Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti sa tešili z prvého víťazstva

Vo štvrtom kole hokejovej Tipsport extraligy zvíťazili Nitrania nad Skalicou 3:1 vďaka trom gólom v tretej tretine a získali prvé tri body.

HK Nitra - HK 36 Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Domáci chceli na štvrtý pokus konečne zvíťaziť, no nezačali dobre. V opatrnom úvode zápasu nechali pred bránkou osamoteného Lušňáka, ktorý v 5. min otvoril skóre. Hostia mohli v následnej presilovke pridať aj druhý gól, keď v početnej nevýhode im v úniku pohrozil Štefanka. Domácim sa ofenzívne akcie nedarili podľa predstáv a v 17. min ich mohol potrestať Kloz. Český obranca sa dostal do samostatného úniku, no nepremenil svoju príležitosť. Domáci v závere prvej tretiny zatlačili svojho súpera, no ani Korhoň odvážnym prienikom a ani Ručkay sám pred Lakosilom nezariadili vyrovnávajúci gól. Do druhej časti si Nitrania prenášali viac ako minútu trvajúcu presilovku piatich proti trom, no nezahrali ju podľa predstáv. Skaličania sa ubránili, no tlaku museli odolávať aj v nasledujúcich minútach. Prakticky celá druhá tretina sa hrala pred Lakosilom, domáci brankár Penker si siahol na puk len zriedkavo. Žiadna z početných striel domácich hráčov v druhej tretine si však nenašla cestu za chrbát výborne chytajúceho Lakosila. Čo sa Nitranom nedarilo v druhej časti, vyšlo Samirovi Salijimu v 44. min. Podstavek ho ideálne našiel prihrávkou z rohu klziska a Saliji nedal Lakosilovi šancu - 1:1. Domáci naďalej búšili do súpera, blízko k vedúcemu gólu bol v 49. min Šumichrast, ktorý v prečíslení dvoch proti jednému trafil žŕdku. Známe nedáš-dostaneš mohol potvrdiť o pár minút Skaličan Gula, no sám pred Penkerom neuspel. V 51. min zaváhal Lakosil za vlastnou bránkou, puku sa zmocnil Podstavek a po jeho prihrávke sa Mašlonka zblízka nemýlil - 2:1. Hostia sa v závere zápasu snažili o zdramatizovanie výsledku, no pri ich power-play pridal gólovú poistku Chrenko. Nitrania sa tak tešili z prvého víťazstva v sezóne.

Góly: 44. S. Saliji (Podstavek, M. Bača), 51. Mašlonka (Podstavek) - 5. Lušňák (T. Višňovský, Obdržálek).
Rozhodoval J. Konc, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2110 divákov.

HK: Penker - M. Hruška, M. Bača, J. Kováčik, Ďurák, König, J. Polák, Arvay - G. Saliji, M. Štefanka, Šumichrast - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - L. Klíma, Marek Haščák, Čaládi - S. Saliji, Podstavek, L. Mašlonka.
HK 36: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Gula, Bučka, Magušin, Jaborník - M. Klejna, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Štepán, J. Jurík.

HLASY TRÉNEROV
Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Boli sme pod veľkým tlakom a na hre to bolo vidieť. Stále platí, že na gól sa veľmi nadrieme. Chalani dnes dodržali taktiku a počas celého zápasu sme boli trpezliví. Gólov sme sa dočkali až v poslednej tretine, preto chlapcom gratulujem k prvému víťazstvu. Tak ako my dnes, sa narobia baníci v bani."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Nedá sa brániť jednogólový náskok počas celého zápasu. Od našich útočníkov očakávam väčšiu aktivitu. Dnes sme prehrali najmä preto, že jeden strelený gól na víťazstvo stačiť nemôže."

Ostatné výsledky 4. kola: Zvolen - Martin 6:4, Žilina - Košice 1:4, Poprad - Trenčín 3:4, Slovan - B. Bystrica 0:1 sn.

1. Košice 4 4 0 0 0 15:5 12
2. Slovan 5 3 0 1 1 12:10 10
3. Trenčín 4 3 0 0 1 15:6 9
4. Zvolen 4 2 1 0 1 15:11 8
5. B. Bystrica 4 1 1 1 1 7:8 6
6. Martin 4 2 0 0 2 14:17 6
7. Skalica 4 1 1 0 2 11:14 5
8. Poprad 4 1 0 1 2 15:16 4