musí byť na dostatočne veľké riziko, inak neexistuje šanca s nimi uspieť.“