Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia od 14. do 20.3.

NITRA

DIVADLO ANDREJA BAGARA

14. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

15. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

18. 3. o 18.30 h – Kuchyňa, Š

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA

14. 3. o 9.30 h – Najväčšie cigánstvo, VS

15. 3. o 9.00 a 11.00 h – Žena, Pánboh, Čertisko a sedem zakliatych, VS

16. 3. o 9.00 a 11.00 h – Žena, Pánboh, Čertisko a sedem zakliatych, VS

16. 3. o 19.00 h - Večer v Starom divadle: Jánošík, ŠT

17. 3. o 9.30 h – Jánošík, ŠT

18. 3. o 9.30 h – Jánošík, ŠT

18. 3. o 19.00 h – Old School Brothers: Z ulice hore, VS, počas viac ako hodinového predstavenia tanečníci v kombináciu s projekciou prevedú divákov celou históriou hip-hopových tanečných štýlov (poppin´, lockin´, break dance, new style dancing), ide o prvý a jediný projekt takéhoto druhu na Slovensku

20. 3. o 15.00 h – Lakomstory z Londýna, ŠT

21. 3. o 9.30 h – Lakomstory z Londýna, ŠT

21. 3. o 19.00 h – Ryba v trojke, VS, hrôzostrašná komédia o tom, že podceňovať sluhov sa nevypláca, hrajú: Jozef Vajda, Zdena Studenková, Zuzana Kocúriková, Mária Kráľovičová, réžia: Peter Mikulík, hudba: Braňo Kostka

2. ročník cyklu hispánskych filmov (v španielskom jazyku s anglickými titulkami) - 17. 3. o 18.30 h - Un franco 14 pesetas, réžia Carlos Iglesias, cyklus predstavuje snímky v španielskom jazyku s anglickými titulkami od súčasných medzinárodne uznávaných režisérov

CINEMAX NITRA

14. - 16. 3. o 16.00 h – Na vlásku 3D

14. – 16. 3. o 20.40 h – Smrtonosná jazda 3D

14. – 16. 3. o 15.30 (nehrá sa 16. 3.), 18.20 a 20.20 h – Svetová invázia

14. – 16. 3. o 15.40 a 17.50 h – Rango

14. – 16. 3. o 18.00 h – Ako vieš?

14. – 16. 3. o 20.00 h – Rituál

14. - 16. 3. o 16.10 h –Decká sú v pohode

14. – 16. 3. o 18.10 a 20.50 h – Občiansky preukaz

ARTMAX: 16. 3. o 16.00 h – Najväčší z Čechov

19. 3. o 17.45 h – Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor, priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku, dirigent: Patrick Summers; réžia: Mary Zimmerman, účinkujú: Natalie Dessay, Joseph Calleja, Ludovic Tézier, Kwangchul Youn, Natalie Dessau triumfovala vo veľmi úspešnej inscenácii Mary Zimmerman ako krehká hrdinka tohto Donizettiho diela pri premiére, ktorá začala opernú sezónu 2007/2008. Teraz sa k tejto úlohe nevinnej mladej ženy dohnanej k šialenstvu vracia po boku Josepha Calleyho, ktorý stvárni jej milenca Edgarda.

FILMOVÝ KLUB AULA UKF

15. 3. o 19.30 h – I love you Phillip Morris, komediálna romantická a väzenská love story USA

NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER

15. a 16. 3. o 17.00 a 19.30 h - Občiansky preukaz, trpká komédia ČR/SR

17. 3. o 19.30 h –Pán Nikto, film Belg./Fran./Kan./Nem., Filmový klub

18. 3. o 17.00 a 19.30 h, 19. 3. o 19.30 a 20. 3. o 17.00 h - Čierna labuť, psychologický triler USA

19. 3. o 17.00 h a 20. 3. o 19.30 h – Najväčší z Čechov, komédia ČR

ŠAĽA

DK

16. a 17. 3. o 20.00 h - Poznáš muža svojich snov, romantická komédia USA/Špan.

