Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Sereď a Čierny Brod na jar len vyhrávajú

III. LIGA: Prvá jarná výhra Palárikova. Topoľníky po dvoch výhrach našli premožiteľa. ČFK získal za posledných sedem kôl len 1 bod. Čierny Brod a Palárikovo ťahajú sériu 4 kôl bez prehry.

ČFK Nitra pomaly stráca nádej na záchranu. S Palárikovom prehral doma 0:3.ČFK Nitra pomaly stráca nádej na záchranu. S Palárikovom prehral doma 0:3. (Zdroj: Dušan Tarko)

Sereď - Topoľníky 3:1 (2:1)
V úvode zápasu si hráči minútou ticha pripomenuli úmrtie bývalého brankára Serede, Vladimíra Cehlárika. Gólový účet načal už v 2. min. Kasaj, ktorý bol v 16-ke faulovaný Čambalom. V 13. min. posielal center Kasaj a Braun si vsietil „vlastenca“. Hosťom sa podarilo znížiť, v 34. min. sa prezentoval peknou strelou Peciar z trestného kopu. V 51. min. po osi Vyskoč - Gál - Pecho posledne menovaný prehodil bránu. V 67. min. po úniku Vyskoča a jeho spätnej prihrávke Gál zvyšoval na 3:1. v 78. min. hosťujúci Milan mieril tesne vedľa a neujala sa ani hlavička K. Vašku po centri Gála. Seredská neporaziteľnosť pokračuje.
Góly: 2. Kasaj (11 m), 13. vlastný (M. Braun), 67. Gál - 34. Peciar. R Černek, ŽK: Korman - Čambal, Braun, Keszeg, 652 divákov. ŠKF: Anda - K. Vaško, Guláš, Korman, Čvirik, Dobiš (75. Penciak), Varga, Vyskoč (90. Moravčík), Kasaj (56. Šporánek), Gál, Pecho. Tréner R. Rehák. DRUŽST.: Rengel - Egri, Braun (35. Keszeg), Čambal, Tóth, Lelkeš, Farkaš, Mandák, Milan, Peciar, Rózsa. Tréner R. Prokop. DUŠAN ŠVEHLA

ČFK Nitra - Palárikovo 0:3 (0:1)
Čermánski futbalisti potrebujú body ako soľ a od prvých minút boli na ihrisku aktívnejší. Už v 5. min. pohrozil z priameho kopu kapitán Bližnák, no lopta skončila na zadnej konštrukcii brány. O chvíľu sa osmelili aj hostia, no hlavička Zlatňanského išla mimo. V 23. min. prišla jediná gólová akcia polčasu, keď po pravej strane unikol Molnár, odcentroval a Bogyai na dvakrát prekonal Križmu. Druhý polčas takisto príliš veľa vzruchu nepriniesol. Nitrania nezachytili úvod, čo hostia využili a dvoma rýchlymi gólmi rozhodli. Potom sa už prakticky iba dohrávalo. Aj keď domácim nemožno uprieť snahu niečo s výsledkom urobiť, obrana Palárikova bola pozorná a Čermánčanov do ničoho nepustila.
Góly: 24. Bogyai, 53. Drienovský, 55. Babicz. R Otiepka, ŽK: Kollár - Zlatňanský, Jančo, Mach, Mikla, 200 divákov. ČFK: Križma - Torricelli (82. Kling), Horňák, R. Ballabáš, Mošať - Serenčéš, Bližňák, Drotár (80. K. Ballabáš), Buday, M. Dedič - Kollár (62. Čas). Tréner J. Kotula. OFK: Prohászka - Pánik (59. Simonics), Žembera, Molnár, Drienovský - Mikla, Mach, Kompas (53. Babicz), Jančo - Zlatňanský (66. Matúš), Bogyai. Tréner T. Kuťka. DUŠAN TARKO

Bánovce - Dun. Streda B 1:2 (0:0)
Hostia prišli aj s posilami z áčka a ovládli hru, Bánovce sa spoliehali na brejky. V prvom polčase však ani jedno mužstvo nevyužilo svoje šance. Po obrátke mali navrch domáce Bánovce, ktoré hneď v úvode nastrelili spojnicu. Strelu Škultétyho vyrazil na roh brankár Kiss. V najväčšom tlaku domácich unikol Kadlec a poslal hostí do vedenia. Domáci sa zaslúženého vyrovnania dočkali až v 80. minúte. O šesť minút však hostia pritlačili a Štrbák si strelil vlastenca. Bánovce, ktoré v tomto zápase nevystriedali ani hráča, si nezaslúžili prehrať.
Góly: 80. Pekár - 66. Kadlec, 86. vlastný (Štrbák). R Sarai, ŽK: Božik - Ravasz, D. Radványi, Jandás, Ďurica, 200 divákov. DAC B: Kiss - Ág, Ravasz, Habenicht, Radványi, Jandas (46. Kadlec), Čorič, Ďurica (89. Czibula), Piros (84. Érsek), Perreira, Matúš. Tréner K. Németh. (MK)

