Novým lídrom Šaľa, vonku uspeli Sereď aj rezerva FC

III. LIGA: Futbalisti Šale priviezli body z Nového Mesta a sú novým lídrom. Šamorín získal bod v Nových Zámkoch a je tretí. Prvé body na ihriskách súperov získali futbalisti Serede a juniori Nitry.

Rezerva Nitry sa dočkala. Zverenci Michala Kuruca prvýkrát naplno zabrali na ihrisku Moravian. Jeden gól strelil Boszorád (vpravo v modrom).Rezerva Nitry sa dočkala. Zverenci Michala Kuruca prvýkrát naplno zabrali na ihrisku Moravian. Jeden gól strelil Boszorád (vpravo v modrom). (Zdroj: Dušan Tarko)

Nové Mesto - Šaľa 1:2 (0:1)
Stretnutie mužstiev z čela tabuľky prinieslo rýchly futbal. Lepšie začali hostia, keď po rýchlom protiútoku v 2. min otvoril skóre stretnutia Tomiš - 0:1. V nasledujúcich minútach prvého polčasu sa domáci snažili o vyrovnanie. Strelecky sa nepresadili L. Šebek, Kutaj ani Horčičák. Najväčšiu šancu mal v 35. min. Trebatický, no hlavičkoval priamo do náruče brankára hostí. I v druhom polčase domáci dobýjali bránu Šale. To, čo sa nepodarilo Tuschelovi a L. Šebekovi, vyšlo v 61. min kapitánovi Šupkovi. Z priameho kopu nádhernou strelou vyrovnal. Po góle upadla hra do priemeru a hral sa futbal medzi šestnástkami. Keď sa už zdalo, že mužstvá si rozdelia body, prišla 88. min a striedajúci Numeric stanovil konečný výsledok stretnutia na 1:2.
Góly: 61. Šupka - 2. Tomiš, 88. Numeric. R Debnár, ŽK: Tuschel - Mujkoš, Numeric, 200 divákov. DUSLO: Hužovič - Obert, Mujkoš, Áč, Daťko, Lancz, Glenda, Lalák, Tomiš, Čurgali (80. Gajdoš), Košút (80. Numeric). Tréner D. Liba. ROMAN BAJČÍK

Vráble - Nemšová 1:1 (0:1)
V zápase, ktorý nemal vysloveného favorita, už v 2. min. hosťujúci Červený mieril tesne vedľa. Chlieb sa lámal po štvrťhodine hry. Najprv Hamar nečakane tiahlou strelou z 20 m trafil žrď! Na druhej strane Husár po peknej technickej strele tiež, ale lopta tentoraz od žrde skončila v sieti - 0:1. Po polhodine Trška zblízka trafil len Straku. Po rohu hlavičkoval Kresánek, ale Straka vyškriabal. Po strele toho istého hráča na bránkovej čiare zachránil Balko. Po zmene strán boli už lepšie Vráble. Po Balkovej prihrávke vyrovnal nekompromisne Ivan. Potom si mužstvá úlohy vymenili, ale Balkovi pokazil radosť Bobot. Ojedinelý útok hostí namieril z otočky Trška tesne vedľa. V nadstavenom čase ešte Prekopovi pred prázdnou bránou chýbali k hlavičke centimetre.
Góly: 47. Ivan - 18. Husár. R Vnuk, ŽK: Hamar, Husár - Trška, Bobot, Ďuriš, Sečány, Husár, Červený, 520 divákov. SPARTAK: Straka - Feješ (46. Bajza), Hambálek, Šándor, Husár - Balko, Ivan, Hamar (70. Prekop), Urda (46. Tužinský), Charizopulos - Garaj. Tréner Süttö. ĽUBOŠ MODZGA

Vrbové - Sereď 0:2 (0:1)
V týždni sa merali obaja súperi v Slovenskom pohári s druholigistami a kým Vrbové vyradilo Dubnicu, Sereď dostala facku na Petržalke. Lepšie začali futbalovejší hostia, prvé pokusy mali Herák s Dobišom, až do tretice ušiel po štvrťhodine hry stredom obrany Frťala a nováčik viedol. Domáci pridali, v 21. min. mal po centri Sedláka vyrovnanie na hlave Mihok, no mieril iba do žrde. Dôležitý moment z pohľadu ďalšieho vývoja stretnutia priniesla 39. min., kedy videl červenú kartu domáci Jelšic a v presile hrajúci hostia mali po prestávke v chrbte aj vietor. Sereď si hrala svoju hru ďaleko od vlastnej brány, a keď hosťom vyšla pekná akcia, po vyšachovaní celej obrany súpera potvrdil konečný výsledok 0:2 Herák. O zápase aj jeho víťazovi bolo rozhodnuté, Sereď v zostávajúcom priebehu už kontrolovala hru.
Góly: 16. Frťala, 68. Herák. R Ježík, ŽK: 73. Varga, ČK: 39. Jelšic, 182 divákov. ŠKF: Anda - Bobor, Mihálik, Vaško, Dobiš - Herák, Gál, Korman, Scherhaufer (84. Rehák) - Frťala (69. Kupec), Kasaj (56. Varga). PAVOL KALAI

