Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Kráľovania zobrali body Leviciam, Komárno zvýšilo náskok

IV. LIGA JV: Horná Kráľová získala bod po štvorkolových suchotách. Veľký Meder neprehral v posledných 6 zápasoch. Komárno vedie už o 8 bodov.

Veľký Meder ťahá dobrú sériu, s loptou Turza.Veľký Meder ťahá dobrú sériu, s loptou Turza. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Neded - Veľký Meder 1:1 (0:1). V prvom polčase zahodili domáci niekoľko možností, dosť pochytal Szöke a po strele Kalmára ratoval na čiare D. Varga. Ako sa premieňajú šance, ukázal Bajnok, ktorý vymietol z 12 m šibenicu. Po obrátke to bol opäť súboj Nededu s brankárom hostí, ktorému po hlavičke A. Bombicza pomohol opäť na čiare Buka. Najlepší strelec domácich však prudkou strelou vyrovnal. Záverečný tlak víťazný gól nepriniesol.
Góly: 65. A. Bombicz - 44. A. Bajnok. R Chlebo, 250. FC: Hrdina - Beták, Maťo, Verchola, Ďatko - Kukuč, Jakubjak, Mihálik (63. T. Bombicz), Kalmár - Charizopulos, A. Bombicz. MŠK: Szöke - D. Varga, P. Nagy, Buka, J. Varga, Turza, Vígh (51. Janík), Ágh (69. Bajcsi), D. Nagy - Bajnok, Egri.

SkryťVypnúť reklamu

Kolárovo - Komárno 0:1 (0:0). V taktickom stretnutí si prakticky ani jedno mužstvo v prvom polčase nevypracovalo vyloženú šancu. Väčšinu času sa derby zápas odvíjal medzi 16-kami a až po úvodnom góle, ktorý dali po chybe domáceho gólmana hostia, začali domáci hrať. Nakoniec však už vyrovnať nedokázali.
Gól: 62. M. Skok. R Baňár, 700. FK: Molnár - P. Máté, Musitz, Matajs (56. Benkö), Kis, R. Kürthi (75. Németh), Glofák, Zs. Máté, A. Kürthi (46. Lozsi), Kertész, Zs. Magyar. KFC: Balogh - Csintalan, Kökényesi, Nagy, Lérant, Szórád, Podlucký, Kršteňanský (21. Skok), Uzola, Gonzáles (50. Mlynár), Vígh.

Okoličná n/O. - Sládkovičovo 5:2 (2:1). Okoličná sa do súpera zahryzla hneď od začiatku a hostia mohli ďakovať svojmu brankárovi, že neprehrávali o tri góly. Domácim sa to však vypomstilo, keď sa Sládkovičovo ujalo vedenia. Potom však už prišli chvíle „Ekelu“, ktorý do polčasu ešte otočil skóre. Za stavu 3:1 iskierku nádeje pre hostí vykresal nádherným gólom Dudáš. Okoličná však mala zápas pevne v rukách, pridala ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrala.
Góly: 42. a 81. A. Gögh, 43. T. Faragó, 73. A. Novák, 90.+ T. Farkas - 27. M. Benko, 75. M. Dudáš. R Laco, 150. FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Ódor, Erdei (88. Farkas), Novák, Faragó, Meleg, Cseh, Yoshizawa, Gögh. SLAVOJ: Jasovský - R. Heriban, Godáň, Greguška, Piši, Benko, Šimek, Dudáš, Hruška, Krull, Nagy.

TIBI Horná Kráľová - Levice 2:2 (1:2). Už v 5. min. G. Lencsés nechtiac ponúkol šancu Krenčanovi a ten nezaváhal. Kráľovania sa však rýchlo otriasli a po spolupráci bratrancov Kokešových bolo vyrovnané. Ani tento stav dlho nevydržal. Zlé vybehnutie R. Kokeša potrestal Švec. Po prestávke sa domáci zomkli. Zlomiť ich mohol Kubala, ale R. Kokeš napravil svoje zaváhanie. O zaslúženej deľbe rozhodol výstavným kúskom Bleho. Oba tábory chvália arbitrov.
Góly: 18. T. Kokeš, 75. M. Bleho - 5. T. Krenčan, 24. G. Švec. R Ondruš, 150. TIBI: R. Kokeš - Valášik, G. Lencsés, Gál (15. Petrovský), Práznovský, L. Lencsés, Straňák (68. Bilo), L. Kokeš (38. Bobula), T. Kokeš, Bleho, Új. LEVICE: Ivanič - M. Palic, Varga, Ármai, Predajniansky (68. Jakab), Pavlík, Turčan, Kubala, Solčiansky, Švec, Krenčan (84. Šlachta).

