Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

Veľké Ludince uspeli v derby s Levicami

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD: Len dve domáce víťazstvá. Komárno priviezlo bod a drží sa na prvej priečke. Bez prehry sú ešte štyri celky, bez víťazstva päť tímov. DAC B doma stratil to, čo vonku získal.

Habenicht a Kállay z duelu 1. kola Gabčíkovo - Topoľníky.Habenicht a Kállay z duelu 1. kola Gabčíkovo - Topoľníky. (Zdroj: Frantšek Fogas)

Palárikovo - Skalica 0:1 (0:1)
Od začiatku sa domáci pustili do svojho súpera a už v 2. min. im mohol získať vedenie Zlatňanský. Na konci prvej štvrťhodiny nevyužil dva samostatné nájazdy Lörinc, a tak udrelo na opačnej strane. Center z pravej strany našiel dobre postaveného Vaška, ktorý dal, ako sa neskôr ukázalo, hlavou rozhodujúci gól stretnutia. Po ňom sa Palárikovčania snažili vyrovnať, šance na to mali, najmä ešte do prestávky, no skórovať sa im nepodarilo. Po zmene strán sa hral už medzišestnástkový futbal. Domáci museli riskovať, a tak sa hosťom, ktorí hrali umne, vyskytli možnosti na rýchle kontry. Šancu na vyrovnanie mal ešte dve minúty pred koncom Vencel, ale jeho strela minula bránu.
Gól: 20. Vaško. R Dohál, ŽK: Žembera, Drienovský - Čavojský, Jakubovič, Šebesta, Jakúbek, Hubek. OTJ: Madarász - Pánik, Žembera (68. Bielik), Braun, Mikla, Drienovský, Holka, Lörinc, Zlatňanský, Mach (60. Lehocký), Vencel. Tréner E. Horáček. (RG)

Dun. Streda B - Piešťany 0:2 (0:0)
V stretnutí veľa vzruchu nebolo, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Domáci hrali dosť rozhárane, naopak, hostia cez stred poľa prechádzali presnými prihrávkami pomerne ľahko. Prvý pohrozil zo 40 m bombou Medgyes. Na opačnej strane strelu Charizopulosa Kiss odvrátil na roh a zázračne chytil aj Škrováňovu strelu pod brvno. Po zmene strán hostia získali miernu prevahu, ale príležitosť na skórovanie mali domáci. V 66. min. Némethov priamy kop brankár len reflexívne vyrazil. Na druhej strane Koprda trafil pravú tyč a Kukučova opakovačka išla nad. V 76. min. však Kukuč už nezaváhal a nezadržateľne skóroval. V závere domáci hrali vabank, Čoričov priamy kop sa odrazil od múru na roh. V nadstavenom čase po náhlom protiútoku Galba pohodlne stanovil konečný výsledok.
Góly: 76. Kukuč, 90+. Galba. R Oselský. ŽK: A. Érsek - Bakita, Moravčík, 110 divákov. DAC B: D. Kiss - I. Kiss, Brunczvik, Ravasz, Medgyes - Bögi (61. Jackson), A. Érsek, Králik (46. Piros), Čorič, Zs. Németh - Kabele. Tréner K. Németh. ĽUDO PALÁGYI

V. Ludince - Levice 1:0 (0:0)
V prvom polčase okresného derby mali viac z hry domáci hráči Veľkých Ludiniec. Už v 8. min. Petráš nastrelil brankára hostí Pahulyiho. Následne sa hra odohrávala medzi šestnástkami oboch mužstiev, ktorých prišlo podporiť množstvo fanúšikov. V druhom polčase mali opäť prevahu domáci hráči, ktorí sa ujali vedenia v 63. min. po nastrelenej ruke Fekiača a následnom úspešne premenenom pokutovom kope Petráša. Levičania mali následne vyloženú šancu, ktorú však nedokázali premeniť a domáci hráči si už udržali svoje vedenie až do konca zápasu.
Gól: 63. Petráš (11 m). R Černák, ŽK: Fekiač, M. Pavlík (L), 700 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog (55. Konc), Števko, Horniak (85. M. Kosák), Hlaváčik, A. Kosák, Flídr, Mikula, J. Gonda, Dulai, Petraš (64. Pleva). Tréner I. Kasana. FK: Pahulyi - Fekiač, Ármai, M. Palic. Varga,. Zorád, Feješ (45. Jakab), J. Pavlík, M. Pavlík, Molnár, Solčiansky (85. Švec). Tréner J. Prochotský. (IP)

