Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia od 14. do 20.3.

NITRA

DIVADLO ANDREJA BAGARA

14. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

15. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

18. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA

14. 3. o 9.30 h – Najväčšie cigánstvo, VS

15. 3. o 9.00 a 11.00 h – Žena, Pánboh, Čertisko a sedem zakliatych, VS

16. 3. o 9.00 a 11.00 h – Žena, Pánboh, Čertisko a sedem zakliatych, VS

16. 3. o 19.00 h - Večer v Starom divadle: Jánošík, ŠT

17. 3. o 9.30 h – Jánošík, ŠT

18. 3. o 9.30 h – Jánošík, ŠT

18. 3. o 19.00 h – Old School Brothers: Z ulice hore, VS, počas viac ako hodinového predstavenia tanečníci v kombináciu s projekciou prevedú divákov celou históriou hip-hopových tanečných štýlov (poppin´, lockin´, break dance, new style dancing), ide o prvý a jediný projekt takéhoto druhu na Slovensku

20. 3. o 15.00 h – Lakomstory z Londýna, ŠT

21. 3. o 9.30 h – Lakomstory z Londýna, ŠT

21. 3. o 19.00 h – Ryba v trojke, VS, hrôzostrašná komédia o tom, že podceňovať sluhov sa nevypláca, hrajú: Jozef Vajda, Zdena Studenková, Zuzana Kocúriková, Mária Kráľovičová, réžia: Peter Mikulík, hudba: Braňo Kostka

2. ročník cyklu hispánskych filmov (v španielskom jazyku s anglickými titulkami) - 17. 3. o 18.30 h - Un franco 14 pesetas, réžia Carlos Iglesias, cyklus predstavuje snímky v španielskom jazyku s anglickými titulkami od súčasných medzinárodne uznávaných režisérov

CINEMAX NITRA

14. - 16. 3. o 16.00 h – Na vlásku 3D

14. – 16. 3. o 20.40 h – Smrtonosná jazda 3D

14. – 16. 3. o 15.30 (nehrá sa 16. 3.), 18.20 a 20.20 h – Svetová invázia

14. – 16. 3. o 15.40 a 17.50 h – Rango

14. – 16. 3. o 18.00 h – Ako vieš?

14. – 16. 3. o 20.00 h – Rituál

14. - 16. 3. o 16.10 h –Decká sú v pohode

14. – 16. 3. o 18.10 a 20.50 h – Občiansky preukaz

ARTMAX: 16. 3. o 16.00 h – Najväčší z Čechov

19. 3. o 17.45 h – Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor, priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku, dirigent: Patrick Summers; réžia: Mary Zimmerman, účinkujú: Natalie Dessay, Joseph Calleja, Ludovic Tézier, Kwangchul Youn, Natalie Dessau triumfovala vo veľmi úspešnej inscenácii Mary Zimmerman ako krehká hrdinka tohto Donizettiho diela pri premiére, ktorá začala opernú sezónu 2007/2008. Teraz sa k tejto úlohe nevinnej mladej ženy dohnanej k šialenstvu vracia po boku Josepha Calleyho, ktorý stvárni jej milenca Edgarda.

FILMOVÝ KLUB AULA UKF

15. 3. o 19.30 h – I love you Phillip Morris, komediálna romantická a väzenská love story USA

NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER

15. a 16. 3. o 17.00 a 19.30 h - Občiansky preukaz, trpká komédia ČR/SR

17. 3. o 19.30 h –Pán Nikto, film Belg./Fran./Kan./Nem., Filmový klub

18. 3. o 17.00 a 19.30 h, 19. 3. o 19.30 a 20. 3. o 17.00 h - Čierna labuť, psychologický triler USA

19. 3. o 17.00 h a 20. 3. o 19.30 h – Najväčší z Čechov, komédia ČR

ŠAĽA

DK

16. a 17. 3. o 20.00 h - Poznáš muža svojich snov, romantická komédia USA/Špan.