18. - 20. 3. o 20.00 h - Gulliverove cesty, moderná rozprávka USA

ŠTÚROVO

KINO DANUBIUS

15. a 16. 3. o 19.00 h – Fotri sú lotri, komédia USA

18. 3. o 19.00 h – A Single man, psychologický film USA, Filmový klub

19. a 20. 3. o 18.00 h - Gulliverove cesty, moderná rozprávka USA

LEVICE

KINO JUNIOR

15. a 16. 3. o 18.30 h - 127 hodín, dobrodružná dráma VB

17. 3. o 19.00 h - Mamut, psychologický film Dán./Nem./Švéd., Filmový klub Otáznik

18. 3. o 18.30 h – Red: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční, akčná komédia USA

18. - 20. 3. o 15.30 h – Gnomeo a Juliet, animovaná komédia USA

19. a 20. 3. o 18.30 h - Bastardi, dráma ČR

SEREĎ

KINO NOVA

15. a 16. 3. o 19.00 h – Američan, akčný film USA

17. a 18. 3. o 19.00 h - Premena, mysteriózny triler Fr.

19. a 20. 3. o 19.00 h - Precious, dráma USA

GALANTA

DK

15. a 16. 3. o 19.00 h – Precious, dráma USA

18. - 20. 3. o 19.00 h – Habermannov mlyn, dráma ČR/SRN/Rak.

NITRIANSKA GALÉRIA

4-3-2-1...: Beseda s Monikou Kompaníkovou - 15. 3. o 18.00 h, 6. ročník cyklu besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi, moderátor: Dado Nagy

Jaroslav Košš: 55 k zemi! – vernisáž 17. 3. o 17. h, Reprezentačné sály NG, kurátorka: Eva Kapsová, výstava potrvá do 17. 4., súčasťou bude hudobné vystúpenie Martina Ralíka a Jula Fujaka, nitriansky umelec J. Košš sa predstaví site specific inštaláciou, ktorú vytvoril špeciálne pre priestory NG, celá plocha výstavného priestoru bude inscenovaná ako putovanie v priestore a čase

Večery výtvarných reflexií: Beseda s Jaroslavom Koššom – 17. 3. (po vernisáži),moderátorka: Eva Kapsová

Tvoriť môže každý! – do 4. 6., cyklus výtvarných dielní vzdelávacieho programu pre hendikepované deti, Farebná galéria a Ateliér NG, lektorka: Elena Tarábková

Zviera - do 5. 6., výstava zo zbierok Nitrianskej galérie k 3. ročníku vzdelávacieho programu Tvoriť môže každý!, Farebná galéria NG, kurátorka: Elena Tarábková

Alexandra Fazekašová a Petra Ševčíková: Strata bezpečia – Salón NG, kurátorka: Marta Hučková, potrvá do3. 4., absolventky VŠMU sa vo svojej tvorbe zaoberajú problematikou krízy subjektu - ženy - maliarky – človeka, ich výpoveď je plynulým presahom od klasickej maľby do objektovej, s využitím autorských techník

Viliam Slaminka: Ver mi, nie dvermi – Galéria mladých NG, kurátor: Omar Mirza, potrvá do 20. 3., výstava predstavuje mladého slovenského výtvarníka, ktorý hlavné zdroje inšpirácie nachádza v komiksoch, populárnej kultúre a filmoch. Jeho tvorba sa vyznačuje hľadaním nových možností maľby, napr. posunom obrazu do priestoru

Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk

Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov, každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

ZUŠ JOZEFA ROSINSKÉHO

Výchovné koncerty pre Gymnázium Golianova 68 - 15. a 17. 3. o 8.30 h v koncertnej sále

Koncert žiakov 6. ročníka klavírneho oddelenia - 17. 3. o 17.30 h v koncertnej sále ZUŠ

CVŽV LUŽIANKY

Marián Mikloš: Obrazy a sochy – Genius loci – výstava, potrvá do konca marca, kurátorka: Marta Hučková

EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA

Absolventský koncert Márie Jašurdovej – 18. 3. o 19.00 h, účinkuje spevácky zbor Nitria a Komorný zbor učiteľov ZUŠ z Púchova, klavírny sprievod - Zuzana Babuljaková, diriguej – Mária Jašurdová, odznejú diela J. Arcadelta, O. Lassusa, W. Byrda, Ch. Gounoda, N. Kedrova, H. T. Burleigha a ďalších autorov

SYNAGÓGA

Neberte nám princeznú - 14. 3. o 18.00 h, spracovanie známeho muzikálu v podaní žiakov tanečného odboru, usporiadateľ: ZUŠ J. Rosinského v Nitre, vstup voľný

