Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Futbalová špička hrala v hale, po roku opäť triumf Vrábeľ

Vianočný turnaj MY Nitrianskych novín píše jubilejnú dvadsiatu kapitolu. Elita regiónu sa stretla na turnaji o Pohár primátora Nitry a bolo sa na čo pozerať. Dvadsaťosem zápasov prinieslo 136 gólov.

Víťaznú trofej odovzdávali Jozef Dvonč a Ladislav Gádoši.Víťaznú trofej odovzdávali Jozef Dvonč a Ladislav Gádoši. (Zdroj: Dušan Tarko)

Halový futbalový sviatok je tradične bodkou za futbalovou sezónou pre všetky popredné mužstvá z nitrianskeho regiónu. Na elitnej fáze turnaja MY novín sa stretla kompletná špička.

K videniu boli zaujímavé merania síl, nebola núdza ani o prekvapenia. Halový futbal v tempe mal svoj náboj. Prvenstvo nečakane obhájili treťoligové Vráble, ktoré si vo finále poradili so Sereďou. Corgoňligový FC ViOn obsadil tretie miesto, zemiaková medaila zostala pre futsalistov Incar Revco Teamu. Domáci favorit FC Nitra vyhral suverénne základnú skupinu, no vo štvrťfinále vypadol po penaltovom rozstrele so Zlatými Moravcami.

Skryť Vypnúť reklamu

Správnou voľbou bolo pozvať výbery ZsFZ a ObFZ Nitra. Výber hráčov MRZ vypadol vo štvrťfinále na penalty s neskorším víťazom. Hráči z okresných súťaží začali výhrou 4:0 s rezervou FC Nitra a aj v ďalších zápasoch nepredali svoju kožu lacno.

Trofeje a ceny odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč, spolu s primátorom Vrábeľ Tiborom Tóthom a predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim. Podujatie naplnilo svoj spoločenský rozmer, pretože na jednom mieste sa stretli hráči, tréneri, funkcionári a priaznivci viacerých klubov a medzi zápasmi bol dostatok času na debaty v príjemnej predvianočnej atmosfére. Nestáva sa často, aby si v družnej debate vymieňali názory za jedným stolom napríklad tréneri FC Nitra a FC ViOn, vedľa nich asistent reprezentačného trénera Michal Hipp a ďalšie futbalové osobnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Turnaj bude pokračovať pre oblastné tímy po Vianociach.

Fakty zo soboty

SKUPINA A
Sereď - ČFK Nitra 1:0, 9. Kasaj. FC Nitra - Šaľa 7:4, 3. a 6. Paukner, 1. Držík, 7. Boszorád, 8. Zelenický, 9. Šimončič, 12. Kotora - 13. a 15. Tomiš, 4. Kružlík, 10. Glenda. Výber ZsFZ - Sereď 1:2, 13. Peciar - 4. a 6. Korman. ČFK Nitra - FC Nitra 1:4, 15. Mošať - 3. a 6. Paukner, 11. Šimončič, 12. Bratský. Šaľa - Výber ZsFZ 3:5, 1. a 12. Slíž, 10. Papáček - 3. Perexta, 8. Peciar, 13. Predajnianský, 14. Mlynár, 15. Sailer. Sereď - FC Nitra 0:2, 4. Paukner, 15. Boszorád. Šaľa - ČFK Nitra 5:1, 2., 9. a 11. Jakubjak, 8. a 12. Slíž - 15. Dedič. FC Nitra - Výber ZsFZ 5:1, 2. a 15. Paukner, 3. Bozsorád, 12. Šimončič, 14. Zelenický - 4. Perexta. Sereď - Šaľa 2:2, 2. Lipovský, 3. Dobiš - 5. Glenda, 10. Gajdoš. Výber ZsFZ - ČFK Nitra 6:2, 2. a 8. Peciar, 1. Žembera, 10. Perexta, 13. Mlynár, 15. Švec - 11. Buday, 14. Horňák.

