Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Bez streleného gólu

V nedeľňajšom stretnutí piateho kola hokejovej Tipsport extraligy Trenčín porazil Nitru 2:0.

Dukla Trenčín - HK Nitra 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Úvodný tlak domácich sa nerozvinul do plnej sily, hostia pozornou defenzívou udržali trenčianske útočné ambície na uzde. V prvom dejstve mali obe mužstvá zopár dobrých príležitostí na skórovanie, žiadna však nebola vyložená, navyše ani hra sa nedostala do poriadneho tempa. Trenčín dôraznejšie pritlačil na začiatku druhej tretiny a po jednom z atakov Filo vsietil gól. Viac však domáci nevyťažili a kvalita hry potom bola opäť poznačená nepresnosťami a rozkúskovaním jej plynulosti. V 34. min mali veľkú šancu hostia, osamotený Ručkay zakončoval peknú akciu, ale brankár Kováč výborným zákrokom zabránil vyrovnaniu. Do tretej tretiny oveľa lepšie vstúpila Nitra, ktorá vyvinula na súpera tlak a pred jeho bránkou neustále hrozila. V sérii šancí však domáci odolali a v záverečnej desaťminútovke sa akcie znova prelievali z jednej strany na druhú. Hra sa konečne poriadne rozprúdila až v tejto fáze, hostia nepoľavovali v snahe o zvrat, domáci si opäť vypracovali sľubné šance. V 58. min Trenčín urobil technickú chybu pri striedaní a Nitra získala výhodu presilovky, napriek hre bez brankára ju však nezužitkovala. Naopak, zároveň so záverečnou sirénou zvýraznil trenčianske víťazstvo strelou z uhla Tybor.

Góly: 26. M. Filo, 60. Tybor (J. Gašparovič).
Rozhodoval Jonák, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2150 divákov
DUKLA: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Hlubuček, Gabriš, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula,
Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo.
HK: Penker - M. Hruška, M. Bača, Ďurák, J. Kováčik, Arvay, König - Šumichrast, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, Podstavek, L. Mašlonka - Čaládi, Marek Haščák, L. Klíma - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay – Hrnka.

HLASY TRÉNEROV
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Hoci sme napokon tento zápas dotiahli do víťazného konca, mali sme ho rozhodnúť už v prvej tretine. Bolo by to pre nás oveľa jednoduchšie a nemuseli sme sa trápiť až do záverečnej sirény."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Odohrali sme ďalší ťažký duel a podali sme v ňom kvalitný výkon. Bez streleného gólu sa však nedá vyhrať, musíme už konečne začať premieňať naše šance a verím, že sa k nám nakloní aj potrebné šťastie."

1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  2. Zázračná škola so zelenou strechou
  3. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Crème de la crème po slovensky
  7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 3 834

Polícia a Červený kríž majú v úvode prázdnin spoločnú preventívnu akciu.

Podujatie je určené pre každého, kto sa chce naučiť niečo z prvej pomoci.

TASR 3 h
Národný žrebčín pri príležitosti významného jubilea plánuje pestrý program.

Významné jubileum si pripomenie slávnostným podujatím.

DC 3 h
Lenka Gálisová Quartet na súťaži Nové tváre slovenského jazzu.

Speváčka Lenka Gálisová nám priblížila súťaž, svoje začiatky, názor na postavenie jazzovej hudby na Slovensku i jej pôsobenie v ochotníckom súbore, ktorý režijne vedie umelecký šéf Radošinského naivného divadla Stanislav Štepka.