18. - 20. 3. o 20.00 h - Gulliverove cesty, moderná rozprávka USA

ŠTÚROVO

KINO DANUBIUS

15. a 16. 3. o 19.00 h – Fotri sú lotri, komédia USA

18. 3. o 19.00 h – A Single man, psychologický film USA, Filmový klub

19. a 20. 3. o 18.00 h - Gulliverove cesty, moderná rozprávka USA

LEVICE

KINO JUNIOR

15. a 16. 3. o 18.30 h - 127 hodín, dobrodružná dráma VB

17. 3. o 19.00 h - Mamut, psychologický film Dán./Nem./Švéd., Filmový klub Otáznik

18. 3. o 18.30 h – Red: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční, akčná komédia USA

18. - 20. 3. o 15.30 h – Gnomeo a Juliet, animovaná komédia USA

19. a 20. 3. o 18.30 h - Bastardi, dráma ČR

SEREĎ

KINO NOVA

15. a 16. 3. o 19.00 h – Američan, akčný film USA

17. a 18. 3. o 19.00 h - Premena, mysteriózny triler Fr.

19. a 20. 3. o 19.00 h - Precious, dráma USA

GALANTA

DK

15. a 16. 3. o 19.00 h – Precious, dráma USA

18. - 20. 3. o 19.00 h – Habermannov mlyn, dráma ČR/SRN/Rak.

NITRIANSKA GALÉRIA

4-3-2-1...: Beseda s Monikou Kompaníkovou - 15. 3. o 18.00 h, 6. ročník cyklu besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi, moderátor: Dado Nagy

Jaroslav Košš: 55 k zemi! – vernisáž 17. 3. o 17. h, Reprezentačné sály NG, kurátorka: Eva Kapsová, výstava potrvá do 17. 4., súčasťou bude hudobné vystúpenie Martina Ralíka a Jula Fujaka, nitriansky umelec J. Košš sa predstaví site specific inštaláciou, ktorú vytvoril špeciálne pre priestory NG, celá plocha výstavného priestoru bude inscenovaná ako putovanie v priestore a čase

Večery výtvarných reflexií: Beseda s Jaroslavom Koššom – 17. 3. (po vernisáži),moderátorka: Eva Kapsová

Tvoriť môže každý! – do 4. 6., cyklus výtvarných dielní vzdelávacieho programu pre hendikepované deti, Farebná galéria a Ateliér NG, lektorka: Elena Tarábková

Zviera - do 5. 6., výstava zo zbierok Nitrianskej galérie k 3. ročníku vzdelávacieho programu Tvoriť môže každý!, Farebná galéria NG, kurátorka: Elena Tarábková

Alexandra Fazekašová a Petra Ševčíková: Strata bezpečia – Salón NG, kurátorka: Marta Hučková, potrvá do3. 4., absolventky VŠMU sa vo svojej tvorbe zaoberajú problematikou krízy subjektu - ženy - maliarky – človeka, ich výpoveď je plynulým presahom od klasickej maľby do objektovej, s využitím autorských techník

Viliam Slaminka: Ver mi, nie dvermi – Galéria mladých NG, kurátor: Omar Mirza, potrvá do 20. 3., výstava predstavuje mladého slovenského výtvarníka, ktorý hlavné zdroje inšpirácie nachádza v komiksoch, populárnej kultúre a filmoch. Jeho tvorba sa vyznačuje hľadaním nových možností maľby, napr. posunom obrazu do priestoru

Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk

Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov, každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

ZUŠ JOZEFA ROSINSKÉHO

Výchovné koncerty pre Gymnázium Golianova 68 - 15. a 17. 3. o 8.30 h v koncertnej sále

Koncert žiakov 6. ročníka klavírneho oddelenia - 17. 3. o 17.30 h v koncertnej sále ZUŠ

CVŽV LUŽIANKY

Marián Mikloš: Obrazy a sochy – Genius loci – výstava, potrvá do konca marca, kurátorka: Marta Hučková

EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA

Absolventský koncert Márie Jašurdovej – 18. 3. o 19.00 h, účinkuje spevácky zbor Nitria a Komorný zbor učiteľov ZUŠ z Púchova, klavírny sprievod - Zuzana Babuljaková, diriguej – Mária Jašurdová, odznejú diela J. Arcadelta, O. Lassusa, W. Byrda, Ch. Gounoda, N. Kedrova, H. T. Burleigha a ďalších autorov

SYNAGÓGA

Neberte nám princeznú - 14. 3. o 18.00 h, spracovanie známeho muzikálu v podaní žiakov tanečného odboru, usporiadateľ: ZUŠ J. Rosinského v Nitre, vstup voľný

Komorný koncert - 17. 3. o 17.00 h, hrajú: Viktória Verbovská – violončelo, Alena Sláviková – klavír, program: L. van Beethoven, R. Schumann, B. Martinů, usporiadateľ: Súkromné konzervatórium v Nitre, vstup voľný

Nitrianska hudobná jar – 20. 3. o 18.00 h, otvárací koncert 38. ročníka podujatia, účinkuje Komorný orchester slovenských učiteľov, program: W. A. Mozart , P. Breiner, A. Vivaldi

Ildikó Botková a Peter Buday: Hranica – kresby a maľby, potrvá do 10. 4.