Skryť Vypnúť reklamu

1. FC Nitra 4 4 0 0 18:6 12
2. Sereď 4 2 1 1 5:5 7
3. Výber ZsFZ 4 2 0 2 13:12 6
4. Šaľa 4 1 1 2 14:15 4
5. ČFK Nitra 4 0 0 4 4:16 0

SKUPINA B
Nitra jun. - Výber ObFZ 0:4, 4. a 6. Slovák, 9. Suchan, 15. Pagáč. Incar Revco - Vráble 1:1, 15. Gašparovič - 6. Sojka. FC ViOn - Nitra jun. 3:1, 2. Candrák, 8. Ondrejka, 14. Pintér - 13. Poluch. Výber ObFZ - Incar Revco 2:3, 8. Suchan, 14. M. Psota - 3. Dudáš, 5. Koprda, 13. Čambal. Vráble - FC ViOn 3:1, 6. Husár, 8. M. Charizopulos, 9. Garaj - 14. Hlaváč. Nitra jun. - Incar Revco 1:5, 9. Poluch - 6. a 9. Dudáš, 1. Hesek, 4. Čambal, 11. Koprda. Vráble - Výber ObFZ 1:0, 5. Straka. Incar Revco - FC ViOn 3:1, 6. Koprda, 11. Dudáš, 13. Čambal - 10. Hodek. Nitra jun. - Vráble 3:4, 2. Poluch, 10. a 12. Čery - 6. a 11. M. Charizopulos, 8. Prekop, 15. Garaj. FC ViOn - Výber ObFZ 0:0.

1. Incar Revco 4 3 1 0 12:5 10
2. Vráble 4 3 1 0 9:5 10
3. Výber ObFZ 4 1 1 2 6:4 4
4. FC ViOn 4 1 1 2 5:7 4
5. Nitra jun. 4 0 0 4 5:16 0

ŠTVRŤFINÁLE
FC Nitra - FC ViOn 3:3, na p.k. 2:3, 8. Držík, 11. a 15. Kaspřák - 2. Farkaš, 12. Orávik, 19. Ondrejka. Vráble - Výber ZsFZ 2:2, na p.k. 3:2, 17. Stanislav, 19. Nozdrovický - 9. Predajnianský, 11. Perexta. Incar Revco - Šaľa 4:3, 2. Marčan, 3. Dudáš, 4. Čambal, 13. Hesek - 10. a 20. Glenda, 11. vlastný. Výber ObFZ - Sereď 2:4, 12. Rus, 19. Raček - 3. a 20. Gál, 2. Pecho, 12. Herák.

SEMIFINÁLE
FC ViOn - Vráble 1:3, 2. Candrák - 1. M. Charizopulos, 13. Mikle, 20. Sojka. Sereď - Incar Revco 4:1, 12. a 15. Dobiš, 18. Frťala, 19. Korman - 12. Koprda.

O 3. MIESTO
FC ViOn - Incar Revco 6:4, 2. Farkaš, 7. Kajaba, 9. Candrák, 9. Hodek, 10. Orávik, 13. Kohút - 1. Látečka, 3. Hrnčár, 6. Koprda, 10. Čambal.

FINÁLE
Sereď - Vráble 1:2, 17. Dobiš - 8. Garaj, 14. Sojka.

Rozhodovali I. Hádek, L. Prešinský, M. Božík a M. Galo, 600 divákov.

INDIVIDUÁLNE CENY
Najlepší brankár: Oskar Straka (Vráble). Najlepší strelec: Matúš Paukner (FC Nitra, 7 gólov). Najlepší hráč: Branislav Dobiš (Sereď).
ALL STARS: Andrej Pernecký (Sereď) - Márius Charizopulos, Martin Nozdrovický (obaja Vráble), David Frič (Incar Revco), Michal Pintér (FC ViOn).