Nové Zámky - Šamorín 0:0
Novozámčania nastúpili na stretnutie s veľkým odhodlaním bodovať a pretrhnúť domácu streleckú smolu. Už v 2. min. vysunul Ešek Šebíka, ale s jeho krížnou strelou si Péntek poradil. Do konca prvej dvadsaťminútovky mali domáci ešte niekoľko príležitostí na skórovanie, avšak zostalo len pri nich. Hostia potom postupne hru vyrovnali a čoraz viac sa dostávali pred domácu bránu. Peknému futbalovému momentu mohli diváci zatlieskať päť minút pred polčasovým hvizdom, keď Staškovu bombu vytlačil s námahou Mihálek. Po zmene strán FKM pritlačil svojho súpera k jeho bráne, ale gól nie a nie streliť. V 64. min. Ešekovu strelu vyrazil hosťujúci brankár len pred seba, avšak následnú dorážku Zsáka chytil bravúrne. Desať minút pred koncom vnikol do pokutového územia Šebík, obišiel aj obrancu, no tutovku zápasu spálil a tak sa po bezgólovej remíze body delili.
R Čmiko, ŽK: Šimo, Hlavačka, Ešek, Bacigál - Ďurech, 283 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Andrášik, Fiala, Šimo, Bukovič, Hlavačka, Šebík, Humaj, Ešek, Bacigál (76. Kosztolányi). Tréner P. Buranský. ŠTK: Péntek - Marušin, Mezovský, Kopúň, Pelegríni, Kuba (28. Ležaič), Staško, Frečka (35. Špánik), Kučera, Ďurech, Fulmek. Tréner V. Koník. ROMAN GULIŠ

Nové Zámky so Šamorínom si dali dupľu. V utorok v pohári vyhrali hostia (v bielom) 3:0, v sobotu v lige sa zrodila bezgólová remíza. FOTO: JURAJ HORVÁTH

Pezinok - Topoľčany 1:0 (1:0)
Od úvodu sa hral medzišestnástkový futbal, bez väčšieho vzruchu. Zlom nastal v 22. min., ked rýchlonohého Gešnábela zastavil mimo šestnástky domáci gólman Bolech, za čo videl zaslúženú červenú kartu. Hostia sa však obrali o túto výhodu v 35. min., keď v šestnástke fauloval Mikuš unikajúceho Janotíka. Okrem penalty rozhodca prísne vylúčil i faulujúceho hráča. Pokutový kop bezpečne premenil Bajan - 1:0. Po zmene strán mohol vyrovnať Gešnábel, na druhej strane mali možnosti Pezinčania Ekhardt a Bajan, ale skóre sa už nezmenilo.
Góly: 35. Bajan (11 m). R Jánoš, ŽK: Gonos, Ekhardt - Krajčír, Žák, ČK: 22. Bolech - 35. Mikuš, 300 divákov. MFK: Holička - Ondrka, Krmiet, Mikuš, Mrázik, Bošanský, Ďurček (70. Švikruha), Kucej, Krajčír, Gešnábel, Žák. Tréner J. Zajac. JURAJ BERZEDI

Moravany - Nitra jun. 0:3 (0:3)
O zápase bolo rozhodnuté už v prvom polčase. Po faule Glossa odpískal hlavný rozhodca v 9. min. pokutový kop a Bakule otvoril skóre. Po otvárajúcom góle nastal útlm. Hoci sa hra prelievala z jednej strany na druhú, diváci vyloženú šancu nevideli. V 25. min. si na center z pravej strany pekne nabehol Boszorád a zvýšil vedenie hostí. O päť minút neskôr dali osebe vedieť aj domáci, ale Filipov priamy kop letel nad bránu. V závere polčasu domácim nevyšiel ofsajd systém a Bakule zvýšil zo samostatného nájazdu už na hrozivých 0:3. V druhom polčase sa už iba dohrávalo. Zo strany hostí pohrozil ešte raz hlavou Boszorád a domáci ohrozili Chudého bránu po rohovom kope, ale Švestka mieril tesne vedľa.
Góly: 9. a 41. Bakule, 25. Boszorád. R Perašín, ŽK: Filip, Švestka - Harbuľák, 200. FC B: Chudý - Poluch (71. Kinček), Pindeš, Boszorád, Harbuľák, Paukner, Bakule (67. Jančovič), Gajdošík, Sloboda (80. Moravčík), Zelenický, Grman. Tréner M. Kuruc. (SC)

Ostatné výsledky 5. kola
Púchov - Trnava jun. 0:1 (0:1), 35. Kamdem. Slovan jun. - Dun. Lužná 4:0 (4:0), 2. a 24. Kordič, 4. Čejtei, 14. Peňaška.

Program 6. kola
3. 9. o 16.30 h Šaľa - Púchov (Krivošík), Topoľčany - N. Mesto (Jurenka), Šamorín - Vráble (Marhefka), 4. 9. o 16.30 h Nitra jun. - Trnava B (Kozák), Sereď - N. Zámky (Páchnik).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 4 - Kamdem (Trnava B), 3 - L. Šebek (N. Mesto), Husár, Trška (Nemšová), Frťala, Herák (Sereď), Kordič (Slovan jun.), Glenda (Šaľa), Ďurech (Šamorín), Gešnábel (Topoľčany).