Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Sládkovičovo šokovalo v Leviciach, Štúrovo bodovalo v Šuranoch

IV. LIGA JV: Na jar je bez straty už iba Komárno. Vrakúň ukončil sériu 4 kôl bez výhry. Levice doma stratili vôbec prvé body.

Veľký Meder (v bielom) rozhodol o víťazstve nad Kolárovom už v prvom polčase.Veľký Meder (v bielom) rozhodol o víťazstve nad Kolárovom už v prvom polčase. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Hurbanovo - Šahy 4:0 (2:0). Po opatrnom úvode prevzali taktovku domáci, ktorí prevahu zúžitkovali dvomi zlepenými gólmi Gelleho. V druhom polčase hostia vystrkovali rožky, ale gól nestrelili. Po zásahu Bognera boli domáci iniciatívnejší, obrazom čoho bol štvrtý gól Ďurického. Hostia podali sympatický výkon a ani za nepriaznivého stavu neskladali zbrane.
Góly: 36. a 40. Š. Gelle, 71. Cs. Bogner, 85. Ľ. Ďurický. R Maráz, 250. MŠK: Fekete - Kádek, Bičan, Füle, Tóth (86. Jóba), Ďurický, Bogner, Vozárik (78. Jankovič), Gelle, Kling (32. Kollár), Pupák. ŠAHY: Konc - Mašlen, Simondel, Puruczki, Baráti, J. Urblík, Szélés, Bartal (54. Kiss), Dudás, N. Urblík, Petráš.

Vrakúň - Nový Život 2:1 (1:1). Oba celky začali opatrne, čakali na chyby súpera. Väčšie šance mali však od začiatku domáci. Hostia ale pridali a dali súperovi gól do šatne. Nový Život chcel zmeniť výsledok a tak pridali ešte viac. V 78. min. vyšla kombinácia, po ktorej Bartalos vysunul Méhesa a ten skóroval.
Góly: 40. a 78. T. Méhes - 42. Z. Öszi. R Mlinkovics. 350. VRAKÚŇ: Maglocký - G. Méhes, Kázmér, D. Végh, Audi, Kósa (89. P. Šebo), E. Bartal (59. J. Katona), T. Méhes, Stefankovics, A. Bartalos, R. Gróf (80. Polák). N. ŽIVOT: Kunyi - Bočko, Mikóczi, Tomášik, Šmálik, Z. Németh (56. P. Németh), Király (62. Varga), Kadvan, Kiss, T. Lelkes (46. Öszi), Nyársik.

Neded - ViOn B/Volkovce 5:0 (2:0). Domáci začali tlakom a po 20 minútach už viedli 2:0, keď sa presadili Jakubjak a A. Bombicz. Hostia kontrovali šancami Brčáka a Chovanca, ale obrana im nedala veľa priestoru. Prehra o päť gólov je síce krutá, ale o výkone sa mohli presvedčiť funkcionári ViOnu priamo na mieste.
Góly: 21. a 51. A. Bombicz, 17. M. Jakubjak, 78. L. Kalmár, 90. P. Jedinák. R Gančár. 400. FC: Hrdina - Ďatko, A. Bombicz (80. T. Bombicz), Verchola, Ambruš, Kovács, Kukuč, Jakubjak (68. Maťo), Kalmár, Jedinák, Charizopulos (62. Benes). VION B: Brezina - Zemanovič, Kuráň, Kozolka, Farkaš, Tomašek, Skladan (53. R. Kováč), Valkovič (64. Jenis), Mankovecký (53. Bôžik), Brčák, J. Chovanec.

TIBI Horná Kráľová - Okoličná n/O. 6:1 (5:1). Domáci začali raketovo, v 11. minúte už vyhrávali o dva góly. O zápase sa rozhodlo, keď brankára hostí po faule vylúčili, hostia nemali náhradného brankára, tak do brány poputoval Meleg a penalta na 3:1 rozhodla. Druhý polčas sa viac-menej dohrával a po prieniku Práznovského si obrana Ekelu vrazila loptu do vlastnej brány.
Góly: 2. Ľ. Kollár, 11., 31. a 45. V. Új, 40. L. Kokeš, 64. vlastný (Bartal) - 21. Ábrahám. R Golha. 259. TIBI: Odráška - Valášik, Gál, G. Lencsés, Bleho, Šípka, L. Kokeš (82. Petrovský), T. Kokeš, Práznovský (79. Rábek), Új (71. Bobula), Kollár. FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Ódor, Erdei (86. Blaho), Novák, Faragó, Meleg, Ábrahám (67. Horváth), Yoshizawa (33. Farkaš), Gögh.