Ako nastúpili

FC NITRA: Chudý, Kopecký - Tóth, Bozsorád, Držík, Kolmokov, Zelenický, Paukner, Kotora, Čirik, Kaspřák, Bratský, P. Grman, Šimončič.
SEREĎ: Pernecký, Miček - Lipovský, Dobiš, Kasaj, Gál, Guláš, Korman, Pecho, Frťala, Bobor, Kupec, Penciak, Herák.
VÝBER ZsFZ: Bartek, Foťko - Brezničan, Perexta, N. Charizopulos, Sailer, Mlynár, Švec, Farkaš, Predajnianský, Zorád, Žembera, Peciar, Babicz.
ŠAĽA: Valenský, Hužovič - Konopásek, Slabecius, Tomiš, Gajdoš, Áč, Táčovský, Glenda, Jakubjak, Slíž, Kružlík, Danada, Papáček, Gešnabel.
ČFK NITRA: Križma, Bundala - Pelech, Horňák, Kramný, Ondruška, Mošať, Kollár, Kondáč, Budaj, Cifra, Hrnek, Dedič, Serenčéš, Kazár.
INCAR REVCO: Gašparovič, Strapek - Čambal, Hrnčár, Látečka, Koprda, Hesek, Gardian, Marčan, Dudáš, Frič.
VRÁBLE: Straka, Vojtek - Garaj, Balko, M. Charizopulos, Urda, Mikle, Sojka, Nozdrovický, Hamar, Volentier, Feješ, Prekop, Husár, Stanislav, Dzurek.
VÝBER OBFZ: Sahulčík, J. Psota - Raček, Kopec, Gunda, Bédi, Slovák, Bačinský, Suchan, Pagáč, Endrödy, M. Psota, Guzmický, Rus.
FC VION: Brezina, Boroš - Kohút, Ondrejka, Kajaba, Candrák, Hodek, Orávik, Pintér, Brčák, Mihálik, Pavelka, Hlaváč, Farkaš.
NITRA JUN.: Stránsky, Močko - Ács, M. Grman, Čery, Jančovič, Brath, Mládenek, Adámek, Gunda, Poluch, Bakule.

Hlasy trénerov

Marián Süttö, Vráble: „Vystúpenie chalanov na turnaji hodnotím na jednotku. Obhájiť prvenstvo je vždy náročnejšie, ako ho získať. Turnaj vnímam veľmi pozitívne, hala nám vyhovuje. Čakal som lepšie výsledky od tých, ktorí hrajú vyššie súťaže ako my, ale aj toto je dôkazom, že hala je špecifická. Zobrali sme to veľmi poctivo, aj keď je to niekedy o šťastí. Oba výbery hodnotím veľmi pozitívne. Ich výsledky hovoria svoje, napríklad Výber

ObFZ remizoval s ViOnom, to naozaj slúži to ku cti hráčov, ktorí hrajú na dedinách.“Tibor Meszlényi, Sereď: „Prišli sme sa sem zabaviť hrou, futbalom. To sme si splnili. Aj s výsledkami môžeme byť spokojní. Vo finále sme síce prehrali, ale futbal je aj o tom. Chalanom patrí poďakovanie za predvedené výkony. Obzvlášť ma prekvapil výber ObFZ, chlapci z oblastných súťaží ukázali, že vedia hrať futbal a určite boli ich výkony oživením celého podujatia.“

Juraj Jarábek, FC ViOn: „Hala je špecifická. Rozbiehali sme sa trošku pomalšie, ale potom sme s Nitrou vyhrali na penalty, kde je to aj o kvalite, aj o šťastí. V semifinále boli Vráble asi lepšie, sme však radi, že sme porazili Incar, špecialistov na halový futbal. Nielen po futbalovej stránke je tento turnaj naozaj kvalitný. Každý rok má aj svoju spoločenskú kvalitu, má svoju tradíciu. Dnes tu bolo dosť ľudí, ale myslím si, že takéto podujatie by si zaslúžilo ešte väčšiu divácku kulisu. Predsa, sú tu corgoňligisti a popredné mužstvá z regiónu.“

Milan Lešický, Incar Revco: „V prvom rade musím povedať, že turnaj bol opäť veľmi vydarenou spoločenskou akciou. Všetci sme sa po roku mohli znova stretnúť. Treba povedať, že výsledky nášho mužstva sú adekvátne veku. Chalani starnú, majú dobré úvody, ale na ten záver už nezostávajú sily. Je to pochopiteľné a môžem povedať, že očakávané. Pokiaľ však sily boli, chalani ukázali, že vedia hrať futbal. Sú to bývalí, niektorí aj súčasní, vynikajúci futbalisti. Tlieskam chlapcom, podujatiu, usporiadateľom. Veľmi kvitujem, že sa hralo v priateľskej atmosfére, žiadne napätie. Aj výbery sú svojím spôsobom obohatením.“