Stále výstavy:

Osudy slovenských židov – expozícia holokaustu

Shraga Weil: Grafika

PONITRIANSKE MÚZEUM

Jozef Mikloško: Dva roky bloger (prísne tajné – 71 rokov a 71 blogov) - 16. 3. o 17.00 h, prezentácia autorovej aktuálnej knihy, organizuje Literárny klub Janka Jesenského

Trofeje poľovnej zveri - 18. 3. – 17. 4., výstava výsledkov chovateľskej činnosti SPZ

Ján Širka: Obrazy z Kovačice – do 20. 3., predajná výstava insitnej tvorby jedného z mladších príslušníkov insitných umelcov z Kovačice

Výstava diel akademickej maliarky Júlie Piačekovej - potrvá do 20. 3.

Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu, predstavuje vyše 2100 unikátnych archeologických nálezov od doby kamennej až po 18. storočie z územia celého Slovenska

Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie archeologické nálezy z Nitry a širokého okolia

Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty cicavcov a vtákov z nitrianskeho regiónu

Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky

Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA

Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18

Priebežne:

Čítajte s nami - 11. ročník čitateľskej súťaže pre 2., 3. a 4. ročníky ZŠ, informačné výchovy pre prihlásené triedy, Fraňa Mojtu 18 a pobočka Klokočina

Ja som prvák, ty si prvák - slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky, ktoré nepoznáte – 14. 3. o 9.00 h,čítanie z rovnomennej knihy, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

O psíčkovi a mačičke – 14. 3. o 10.40 h, rozprávanie o knihe J. Čapka, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Prvé stretnutie s hudbou – 14. 3. o 10.45 h, oboznámenie detí so svetom hudby prostredníctvom hudobných žánrov, spojené s hudobnými ukážkami, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

V prírode sa nenudím – 15. 3. o 8.45 h, rozprávanie o knihe Ruda Mórica Z poľovníckej kapsy, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky deduška Večerníčka - 15. 3. o 9.00 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

Kto som? Protestsongy Karla Kryla – 15. 3. o 9.45 h, počúvanie piesní spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Janko Hraško – 16. 3. o 8.45 h, rozprávanie o ľudových rozprávkach Pavla Dobšinského, spojené so zábavným kvízom, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Moji obľúbení hrdinovia z dobrodružných a rozprávkových kníh – 16. a 17. 3. o 9.00 h, voľné rozprávanie o prečítaných knihách, určené pre II. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Zvieratká v hudbe – 16. 3. o 10.15 h, C. Saint-Saëns a jeho Karneval zvierat, hudobné ukážky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Keď rozprávka slávi sviatok – 16. 3. o 11.00 h, Deň ľudovej rozprávky, určené pre I. stupeň ZŠ, Pobočka Klokočina

Prvé krôčky v knižnici - 17. 3. o 9.30 h, určené pre MŠ, Fraňa mOjtu 18

Tri prasiatka – 17. 3. o 10.00 h, dramatizácia rozprávky, určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18

Sprievodca mladého človeka orchestrom: spoznávanie hudobných nástrojov prostredníctvom hudby Benjamina Brittena – 17. 3. o 9.45 h, komentované počúvanie audio nahrávky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Poznáte rozprávky Pavla Dobšinského? – 18. 3. o 9.00 h, čítanie úryvkov z rozprávkových knižiek, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

CVČ DOMINO

Okresná súťažná prehliadka plastových a papierových modelov – 16. 3. o 10.00 h, v CVČ Štefánikova ul.

