Operácia vraha, ktorý dobodal priateľku, bola úspešná. Dnes vypovedal

Polícii sa len pred chvíľou podarilo ukončiť výsluch 19-ročného Lukáša, ktorý včera zavraždil svoju priateľku Karin a potom sa dobodal. Plánovaný prevoz do väzenskej nemocnice v Trenčíne, ktorý odporučili nitrianski lekári, sa odsúva na zajtra.

Karin a Lukáš mali takúto fotku na sociálnej sieti.Karin a Lukáš mali takúto fotku na sociálnej sieti.

VRÁBLE/NITRA. Lukáš mal v bruchu niekoľko bodných rán. „Vo štvrtok sa podrobil veľmi náročnej niekoľkohodinovej operácii,“ povedal nám námestník riaditeľa Peter Mondek. Zákrok bol úspešný, nemocnica už dnes odporučila prevoz pacienta do väzenskej nemocnice v Trenčíne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pôvodne ho plánovali previezť okolo obeda. „Vyšetrovateľ ho chcel ešte dopoludnia vypočuť, no Lukáš bol silne rozrušený, bol problém s ním komunikovať,“ povedal nám zdroj.

Výsluch sa podarilo ukončiť až neskoro popoludní. Vyšetrovateľ Lukáša obvinil z vraždy a dal návrh na jeho väzbu. Do Trenčína ho zrejme prevezú zajtra.

SkryťVypnúť reklamu

"K vražde sa priznal, no veľa si toho nepamätal, hovoril, že sa s priateľkou pohádali," tvrdí náš zdroj. Lukáš bol údajne v čase činu pod vplyvom alkoholu.

Tragédia sa odohrala vo štvrtok okolo 4.30 hodine vo dvore rodinného domu vo Vrábľoch, kde 19-ročná Karin bývala s mamou a bratom. Vrah ju napadol zozadu nožom, jedna zo štyroch rán smerovala priamo do srdca. Vzápätí odišiel do detskej izby, kde sa niekoľkokrát bodol do brucha. Tam ho našli policajti a záchranári. Privolala ich suseda, ktorá si všimla, ako sa mladík na dvore skláňal nad Karin.

Záchranárom sa už dievča nepodarilo zachrániť. Lukáša previezli v ťažkom stave do nitrianskej nemocnice. Na Karin bol vraj silne citovo naviazaný.

Na internete sa krátko po tragédii objavili informácie, že Lukáš mal údajne problémy s drogami. Mal za sebou aj trest za napadnutie rovesníka, ktorému o hlavu rozbil fľašu s alkoholom. Incident sa odohral pred vrábeľskou radnicou na Silvestra. Súd Lukášovi vymeral trest 60 hodín verejnoprospešných prác v rodnej dedine, odpykal si ho len nedávno.

SkryťVypnúť reklamu

Za vraždu mu teraz hrozí 15 až 20 rokov väzenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 222
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 244
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 063
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 083
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 780
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 199
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 569
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Vodné prvky v parku.

Žabia fontána a výletná kaviareň boli v parku od jeho vzniku.


1
Obranca Marko Stacha si v tejto sezóne zahral za slovenskú reprezentáciu, ale neskôr chýbal pre zranenie takmer 2,5 mesiaca.

Obranca Nitry sa nenechal vtiahnuť k záverečnej bitke.


Libor Kašík za potlesku celej šatne navŕtal ďalší víťazný puk, Nitre vychytal víťazstvo 6:2 a vedenie v sérii 3:1. Po zápase v Žiline hovoril aj o svojej budúcnosti.

Navrátilec do brány 39 zákrokmi vychytal mečbal.


1

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu