Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Šláger pre Šurany, štvorgólový Öszi, zázrak vo Váhovciach

IV. LIGA JV: Do čela sa vrátili Šurany. Nový Život neprehral už 7 kôl, Sládkovičovo päť. Horná Kráľová získala za šesť zápasov len dva body. Kolárovo nevyhralo už štyri víkendy.

Štúrovčan Tomáš Bábsky (v bielom) v sobotu otváral skóre proti rezerve ViOnu.Štúrovčan Tomáš Bábsky (v bielom) v sobotu otváral skóre proti rezerve ViOnu. (Zdroj: Ľudovít Vanek)

Štúrovo - ViOn B/Volkovce 3:0 (2:0). Domáci po neúspešných výsledkoch nastúpili do zápasu s elánom a Bábsky ich hneď poslal do vedenia. Štúrovo hralo s chuťou a do polčasu vedenie ešte zvýšilo. Aj po zmene strán boli domáci aktívni, vytvorili si množstvo šancí a nakoniec pridali aj tretí gól.
Góly: 6. T. Bábsky, 26. D. Kianek, 74. Á. Valent. R Krč-Konečný, 200. MŠO: Procháczka - Kunyik, Urban (69. Franta), Šaláta, Baka (68. Valent), Kóša, Kianek (83. G. Tóth), Sárai, Góra, Baranyai, Bábsky. VION: E. Kozolka - Frajka, Gábriš, T. Kozolka, Zemanovič, Mózeš, Skladan, Pekár, Mankovecký, Pintér, Chovanec.

Veľký Meder - Vrakúň 2:0 (0:0). Prvý polčas sa vyznačoval skôr bojovnosťou a množstvom tvrdých zákrokov ako futbalom. Po jednom takom musel ísť predčasne pod sprchy hosťujúci Végh. Druhý polčas bol už futbalovejší, domáci išli do vedenia zásluhou J. Vargu, ktorý si pekne nabehol do uličky. Druhý gól pridal krátko nato Rafael, ktorý sa po štandardke najlepšie zorientoval v skrumáži.
Góly: 58. J. Varga, 68. O. Rafael. R Ferenczi, ČK: 39. B. Végh (V), 240. MŠK: Döme - D. Varga, Lelkes, Foglein, J. Varga, O. Rafael (83. E. Varga), Csápai (78. Vados), Belucz, Nagy, Bajnok (70. Gerhát), Egri. VRAKÚŇ: Fatona - B. Végh, Kázmér (51. Bartal), Čambal, Audi, D. Végh, Kóša, Gróf, Méhes (84. Katona), Bartalos (47. Flaška), Fekete.

Nový Život - Šahy 7:2 (6:1). Šahania boli od úvodných sekúnd priklincovaní k vlastnej bráne. N. Život roztočil ofenzívny kolotoč a už v 20. min. bolo za stavu 4:0 prakticky po zápase. Najkrajšiu akciu na jeden dotyk predviedli v 38. min. Nyársik, Lelkes a Öszi. Po zmene strán už domáci hrali iba koľko potrebovali.
Góly: 3., 15., 38. a 88. Z. Öszi, 12. a 20. T. Lelkes, 44. T. Skuby - 32. a 87. Zs. Urblík. R Kvaššay, 220. N. ŽIVOT: Niňaj - Petrák, Fráz, Nyársik, Z. Németh, T. Skuby, Király (74. Farkas), Kadvaň (52. Mikóczi), Kiss, Lelkes (52. P. Németh), Öszi. ŠAHY: Fekete - Patai, Maslen, Zs. Urblík, J. Urblík, Studva, Heimlich, Bartal, Kuťka, Baráthy, Petráš.

Váhovce - Neded 2:3 (2:0). Po vyšachovaní defenzívy Nededu otvoril skóre Hodúr, druhú trefu do čierneho zaznamenal Sloboda, ktorému priťukol Čiernik. Druhé dejstvo však domáci nezvládli. Oslabených hostí nakopol kontaktný gól Jakubjaka a Kalmár najprv využil zaváhanie Búša a neskôr bol na konci kombinačnej akcie.
Góly: 6. P. Hodúr, 24. T. Sloboda - 70. M. Jakubjak, 78. a 89. L. Kalmár. ČK: 62. Verchola (N). R Lérint, 200. ŠK: Jeremias - Rosinský, Búš, Dubnička, Čiernik, Borš, Ostrožanský, Hodúr, Paľo, Šercel, Sloboda (59. Holub). FC: Hrdina - Svitek, Štrbac, Verchola, Ambruš, Čomič (46. Takács), Kalmár, Drotár (60. A. Bombicz), Babicz (90. Kováč), Jedinák, Jakubjak.