KOS

Plagát roka - 14. 3. - 1. 4., tvorivé práce študentov SŠ Nitrianskeho samosprávneho kraja s protidrogovou tematikou, 17. 3. o 12.30 h - výtvarný seminár k súťažným prácam, 17. 3. o 13.00 h - vernisáž, ocenenie najlepších prác

Artparty - 14. 3. - 1. 4., vernisáž 18. 3. o 17.00 h, autorská výstava Mariána Poliaka

Vesmír očami detí - výtvarné práce okresnej súťaže detí MŠ, žiakov ZŠ a ZUŠ - 14. - 30. 3. (okres Nitra)

Umelecké remeslo – návrat k tradícii - 14. 3. - 1.4., prezentácia prác žiakov SOŠ polytechnickej, Dvorčianska ul. Nitra

Technika emocionálneho oslobodenia - 14. 3. o 17.30 h, osvojenie si spôsobu nadobudnutia harmónie, spokojnosti a zdravia na základe postupov čínskej medicíny s Erikou Trnkovou

Hviezdoslavov Kubín - 16. 3. o 9.00 h, súťaž v prednese poézie a prózy detí, obvodné koloZlaté Moravce – ZŠ Mojmírova

Vansovej Lomnička - 18. 3. o 10.00 h,krajská súťaž v prednese poézie a prózy žien od 16 rokov

Tvorivé dielne pre verejnosť:

Pergamano - 16. 3. o 15.00 h, vyhotovenie veľkonočných pozdravov, oznámení, pozvánok z pergamenového papiera modernou technikou

Ľudové a súčasné remeslá:

Veľkonočné dekorácie - 21. a 23. 3. o 14.00 h, modelovanie zo slaného cesta

Kurzy

Joga - každý pondelok o 16.00, každý utorok o 16.00 a 17.30 h

Orientálny tanec začiatočníčky - každý pondelok o 16.30 h

Relaxačné cvičenia - každý utorok o 13.30 h

Kluby

Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí

Equilibrium - 16. 3. o 17.00 h

Fotoklub - 17. 3. o 17.00 h

ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ

Čaj o šiestej: Na juhoamerickej vlne - 14. 3. o 18.00 h, fotoprezentácia cestopisu Michal Knitl: Na juhoamerickej vlne, stretnutie s cestovateľom, fotografom, spisovateľom a dobrovoľníkom., rozprávanie o Južnej Amerike, Patagónii a práci dobrovoľníkov v exotickej komunite Villa Alcira, Čajovňa dobrých ľudí akciu doplní ochutnávkami juhoamerického čaju maté a výstavkou originálnych argentínskych a brazílskych kalabás

CENTRO NITRA

Tvorivé dielne - každú nedeľu od 15.00 do 18.00, 20. 3.- záložky do knižky

VALAŠSKÝ ŠENK

Andrejground – 14.3. o 20.00 h

Janko Lehotský – 17. 3. o 20.00 h,koncert hitmakera a speváka

Funky party – 19. 3. o 20.00 h

Chiki liki tua a Myster Mobius – 21. 3. o 20.00 h

MUSIC A CAFE

Peter Lipa & Band – 18. 3. o 20.30 h, koncert slovenského džezmena

NOVÁ PEKÁREŇ

Juke box party – 18. 3.

Diktat party - 19. 3., DJ Mess, DJ Drobizzzzg, Perfekto

FRANKIE ROCK CLUB

Každý párny týždeň vo štvrtok – Jazz o deviatej: E.G.O. Group + hostia

Ian Polák Mr Guitar - 19. 3. o 21.30 h

ROCK KLUB NAOZZAY

Nirvanas show - 18. 3. o 21.00 h, hity Kurta Cobaina v podaní Nirvanas revival ako v origináli

Ragnarok (Nórsko), Nervo Chaos (Brazília), Corrupted Melody (NR), Samsara (TO) – 19. 3. o 19.00 h

PIVÁREŇ OKO

Jana Máčovská (folk-country) – 18. 3. o 19.30 h, koncert

ZOC MAX

Veselá angličtina pre škôlkarov a školákov - každú nedeľu o 16.00 h

Zumba párty – každý štvrtok o 18.00 h

Pečieme v Maxe – každý piatok

AGROKOMPLEX

Nitracanis – 19. a 20. 3., 15. medzinárodná výstava psov CAC a CAJC

AGROINŠTITÚT REŠTAURÁCIA

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 16. 3. o 18.00 h (stredy)

KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV

Pondelok – Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 – 15.30 h

Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 – 12.00 h

NITRIANSKA HVEZDÁREŇ

Exkurzie do astronomickej pozorovateľne –každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30 a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)

DMS

Výstava o Dolnozemských Slovákoch a stretnutie so Slovákmi z Dolnej Zeme žijúcimi, pracujúcimi a študujúcimi na nitrianskych vysokých školách - do 31. 3.