Komorný koncert - 17. 3. o 17.00 h, hrajú: Viktória Verbovská – violončelo, Alena Sláviková – klavír, program: L. van Beethoven, R. Schumann, B. Martinů, usporiadateľ: Súkromné konzervatórium v Nitre, vstup voľný

Nitrianska hudobná jar – 20. 3. o 18.00 h, otvárací koncert 38. ročníka podujatia, účinkuje Komorný orchester slovenských učiteľov, program: W. A. Mozart , P. Breiner, A. Vivaldi

Ildikó Botková a Peter Buday: Hranica – kresby a maľby, potrvá do 10. 4.

Stále výstavy:

Osudy slovenských židov – expozícia holokaustu

Shraga Weil: Grafika

PONITRIANSKE MÚZEUM

Jozef Mikloško: Dva roky bloger (prísne tajné – 71 rokov a 71 blogov) - 16. 3. o 17.00 h, prezentácia autorovej aktuálnej knihy, organizuje Literárny klub Janka Jesenského

Trofeje poľovnej zveri - 18. 3. – 17. 4., výstava výsledkov chovateľskej činnosti SPZ

Ján Širka: Obrazy z Kovačice – do 20. 3., predajná výstava insitnej tvorby jedného z mladších príslušníkov insitných umelcov z Kovačice

Výstava diel akademickej maliarky Júlie Piačekovej - potrvá do 20. 3.

Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu, predstavuje vyše 2100 unikátnych archeologických nálezov od doby kamennej až po 18. storočie z územia celého Slovenska

Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie archeologické nálezy z Nitry a širokého okolia

Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty cicavcov a vtákov z nitrianskeho regiónu

Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky

Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA

Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18

Priebežne:

Čítajte s nami - 11. ročník čitateľskej súťaže pre 2., 3. a 4. ročníky ZŠ, informačné výchovy pre prihlásené triedy, Fraňa Mojtu 18 a pobočka Klokočina

Ja som prvák, ty si prvák - slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky, ktoré nepoznáte – 14. 3. o 9.00 h,čítanie z rovnomennej knihy, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

O psíčkovi a mačičke – 14. 3. o 10.40 h, rozprávanie o knihe J. Čapka, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Prvé stretnutie s hudbou – 14. 3. o 10.45 h, oboznámenie detí so svetom hudby prostredníctvom hudobných žánrov, spojené s hudobnými ukážkami, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

V prírode sa nenudím – 15. 3. o 8.45 h, rozprávanie o knihe Ruda Mórica Z poľovníckej kapsy, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Rozprávky deduška Večerníčka - 15. 3. o 9.00 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

Kto som? Protestsongy Karla Kryla – 15. 3. o 9.45 h, počúvanie piesní spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Janko Hraško – 16. 3. o 8.45 h, rozprávanie o ľudových rozprávkach Pavla Dobšinského, spojené so zábavným kvízom, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Moji obľúbení hrdinovia z dobrodružných a rozprávkových kníh – 16. a 17. 3. o 9.00 h, voľné rozprávanie o prečítaných knihách, určené pre II. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Zvieratká v hudbe – 16. 3. o 10.15 h, C. Saint-Saëns a jeho Karneval zvierat, hudobné ukážky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Keď rozprávka slávi sviatok – 16. 3. o 11.00 h, Deň ľudovej rozprávky, určené pre I. stupeň ZŠ, Pobočka Klokočina

Prvé krôčky v knižnici - 17. 3. o 9.30 h, určené pre MŠ, Fraňa mOjtu 18

Tri prasiatka – 17. 3. o 10.00 h, dramatizácia rozprávky, určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18

Sprievodca mladého človeka orchestrom: spoznávanie hudobných nástrojov prostredníctvom hudby Benjamina Brittena – 17. 3. o 9.45 h, komentované počúvanie audio nahrávky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Poznáte rozprávky Pavla Dobšinského? – 18. 3. o 9.00 h, čítanie úryvkov z rozprávkových knižiek, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

CVČ DOMINO

Okresná súťažná prehliadka plastových a papierových modelov – 16. 3. o 10.00 h, v CVČ Štefánikova ul.

