Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Nový Život uspel vo Veľkých Lovciach, Sládkovičovo len remizovalo s Volkovcami

IV. LIGA: Veľký Meder neprehral už sedem kôl, Levice šesť. Sládkovičovo čaká na víťazstvo šesť kôl. Hurbanovo získalo za šesť kôl len jeden bod.

V okresnom derby Komárno porazilo Okoličnú n/O. 4:2.V okresnom derby Komárno porazilo Okoličnú n/O. 4:2. (Zdroj: Milan Drozd)

IV. LIGA: Veľký Meder neprehral už 7 kôl, Levice šesť. Sládkovičovo čaká na víťazstvo šesť kôl. Hurbanovo získalo za šesť kôl len jeden bod.

Hurbanovo - Neded 0:3 (0:1). Domáci za podpory vetra začali svižne, ale šancu si nevypracovali. V 36. min. Charizopulos zblízka poslal hostí do vedenia. Hurbanovo mohlo do polčasu vyrovnať, ale Gelle z 20 m trafil odrazenú loptu iba do brvna. Po obrátke hostia, vedomí si náskoku, držali loptu v strede poľa a v poslednej desaťminútovke rozhodli o konečnom výsledku.
Góly: 36. N. Charizopulos, 79. A. Bombicz, 90. L. Beneš. R Klačanský, 200. MŠK: Fekete - Jóba, Bičan, Pagurka, Vozárik (82. Kádek), Ďurický, Bogner (46. Zajac), Kling, Gelle, Tóth, Pupák. FC: Valo - Ďatko, A. Bombicz (88. Beneš), Verchola, Beták, Kovács, Kukuč (66. Ambruš), T. Bombicz, Kalmár, Maťo, Charizopulos.

SkryťVypnúť reklamu

Šurany - Vrakúň 5:1 (2:1). Šurany mali jednoznačnú prevahu od prvého hvizdu. Hostia útočili iba sporadicky. Domáci sa ujali vedenia po krásnej kombinačnej akcii, na ktorej konci stál Simonides. V 18. min. po ruke v 16-tke penaltu premenil Fehervári. V druhom polčase pokračovala aktivita domácich, konečné skóre zavŕšil Fehervári, ktorého centrovaná strela prekvapila Maglockého.
Góly: 11. a 59. (11 m) M. Simonides, 18. (11 m) a 72. M. Fehervári, 68. M. Dudáš - 33. E. Bartal. R Titurus, 400. ŠK: Pilek - Chudík, Procháczka, Tinák, Poláček, Fehervári (75. Macek), Dudáš, Simonides, Švajda (70. Mikula), Halász (79. Kuruc), Gábriš. VRAKÚŇ: Maglocký - B. Végh (74. G. Méhes), Kázmér, D. Végh, Audi, D. Kósa, M. Kósa (28. E. Bartal), T. Mehés (71. Katona), Molnár, Bartalos, Gróf.

Komárno - Okoličná n/O. 4:2 (2:2). Hostia prišli so zámerom brániť. Od úvodu bola prevaha na strane domácich. Komárno si po pekných akciách vybudovalo dvojgólové vedenie, ale potom dvomi hrúbkami dovolilo hosťom vyrovnať. Druhý polčas sa už odvíjal v jasnej réžii domácich, hostia už vážne Balogha neohrozili.
Góly: 14. R. Kürthy, 43. M. Podlucký,70. L. Vígh, 81. Cs. Szórád - 44. a 45. T. Faragó. R Obeda, 700. KFC: Balogh - R. Kürthy (75. Kosťukevič), Kökenyesi, Nagy, Lérant, Szórád, Podlucký, Skok, Uzola (88. Gonzáles), Mlynár (62. T. Kósa), Vígh. FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Ódor, Erdei, Novák, Faragó, Meleg, Ábrahám, Gögh, Yoshizawa.

Štúrovo - Kolárovo 2:1 (2:0). Štúrovo malo excelentný prvý polčas a po dvoch pekných akciách viedli domáci 2:0. Po obrátke však nepochopiteľne poľavili z tempa, čo hostia využili a Magyar ich vrátil do hry. Hostia naďalej hrozili, ale domácim sa tesný náskok podarilo ubrániť.
Góly: 15. a 30. T. Bábsky - 61. Zs. Magyar. R Marinčák, 150. MŠO: Németh - Kunyik, Franta, Saláta, Baka, Valent (79. Boroš), Sárai, Pásztor, Tácsik, Ivanič (65. Vavrík), Bábsky. FK: Molnár - P. Máté, Musitz, Matajs Kis, R. Kürthi, Glofák, Zs. Máté, Lozsi (74. A. Kürthi), Kertész (65. Benkó), Zs. Magyar.