Veľký Meder - Kolárovo 2:0 (2:0). Hostia začali útočne, ale v 15. min. Nagy z 30 m vymietol ľavý vinkel - 1:0. V 24. min. unikajúceho Belucza zozadu zrazil Benko, za čo dostal žltú kartu a D. Varga z pokutového kopu rozhodol o zápase. Hostia skúšali len strely na bránu z veľkých vzdialeností, čistú gólovú šancu si však nevytvorili. V druhom polčase vsadili všetko na útok, no výsledok sa už do záverečného hvizdu nezmenil.
Góly: 15. P. Nagy, 24. D. Varga. R Valla. 210. MŠK: Döme - D. Varga (36. Gerhát), P. Nagy, Buka, J. Varga, Turza (62. Ágh), Vígh, Belucz, D. Nagy (82. L. Varga), Bajnok, Egri. FK: Molnár - P. Máté, Musitz, Benko, Kiš, R. Kürthy, Glofák, Z. Máté, A. Kurthy, Kertész (60. Lózsi), Maďar.

Šurany - Štúrovo 1:1 (1:1). Hral sa medzišestnástkový zápas. Domácich zaskočil rýchly gól v úvode, po ktorom sa dlho nevedeli dostať do tempa. Hosťom sa darilo držať loptu na kopačkách a tým nepúšťať Šurany do šancí. V 40. min. Halász nacentroval loptu do vápna a tá skončila v bráne. V druhom polčase sa hral akoby priateľský futbal, hostia hrozili z brejkov, a skóre sa už nezmenilo.
Góly: 40. Halász - 3. Kianek. R Ahmed. 400. ŠK: Pilek - Piskla, Procházka, Gábriš, Poláček, Fehervári (65. Chudík), Dudáš, Simonides, Švajda, Halász, Tinák (60. Mikula). MŠO: Németh - Simonka, Franta, Saláta, Baka, Porosz, Kianek, Sáray, Páčik, Ivanič, Pásztor.

Veľké Lovce - Komárno 0:1 (0:1). Vo vynikajúcom štvrtoligovom stretnutí nováčik začal vo 4. min veľkou šancou, ktorú Koreň nepremenil. Na druhej strane sa Gonzáles nepomýlil a poslal KFC do vedenia. V prvom polčase si domáci ešte pár šancí vypracovali, avšak ich nevyužili najprv Farkaš a po ňom Koreň. V druhom polčase hostia k ničomu hráčov Veľkých Loviec nepustili a víťazstvom si zveľadili náskok na čele tabuľky.
Gól: 5. Gonzáles. R Lérint. 500. TJ: Madarász - Gočala, Úškrt, Pavlatovský, Hajko, Megyesi, Krivočenko (68. Lontoš), Obložinský, M. Bagala, Koreň (62. Kuruc), Farkaš (46. Suchánek). KFC: Balogh - Csintalan, Mlynár (65. Vígh), Kürthy, Lérant, Podlucký, Kökényesi, Kršteňanský, Szorád, Gonzáles (82. Skok), T. Kósa (84. Uzola).

Levice - Sládkovičovo 0:1 (0:0). Hostia prišli s defenzívnou taktikou, zabezpečili stred poľa, čo sa odrážalo v priebehu celého zápasu. Domáci mali územnú prevahu, ale prvú vážnejšiu šancu si vytvorili v 45. min., keď Klačkovu strelu Jasovský vytlačil na tyč a odrazila sa von. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, hoci Levice tlačili o niečo viac. V závere zápasu podnikol Slavoj ojedinelý útok, Krull vypichol loptu a posunul ju Šimekovi, ktorý z prvej prekonal Pahulyiho.
Gól: 89. M. Šimek. R Kravárik. 180. LEVICE: Pahulyi - Fekiač (29. Jakab), Armai, Palic, Varga, Turčan, Konvický (55. Krenčan), Pavlík, Solčiansky, Šlachta, Klačko (46. Predajňanský). SLAVOJ: Jasovský - R. Heriban, Greguška (73. Kucharovič), Godáň, Piši, Benko, Šimek, Dudáš, Hruška, Krull, M. Kuyokwa.

Vrakúňu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - Š. Uzola (Komárno), 12 - T. Sloboda (Neded), M. Švajda (Šurany), 10 - G. Mlynár (Levice, Komárno), G. Švec (Levice), G. Nagy (Sládkovičovo), T. Bábsky (Štúrovo).

ZOSTAVA KOLA: Döme (V. Meder) - S. Ambruš (Neded), P. Nagy (V. Meder), M. Gál (H. Kráľová), Armai (Levice) - Š. Gelle (Hurbanovo), K. Füle (Hurbanovo), D. Kósa (Vrakúň), Kucharovič (Sládkovičovo) - A. Bombicz (Neded), V. Új (H. Kráľová).

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.

V druhom kole v Nitre otestovali takmer 41-tisíc ľudí

Väčšina ľudí využila novú aplikáciu, aj vďaka nej sa netvorili rady.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Pozostalí čakajú na urnu tri týždne. Zosnulých po obrade dávajú do prívesu

Počet kremácií stúpol v Nitre približne o 70 percent. V posledných týždňoch spopolňujú 24 hodín nepretržite.

Vedúceho krematória Radovana Brštiaka sme zastihli v nočnej službe. Stojí pred chladiarenským prívesom.
Odberné miesto na Hlavnej ulici, v budove bývalej banky. Ako dobrovoľníčka tu pomáhala poslankyňa Dagmar Tóthová Skačanová.