Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

Natália sa stala súčasťou kúzla Davida Copperfielda

Vo vymenených šatách sa cítila ako vo vreci, no aj tak vyhrala. Titul kráľovnej krásy sveta zmenil Natálii Kacinovej život. Aj keď zrušila študijný pobyt v USA, brána sveta sa jej otvorila dokorán.

Natália Bizoňová Kacinová na dovolenke v Santa Monice.Natália Bizoňová Kacinová na dovolenke v Santa Monice. (Zdroj: ARCHÍV N. BIZOŇOVEJ KACINOVEJ)

Vo vymenených šatách sa cítila ako vo vreci, no aj tak vyhrala. Titul kráľovnej krásy sveta zmenil Natálii Kacinovej život. Aj keď zrušila študijný pobyt v USA, brána sveta sa jej otvorila dokorán.

NITRA. S titulom Queen of the World jej patril celý svet. Natália Bizoňová Kacinová precestovala niekoľko krajín, spoznala lesk i biedu modelingového biznisu. Očaril ju, nie však natoľko, aby prestala myslieť na zadné dvierka. Školu napriek úspešne rozbehnutej kariére nenechala a dnes je za to rodičom i vlastnému zdravému úsudku vďačná. Má svoju agentúru, v ktorej okrem iného ženám radí, ako byť peknou, úspešnou, trendy a pritom zostať sama sebou.

SkryťVypnúť reklamu

Zámerne či omylom?

V roku 1997 vtedy len 17-ročná Nitrianka Natália Kacinová v konkurencii 49 adeptiek vyhrala súťaž krásy Queen of the World. Napriek tomu, že jej niekto (omylom či zámerne?) vymenil šaty, ktoré mali šité na mieru. „V tých druhých som vyzerala ako vo vreci,“ spomína na nepríjemnosť Natália.

Do celosvetového kola v nemeckom Baden-Badene sa nominovala víťazstvom v národnej súťaži. „S výhrou na domácej pôde som vôbec nepočítala. Súťaž bola pol roka pred svetovým finále a ja som už mala zaplatený študijný pobyt v USA. Deň po súťaži som mala odletieť,“ spomína. „Štúdium som teda zrušila, ale neľutujem to, za oceán som sa dostala neskôr. Môj život by sa bol odvíjal zrejme celkom inak, keby som vtedy nevyhrala, ale príliš nad tým nerozmýšľam. Asi to tak malo byť.“

SkryťVypnúť reklamu

Ovláda 5 jazykov

Študentka španielčiny v bilingválnej sekcii párovského gymnázia si vybavila individuálne štúdium a vybrala sa do sveta. Vďaka víťazstvu v súťaži precestovala mnoho krajín – najviac pôsobila v Taliansku, Nemecku a Francúzsku. Vyskúšala si prácu na módnych mólach ale najmä robila fotokampane svetových značiek - kozmetickej firmy Sisley, kalendár Versace, plavkové kampane a podobne. Ako „queenka“ účinkovala na nemeckých šou, zoznámila sa na nich napríklad s Mariah Carey či Rickym Martinom.

Oťukala sa, získala sebavedomie, stala sa známou. Po roku kraľovania sa Natália vrátila na Slovensko a začala študovať medzinárodné podnikanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Keď sa naskytla možnosť získať ročné výmenné štipendium v Moskve, neváhala. „Ťahalo ma to tam, mamina je Ruska. Získala som nové vedomosti a tiež som sa zdokonalila v ruštine.“

SkryťVypnúť reklamu

Okrem ruského a slovenského jazyka sa ešte dohovorí v angličtine, španielčine, taliančine a francúzštine. Po univerzite takmer 4 roky pracovala v nadnárodnej spoločnosti, kde komunikovala po francúzsky.

Moderovala karneval v Brazílii

Zo svojho kraľovania a kariéry modelky má Natália veľa spomienok a skúseností. Zažila ťažké začiatky – za úspechom vyrazila s mapou v ruke. „Nie je to med lízať. Vládne tu závisť, intrigy a neprajnosť. Z týchto zážitkov vyplýva aj moja najlepšia životná skúsenosť – vedieť sa spoľahnúť sám na seba,“ konštatuje Nitrianka. „Hoci som mala ponuky do USA aj Japonska, som rada, že som radšej pokračovala v štúdiu. Chcela som mať niečo v rukách, veď do sveta modelingu prichádzajú stále nové, mladšie a krásne dievčatá. Konkurencia je stále vyššia.“

Éru svetovej modelky bude Natálii pripomínať množstvo skvelých zážitkov. Jedným z nich bolo v roku 2000 aj moderovanie karnevalu v Brazílii. „Bola to pre mňa veľká exotika – nádherná krajina s obrovskými kontrastmi. Natáčali sme z karnevalu dokument pre slovenskú a českú televíziu. Veľmi ma to bavilo, preto sa k moderovaniu vraciam aj v súčasnosti,“ vraví Natália. „V regionálnej televízii moderujem lifestylový magazín, som moderátorkou rôznych kultúrno-spoločenských akcií, naposledy som napríklad robila koncert a autogramiádu maďarskej kapely Omega.

