Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

ViOn vyhral s Ružomberkom

Po bezgólovom prvom polčase sa futbalisti Zlatých Moraviec nakoniec mohli v úvode nového ročníka súťaže radovať zo zisku troch bodov, ktoré im zabezpečil Candrák.

ZLATÉ MORAVCE. FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:0 (0:0). Na úvod sezóny sa hral od prvej minúty obojstranne svižný a bojovný futbal. Prvý strelecký pokus priniesla 9. min., Babic však z rohu šestnástky mieril tesne mimo. V 22. min. letná česká akvizícia v ružomberskom tíme Šmahaj rozohral rohový kop, no Ján Maslo z pätky mieril iba tesne nad. Najväčšiu gólovú príležitosť prvého dejstva mal o dve minúty neskôr domáci útočník Pavelka, ktorý sa rútil sám na Hrdličku, ten však jeho prízemnú strelu k žrdi reflexívne vyrazil. Po polhodine hry sa pred brankárom hostí ocitol Chren, ale jeho pokus z uhla Hrdlička na dvakrát kryl. V závere prvého dejstva sa po chybe Pavla Majerníka dostal k strele Masaryk, ďalšia nová tvár v hosťujúcom drese však v dobrej pozícii mierila len nad Kuciakovu bránku. Do druhého dejstva aktívnejšie vstúpili domáci futbalisti. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 49. min, keď agilný Kováč sa šikovne zbavil dvoch brániacich hráčov Ružomberka, poslal prudký prízemný center do päťky a nabiehajúci Candrák zblízka skóroval - 1:0. V 58. min sa porúčal z hracej plochy hosťujúci kapitán Ján Maslo, keď videl červenú kartu za stiahnutie za dres Pavelku, ktorý by išiel sám na bránku. V 70. min napriahol spoza šestnástky domáci stredopoliar Pavlovič, jeho strele chýbali decimetre. V 74. min mohlo byť vyrovnané - Hofericovu bombu však Kuciak zázračne vytlačil na roh. Druhý gól mal potom na kopačke Candrák, ale zoči-voči Hrdličkovi mieril iba do neho. V závere Babic elegantne posunul na Orávika, no ani ten nedokázal loptu poslať do siete výborného hosťujúceho brankára. Ružomberčania sa v závere snažili vyrovnať, ale bez úspechu.

Gól: 49. Candrák.
R Trutz - E. Weiss, Bobko, ŽK: 67. Pavlovič - 43. Kotora, 82. P. Maslo, 90.+ Masaryk, ČK: 58. J. Maslo (R) za stiahnutie protihráča v gólovej príležitosti, 1776 divákov.

FC: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Orávik (90.+ Farkaš), Pavlovič, Babic (88. Paur), Kováč (71. Brčák) - Candrák, Pavelka.

MFK: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Gallo - Kotora (70. Pekár), Greššák, Šmahaj (83. Pilár), Lovás (46. Hoferica) - Krbeček, Masaryk.

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Hostia mali veľmi dobre organizovanú obranu. Dnes však musím pochváliť za defenzívu aj mojich zverencov. Vylúčenie Jána Masla nás malo upokojiť, ale opak bol pravdou. V závere sme sa napokon museli obávať o výsledok.“

Ladislav Jurkemik, tréner Ružomberka: „Bol to prvý zápas sezóny, prakticky duel bez šancí. Prvý polčas sme hrali dosť nervózne, po zmene strán to bolo už lepšie a po vylúčení ešte lepšie. Strela Hofericu bola gólová, domáci brankár však skvele zachránil. Gratulujem Zlatým Moravciam k víťazstvu.“