Veľké Lovce - ČFK Nitra 0:0. V prvom polčase sa o vzrušenie pred bránou postarali iba domáci, keď Suchánek trafil žrď a Habrman zblízka prekopol, inak sa hral profesorský medzišestnástkový futbal. Po prestávke sa Lovčania snažili dať víťazný gól, no bezvýsledne. Nitrania vsadili na defenzívnu taktiku, ktorá im priniesla plusový bod.
R Marinčák, 150. TJ: Mundi - Gočala, Lontoš, M. Bagala, Tóth, Pavlatovský, Hajko, Úškrt, Mihók (65. Farkaš), Suchánek, Habrman. ČFK: Križma - Dedič, Mošať, R. Ballabáš, Horňák, Škreňo, Serenčéš, Bisák, kondač, Buday, Cifra.

Dvory n/Ž. - Sládkovičovo 1:5 (0:2). Dvorania zaspali úvod, prebral ich až Godáňov zásah. Po polhodine zvonila Maglockého žrď po Krenčanovom pokuse. Slavoj potom udrel krátko pred i po prestávke a na hrozivých 0:4 dával v 72. min. Karol. Konc po centri síce znížil, ale posledné slovo mal rýchly Nagy.
Góly: 75. S. Konc - 3. M. Godáň, 45. M. Šimek, 49. a 72. M. Karol, 80. G. Nagy. ČK: 75. Matúš - 62. Benko. R Božik, 100. DVORY: Rom - Benkó, Matúš, Süttö (46. Konc), Takács, Gašparík, Krenčan (46. Kamancza), Horňáček, Haulík, Dobrý, Sarközi (75. Nodhart). SLAVOJ: Maglocký - Godáň, Greguška (65. Mészáros), Benko, Piši, Karol, Šimek, M. Kuyokwa (85. Hruška), Dudáš, Krull, Nagy.

Šurany - Okoličná n/O. 2:0 (1:0). V šlágri o prvé miesto tabuľky sa stretli dve veľmi vyspelé mužstvá. Šurany mali po celý duel opraty zápasu vo svojich rukách. Faul na Simonidesa potrestal Tvrdoň, autor gólu potom v druhom polčase našiel Pisklu. Vynikajúca obrana domácich dokonale eliminovala ofenzívu Okoličnej, tri body zostali zaslúžene v Šuranoch.
Góly: 34. J. Tvrdoň (11 m), 57. Š. Piskla. R Divéky, 400. ŠK: Pilek - Piskla, Procháczka, Gábriš (86. Chudík), Hurík, Gelle, Dudáš, Simonides (80. Mikula), Švajda (85. Mokráš), Poláček, Tvrdoň. FC: Jankó - Somogyi, Bartal, Ódor, Ábrahám, Soldan, Faragó, Meleg, Csémy (58. Erdei), Bogyai, Gögh.

TIBI Horná Kráľová - Kolárovo 1:1 (0:1). Skóre zápasu sa prvýkrát menilo v 24. min. po signalizácii postranného rozhodcu, keď po hlavičke Kertésza domáci obranca vykopol loptu údajne spoza čiary. V 40. min. neplatil gól T. Kokeša pre ofsajd. Potom sa zaskveli obaja gólmani, keď chytili penaltu. Dobýjanie hosťujúcej brány zavŕšil Új strelou pod brvno.
Góly: 87. V. Új - 24. I. Kertész. R Čulák, 130. TIBI: M. Lenický - Matajs, Sedlák, Kollár, Petrovský, Bleho (46. M. Gyarfás), T. Kokeš, L. Kokeš, Straňák, Kotlár, Új. FK: Petrušek - P. Máté, Kis, Musitz, Zuzula, Glofák, Kertész, Zs. Máté, Bende (48. A. Kürthi), Zahorec (76. Kádek), Zs. Magyar.

16. H. Kráľová 12 1 2 9 10:26 5 (-13)

ZOSTAVA KOLA: M. Lenický (H. Kráľová) - P. Petrák (N. Život), M. Lontoš (V. Lovce), T. Sedlák (H. Kráľová), M. Zuzula (Kolárovo) - G. Baranyai (Štúrovo), O. Rafael (V. Meder), F. Buday (ČFK), N. Štrbac (Neded), M. Karol (Slavoj) - Z. Öszi (N. Život).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 - Z. Öszi (Nový Život), 10 - M. Švajda (Šurany), 8 - K. Bogyai (Okoličná n/O.), 7 - T. Kuťka (Šahy), R. Borš (Váhovce), T. Méhes (Vrakúň).

1. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  2. Ako sa mení dynamika firiem?
  3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Hudbou proti holorubom.
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?

Kolektív Nového divadla.

Mali sme obavy, ale vidíme, že živé umenie ľuďom pomáha, vravia divadelníci po ťažkom období bez hrania.

42m
Veľký Cetín je pohárovým strašiakom Kolíňan, odkedy vyhrali Campri Cup (2019), dvakrát za sebou ich z neho vykopol vo štvrťfinále. Vľavo Straka a Grebáč, vpravo Tomiš a Višňovský.

Strelec postupového gólu chce double, po akom by ho týždeň nenašli.