Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Zlaté Moravce sú v semifinále

Prvým semifinalistom Slovnaft Cupu (Slovenského pohára) vo futbale sa stal corgoňligový tím FC ViOn Zlaté Moravce.

Štvrťfinále - odveta:
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:2, do semifinále postúpili Zlaté Moravce
Odvetné štvrťfinálové stretnutie Slovnaft Cupu sa hralo v nepriaznivom veternom počasí. Už v 6. min prišla pekná akcia po osi Candrák - Kuračka, ale s Babicovou koncovkou nemal gólman hostí problém. Po štvrťhodine hry si na Candrákov center nabehol Brčák, ale zblízka nenamieril hlavou medzi žrde. Do vedenia mohli ísť domáci v 26. min, ale Pavelka z vyloženej príležitosti prestrelil. V 39. min Hruška nabil Babicovi, jeho prudkú strelu odvrátila obrana hostí na rohový kop. Východniari so silnou podporou vetra v závere
prvého dejstva mohli ísť do vedenia, ale Viazanka v poslednej chvíli čisto zastavil Candrák.
Po zmene strán ako prvý mieril medzi žrde Novák, domáci brankár bol však pozorný. Po hodine hry Hruškov center našiel na rohu malého vápna Pavelku, jeho strele chýbali decimetre. O osude stretnutia rozhodla 62. min, keď Babic rozohral rohový kop na Chrena, na jeho centrovanú loptu si vyskočil Brčák a hlavou zblízka skóroval - 1:0. V 69. min Kuračkovu dobre mierenú strelu odvrátil na bránkovej čiare
Isola. Tlak domácich silnel, Babica vychytal López a Chrenova delovka len tesne minula cieľ. V 75. min Babicova parádna strela z priameho kopu opečiatkovala brvno košickej brány. V 84. min sa v ideálnej pozícii ocitol Brčák, no z 10 m prestrelil. Skóre sa už až do konca stretnutia nemenilo, po nerozhodnom výsledku v prvom stretnutí sa z postupu do semifinále radovali domáci.
Gól: 62. Brčák.
ŽK: 72. Brčák, 80. A. Candrák, 82. Hodek - 32. I. Djokovič, 56. Kavka, 74. Pačinda, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Tomčík, 422 divákov.

VION: M. Kuciak - A. Candrák, Janečka, Peter Farkaš, Chren - Pavlovič (64. Majerník) - M. Hruška, M. Babic, Kuračka, Brčák (90. Pintér) - Pavelka (76. Hodek).
MFK: Fernando López - Isola, I. Djokovič, Kavka, Čonka - Pačinda (76. Gál), Viazanko (56. Diaby), Hovančík, Karaš - Pavol Jurčo, J. Novák (67. T. Kubík).

Hlasy trénerov
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Vyhrali sme 1:0, aj keď súper neustále hrozil z brejkov. Sme radi, že sme to práve my, ktorí postúpili do jarného semifinále."
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "V tomto počasí to bol veľmi slušný zápas z oboch strán. Rozhodovalo sa o tom, kto dá prvý gól. Dali ho domáci, a preto postúpili."

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 915

Drive-in miesta v Nitre kolabujú. V nedeľu tam polícia pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Drive-in odberné miesto na Agrokomplexe.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

JLR odovzdal armáde humanitárnu pomoc na testovanie

Vojaci prevzali ochranné pomôcky, dezinfekciu aj bagety.

Nitrianska nemocnica poskytla zoznam lekárov, majú pomôcť pri testovaní

O situácii na odberných miestach bude mesto priebežne informovať na internete.

Zbor väzenskej a justičnej stráže testoval už dnes. Odberné miesta zriadil pri ústave na výkon väzby.