Nitra bez bodu, ViOn nerozhodne

Nitrianski futbalisti prišli o body proti Slovanu v samotnom závere kontroverzným gólom, ViOn neudržal polčasové vedenie, ale priviezol bod z Banskej Bystrice.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0). Domáci Rák hrozil gólom zo štandardnej situácie už v 5. min., ale brankár Putnocký tečovanú strelu s ťažkosťami vytlačil. V 20. min pridal kapitán Nitry z 25 m ďalší strelecký pokus, namieril však iba ponad brvno. O tri minúty neskôr slovanisti tiež dostali šancu skórovať v podobe priameho kopu. Milinkovič napriahol na hranici pokutového územia, ale tesne netrafil Hroššovu bránku. V 25. min. zachraňoval Hroššo pred prečíslením hostí, reflexívne vytlačil loptu a zneškodnil aj pokus dorážajúceho Šeba. Hroššo dokázal, že je veľkou oporou tímu, aj v 31. min. Milinkovič zahrával rohový kop a našiel Grendela, ten "placírkou" trafil len brvno a odrazenú loptu hneď dva razy dorážal Žofčák, ani to však na skvelého brankára hostiteľov nestačilo. V 37. min Šebo poslal ďalekonosnú strelu na nitriansku bránku, ale lopta minula svoj cieľ. Čerstvý Ivana sa dostal k lopte k 54. min, ale z 20 m zakončoval slabo. Na opačnej strane v 58. min prudko pálil Glenda, Putnocký však bol pozorný. V tej istej minúte mohli skórovať Ivana aj Šebo, lenže situáciu nezvládli a domáca obrana ich ustrážila. V 59. min z hranice "veľkého vápna" vyslal tvrdú a dobre mierenú strelu Grendel, ale Hroššo si s ňou poradil. Takmer z identickej pozície strieľal ten istý hráč v 62. min., ani tentoraz sa nepresadil. V Nitre sa už stáva tradíciou, že sa hostia tešia z gólu predčasne. Teraz sa to stalo v 75. min, keď postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry Šebovi. Zakrátko zapracovala znovu dvojica Ivana - Šebo, ale druhý menovaný strelou z pravej strany k vzdialenejšej žrdi neuspel. V 89. min. centroval Žofčák, Dobrotka skóroval "božou rukou" a zabezpečil pre svoj tím tri body.

SkryťVypnúť reklamu

Gól: 89. Dobrotka.

R Valášek, ŽK: 44. Kolmokov, 66. Šimončič, 74. Harbuľák, 88. Kaspřák - 34. Guédé, 70. Dosoudil, 2780 divákov.

FC: Hroššo - Zelenický (43. Kolmokov), Tóth, Harbuľák, Kotora (90.+ Sloboda) - Kaspřák, Šimončič - Kolár, Mikuš (70. Ivančík), Glenda – Rák.

SLOVAN: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Hrdlička (76. Pauschek) – Žofčák, Guédé, Grendel (81. Kiss), Milinkovič - Šebo, Szarka (46. Ivana).

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Svedomito sme sa pripravovali na dnešný zápas. Súperove silné stránky sme dobre poznali a myslím si, že prehra s dnešným Slovanom nie je žiadnou hanbou. Mrzí ma však, že sme duel tak nešťastne prehrali.“

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Tentoraz sme nehrali tak dobre kombinačne ako s Trnavou. Myslím si, že celý zápas sme mali navrch. Problémy nám robila koncovka, nevedeli sme sa presadiť. Či sme gól strelili rukou, som ja osobne nevidel.“

Dukla B. Bystrica - Vion Zlaté Moravce 1:1 (0:1). V prvom polčase sa na domácich nalepila smola. Aj si ju trochu zaslúžili, pretože proti tabuľkovému susedovi začali príliš vlažne a nevynútili si čo len miernu prevahu. Dve vynútené striedania po zraneniach stopérov Adámika a Kupčíka spôsobili aj kiks v obrane, v 38. min po nahrávke Babica sa v súboji s nerozohriatym náhradníkom Turňom presadil Candrák a technickou strelou obstrelil Pindrocha v bránke. Dukla veľa v prvom polčase neukázala, o to viac ju mohla mrzieť nevyužitá príležitosť Jakubka v 7. min po centri Hučka, ktorá skončila len na tele brankára Kuciaka. Hostia pôsobili na Štiavničkách sympaticky útočne a aj keď v kombináciách nejako neoslnili, úplne sa domácim vyrovnali, ba ich aj prinútili občas brániť sa takmer so všetkými hráčmi. Už v 6. min Hruška pohrozil v nádejnom postavení, po štvrťhodine Brčák poslal hlavou loptu ponad a v samom polčasovom závere Babic namieril trestný kop z diaľky do brankára Pindrocha. Po zmene strán silnela túžba Dukly vyrovnať a mali k tomu aj veľmi blízko po Uškovičovej nahrávke, ktorú Jakubko v bezprostrednej blízkosti bránky minul. Ešte bližšie k ďalšiemu gólu, ak by trafil bránku, mal však Candrák v 52. min po chybe Turňu. Aj Brašeňova možnosť v 58. min nenašla správny smer, o dve minúty neskôr v takmer rovnakej situácii mu zasa zabránil skórovať Kuciak. S pribúdajúcimi minútami bolo čoraz horúcejšie v šestnástke hostí, domácim však vždy niečo chýbalo k presnejšiemu zakončeniu. Postupne dospeli do zúfalstva prameniaceho z bezmocnej snahy vyrovnať, až prišla v 83. min typická akcia Jakubka, ktorého nezastavil Majerník a strelou k vzdialenejšej pravej žrdi prekonal Kuciaka.

Góly: 83. Jakubko - 38. Candrák.

R Šuniar, ŽK: Adámik - Pavlenda, 1540 divákov.

DUKLA: Pindroch - Poljovka, Adámik (29. Hlinka), Kupčík (36. Turňa), Brašeň - Pančík, Pleva, Prekop (46. Pečovký), Hučko - Jakubko, Uškovič.

VION: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren (82. Farkaš) - Orávik (60. Žilák), Hruška, Babic, Brčák - Candrák, Pavelka (74. Tomášek).

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "My sme prvý polčas nestúpili dobre do zápasu. Mali sme síce dve či tri možnosti, z ktorých mohol Jakubko dať gól a zápasy by sa možno vyvíjal inak. Súper hral v prvom polčase naozaj veľmi dobre. Dali sme mu veľa priestoru a pridala sa k tomu smola, keď sme museli striedať dvoch zranených stopérov. Bol to neočakávaný zásah do zostavy, inkasovali sme gól, ale chcel by som a poďakovať hráčom za druhý polčas. Ukázali morálku a myslím si, že v závere si zaslúžili aj zvíťaziť."

Juraj Jarábek (tréner (Zlatých Moraviec): "Cestovali sme do Banskej Bystrice po náročnom ďanglickomď týždni s tým, že chceme uhrať bod a najlepšie, keby sme zvíťazili. V prvom polčase nám to aj takticky vychádzalo. Ujali sme sa vedenia a na začiatku druhého dejstva sme mali aj ďalšiu šancu. Keby Candrák dal na 2:0, mohlo to vyzerať inak, ale na keby sa nehrá. Dukla bola v druhom polčase lepšia, agresívnejšia a behavejšia a zaslúžene Jakubkom vyrovnala. Takže s bodom musíme byť spokojní."

Ostatné výsledky: FK Senica - MFK Košice 1:1 (1:0), Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 3:0 (2:0), FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:1 (1:0), MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:0.