KOS

Plagát roka - 14. 3. - 1. 4., tvorivé práce študentov SŠ Nitrianskeho samosprávneho kraja s protidrogovou tematikou, 17. 3. o 12.30 h - výtvarný seminár k súťažným prácam, 17. 3. o 13.00 h - vernisáž, ocenenie najlepších prác

Artparty - 14. 3. - 1. 4., vernisáž 18. 3. o 17.00 h, autorská výstava Mariána Poliaka

Vesmír očami detí - výtvarné práce okresnej súťaže detí MŠ, žiakov ZŠ a ZUŠ - 14. - 30. 3. (okres Nitra)

Umelecké remeslo – návrat k tradícii - 14. 3. - 1.4., prezentácia prác žiakov SOŠ polytechnickej, Dvorčianska ul. Nitra

Technika emocionálneho oslobodenia - 14. 3. o 17.30 h, osvojenie si spôsobu nadobudnutia harmónie, spokojnosti a zdravia na základe postupov čínskej medicíny s Erikou Trnkovou

Hviezdoslavov Kubín - 16. 3. o 9.00 h, súťaž v prednese poézie a prózy detí, obvodné koloZlaté Moravce – ZŠ Mojmírova

Vansovej Lomnička - 18. 3. o 10.00 h,krajská súťaž v prednese poézie a prózy žien od 16 rokov

Tvorivé dielne pre verejnosť:

Pergamano - 16. 3. o 15.00 h, vyhotovenie veľkonočných pozdravov, oznámení, pozvánok z pergamenového papiera modernou technikou

Ľudové a súčasné remeslá:

Veľkonočné dekorácie - 21. a 23. 3. o 14.00 h, modelovanie zo slaného cesta

Kurzy

Joga - každý pondelok o 16.00, každý utorok o 16.00 a 17.30 h

Orientálny tanec začiatočníčky - každý pondelok o 16.30 h

Relaxačné cvičenia - každý utorok o 13.30 h

Kluby

Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí

Equilibrium - 16. 3. o 17.00 h

Fotoklub - 17. 3. o 17.00 h

ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ

Čaj o šiestej: Na juhoamerickej vlne - 14. 3. o 18.00 h, fotoprezentácia cestopisu Michal Knitl: Na juhoamerickej vlne, stretnutie s cestovateľom, fotografom, spisovateľom a dobrovoľníkom., rozprávanie o Južnej Amerike, Patagónii a práci dobrovoľníkov v exotickej komunite Villa Alcira, Čajovňa dobrých ľudí akciu doplní ochutnávkami juhoamerického čaju maté a výstavkou originálnych argentínskych a brazílskych kalabás

CENTRO NITRA

Tvorivé dielne - každú nedeľu od 15.00 do 18.00, 20. 3.- záložky do knižky

VALAŠSKÝ ŠENK

Andrejground – 14.3. o 20.00 h

Janko Lehotský – 17. 3. o 20.00 h,koncert hitmakera a speváka

Funky party – 19. 3. o 20.00 h

Chiki liki tua a Myster Mobius – 21. 3. o 20.00 h

MUSIC A CAFE

Peter Lipa & Band – 18. 3. o 20.30 h, koncert slovenského džezmena

NOVÁ PEKÁREŇ

Juke box party – 18. 3.

Diktat party - 19. 3., DJ Mess, DJ Drobizzzzg, Perfekto

FRANKIE ROCK CLUB

Každý párny týždeň vo štvrtok – Jazz o deviatej: E.G.O. Group + hostia

Ian Polák Mr Guitar - 19. 3. o 21.30 h

ROCK KLUB NAOZZAY

Nirvanas show - 18. 3. o 21.00 h, hity Kurta Cobaina v podaní Nirvanas revival ako v origináli

Ragnarok (Nórsko), Nervo Chaos (Brazília), Corrupted Melody (NR), Samsara (TO) – 19. 3. o 19.00 h

PIVÁREŇ OKO

Jana Máčovská (folk-country) – 18. 3. o 19.30 h, koncert

ZOC MAX

Veselá angličtina pre škôlkarov a školákov - každú nedeľu o 16.00 h

Zumba párty – každý štvrtok o 18.00 h

Pečieme v Maxe – každý piatok

AGROKOMPLEX

Nitracanis – 19. a 20. 3., 15. medzinárodná výstava psov CAC a CAJC

AGROINŠTITÚT REŠTAURÁCIA

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 16. 3. o 18.00 h (stredy)

KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV

Pondelok – Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 – 15.30 h

Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 – 12.00 h

NITRIANSKA HVEZDÁREŇ

Exkurzie do astronomickej pozorovateľne –každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30 a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)

DMS

Výstava o Dolnozemských Slovákoch a stretnutie so Slovákmi z Dolnej Zeme žijúcimi, pracujúcimi a študujúcimi na nitrianskych vysokých školách - do 31. 3.