Spomienka na Ľudmilu Podjavorinskú a Mateja Hrebendu pri príležitosti Mesiaca knihy - 16. 3. o 10.00 h

Krúžky pri DMS:

Filatelisti: utorok od 14.30 h, spevácky krúžok: štvrtok od 10.00 h

DIECÉZNE MÚZEUM

Keď písmo prehovorí – expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h

MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII

Zo zberateľskej činnosti misionárov – denne od 14.00 do 18.00 h, informácie - http://www.svd.sk/misijna-animacia/misijne-muzeum.html alebo 0904 738 968


SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Interaktívna výstava pre deti Na prvej koľaji pozor! - do 31. 3. 2011

Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo – vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekarstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom

Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja – klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope – valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín.

Unikát: Úzkokoľajná Nitrianska poľná železnica s 3 parnými rušňami.

Zmena otváracích hodín: Pondelok - utorok: zatvorené, streda – piatok: 9.00 – 17.00 h, vstupy o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 h, sobota: 10.00 – 18.00 h, vstupy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 h, nedeľa: 13.00 – 18.00 h, vstupy o 13.00, 15.00 h, mimoriadne vstupy (min. 10 osôb) je potrebné nahlásiť 2 dni vopred na tel. čísle: 0911 404 001

KAŠTIEĽ BELADICE

Prírodná galéria umeleckej keramiky

NOVÉ ZÁMKY

GALÉRIA UMENIA

Kamil Varga – do 26. 3., významný slovenský fotograf, príslušník generácie Nová slovenská vlna, dominantnou témou jeho tvorby je téma ľudskej podstaty, experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami, bude sa prezentovať dielami z rokov 1995-2010. • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka

Árpád Luzsicza - do 30. 4.,venuje sa kresbe, maľbe, grafike a tvorbe objektov. Má blízky vzťah aj k literatúre, publikuje básne a texty pod menom Lajos Csenki. Jeho práce sa vyznačujú svojráznym humorom, hravosťou, výraznou lineárnou kresbou a znakovou rečou. Predstaví sa výberom z aktuálnej tvorby, kurátorka: Helena Markusková.

CSEMADOK

Súťaž sladkých a slaných dobrôt – 20. 3. o 15.00 h, prihlásiť sa možno do 15. 3. na tel. č. 6400 519 od 15.00 do 18.00 h alebo osobne v Csemadoku, po súťaži ochutnávka vín pre mužov

HLAVNÉ NÁMESTIE

Koniec II. svetovej vojny v Nových Zámkoch - 18. a 19. 3., spomienkové oslavy

KINO MIER

Voda – kolíska života a prameň zdravia – do 31. 3. od 8.00 do 16.00 h, výstava, sprievodný program pre skupiny: filmová projekcia s tematikou vody, náučné aktivity pre deti a mládež

MÚZEUM J. THAINA

Život na obidvoch stranách hranice - do 30. 4., výstava podporovaná z európskeho fondu regionálneho rozvoja • Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)

ŠAĽA

KS VEČIERKA

Rómsky klub - 15. 3. o 15.00 h

Tvorivé dielne pre MŠ - 17. 3. o 10.00 h

DK

Close Harmony Friends - 14. 3. od 19.00 h

Beseda so spisovateľom - 16. 3. o 10.00 h

Rozprávkovo: Hry jari – Morena do vody hodená - 20. 3. o 16.00 h

Výstava prác žiakov ZUŠ Šaľa - do 31. 3. od 9.00 do 12.00 h str-pi a od 19.00 do 20.00 h str-ne

SD VEČA

Zumba - každý utorok a štvrtok v mesiaci od 18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h

BARU BARU

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 14. 3. o 18.00 h (pondelky)

SEREĎ

KINO NOVA

FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble, kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do 21.00 h

Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h

Sudoku – každý nepárny piatok o 17.00 h

DK

Joga v dennom živote – každú stredu od 18.00 do 20.00 h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých

MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA

Exponát mesiaca Prepravné doklady a lodný kufor Argentína - Slovensko

Iní Donovia Quichotovia - výstava plagátov španielskych dizajnérov, potrvá do 31. 3.