Sládkovičovo - ViOn B/Volkovce 2:2 (0:1). Vionisti posilnení áčkarmi viedli, keď vystihli zlú rozohrávku domácej obrany a Brčák nedal Brinďákovi šancu. Pri tutovke domáceho Nagya z dvoch krokov čaroval Čapo. V druhom dejstve po peknej akcii zvyšoval na 0:2 Mikuš. Domáci zmobilizovali sily a kontaktný gól po prihrávke Dudáša vsietil Mészáros. A keď si Šimek obhodil Čapa, Nagy vyrovnával do prázdnej.
Góly: 59. M. Meszáros, 62. G. Nagy - 7. A. Brčák, 55. P. Mikuš R Maráz, 50. SLAVOJ: Brinďák - R. Heriban, Mészáros, Greguška, Piši, Benko (86. Kuyokwa), Šimek, Dudáš, Hruška, Krull, Nagy. VION B: Čapo - Mikuš, T. Kozolka, Pšenák, Farkaš, Tomašek, Ondrejka, Valkovič, Mankovecký, Brčák, Chovanec (75. Kováč).

Veľký Meder - TIBI Horná Kráľová 1:0 (1:0). Domáci si v úvode uctili pamiatku exstarostu Rudického. Začali zhurta, keď už v 2. min. Turza pálil do brvna. Kráľovania sa zamerali len na bránenie s cieľom inkasovať čo najmenej. V polovici polčasu však neubránili Bajnoka, ten pohotovo našiel Turzu, ktorý zblízka už nemal problém. Potom Mederčania napriek hre na jednu bránu strieľali už len väčšinou z väčších vzdialeností. Na ich chudobnej, ale zaslúženej výhre, sa tak už nič nemenilo.
Gol: 23. R. Turza. R Čaládik, 140. MŠK: Döme - D. Varga, P. Nagy, Buka, J. Varga, Turza (89. Csepi), Vígh, Janík (46. Ágh), D. Nagy - Bajnok (71. L. Varga), Egri. TIBI: R. Kokeš - Valášik, Bobula, Petrovský, Straňák, Práznovský (37. Psota), L. Lencsés, T. Kokeš, Gyarfás (79. L. Kokeš), Bleho, Új.

Útočník Veľkého Mederu Roland Turza prekonáva gólmana Hornej Kráľovej Kokeša. FOTO: ZOLTÁN KOVÁCS

Veľké Lovce - Nový Život 0:1 (0:0). Hral sa priemerný zápas. Hostia si prišli po bod a defenzívna taktika im vychádzala bezchybne. Medzišestnástkový futbal nepriniesol v prvom dejstve žiadnu gólovú šancu. Podobne to vyzeralo aj po zmene strán. Štvrťhodinu pred koncom sa však po rohu hostí dostala lopta na zadnú žrď a Bočko ju nemal problém doraziť do siete. V poslednej minúte mali Lovce predsa len tutovku, ale Megyesimu nájazd zneškodnil pohotovo Kunyi.
Gól: 74. M. Bočko. R Lištjak, 200. TJ: Bracko - Gočala, Tóth (46. Lontoš), Pavlatovský, Hajko, Megyesi, Krivočenko, Obložinský, M. Bagala, Koreň (56. Suchánek), Farkaš. N. ŽIVOT: Kunyi - Bočko, Mikóczi, Nyársik, Tomášik, Lelkeš (66. Varga), Z. Németh (83. Király), Kadvaň, Kiss, Šmálik, Öszi.

Levice - Šahy 2:1 (2:0). Levičania mali prevahu, šance si vytvárali najmä po krídlach. Gól však padol po trestňáku Solčianskeho, keď vyrazenú loptu vrátil pred bránu Švec, presne na Kubalu. Druhý gól padol po dobrom presingu domácich, do sita mieril Palic. V druhom polčase tempo hry upadlo, kontaktný gól prišiel po strate lopty domácich po aute. Po centri hlavičkou prekonal Pahulyiho Bartal. Levice si však už tri body s prehľadom ustrážili.
Góly: 18. A. Kubala, 34. M. Palic - 65. V. Bartal. R Golha, 200. LEVICE: Pahulyi - Konvický, M. Palic, Varga, Ármai, Turčan, Fekiač, Pavlík, Kubala, Solčiansky (80. Szorád), Švec (60. Krenčan). ŠAHY: Konc - Patai, Maslen, Puruczki, J. Urblík, Darida, Selléš, Bartal, Kišš, N. Urblík, Petráš.

9. Štúrovo 24 9 5 10 37:46 32 (-4)
10. ViOn B/Volk. 24 9 4 11 42:47 31 (-5)
11. Veľké Lovce 24 8 3 13 37:32 27 (-12)
12. Vrakúň 24 8 3 13 33:45 27 (-9)
13. Šahy 24 7 3 14 25:47 24 (-12)
14. H. Kráľová 24 7 3 14 28:60 24 (-12)
15. Sládkovičovo 24 5 7 12 31:42 22 (-14)
16. Hurbanovo 24 6 1 17 21:53 19 (-17)
Vrakúňu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - Š. Uzola (Komárno), 15 - T. Bábsky (Štúrovo), 14 - M. Švajda (Šurany), 13 - G. Švec (Levice), 12 - Zs. Magyar (Kolárovo), T. Sloboda (Neded), A. Gögh (Okoličná n/O.), G. Nagy (Sládkovičovo).

ZOSTAVA KOLA: J. Valo (Neded) - V. Konvický (Levice), P. Buka (V. Meder), R. Heriban (Sládkovičovo), R. Maťo (Neded) - R. Kürthy (Komárno), B. Turčan (Levice), L. Vígh (Komárno), M. Dudáš (Šurany) - A. Brčák (ViOn B), T. Bábsky (Štúrovo).