Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

So Zvolenom po nájazdoch

Hokejisti Nitry opäť prehrali. V nedeľu ich pod Zoborom zdolal po samostatných nájazdoch Zvolen a stále sú na poslednom mieste tabuľky.

HK Nitra - HKm Zvolen 4:5 sn (1:1, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1). Už v 1. min mohol domácich poslať do vedenia Valčák, no dve dobré príležitosti na skórovanie nevyužil. V 4. min hrala Nitra presilovku. Skórovať v nej však mohli Zvolenčania, no tiesnený Marek Slovák pred odkrytou bránkou neskóroval. Ten istý hráč si však všetko vynahradil v 8. min, v presilovke hostí mu puk posunul obranca Juraško a bývalý hráč Nitry skóroval strelou bez prípravy - 0:1. Domáci gólovo odpovedali tiež v presilovke, keď v 11. min Hrnka úspešne tečoval nahodený puk. V 14. min si v ďalšej početnej výhode domáci vytvorili tlak, no proti strele Garipa Salijiho zachránila brankára Škrečka horná žŕdka. Gólovo úrodná bola druhá polovica prostrednej tretiny. Po tom čo hostia nevyužili dve presilovky udrelo na opačnej strane. V 32. min ušli do brejku mladíci Púchovský a Šumichrast a po presnej strele druhého menovaného Nitra viedla. Tesný náskok domácich však naštartoval hostí. Tí odpovedali už v nasledujúcej minúte, keď brankár Šimboch najskôr kryl nájazd Otčenáša, no na Sikelovu dorážku bol prikrátky. Po ďalšej akcii už viedli hostia. Trochta strelou z ostrého uhla nachytal Šimbocha a ten sa následne nechal vystriedať Čiliakom. Ani druhý gólman Nitry si však dlho čisté konto neudržal. V 36. min ho strelou z pravej strany prekonal Baláž a Zvolen upravil na 4:2. Domáci si vzali oddychový čas, no do konca druhej tretiny sa už skóre nezmenilo. Domáci sa vrátili do zápasu v 43. min. V presilovke našiel M. Štefanka medzi kruhmi obrancu M. Baču, ktorý sa zblízka nemýlil. V 44. min fauloval K”nig Zvolenčana Škvaridla, no ten následné trestné strieľanie nepremenil. Podobná situácia sa o dve minúty odohrala aj na opačnej strane, v samostatnom nájazde nebol úspešný ani domáci Fojtík. Ten istý hráč však skóroval v 57. min. Peknou akciou sa prezentoval domáci mladík Uhnák a po jeho prihrávke sa Fojtík nemýlil - 4:4. Do konca tretej tretiny sa už skóre nezmenilo ani po Hruškovej tvrdej strele v závere. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia hráči Zvolena, ktorý vyhrali zásluhou úspešného pokusu Trochtu.

Góly: 11. Hrnka (G. Saliji, Ďurák), 32. Šumichrast (Púchovský, M. Štefanka), 43. M. Bača (M. Štefanka, G.
Saliji), 57. Fojtík (Uhnák) - 8. Marek Slovák (Juraško, Brabenec), 34. Sikela (Otčenáš, M. Jurík), 35. Trochta (Škvaridlo, J. Mucha), 36. V. Baláž (Korhonen, L. Jurík), rozhodujúci samostatný nájazd Trochta.

R Lokšík, vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1630 divákov.

HK: Šimboch (35. Čiliak) - Konig, Hruška, Ďurák, M. Bača, Kružík, Hrudík, K. Grman - Fojtík, Valčák, S. Saliji - Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji - Uhnák, Piačka, Kluka - Púchovský, Šumichrast.

HKM: Škrečko - Marek Ďaloga, Korhonen, Juraško, Vantroba, J. Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Síkela.

Ján Jaško (tréner Nitry): "V druhej tretine sme inkasovali tri rýchle góly, no aj za nepriaznivého stavu sme sa dokázali zomknúť. Po výpadku v druhej tretine sme v tretej súpera prakticky do ničoho nepustili. Niekoľko hráčov odišlo, ďalší boli zranení. Mužstvo si dnes za výkon možno zaslúžilo aj dva body."

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Počítali sme s tým, že domáci budú hrať útočne. Potvrdilo sa to, vytvorili si tlak. Nehrali sme kompaktne, mali sme vzadu veľa dier, spadli nám však šťastné góly. Nájazdy sú o umení aj o šťastí, hoci je to pre domácich možno dnes kruté, odnášame si dva body, za ktoré sme radi."

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.