Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Sládkovičovo šokovalo v Leviciach, Štúrovo bodovalo v Šuranoch

IV. LIGA JV: Na jar je bez straty už iba Komárno. Vrakúň ukončil sériu 4 kôl bez výhry. Levice doma stratili vôbec prvé body.

Veľký Meder (v bielom) rozhodol o víťazstve nad Kolárovom už v prvom polčase.Veľký Meder (v bielom) rozhodol o víťazstve nad Kolárovom už v prvom polčase. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Hurbanovo - Šahy 4:0 (2:0). Po opatrnom úvode prevzali taktovku domáci, ktorí prevahu zúžitkovali dvomi zlepenými gólmi Gelleho. V druhom polčase hostia vystrkovali rožky, ale gól nestrelili. Po zásahu Bognera boli domáci iniciatívnejší, obrazom čoho bol štvrtý gól Ďurického. Hostia podali sympatický výkon a ani za nepriaznivého stavu neskladali zbrane.
Góly: 36. a 40. Š. Gelle, 71. Cs. Bogner, 85. Ľ. Ďurický. R Maráz, 250. MŠK: Fekete - Kádek, Bičan, Füle, Tóth (86. Jóba), Ďurický, Bogner, Vozárik (78. Jankovič), Gelle, Kling (32. Kollár), Pupák. ŠAHY: Konc - Mašlen, Simondel, Puruczki, Baráti, J. Urblík, Szélés, Bartal (54. Kiss), Dudás, N. Urblík, Petráš.

SkryťVypnúť reklamu

Vrakúň - Nový Život 2:1 (1:1). Oba celky začali opatrne, čakali na chyby súpera. Väčšie šance mali však od začiatku domáci. Hostia ale pridali a dali súperovi gól do šatne. Nový Život chcel zmeniť výsledok a tak pridali ešte viac. V 78. min. vyšla kombinácia, po ktorej Bartalos vysunul Méhesa a ten skóroval.
Góly: 40. a 78. T. Méhes - 42. Z. Öszi. R Mlinkovics. 350. VRAKÚŇ: Maglocký - G. Méhes, Kázmér, D. Végh, Audi, Kósa (89. P. Šebo), E. Bartal (59. J. Katona), T. Méhes, Stefankovics, A. Bartalos, R. Gróf (80. Polák). N. ŽIVOT: Kunyi - Bočko, Mikóczi, Tomášik, Šmálik, Z. Németh (56. P. Németh), Király (62. Varga), Kadvan, Kiss, T. Lelkes (46. Öszi), Nyársik.

Neded - ViOn B/Volkovce 5:0 (2:0). Domáci začali tlakom a po 20 minútach už viedli 2:0, keď sa presadili Jakubjak a A. Bombicz. Hostia kontrovali šancami Brčáka a Chovanca, ale obrana im nedala veľa priestoru. Prehra o päť gólov je síce krutá, ale o výkone sa mohli presvedčiť funkcionári ViOnu priamo na mieste.
Góly: 21. a 51. A. Bombicz, 17. M. Jakubjak, 78. L. Kalmár, 90. P. Jedinák. R Gančár. 400. FC: Hrdina - Ďatko, A. Bombicz (80. T. Bombicz), Verchola, Ambruš, Kovács, Kukuč, Jakubjak (68. Maťo), Kalmár, Jedinák, Charizopulos (62. Benes). VION B: Brezina - Zemanovič, Kuráň, Kozolka, Farkaš, Tomašek, Skladan (53. R. Kováč), Valkovič (64. Jenis), Mankovecký (53. Bôžik), Brčák, J. Chovanec.

TIBI Horná Kráľová - Okoličná n/O. 6:1 (5:1). Domáci začali raketovo, v 11. minúte už vyhrávali o dva góly. O zápase sa rozhodlo, keď brankára hostí po faule vylúčili, hostia nemali náhradného brankára, tak do brány poputoval Meleg a penalta na 3:1 rozhodla. Druhý polčas sa viac-menej dohrával a po prieniku Práznovského si obrana Ekelu vrazila loptu do vlastnej brány.
Góly: 2. Ľ. Kollár, 11., 31. a 45. V. Új, 40. L. Kokeš, 64. vlastný (Bartal) - 21. Ábrahám. R Golha. 259. TIBI: Odráška - Valášik, Gál, G. Lencsés, Bleho, Šípka, L. Kokeš (82. Petrovský), T. Kokeš, Práznovský (79. Rábek), Új (71. Bobula), Kollár. FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Ódor, Erdei (86. Blaho), Novák, Faragó, Meleg, Ábrahám (67. Horváth), Yoshizawa (33. Farkaš), Gögh.