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Dobové fotografie Serede

Lapidárium s barokovými sochami

Výstavy:

Archeologický výskum hradu Šintava

Atrakcie: Model kaštieľa s parkom – vízia budúcnosti

ZMENA otváracích hodín: október – apríl: ut–so 9.00 – 17.00 h, máj – september: ut–so 10.00 – 18.00 h

LEVICE

MsKS

Vyhlasuje súťaž Čepček v detskom ľudovom speve a X. ročník súťaže amatérskych spevákov ľudových piesní Perlová parta - prihlásiť sa možno do 28. 3.

CK JUNIOR

Človek človeku - 15. – 25. 3. od 10.00 do 16.00 h, výstava, Patrik Špaňo - fotografie, René Špaňo – karikatúry

DK DRUŽBA

Žilinské divadlo: Poľovačka na losy - 14. 3. o 19.00 h, romantická paródia, Poľovačka na losy zosmiešňuje všetko na všetky spôsoby – spoločenské rituály, vojnové praktiky, psychoterapiu či falošnú mytológiu. S nadhľadom nám kladie hypotetickú otázku, či by sme dali prednosť svojej prvej láske pred tou terajšou.


Jarné rockovanie - 18. 3. od 19.00 h, koncert rockových skupín Arcoisolium, Human Confession, Screws, Rebelsky

KAPITÁNSKA BUDOVA, DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ

Hodnoty - vedecká hračka, Homo Novum - zrod nových dynastií v 16. storočí - výstavy



ŠPORTOVÁ HALA

Hana Zagorová a Petr Rezek - 24. 3. o 19.00 h, koncert

ŠURANY

SYNAGÓGA
Milan Rastislav Štefánik - astronóm, vojak, politik - do 12. 5., výstava zapožičaná z Vojenského historického múzea Piešťany

Juh Slovenska po Viedenskej arbitráži v rokoch 1938 – 1945 - 22. a 23. 3., vedecká konferencia

Kultúrne zariadenie Šurany – Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója – stála výstava fotografií Deža Németha z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas – výstava odevov • Stála expozícia o dejinách mesta

Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola

GALANTA

MsKS

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 15. 3. o 18.00 h (utorky v Mosquito bare)

MsÚ

Szabó Béla: Bakonský les - do 31. 3., prezentácia tvorby umeleckého fotografa z Győru

GOS

Marec:

Audio 2011 - okresná súťaž zvukových nahrávok

Dielňa detskej dramatickej tvorivosti - každý piatok od 14.30 do 17.30 h

ZŠ OKRES GALANTA

Kriminalita mládeže, Alkohol a mládež - prednáškové cykly pre žiakov ZŠ

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ

Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia

Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok

História renesančného kaštieľa

Miestopis Galanty a jej okolia

Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia

Maľovaný ľudový nábytok z konca 19. storočia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

  1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  1. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
  2. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
  3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  4. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  8. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Úprava osobného motorového vozidla
  1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 516
  2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 775
  3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 312
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 998
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 947
  6. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 10 768
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 175
  8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje 9 742
  9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 547
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 450
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Do základných škôl testovanie nepustíme, avizuje nitrianska radnica

Už dnes je isté, že odberné miesta v Nitre nebudú kopírovať miestnosti z volebných okrskov.

Ilustračné

Zákaz vychádzania mení v Šali posledný termín jesenného upratovania

Keď to situácia umožní, radnica plánuje dodatočný zber veľkorozmerného odpadu.

Odvoz veľkoobjemových kontajnerov je drahý. Zdražie však všetko.

Gunda schudol 20 kíl. Za milióny kopal históriu Sparty a Slovanu

Na nových majiteľov FC Nitra má jednoznačný názor.

Peter Gunda.
AKTUALIZOVANÉ 23.10.

Drogová megakauza: Holanďanov zobrala nitrianska sudkyňa do väzby

Cudzincov doviezol vrtuľník, oblečení boli v bielych ochranných overaloch.

Jeden z obvinených Holanďanov na nitrianskom súde.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Už ste čítali?