Natáliu teda najviac napĺňa moderovanie, modeling už robí len pre dobrú vec, naposledy sa napríklad zúčastnila charitatívnej prehliadky pre nadáciu v Bratislave, so známymi osobnosťami fotila aj kalendár, z ktorého výťažok z predaja pôjde na konto ZOO v Bratislave. Začiatkom leta bola aj sudičkou pri krste 20. albumu Dalibora Jandu.

Podpálila obrúsok

„Svoj prejav sa snažím zdokonaľovať na moderátorských školeniach. Venujem sa aj práci vo svojej agentúre – robíme módne šou a iné akcie pre firmy a organizácie. Na internetovom portáli som módnou policajtkou a od septembra organizujem po celom Slovensku školenia, kde ženám radím, ako sa o seba starať, ako objaviť v sebe krásu a nájsť svoj štýl. Ako sa vhodne nalíčiť na rôzne príležitosti, ako si upraviť vlasy, aby vyzdvihli svoje prednosti a potlačili nedostatky,“ pokračuje Natália.

„Dozvedia sa aj základy komunikácie, pozitívneho myslenia, správneho stravovania, s módnym návrhárom sa naučia základy módneho stylingu. Oboznámia sa aj so zásadami spoločenského protokolu. Dosť si na dodržiavanie etikety potrpím, aj keď som asi človek, ktorý priťahuje trapasy. V bratislavskej reštaurácii som raz nechtiac pripálila obrúsok. Hodila som ho na zem, ale tam sa rozhorel ešte viac, tak ho manžel začal hasiť. Čašníci k nám pribehli s otázkou, či nám nie je náhodou zima...“

Natália na seba prezradila, že pred zrkadlom ráno veľa času netrávi. Na všedný deň sa líči len minimálne – použije maskaru a lesk na pery. Na večer, moderovanie a významné pracovné akcie si dovolí výraznejší make-up. „Som za prirodzenosť. Ak to nie je nevyhnutné, pleť netreba zaťažovať. Nikdy nevynechám večerné odlíčenie, ako žena po tridsiatke používam hydratačné krémy, masky, občas idem aj ku kozmetičke. Dbám na zdravú stravu a životný štýl, pretože aj to sa odrazí na pleti.“

Obľubuje modrú

Podľa Natálie škaredé ženy nie sú, len sa nevedia upraviť a komplexne zladiť celú vizáž. „Ženy svoj štýl nachádzajú až s rokmi. Viem to z vlastných skúseností, myslím si, že v mojom veku už viem, čo mi bez ohľadu na módu skutočne pristane, našla som samú seba,“ hovorí modelka.

„Obľúbené značky, ktoré ma nikdy nesklamú, mám, ale pokojne si oblečiem aj neznačkové veci, ktoré sa mi jednoducho páčia. Nájazdy do obchodov nerobím, na nakupovanie musím mať náladu. Momentálne je mojou obľúbenou farbou modrá, presne odzrkadľuje moje pocity v tejto fáze života.“

Natália už pobehala kus sveta a tak môže hodnotiť. Podľa nej Slovenky majú dobrý vkus, starajú sa o seba a idú s módou, no nie za každú cenu. Horšie sú vraj na tom Rakúšanky a oveľa lepšie zas Talianky. Tie sú vždy takpovediac šik. „Nemyslím si, že je to len otázka financií, pekne sa obliecť a vkusne upraviť sa dá aj za menej peňazí.“

Pád z koňa ich zblížil

Manželom nitrianskej modelky je známy právnik Juraj Bizoň. Natália sa s ním zoznámila pred dva a pol rokom cez svoju agentúru. Ešte v ten deň vraj skončili v reštaurácii, čašníci sa ich už chystali vypoklonkovať. „Cítili sme, že to medzi nami zaiskrilo a začali sme sa stretávať. Pol roka po našom zoznámení nás však zaskočil môj pád z koňa,“ spomína Natália, ktorá pred rokmi jazdila parkúr. Vtedy, keď sa to stalo, bola na bežnej prechádzke a nemala prilbu.

„Kôň ma naraz vyhodil, letela som asi tri metre. Zlomila som si krčok stehennej kosti. Na rok som bola odpísaná, chodila som s barlami. Bola som na tom psychicky dosť zle, veľa vecí som vtedy prehodnotila.“ Vzápätí však dodáva príslovie „aj v tom najhoršom dobré nájdeš“.

„Paradoxne nás nehoda s Jurajom ešte viac zblížila a rozhodli sme sa vziať. O ruku ma požiadal nanajvýš romanticky – na dovolenke na Maledivách. Prvú svadbu sme mali na pláži – po takej Juraj vždy túžil, druhú na Slovensku.“

Dve svadby

Priam rozprávková svadba bola pred rokom v Topoľčianskom zámku. Nevesta mala na sebe šaty od návrhára Josefa Klíra, po polnoci si obliekla model od Nitrana Róberta Bartolena. „Svadbu organizovala moja agentúra. Bola som spokojná. Som detailistka, chcem sa vydávať len raz, tak nech to stojí za to a nech mám na čo spomínať,“ zdôraznila Natália.