Róbert Barborík, FC Nitra: „Až na ten posledný zápas som v podstate s výsledkami spokojný. Chlapci sa k turnaju postavili seriózne. Vyhrali sme štyri zápasy, ani jeden sme vlastne neprehrali, ale nakoniec sme aj tak vypadli. Taký je však futbal. Turnaj mal dobrú úroveň, boli tu popredné mužstvá z regiónu, panovala zdravá rivalita, každý sa chce vytiahnuť. Aj vo výberoch bolo zopár zaujímavých futbalistov a oba celky mali svoje opodstatnenie.“

Alfonz Višňovský, Výber ZsFZ: „Chalani, ktorých sme vybrali, splnili naše očakávania. Veľmi si vážim, že si našli čas reprezentovať ZsFZ. Hrali od zápasu k zápasu lepšie. Škoda, že sme prehrali na penalty s Vrábľami, ale aj tak, na to, že sme sa v sobotu ráno stretli a chýbala spolupráca, splnili chalani, čo sme si zaumienili. Už dvadsať rokov patrí turnaj k vrcholom jesene.“

Dušan Liba, Šaľa: „Prišli sme v trochu oklieštenej zostave, v prvom rade sme si chceli schuti zahrať. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný, akurát mohlo prísť aj viac divákov. Je sobota, možno pozerajú seriály, myslím si však, že by sa radšej mohli prísť pozrieť sem. Vo výberoch sú kvalitní hráči, niektorí boli skutočnými talentmi. Škoda, že skončili v nižších súťažiach. Nič to však nemení na tom, že futbal hrať vedia. Veľmi dobre zapadli.“

Ján Ilavský, Výber ObFZ: „Môžem vysloviť spokojnosť s prístupom chlapcov, ktorí boli vybraní do tohto výberu. Myslím si, že sme odohrali dôstojnú úlohu. Popredným mužstvám sme boli rovnocenným súperom. Výsledky hovoria za všetko. Klobúk dolu, nemajú sa za čo hanbiť. Zišla sa dobrá partia, ktorá dokázala, že aj v nižších súťažiach sú kvalitní futbalisti. Podujatie má vysokú spoločenskú úroveň, stretli sa tu mnohí zaujímaví ľudia z futbalových a manažérskych kruhov, ktorí by inak tú možnosť nemali.“

Jaroslav Kostoláni, ČFK Nitra: „S dosiahnutými výsledkami veľmi spokojní byť nemôžeme, rovnako ako s hrou. Čakali sme, že aspoň jeden zápas vyhráme a dostaneme sa do ďalšej fázy turnaja. Chlapcov povyzliekali donaha ostatní súperi. Hrali jednoduchšie, bojovnejšie. Nás čaká veľa roboty, pretože to, čo hráme, veľa s futbalom spoločné nemá. Turnaj mal, vlastne ako každý rok, svoju úroveň, sú tu kvalitné celky. Príjemným oživením boli oba výbery. Je to dobrá spoločenská akcia.“

Michal Kuruc, FC Nitra jun.: „Bola to z našej strany veľká bieda. Do mužstva sme zobrali aj asi štyroch dorastencov, aby nás bolo dosť. Vôbec nie som spokojný s výsledkami, rovnako tak s hrou. Chceli sme sa ísť na turnaj zabaviť, ale ja som bol z nášho predstavenia znechutený a sklamaný. Turnaj ako taký bol však v poriadku, mal všetko, čo takéto podujatie mať má.“

Fotogaléria Dušana Tarka

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 2. Ako sa mení dynamika firiem?
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Hudbou proti holorubom.
 5. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Behind every successful business lies a set of skilled people
 2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Hudbou proti holorubom.
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 707
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 11 005
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 632
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 198
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 040
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 008
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 280
 8. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 6 907
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 915
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 5 695
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

V bránkovisku Nitry už zahviezdili Česi Michal Fikrt či Vlastimil Lakosil, teraz prichádza na pódium David Honzík.

Hokejisti vyriešili situáciu v bránkovisku.


4 h

Po približne roku sa do radnice v Zlatých Moravciach vrátili úradníci.


11. jún
Nebezpečná križovatka, na ktorej sa R1 Pribina napája na Cabajskú. Záber je z tragickej nehody, ktorá sa stala v roku 2015.

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


5 h

Pozrite si MY športujeme.


7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


7 h

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


23 h

Česť jeho pamiatke!


19 h

Cestovanie so zbojníkmi, prejazd Chmarošským viaduktom či Telgártska slučka. To všetko je pre ľudí veľkým lákadlom.


13. jún

Už ste čítali?