Spomienka na Ľudmilu Podjavorinskú a Mateja Hrebendu pri príležitosti Mesiaca knihy - 16. 3. o 10.00 h

Krúžky pri DMS:

Filatelisti: utorok od 14.30 h, spevácky krúžok: štvrtok od 10.00 h

DIECÉZNE MÚZEUM

Keď písmo prehovorí – expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h

MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII

Zo zberateľskej činnosti misionárov – denne od 14.00 do 18.00 h, informácie - http://www.svd.sk/misijna-animacia/misijne-muzeum.html alebo 0904 738 968


SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Interaktívna výstava pre deti Na prvej koľaji pozor! - do 31. 3. 2011

Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo – vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekarstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom

Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja – klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope – valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín.

Unikát: Úzkokoľajná Nitrianska poľná železnica s 3 parnými rušňami.

Zmena otváracích hodín: Pondelok - utorok: zatvorené, streda – piatok: 9.00 – 17.00 h, vstupy o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 h, sobota: 10.00 – 18.00 h, vstupy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 h, nedeľa: 13.00 – 18.00 h, vstupy o 13.00, 15.00 h, mimoriadne vstupy (min. 10 osôb) je potrebné nahlásiť 2 dni vopred na tel. čísle: 0911 404 001

KAŠTIEĽ BELADICE

Prírodná galéria umeleckej keramiky

NOVÉ ZÁMKY

GALÉRIA UMENIA

Kamil Varga – do 26. 3., významný slovenský fotograf, príslušník generácie Nová slovenská vlna, dominantnou témou jeho tvorby je téma ľudskej podstaty, experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami, bude sa prezentovať dielami z rokov 1995-2010. • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka

Árpád Luzsicza - do 30. 4.,venuje sa kresbe, maľbe, grafike a tvorbe objektov. Má blízky vzťah aj k literatúre, publikuje básne a texty pod menom Lajos Csenki. Jeho práce sa vyznačujú svojráznym humorom, hravosťou, výraznou lineárnou kresbou a znakovou rečou. Predstaví sa výberom z aktuálnej tvorby, kurátorka: Helena Markusková.

CSEMADOK

Súťaž sladkých a slaných dobrôt – 20. 3. o 15.00 h, prihlásiť sa možno do 15. 3. na tel. č. 6400 519 od 15.00 do 18.00 h alebo osobne v Csemadoku, po súťaži ochutnávka vín pre mužov

HLAVNÉ NÁMESTIE

Koniec II. svetovej vojny v Nových Zámkoch - 18. a 19. 3., spomienkové oslavy

KINO MIER

Voda – kolíska života a prameň zdravia – do 31. 3. od 8.00 do 16.00 h, výstava, sprievodný program pre skupiny: filmová projekcia s tematikou vody, náučné aktivity pre deti a mládež

MÚZEUM J. THAINA

Život na obidvoch stranách hranice - do 30. 4., výstava podporovaná z európskeho fondu regionálneho rozvoja • Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)

ŠAĽA

KS VEČIERKA

Rómsky klub - 15. 3. o 15.00 h

Tvorivé dielne pre MŠ - 17. 3. o 10.00 h

DK

Close Harmony Friends - 14. 3. od 19.00 h

Beseda so spisovateľom - 16. 3. o 10.00 h

Rozprávkovo: Hry jari – Morena do vody hodená - 20. 3. o 16.00 h

Výstava prác žiakov ZUŠ Šaľa - do 31. 3. od 9.00 do 12.00 h str-pi a od 19.00 do 20.00 h str-ne

SD VEČA

Zumba - každý utorok a štvrtok v mesiaci od 18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h

BARU BARU

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 14. 3. o 18.00 h (pondelky)

SEREĎ

KINO NOVA

FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble, kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do 21.00 h

Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h

Sudoku – každý nepárny piatok o 17.00 h

DK

Joga v dennom živote – každú stredu od 18.00 do 20.00 h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých

MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA

Exponát mesiaca Prepravné doklady a lodný kufor Argentína - Slovensko

Iní Donovia Quichotovia - výstava plagátov španielskych dizajnérov, potrvá do 31. 3.