Svadobnú cestu absolvovali už vlastne pred obradom – na spomínaných Maledivách. „Keďže sme s manželom obaja vášniví cestovatelia, smejeme sa, že sme na svadobnej ceste stále.“ Vlani si splnili svoj cestovateľský sen – navštívili Austráliu a Nový Zéland.

S Copperfieldom na javisku

Nedávno sa Bizoňovci vrátili z 18-dňovej dovolenky v USA. Požičali si auto a vyrazili za krásami kontinentu. Obdivovali Grand canyon, navštívili Los Angeles, San Francisco, hollywoodske štúdiá aj pobrežie Big Sur v Kalifornii. Nezabudnuteľný bol pobyt v Las Vegas, s ktorým sa spájajú dva najsilnejšie Natáliine zážitky.

„Emotívne skladby Celine Dion ma rozplakali a šou Davida Copperfielda bola mojím splneným snom. Sedela som v prvom rade a on ma náhodou vytiahol na pódium. Stala som sa súčasťou jeho kúzla s kartami,“ vraví nadšená Natália. „Už ako malá som fascinovane sledovala jeho mágiu a vždy som ju túžila vidieť naživo.“

Natália sa najlepšie cíti pred kamerou s moderátorským mikrofónom.

Natália (vľavo) na pódiu s Davidom Copperfiledom.

Romantická svadba na pláži na Maledivách.

Svadba na zámku v Topoľčiankach.

S manželom Jurajom Bizoňom.


Pre rokmi jazdievala parkúr.

Natália na dovolenke v Santa Monice.

Na Novom Zélande.

V zajatí podmorského sveta. FOTKY: ARCHÍV N. BIZOŇOVEJ KACINOVEJ

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 3. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 4. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 5. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 6. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 7. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 8. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 1. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 2. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 3. Agrokomplex 2022
 4. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 5. FoodCycler definitívne skoncuje s muškami v kuchyni
 6. Nadácia COOP Jednota pomáha dlhodobo chorým pacientom
 7. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 8. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 34 411
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 23 388
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 13 858
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 6 229
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 4 701
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 077
 7. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 3 659
 8. Zdravo a chutne. Vyskúšajte recepty šéfkuchára Jara Žídeka 2 483

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Pravda o hypotékach a úveroch na bývanie v roku 2022. Kto a koľko ich poskytol? Aké sú skutočné ceny nehnuteľnosti na Slovensku?
 2. Ján Šeďo: Odstavené elektrolyzéry v Slovalcu - omyl štátu, nemalo sa to stať.
 3. Štefan Vidlár: Nevidzíte, šašci?
 4. Helena Michlíková: Disciplína ? O nej tu nemôže byť ani reči
 5. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča
 6. Miriam Studeničová: Výstraha veriacim i ateistom! Druhé prikázanie
 7. Štefan Vidlár: Celé zle, či?
 8. Kristína Jakubičková: Zmena klímy spustoší životné prostredie, v spoločnosti dielo skazy završujú osoby s črtami sociopatie či psychopatie
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 18 194
 2. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 230
 3. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 6 669
 4. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 038
 5. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 860
 6. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 728
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 3 696
 8. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 3 580
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Persóny nitrianskej futbalovej histórie Miloš Šimončič, Tomáš Kóňa a Martin Tóth dajú 8. lige A špeciálny nádych.

Dva tímy s novými trénermi, jeden s až ôsmimi príchodmi.


4 h
Psychológ Marek Madro v nitrianskom Káčku.

Páchateľa zadržali niekoľko hodín po čine.


5 h
Belicu dnes prišli do Nitry podporiť Fico a Danko.

Na svoj vek disponujem všestranne dobrou kondíciou, konštatoval Milan Belica.


6 h
Premiéra filmovej novinky bude už 18. augusta.

Scenár horúcej letnej komédie je založený na skutočných udalostiach.


14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Väčšina nezvestných sa skrýva, pretože je na nich vydaný príkaz na zatknutie.


16. aug

Mladý Sihelňan mal novú motorku len tri dni.


16 h

Páchateľa zadržali niekoľko hodín po čine.


5 h

Viac ako osem hodín bojoval Dolnokubínčan na trati v Estónsku.


16 h

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Pravda o hypotékach a úveroch na bývanie v roku 2022. Kto a koľko ich poskytol? Aké sú skutočné ceny nehnuteľnosti na Slovensku?
 2. Ján Šeďo: Odstavené elektrolyzéry v Slovalcu - omyl štátu, nemalo sa to stať.
 3. Štefan Vidlár: Nevidzíte, šašci?
 4. Helena Michlíková: Disciplína ? O nej tu nemôže byť ani reči
 5. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča
 6. Miriam Studeničová: Výstraha veriacim i ateistom! Druhé prikázanie
 7. Štefan Vidlár: Celé zle, či?
 8. Kristína Jakubičková: Zmena klímy spustoší životné prostredie, v spoločnosti dielo skazy završujú osoby s črtami sociopatie či psychopatie
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 18 194
 2. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 230
 3. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 6 669
 4. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 038
 5. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 860
 6. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 728
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 3 696
 8. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 3 580
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu