Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Natália sa stala súčasťou kúzla Davida Copperfielda

Vo vymenených šatách sa cítila ako vo vreci, no aj tak vyhrala. Titul kráľovnej krásy sveta zmenil Natálii Kacinovej život. Aj keď zrušila študijný pobyt v USA, brána sveta sa jej otvorila dokorán.

Natália Bizoňová Kacinová na dovolenke v Santa Monice.Natália Bizoňová Kacinová na dovolenke v Santa Monice. (Zdroj: ARCHÍV N. BIZOŇOVEJ KACINOVEJ)

Vo vymenených šatách sa cítila ako vo vreci, no aj tak vyhrala. Titul kráľovnej krásy sveta zmenil Natálii Kacinovej život. Aj keď zrušila študijný pobyt v USA, brána sveta sa jej otvorila dokorán.

NITRA. S titulom Queen of the World jej patril celý svet. Natália Bizoňová Kacinová precestovala niekoľko krajín, spoznala lesk i biedu modelingového biznisu. Očaril ju, nie však natoľko, aby prestala myslieť na zadné dvierka. Školu napriek úspešne rozbehnutej kariére nenechala a dnes je za to rodičom i vlastnému zdravému úsudku vďačná. Má svoju agentúru, v ktorej okrem iného ženám radí, ako byť peknou, úspešnou, trendy a pritom zostať sama sebou.

Skryť Vypnúť reklamu

Zámerne či omylom?

V roku 1997 vtedy len 17-ročná Nitrianka Natália Kacinová v konkurencii 49 adeptiek vyhrala súťaž krásy Queen of the World. Napriek tomu, že jej niekto (omylom či zámerne?) vymenil šaty, ktoré mali šité na mieru. „V tých druhých som vyzerala ako vo vreci,“ spomína na nepríjemnosť Natália.

Do celosvetového kola v nemeckom Baden-Badene sa nominovala víťazstvom v národnej súťaži. „S výhrou na domácej pôde som vôbec nepočítala. Súťaž bola pol roka pred svetovým finále a ja som už mala zaplatený študijný pobyt v USA. Deň po súťaži som mala odletieť,“ spomína. „Štúdium som teda zrušila, ale neľutujem to, za oceán som sa dostala neskôr. Môj život by sa bol odvíjal zrejme celkom inak, keby som vtedy nevyhrala, ale príliš nad tým nerozmýšľam. Asi to tak malo byť.“

Skryť Vypnúť reklamu

Ovláda 5 jazykov

Študentka španielčiny v bilingválnej sekcii párovského gymnázia si vybavila individuálne štúdium a vybrala sa do sveta. Vďaka víťazstvu v súťaži precestovala mnoho krajín – najviac pôsobila v Taliansku, Nemecku a Francúzsku. Vyskúšala si prácu na módnych mólach ale najmä robila fotokampane svetových značiek - kozmetickej firmy Sisley, kalendár Versace, plavkové kampane a podobne. Ako „queenka“ účinkovala na nemeckých šou, zoznámila sa na nich napríklad s Mariah Carey či Rickym Martinom.

Oťukala sa, získala sebavedomie, stala sa známou. Po roku kraľovania sa Natália vrátila na Slovensko a začala študovať medzinárodné podnikanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Keď sa naskytla možnosť získať ročné výmenné štipendium v Moskve, neváhala. „Ťahalo ma to tam, mamina je Ruska. Získala som nové vedomosti a tiež som sa zdokonalila v ruštine.“

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem ruského a slovenského jazyka sa ešte dohovorí v angličtine, španielčine, taliančine a francúzštine. Po univerzite takmer 4 roky pracovala v nadnárodnej spoločnosti, kde komunikovala po francúzsky.

Moderovala karneval v Brazílii

Zo svojho kraľovania a kariéry modelky má Natália veľa spomienok a skúseností. Zažila ťažké začiatky – za úspechom vyrazila s mapou v ruke. „Nie je to med lízať. Vládne tu závisť, intrigy a neprajnosť. Z týchto zážitkov vyplýva aj moja najlepšia životná skúsenosť – vedieť sa spoľahnúť sám na seba,“ konštatuje Nitrianka. „Hoci som mala ponuky do USA aj Japonska, som rada, že som radšej pokračovala v štúdiu. Chcela som mať niečo v rukách, veď do sveta modelingu prichádzajú stále nové, mladšie a krásne dievčatá. Konkurencia je stále vyššia.“

Éru svetovej modelky bude Natálii pripomínať množstvo skvelých zážitkov. Jedným z nich bolo v roku 2000 aj moderovanie karnevalu v Brazílii. „Bola to pre mňa veľká exotika – nádherná krajina s obrovskými kontrastmi. Natáčali sme z karnevalu dokument pre slovenskú a českú televíziu. Veľmi ma to bavilo, preto sa k moderovaniu vraciam aj v súčasnosti,“ vraví Natália. „V regionálnej televízii moderujem lifestylový magazín, som moderátorkou rôznych kultúrno-spoločenských akcií, naposledy som napríklad robila koncert a autogramiádu maďarskej kapely Omega.

Natáliu teda najviac napĺňa moderovanie, modeling už robí len pre dobrú vec, naposledy sa napríklad zúčastnila charitatívnej prehliadky pre nadáciu v Bratislave, so známymi osobnosťami fotila aj kalendár, z ktorého výťažok z predaja pôjde na konto ZOO v Bratislave. Začiatkom leta bola aj sudičkou pri krste 20. albumu Dalibora Jandu.

Podpálila obrúsok

„Svoj prejav sa snažím zdokonaľovať na moderátorských školeniach. Venujem sa aj práci vo svojej agentúre – robíme módne šou a iné akcie pre firmy a organizácie. Na internetovom portáli som módnou policajtkou a od septembra organizujem po celom Slovensku školenia, kde ženám radím, ako sa o seba starať, ako objaviť v sebe krásu a nájsť svoj štýl. Ako sa vhodne nalíčiť na rôzne príležitosti, ako si upraviť vlasy, aby vyzdvihli svoje prednosti a potlačili nedostatky,“ pokračuje Natália.

„Dozvedia sa aj základy komunikácie, pozitívneho myslenia, správneho stravovania, s módnym návrhárom sa naučia základy módneho stylingu. Oboznámia sa aj so zásadami spoločenského protokolu. Dosť si na dodržiavanie etikety potrpím, aj keď som asi človek, ktorý priťahuje trapasy. V bratislavskej reštaurácii som raz nechtiac pripálila obrúsok. Hodila som ho na zem, ale tam sa rozhorel ešte viac, tak ho manžel začal hasiť. Čašníci k nám pribehli s otázkou, či nám nie je náhodou zima...“

Natália na seba prezradila, že pred zrkadlom ráno veľa času netrávi. Na všedný deň sa líči len minimálne – použije maskaru a lesk na pery. Na večer, moderovanie a významné pracovné akcie si dovolí výraznejší make-up. „Som za prirodzenosť. Ak to nie je nevyhnutné, pleť netreba zaťažovať. Nikdy nevynechám večerné odlíčenie, ako žena po tridsiatke používam hydratačné krémy, masky, občas idem aj ku kozmetičke. Dbám na zdravú stravu a životný štýl, pretože aj to sa odrazí na pleti.“

Obľubuje modrú

Podľa Natálie škaredé ženy nie sú, len sa nevedia upraviť a komplexne zladiť celú vizáž. „Ženy svoj štýl nachádzajú až s rokmi. Viem to z vlastných skúseností, myslím si, že v mojom veku už viem, čo mi bez ohľadu na módu skutočne pristane, našla som samú seba,“ hovorí modelka.

„Obľúbené značky, ktoré ma nikdy nesklamú, mám, ale pokojne si oblečiem aj neznačkové veci, ktoré sa mi jednoducho páčia. Nájazdy do obchodov nerobím, na nakupovanie musím mať náladu. Momentálne je mojou obľúbenou farbou modrá, presne odzrkadľuje moje pocity v tejto fáze života.“

Natália už pobehala kus sveta a tak môže hodnotiť. Podľa nej Slovenky majú dobrý vkus, starajú sa o seba a idú s módou, no nie za každú cenu. Horšie sú vraj na tom Rakúšanky a oveľa lepšie zas Talianky. Tie sú vždy takpovediac šik. „Nemyslím si, že je to len otázka financií, pekne sa obliecť a vkusne upraviť sa dá aj za menej peňazí.“

Pád z koňa ich zblížil

Manželom nitrianskej modelky je známy právnik Juraj Bizoň. Natália sa s ním zoznámila pred dva a pol rokom cez svoju agentúru. Ešte v ten deň vraj skončili v reštaurácii, čašníci sa ich už chystali vypoklonkovať. „Cítili sme, že to medzi nami zaiskrilo a začali sme sa stretávať. Pol roka po našom zoznámení nás však zaskočil môj pád z koňa,“ spomína Natália, ktorá pred rokmi jazdila parkúr. Vtedy, keď sa to stalo, bola na bežnej prechádzke a nemala prilbu.

„Kôň ma naraz vyhodil, letela som asi tri metre. Zlomila som si krčok stehennej kosti. Na rok som bola odpísaná, chodila som s barlami. Bola som na tom psychicky dosť zle, veľa vecí som vtedy prehodnotila.“ Vzápätí však dodáva príslovie „aj v tom najhoršom dobré nájdeš“.

„Paradoxne nás nehoda s Jurajom ešte viac zblížila a rozhodli sme sa vziať. O ruku ma požiadal nanajvýš romanticky – na dovolenke na Maledivách. Prvú svadbu sme mali na pláži – po takej Juraj vždy túžil, druhú na Slovensku.“

Dve svadby

Priam rozprávková svadba bola pred rokom v Topoľčianskom zámku. Nevesta mala na sebe šaty od návrhára Josefa Klíra, po polnoci si obliekla model od Nitrana Róberta Bartolena. „Svadbu organizovala moja agentúra. Bola som spokojná. Som detailistka, chcem sa vydávať len raz, tak nech to stojí za to a nech mám na čo spomínať,“ zdôraznila Natália.

Svadobnú cestu absolvovali už vlastne pred obradom – na spomínaných Maledivách. „Keďže sme s manželom obaja vášniví cestovatelia, smejeme sa, že sme na svadobnej ceste stále.“ Vlani si splnili svoj cestovateľský sen – navštívili Austráliu a Nový Zéland.

S Copperfieldom na javisku

Nedávno sa Bizoňovci vrátili z 18-dňovej dovolenky v USA. Požičali si auto a vyrazili za krásami kontinentu. Obdivovali Grand canyon, navštívili Los Angeles, San Francisco, hollywoodske štúdiá aj pobrežie Big Sur v Kalifornii. Nezabudnuteľný bol pobyt v Las Vegas, s ktorým sa spájajú dva najsilnejšie Natáliine zážitky.

„Emotívne skladby Celine Dion ma rozplakali a šou Davida Copperfielda bola mojím splneným snom. Sedela som v prvom rade a on ma náhodou vytiahol na pódium. Stala som sa súčasťou jeho kúzla s kartami,“ vraví nadšená Natália. „Už ako malá som fascinovane sledovala jeho mágiu a vždy som ju túžila vidieť naživo.“

Natália sa najlepšie cíti pred kamerou s moderátorským mikrofónom.

Natália (vľavo) na pódiu s Davidom Copperfiledom.

Romantická svadba na pláži na Maledivách.

Svadba na zámku v Topoľčiankach.

S manželom Jurajom Bizoňom.


Pre rokmi jazdievala parkúr.

Natália na dovolenke v Santa Monice.

Na Novom Zélande.

V zajatí podmorského sveta. FOTKY: ARCHÍV N. BIZOŇOVEJ KACINOVEJ

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 2. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 2. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 3. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 4. Novinka medzi prefabrikátmi
 5. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 6. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 8. The future of M&A in Europe
 9. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 10. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 34 064
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 432
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 783
 4. Aká je chémia vôní 10 558
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
 6. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 442
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 817
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 783
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 185
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 763
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

Rozsudok je už právoplatný. Odsúdeným prepadne majetok v prospech štátu.

V kauze boli odsúdení štyria muži a jedna žena.

Berec ju volal Vegetka. Z malého mesta to dotiahla až k titulom v bundeslige

Miriam Šimáková bola v jednej sezóne aj najlepšou pravou spojkou v Nemecku.

Miriam Šimáková vľavo vo farbách Norimbergu, vpravo v drese Plastiky Nitra.

Polícia už nevyšetruje pokus Agrokomplexu predať kaštieľ Malanta

Ministerstvo zatiaľ nevie, čo s kultúrnou pamiatkou.

Kaštieľ funguje v udržiavacom režime, umelecké diela z neho odviezli.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V trnavskej nemocnici je pozitívne testovaných takmer sto zamestnancov

Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 je vo Fakultnej nemocnici v Trnave približne rovnaký v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

V Zámkoch otvorili nové nákupné centrum

Pre návštevníkov je k dispozícii osem obchodných prevádzok.

V Nitre padnú hlavy. Len či správne...

Húfna kritika (aj) od ex-hráčov. Za Nitru nastupuje v prvej slovenskej lige najmenej odchovancov v histórii.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

Už ste čítali?