Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Rytieri s druhým tesným víťazstvom

Vo finálovej sérii sa hrá vynikajúci hokejbal. Nitra po víkende vedie 2:0.

Nitrania vyhrali oba domáce zápasy na úvod finálovej série.Nitrania vyhrali oba domáce zápasy na úvod finálovej série. (Zdroj: Dušan Tarko)

Finále - 1. zápas: Nitrianski rytieri - Ružinov 5:4 (2:1, 3:1, 0:2). Podobne ako v prvom dueli, aj v druhom finále bola hra veľmi vyrovnaná. Ružinov chcel odčiniť sobotnú prehru a rýchlym gólom išiel do vedenia. Postupne sa ale domáci dostávali do svojho tempa a do prvej prestávky dvomi gólmi otočili skóre. V druhej tretine Rytieri excelovali, kombinačne boli lepší, z čoho vyťažili tri ďalšie góly, aj keď Ružinov znížil. V tretej časti sa však Rytieri uspokojili s výsledkom a hostia dvomi presnými zásahmi zdramatizovali dianie. Nakoniec im však nepomohla ani záverečná power-play bez brankára.

Góly: 12. R. Kašša (Hrivnák, Haring), 14. Slovák (Chovan), 22. Slovák (Thron, Chovan), 23. Kučerka (R. Kašša, Hrivnák), 27. Mach - 4. Andris, 27. Križan, 32. a 42. Rímsky.
RYTIERI: Petrík, Haviar - Hraško, Haring, Titka, Maxin, Káčer, Martiška, Mráz, P. Kašša - Cajchan, Beniač, Balaška, Hrivnák, Kučerka, R. Kašša, Chovan, Thron, Slovák, Ecker, Ďurický, Mach.

Richard Mráz, tréner: „Je to veľmi vyrovnaná séria. Dnes hral súper o niečo viac dopredu ako včera. Vyšla nám výborne druhá tretina, potom sme si ale mysleli, že to máme vo vrecku a sami sme si to skomplikovali. Som rád, že sme vyhrali a splnili predsavzatie vyhrať oba domáce zápasy.“

3. zápas - 7. 5. o 11.00 h Ružinov - Nitra, príp. 4. zápas - 8. 5. Ružinov - Nitra

Nitrania sú krok od titulu

Nitrianski hokejbalisti porazili Ružinov v sobotu aj v nedeľu a sú tak už iba krôčik od vytúženého titulu. Hostia hrali v druhom zápase aktívnejšie, snažili sa viac útočiť a rýchlo sa ujali vedenia. „Nezačali sme vôbec dobre a neplnili sme to, čo sme si povedali v šatni, nebojovali sme. Druhá tretina bola už potom skvelá, boli sme efektívni v zakončovaní, dali sme skoro všetko. Škoda tej tretej časti. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať, ale v Bratislave sa musíme zlepšiť,“ reálne zhodnotil situáciu Michal Hrivnák, ktorého gól v prvom zápase rozhodol o víťazstve Rytierov a v druhom pomohol svojim dvomi asistenciami. „Som rád. Absolvoval som finále už sedemkrát, ale nemám ani jednu zlatú medailu. Ten gól z prvého zápasu ma naozaj potešil, ale najdôležitejšie je, že sme oba zápasy vyhrali,“ netajil spokojnosť Hrivnák a dodal, že sa budú snažiť sériu uzavrieť už v prvom zápase na súperovom ihrisku. Na záver si nechal špeciálne poďakovanie. „Chcel by som sa poďakovať „juniorovi“ Robovi Kaššovi, ktorý predvádza vynikajúce výkony. Všetkých prekvapil. Aj napriek tomu, že mu chýbajú skúsenosti, dokáže v ťažkých zápasoch zabrať,“ uzavrel so smiechom Michal Hrivnák.

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  4. Crème de la crème po slovensky
  5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)

48m

Obeť zlákali do Čiech za prácou. Klientov si hľadala v uliciach.

10 h
Extáza.

Pri prehliadkach priestorov našli policajti marihuanu a extázu.

14 h
Najlepší jednotlivci v kategórii dospelí a juniori.

V siedmich kategóriách bolo ocenených 60 športovcov, kolektívov, trénerov či funkcionárov.