Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Rytieri vyrovnali

V druhom štvrťfinálovom zápase porazili nitrianski hokejbalisti jasne Žilinu. Odčinili tak včerajšie zaváhanie a vyrovnal stav série na 1:1.

(Zdroj: (DT))

Nitrianski Rytieri – Žirafa Žilina 7:3 (2:1, 2:0, 3:2). Stretnutie malo podobný priebeh ako prvý zápas vyraďovacích bojov. Rytieri v snahe vyrovnať stav série sa do súpera pustili hneď od začiatku a vo štvrtej minúte už viedli 2:0. Žiline sa síce podarilo znížiť, no domáci sa nenechali vyviesť z miery a pokračovali vo svojej hre. V druhej tretine pridali dva góly a aj naďalej pokračovali v solídnom výkone. V záverečnej časti sa hosťom podarilo skorigovať, no tri ďalšie rytierske góly znamenali jasné víťazstvo domácich a vyrovnanie série na 1:1.

Góly: 3. Slovák (Thron), 4. Ďurický (Ecker), 19. Thron (Slovák), 29. Ďurický (Mach, Mráz), 33. Hrivnák (Maxin), 42. Ecker (Balaška, Cajchan), 42. Thron (Martiška, Káčer) – 8. a 40. Dubovec, 37. Hartel.

RYTIERI: Petrík, Haviar – Titka, Maxin, Javorčík, Hraško, Káčer, Martiška – Ladiver, Mráz, R. Kašša, Kučerka, Hrivnák, Cajchan, Balaška, Beniač, Chovan, Thron, Slovák, Mach, Ďurický, Ecker.

Richard Mráz, tréner: „Dnešný duel bol podobný tomu včerajšiemu s tým rozdielom, že sme ho vyhrali. Konečne nám to tam začalo padať. Ešte však budeme musieť popracovať na streľbe a efektívnejšom premieňaní šancí.“

Góly celého útoku

Rytieri v druhom stretnutí play-off nenechali nič na náhodu, Žilinu jasne zdolali a vyrovnali stav série. Svoje o priebehu hovorí aj počet striel na bránu. Domáci vystrelili 50 krát, Žilina vyslala na Petríka iba 9 striel. „Vedeli sme, že Žilina bude čakať na naše chyby, budú sa snažiť vyrážať do brejkov. Veľmi podstatné bolo, že sme dali prvé dva rýchle góly. Naše tempo bolo ešte vyššie ako včera, z toho aj pramenili príležitosti, ktoré sme dokázali premeniť,“ povedal po zápase kapitán Rytierov Ján Ďurický. Ten si navyše pripísal v zápase dva góly a výrazne tak prispel k výsledku mužstva. „Som určite spokojný, boli to ale góly celého útoku. Pri prvom góle Mišo Ecker perfektne zapracoval za bránou, rovnako pri druhom Miro Mráz. Celý útok zahral výborne,“ pochválil spoluhráčov Ďurický.