Veľký Meder - Kolárovo 2:0 (2:0). Hostia začali útočne, ale v 15. min. Nagy z 30 m vymietol ľavý vinkel - 1:0. V 24. min. unikajúceho Belucza zozadu zrazil Benko, za čo dostal žltú kartu a D. Varga z pokutového kopu rozhodol o zápase. Hostia skúšali len strely na bránu z veľkých vzdialeností, čistú gólovú šancu si však nevytvorili. V druhom polčase vsadili všetko na útok, no výsledok sa už do záverečného hvizdu nezmenil.
Góly: 15. P. Nagy, 24. D. Varga. R Valla. 210. MŠK: Döme - D. Varga (36. Gerhát), P. Nagy, Buka, J. Varga, Turza (62. Ágh), Vígh, Belucz, D. Nagy (82. L. Varga), Bajnok, Egri. FK: Molnár - P. Máté, Musitz, Benko, Kiš, R. Kürthy, Glofák, Z. Máté, A. Kurthy, Kertész (60. Lózsi), Maďar.

Šurany - Štúrovo 1:1 (1:1). Hral sa medzišestnástkový zápas. Domácich zaskočil rýchly gól v úvode, po ktorom sa dlho nevedeli dostať do tempa. Hosťom sa darilo držať loptu na kopačkách a tým nepúšťať Šurany do šancí. V 40. min. Halász nacentroval loptu do vápna a tá skončila v bráne. V druhom polčase sa hral akoby priateľský futbal, hostia hrozili z brejkov, a skóre sa už nezmenilo.
Góly: 40. Halász - 3. Kianek. R Ahmed. 400. ŠK: Pilek - Piskla, Procházka, Gábriš, Poláček, Fehervári (65. Chudík), Dudáš, Simonides, Švajda, Halász, Tinák (60. Mikula). MŠO: Németh - Simonka, Franta, Saláta, Baka, Porosz, Kianek, Sáray, Páčik, Ivanič, Pásztor.

Veľké Lovce - Komárno 0:1 (0:1). Vo vynikajúcom štvrtoligovom stretnutí nováčik začal vo 4. min veľkou šancou, ktorú Koreň nepremenil. Na druhej strane sa Gonzáles nepomýlil a poslal KFC do vedenia. V prvom polčase si domáci ešte pár šancí vypracovali, avšak ich nevyužili najprv Farkaš a po ňom Koreň. V druhom polčase hostia k ničomu hráčov Veľkých Loviec nepustili a víťazstvom si zveľadili náskok na čele tabuľky.
Gól: 5. Gonzáles. R Lérint. 500. TJ: Madarász - Gočala, Úškrt, Pavlatovský, Hajko, Megyesi, Krivočenko (68. Lontoš), Obložinský, M. Bagala, Koreň (62. Kuruc), Farkaš (46. Suchánek). KFC: Balogh - Csintalan, Mlynár (65. Vígh), Kürthy, Lérant, Podlucký, Kökényesi, Kršteňanský, Szorád, Gonzáles (82. Skok), T. Kósa (84. Uzola).

Levice - Sládkovičovo 0:1 (0:0). Hostia prišli s defenzívnou taktikou, zabezpečili stred poľa, čo sa odrážalo v priebehu celého zápasu. Domáci mali územnú prevahu, ale prvú vážnejšiu šancu si vytvorili v 45. min., keď Klačkovu strelu Jasovský vytlačil na tyč a odrazila sa von. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu, hoci Levice tlačili o niečo viac. V závere zápasu podnikol Slavoj ojedinelý útok, Krull vypichol loptu a posunul ju Šimekovi, ktorý z prvej prekonal Pahulyiho.
Gól: 89. M. Šimek. R Kravárik. 180. LEVICE: Pahulyi - Fekiač (29. Jakab), Armai, Palic, Varga, Turčan, Konvický (55. Krenčan), Pavlík, Solčiansky, Šlachta, Klačko (46. Predajňanský). SLAVOJ: Jasovský - R. Heriban, Greguška (73. Kucharovič), Godáň, Piši, Benko, Šimek, Dudáš, Hruška, Krull, M. Kuyokwa.

Vrakúňu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - Š. Uzola (Komárno), 12 - T. Sloboda (Neded), M. Švajda (Šurany), 10 - G. Mlynár (Levice, Komárno), G. Švec (Levice), G. Nagy (Sládkovičovo), T. Bábsky (Štúrovo).

ZOSTAVA KOLA: Döme (V. Meder) - S. Ambruš (Neded), P. Nagy (V. Meder), M. Gál (H. Kráľová), Armai (Levice) - Š. Gelle (Hurbanovo), K. Füle (Hurbanovo), D. Kósa (Vrakúň), Kucharovič (Sládkovičovo) - A. Bombicz (Neded), V. Új (H. Kráľová).