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Dobové fotografie Serede

Lapidárium s barokovými sochami

Výstavy:

Archeologický výskum hradu Šintava

Atrakcie: Model kaštieľa s parkom – vízia budúcnosti

ZMENA otváracích hodín: október – apríl: ut–so 9.00 – 17.00 h, máj – september: ut–so 10.00 – 18.00 h

LEVICE

MsKS

Vyhlasuje súťaž Čepček v detskom ľudovom speve a X. ročník súťaže amatérskych spevákov ľudových piesní Perlová parta - prihlásiť sa možno do 28. 3.

CK JUNIOR

Človek človeku - 15. – 25. 3. od 10.00 do 16.00 h, výstava, Patrik Špaňo - fotografie, René Špaňo – karikatúry

DK DRUŽBA

Žilinské divadlo: Poľovačka na losy - 14. 3. o 19.00 h, romantická paródia, Poľovačka na losy zosmiešňuje všetko na všetky spôsoby – spoločenské rituály, vojnové praktiky, psychoterapiu či falošnú mytológiu. S nadhľadom nám kladie hypotetickú otázku, či by sme dali prednosť svojej prvej láske pred tou terajšou.


Jarné rockovanie - 18. 3. od 19.00 h, koncert rockových skupín Arcoisolium, Human Confession, Screws, Rebelsky

KAPITÁNSKA BUDOVA, DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ

Hodnoty - vedecká hračka, Homo Novum - zrod nových dynastií v 16. storočí - výstavy



ŠPORTOVÁ HALA

Hana Zagorová a Petr Rezek - 24. 3. o 19.00 h, koncert

ŠURANY

SYNAGÓGA
Milan Rastislav Štefánik - astronóm, vojak, politik - do 12. 5., výstava zapožičaná z Vojenského historického múzea Piešťany

Juh Slovenska po Viedenskej arbitráži v rokoch 1938 – 1945 - 22. a 23. 3., vedecká konferencia

Kultúrne zariadenie Šurany – Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója – stála výstava fotografií Deža Németha z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas – výstava odevov • Stála expozícia o dejinách mesta

Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola

GALANTA

MsKS

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 15. 3. o 18.00 h (utorky v Mosquito bare)

MsÚ

Szabó Béla: Bakonský les - do 31. 3., prezentácia tvorby umeleckého fotografa z Győru

GOS

Marec:

Audio 2011 - okresná súťaž zvukových nahrávok

Dielňa detskej dramatickej tvorivosti - každý piatok od 14.30 do 17.30 h

ZŠ OKRES GALANTA

Kriminalita mládeže, Alkohol a mládež - prednáškové cykly pre žiakov ZŠ

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ

Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia

Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok

História renesančného kaštieľa

Miestopis Galanty a jej okolia

Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia

Maľovaný ľudový nábytok z konca 19. storočia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Ohlúpli sme počas Covid roka?
  1. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 16 308
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 600
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 8 022
  4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 505
  5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 043
  6. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 6 645
  7. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 446
  8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 275
  9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 156
  10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 902
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.

V druhom kole v Nitre otestovali takmer 41-tisíc ľudí

Väčšina ľudí využila novú aplikáciu, aj vďaka nej sa netvorili rady.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Pozostalí čakajú na urnu tri týždne. Zosnulých po obrade dávajú do prívesu

Počet kremácií stúpol v Nitre približne o 70 percent. V posledných týždňoch spopolňujú 24 hodín nepretržite.

Vedúceho krematória Radovana Brštiaka sme zastihli v nočnej službe. Stojí pred chladiarenským prívesom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Čaká nás testovanie, štátu majú pomôcť mestá a obce

Skríningové testovanie sa začne v pondelok 18. januára a potrvá do utorka 26. januára.

Odišiel Ján Bartík

Hokejová rodina v Nitre stratila jedného zo svojich dlhoročných členov.

V druhom kole v Nitre otestovali takmer 41-tisíc ľudí

Väčšina ľudí využila novú aplikáciu, aj vďaka nej sa netvorili rady.

Už ste čítali?