V. Ludince - Galanta 1:0 (0:0)
Domáci sa pustili s chuťou do súpera, tlačili, ale Galanta predviedla vo Veľkých Ludinciach výbornú defenzívu. V 33. min. hlavičkoval Konc, ale Šálka bol pozorný, to isté sa stalo aj o desať minút, gólman hostí tentoraz vychytal Šáteka. V 64. min. zaútočili hostia a Víg prízemnou strelou trafil žrď Benkovej svätyne. O šesť minút sa ale domáci dočkali. V pokutovom území bol faulovaný Konc, nariadenú penaltu Petráš premenil a bolo 1:0. Galanta sa potom snažila o vyrovnanie, defenzíva V. Ludiniec však bola proti. Desať minút pred koncom mohol definitívne rozhodnúť Dulai, ale Šálka opäť zachránil.
Gól: 70. Petráš (11 m). R A. Gádoši, ŽK: Gonda, Dulai, Mikula - Lošonský, Vaňo, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Gonda, Flídr, Dulai (89. Bagala), Hlaváčik, Petráš (88. Števko), Kosák, Mikula, Soboňa, Konc, Šátek (69. Horniak). Tréner I. Kasana. SLOVAN: Šálka - Kopčan, Lošonský, Eliaš, Čemaň, Méry, Čerňanský, Víg (75. Szabó), Ostrožanský, Tvrdoň (52. Vrtík), Vaňo. Tréner Š. Czafík. JAROSLAV KOSÁK

Čierny Brod - Ludanice 1:0 (1:0)
Po úvodnej oťukávačke v 5. min. zakončoval Štrbac tesne nad. V 10. min. zachraňovala brejk hostí domáca obrana. V 15. min. mieril Gasparovics z priameho kopu nad bránu a v 22. min. po narážačke s Némethom vykopla jeho strelu obrana na roh. V 37. min. po priamom kope z 25 m krásne zavesil do vinkla Bobor a otvoril skóre. Druhý polčas načala strela Královiča, ktorá smerovala tesne vedľa domácej brány. Následný únik Gasparovicsa nedotiahol do zdarného konca Meszáros. V 83. min. Gramblička vyrazil strelu Mikuša a tvrdú strelu Gasparovicsa bravúrne zneškodnil. V 89. min. ešte hostia ostreľovali domácu bránu, ale Fišan bol na mieste. Vo vyrovnanom zápase bola domáca túžba po víťazstve korunovaná tromi bodmi.
Góly: 37. Bobor. R Santa, ŽK: Németh - Kurbel, Koprda, 250 divákov. FK: Fišan - Mészáros (89. Konder), Zuzula, Lukovics (46. Kaprinai), Bobor, Čomič, Štrbac, Gašpar, Németh, Gasparovics. Tréner Zs. Hornyák. OFK: Gramblička - Kurbel, Mi. Krško, Pavlovkin, Ondruš (16. Perniš), Šnirc, Čertík, Královič (77. J. Krkoška), Frťala, Koprda, Líška. Tréner J. Mikloška. TIBOR KISS

Gabčíkovo - Piešťany 1:0 (1:0)
Prvý polčas patril domácim, ktorí začali náporom. V 6. min. sa zrodila najkrajšia a hneď aj gólová akcia zápasu, keď útok Molnár - Hamar - Nagy vyšachoval hosťujúcu obranu a Nagy trafil pravý dolný roh Krajčovičovej brány. Do polčasu sa ešte naskytli šance Bolegovi a Rybárovi, ktorí však Krajčoviča neprekonali. Po obrátke pokračoval tlak domácich. V 52. min. sa z ihriska po druhej ŽK porúčal Jánošík. V zbytočne nervóznom ďalšom priebehu si domáci vypracovali niekoľko šancí, ktoré nepremenili, ale tri body zostali zaslúžene doma.
Góly: 6. Nagy. R Maršal, ŽK: Hamar, Kiss, Kováč - Ducký, Kunzo, Jánošík, Doktor, Gajarský, ČK: 52. Jánošík, 250 divákov. TJ: Izsmán - Pfeifer, Bolega, Vilmán, Csiffári, Rybár (76. Kálai), Kiss, Baják, Molnár, Hamar (89. Zsigray), Nagy (84. Kováč). Tréner A. Czuczor. TIBOR LISZKAY

Pov. Bystrica - Skalica 5:2 (2:1), 59. (11 m) a 89. Mir. Oršula, 3. Novisedlák, 11. Ondrička, 62. Pauer - 26. a 68. Jakubek.
Domaniža - Dubnica B 2:0 (1:0), 23. J. Kardoš, 48. P. Hájek (11 m).

Ludaničania protestujú

Zápas v Čiernom Brode mal smutnú dohrávku, podľa slov šéfa hosťujúceho klubu Stanislava Svorada boli napadnutí hráči Ludaníc, najhoršie obišiel Šnirc, ktorý mal inkasovať údery ako v boxerskom ringu. „Sem už nikdy hrať neprídeme, aj keby sme mali dostať pokutu a sme rozhodnutí podať protest. Báli sa všetci, hráči aj rozhodcovia, toto už nie je o futbale,“ líčil udalosti v Čiernom Brode S. Svorad. „Porazili sme silného súpera, tešíme sa, o to viac nás zaráža reakcia Ludaníc. Naše víťazstvá na jar sú dielom dobrej hry, skôr si myslím, že Ludanice nevedia prehrávať,“ kontroval František Dóra z domáceho tábora. (ŠK)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 611

Nakazený hokejista Nitry: Niektorí nemajú žiadne príznaky, ale mňa to riadne potrápilo

Tanec na mínovom poli zranení, zlej formy a nákazy vydržal Nitranom iba (alebo skôr až?) štyri kolá. Večerná správa hovorí, že drvivá väčšinu tímu má koronavírus.

Stále svitá šanca, že hokejisti Nitry cez víkend nastúpia.

Bali ako v raji. Ako Šípoš premýšľal pri penaltách?

Nitru odpálil Nitran, vionisti natiahli šnúru

Líder Zlatých Moraviec Filip Balaj (vpravo) dal Nitre svoje prvé ligové góly v živote, v sobotu ich strelil toľko (3), čo v predošlých 9 kolách dokopy.