Výstavou výtvarných prác chcú ľudí zbaviť strachu z duševných porúch
Výstavu výtvarných prác zameranú na podporu duševného zdravia a zlepšenie podmienok starostlivosti o duševne chorých otvoria v piatok na psychiatrickom oddelení Fakultnej nemocnici v Nitre.
NITRA. Výstavu výtvarných prác zameranú na podporu duševného zdravia a zlepšenie podmienok starostlivosti o duševne chorých otvoria v piatok 29. apríla na psychiatrickom oddelení Fakultnej nemocnici v Nitre. Na toto oddelenie poputuje aj polovica z výťažku predajnej výstavy umelkyne Zuzany Vatrtovej s názvom Čas ako dar.
Touto cestou chceme osloviť širšiu verejnosť a poskytnúť jej informácie, aby sa zbavila strachu z duševných porúch a aby si každý uvedomil hodnotu duševného zdravia, uviedla kurátorka výstavy Marta Hučková.
Výtvarníčka Zuzana Vatrtová študovala na katedre výtvarnej tvorby a výchovy na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V štúdiu textilného výtvarníctva pokračovala na Univerzite v Hradci Králové. Autorka žije a tvorí vo Vozokanoch.