N. Ves n/V. - Komárno 0:0
K prvej vážnejšej príležitosti došlo v 13. min. stretnutia, keď Horešovu strelu z trestného kopu vytlačil Rusina na roh. Z protiútoku pred Gonzalezom zachránil Grznár. V 20. min vyslal spoza 16-ky Sládek strelu iba do stredu brány. Ten istý hráč v 30. min prešiel cez obrancov a nastrelil pravú žrď. V 36. min strela Mlynára z vnútra šestnástky skončila vedľa ľavej žrde Grznárovej brány. V 50. min Sládek zmaril najväčšiu šancu zápasu, keď sa ocitol sám pred Rusinom, ale trafil iba brankára. V 83. min hosťujúci Lérant v päťke hlavičkoval nad brvno. A tak sa po dobrom futbale skončilo stretnutie proti lídrovi tabuľky deľbou bodov.
R Belanský, ŽK: Barčiak, Horeš, Mišík - Nagy, Podlucký, 200 divákov. KFC: Rusina - Kökényesi, Mlynár, Nagy, Lérant, Szorád, Wilson, Podlucký, Kóša (26. Meszáros), Gonzalez, Skok (46. Antunovič). Tréner P. Medgyes. PAVEL PRISTAŠ

J. Bohunice – Topoľníky 1:1 (1:1)
Hosťom vyšiel v úvode priamy kop a Peciar otvoril skóre - 0:1. Domáci vzápätí odpovedali z penalty a bolo vyrovnané. Obe mužstvá hrali otvorený futbal a šance sa striedali na jednej a druhej strane. Po prestávke sa obraz hry nemenil, domáci aj hostia nastrelili konštrukciu brány a spálili niekoľko nájazdov. Hostia môžu byť s remízou spokojní, no domáci mali určite vyššie ambície.
Góly: 14. Heteš (11 m) - 13. Peciar. R Fe- hér, 150 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Rengel - Mikuš, Milan, Čambál, Tóth, Lelkeš, Egri, Mandák, Habenicht, Peciar, Rózsa. Tréner R. Prokop. (SC)

Galanta - P. Bystrica 1:1 (1:0)
Domáci začali intenzívne, čo vyústilo k sérii rohových kopov. V 20. min. si na jeden z nich dobre nabehol Eliáš a nedal Bartekovi šancu. Hostia nezložili zbrane a snažili sa prekvapiť domácu obranu rýchlymi kontrami, tá však pracovala na sto percent. Záver polčasu priniesol miernu nervozitu pri chybných verdiktoch rozhodcov. V druhom polčase chceli hostia niečo vymyslieť, ale ich snahu domáci eliminovali. V 72. min. sa vyznamenal Kollarovič, keď vyškriabal na roh technickú parádu Fila z 20 m. Slovan sa od tohto momentu stiahol na vlastnú polovicu a nepriechodný obranný val čakal na vhodnú príležitosť. V 86. min. sa však hostia predsa dočkali, keď po rohu najvyššie vyskočil Pauer a hlavičkou rozhodol o deľbe, ktorá je pre oba tímy spravodlivá, keďže predviedli vynikajúci futbal.
Góly: 20. Eliáš - 86. Pauer. R Otrubčák, ŽK: Szabo, Kollarovič - Bednár, Šuška, 151 divákov. SLOVAN: Kollarovič - Hrotko, Lošonský, Eliáš, Čeman, Varga (63. Šesták), Dedič, Mačica, Šuník, Szabo (90. Meszáros), Vaňo. Tréner R. Rehák. PETER TOMIČ

Gabčíkovo – Bánovce 2:1 (2:1)
Domáci sa prvých desať minút prezentovali útočnou hrou a po jednej zo šancí T. Nagy mieril tesne nad bránu. Nešťastná bola pre Gabčíkovo 13. minúta, kedy vystrelil Pekár a Bolega si smolne tečoval loptu do brány. Vyrovnanie domácich však bolo okamžité, po ľavej strane vysunul Csiffári Németha, ktorý z rohu šestnástky vymietol spodný roh Danišovej brány. Gabčíkovo pokračovalo vo svojej útočnej aktivite a odmenou im bol gól v 35. min, keď Baják nakopol loptu dopredu, hosťujúci Škultéty si nevšimol za sebou číhajúceho Kuboviča, ktorý z 8 metrov prestrelil brankára. Po obrátke hrali hostia dobre v strede poľa. Gabčíkovo malo tri dobré šance, ktoré ale nevyužilo. Súper búšil až do konca, ale domáci tesné víťazstvo ustrážili.
Góly: 17. Németh, 35. Kubovič - 13. Pekár. R Santa, ŽK: Baják, T. Nagy - Zajac, Botka, 400 divákov. TJ: Fogas - Pfeifer, P. Nagy, Csiffári, Willmann (89. Vass), Bolega, Vajda (75. Kálai), Baják, Kubovič (80. Zsigrai), Németh, T. Nagy. Tréner J. Olejník. TIBOR LISZKAY

Domaniža - Šúrovce 1:2 (1:0), 12. Mi. Kvaššay - 54. a 65. Timko.

16. J. Bohunice 3 0 1 2 2:8 1 (-5)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 4 - Molnár (Levice), 3 - R. Škrobák (P. Bystrica), 2 - P. Kardoš (Domaniža), Šuník (Galanta), Szorád (Komárno), Jakúbek (Skalica), Timko (Šúrovce)