Vrakúň - Hurbanovo 1:0 (0:0). Domáci boli lepší, ale na mokrom teréne si spočiatku dokázali vytvoriť len pološance. Gól mal na hlave až v 40. min. Bartal, ale netrafil najideálnejšie. Po prestávke sa Vrakúň predsa len dočkal, keď Stefankovics našiel Méhesa a ten si poradil s Maglockým. Hostia vrhli všetko do útoku, no viazla im kombinácia. V závere siahali na bod, ale po trme-vrme skončila lopta na žrdi.
Gól: 64. T. Méhes. R Čulák, 200. VRAKÚŇ: Maglocký - B. Végh, Kázmér, G. Mehés, Audi, D. Kósa (76. Katona), M. Kósa, T. Mehés, Stefankovics (86. Polák), Bartalos, Bartal (63. Gróf). MŠK: Fekete - Mačanský (81. Jóba), Bičan, Vozárik, Pagurka, Ďurický, Bogner, Kling, Gelle, Tóth, Pupák.

Šahy - Štúrovo 3:0 (1:0). Šahania nastúpili do existenčného zápasu nebojácne. Najskôr sa zastreľovali Selléš a N. Urblík, skóre otvoril až Petráš z bieleho bodu. Vzápätí mal gól na kopačke Bábsky, ale zoči-voči Koncovi neuspel. V druhom polčase domáci ešte viac pridali, čoho výsledkom bola presná hlavička N. Urblíka a Puruczkeho únik, ktorý do prázdnej bránky zakončil Selléš.
Góly: 35. Š. Petráš (11 m), 70. N. Urblík, 82. G. Selléš. R Puna, 300. ŠAHY: Konc - Patai, Simondel, Puruczki, J. Urblík, Baráti, Selléš, Bartal (85. T. Urblík), Kišš, N. Urblík, Petráš. MŠO: Németh - Kunyik, Franta, Simonka, Baka, Boroš, Ármai, Sárai, Tácsik, Vavrík, Bábsky.

ViOn B/Volkovce - Veľké Lovce 1:1 (0:0). Diváci videli kvalitné a bojovné stretnutie. Do prestávky sa hralo medzi 16-tkami, ani po nej sa obraz hry nezmenil. Po hodine hry našiel Valkovičov center Ondrejkovu hlavu a lopta skončila v sieti. Zakrátko videl druhú žltú kartu Úškrt. Hostia napriek oslabeniu otvorili hru, Chovanec mohol trikrát pochovať ich nádeje. Nestalo sa a domáci pykali, keď Suchánek rutinérsky preloboval Čapa.
Góly: 61. M. Ondrejka - 90. L. Suchánek. ČK: 63. Úškrt. R Volf, 250. VION B: Čapo - Zemanovič, Mikuš, T. Kozolka, Pšenák, Kováč, Ondrejka, Sakladan, Valkovič, Mankovecký (90. Jenis), Chovanec. TJ: Madarás - Gočala, Úškrt, Pavlatovský, Hajko, Megyesi, Krivočenko, Obložinský, Bagala, Koreň (86. Kuruc), Farkaš (73. Suchánek).

Nový Život - Šurany 1:2 (1:1). Domáci mali možnosť v prípade výhry preskočiť svojho súpera, no táto skutočnosť akoby im zväzovala nohy. Ešte viac ich pribrzdil Halászov smrtiaci brejk. V 38. min. dokázal odpovedať Tomášik po Némethovom centri, ale po obrátke domáca defenzíva opäť zabudla na zadné dvierka a Procháczka rozhodol.
Góly: 38. P. Tomášik - 10. M. Halász, 65. P. Procháczka. R Krč-Konečný, 230. N. ŽIVOT: Kunyi - Bočko, Mikóczi (73. Lelkes), Nyársik, Tomášik, Z. Németh, Király (46. Varga), Kadvaň, Kiss (60. T. Skuby), Šmálik, Öszi. ŠK: Pilek - Piskla (62. Kuruc), Procháczka, Tinák (75. Mikula), Chudík, Fehervári (88. Halanta), Dudáš, Simonides, Švajda, Halász, Gábriš.

14. H. Kráľová 23 7 3 13 28:59 24 (-12)
15. Sládkovičovo 23 5 6 12 29:40 21 (-12)
16. Hurbanovo 23 6 1 16 21:50 19 (-14)
Vrakúňu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - Š. Uzola (Komárno), 14 - M. Švajda (Šurany), 13 - G. Švec (Levice), T. Bábsky (Štúrovo), 12 - Sloboda (Neded), A. Gögh (Okoličná).

ZOSTAVA KOLA: E. Szöke (V. Meder) - A. Audy (Vrakúň), Cs. Szórád (Komárno), R. Obložinský (V. Lovce), P. Procháczka (Šurany) - T. Kokeš (H. Kráľová), L. Kukuč (Neded), Á. Bartalos (Vrakúň), M. Skladan (ViOn B) - A. Gögh (Okoličná), Š. Petráš (Šahy).