Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Futbalová špička hrala v hale, po roku opäť triumf Vrábeľ

Vianočný turnaj MY Nitrianskych novín píše jubilejnú dvadsiatu kapitolu. Elita regiónu sa stretla na turnaji o Pohár primátora Nitry a bolo sa na čo pozerať. Dvadsaťosem zápasov prinieslo 136 gólov.

Víťaznú trofej odovzdávali Jozef Dvonč a Ladislav Gádoši.Víťaznú trofej odovzdávali Jozef Dvonč a Ladislav Gádoši. (Zdroj: Dušan Tarko)

Halový futbalový sviatok je tradične bodkou za futbalovou sezónou pre všetky popredné mužstvá z nitrianskeho regiónu. Na elitnej fáze turnaja MY novín sa stretla kompletná špička.

K videniu boli zaujímavé merania síl, nebola núdza ani o prekvapenia. Halový futbal v tempe mal svoj náboj. Prvenstvo nečakane obhájili treťoligové Vráble, ktoré si vo finále poradili so Sereďou. Corgoňligový FC ViOn obsadil tretie miesto, zemiaková medaila zostala pre futsalistov Incar Revco Teamu. Domáci favorit FC Nitra vyhral suverénne základnú skupinu, no vo štvrťfinále vypadol po penaltovom rozstrele so Zlatými Moravcami.

SkryťVypnúť reklamu

Správnou voľbou bolo pozvať výbery ZsFZ a ObFZ Nitra. Výber hráčov MRZ vypadol vo štvrťfinále na penalty s neskorším víťazom. Hráči z okresných súťaží začali výhrou 4:0 s rezervou FC Nitra a aj v ďalších zápasoch nepredali svoju kožu lacno.

Trofeje a ceny odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč, spolu s primátorom Vrábeľ Tiborom Tóthom a predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim. Podujatie naplnilo svoj spoločenský rozmer, pretože na jednom mieste sa stretli hráči, tréneri, funkcionári a priaznivci viacerých klubov a medzi zápasmi bol dostatok času na debaty v príjemnej predvianočnej atmosfére. Nestáva sa často, aby si v družnej debate vymieňali názory za jedným stolom napríklad tréneri FC Nitra a FC ViOn, vedľa nich asistent reprezentačného trénera Michal Hipp a ďalšie futbalové osobnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Turnaj bude pokračovať pre oblastné tímy po Vianociach.

Fakty zo soboty

SKUPINA A
Sereď - ČFK Nitra 1:0, 9. Kasaj. FC Nitra - Šaľa 7:4, 3. a 6. Paukner, 1. Držík, 7. Boszorád, 8. Zelenický, 9. Šimončič, 12. Kotora - 13. a 15. Tomiš, 4. Kružlík, 10. Glenda. Výber ZsFZ - Sereď 1:2, 13. Peciar - 4. a 6. Korman. ČFK Nitra - FC Nitra 1:4, 15. Mošať - 3. a 6. Paukner, 11. Šimončič, 12. Bratský. Šaľa - Výber ZsFZ 3:5, 1. a 12. Slíž, 10. Papáček - 3. Perexta, 8. Peciar, 13. Predajnianský, 14. Mlynár, 15. Sailer. Sereď - FC Nitra 0:2, 4. Paukner, 15. Boszorád. Šaľa - ČFK Nitra 5:1, 2., 9. a 11. Jakubjak, 8. a 12. Slíž - 15. Dedič. FC Nitra - Výber ZsFZ 5:1, 2. a 15. Paukner, 3. Bozsorád, 12. Šimončič, 14. Zelenický - 4. Perexta. Sereď - Šaľa 2:2, 2. Lipovský, 3. Dobiš - 5. Glenda, 10. Gajdoš. Výber ZsFZ - ČFK Nitra 6:2, 2. a 8. Peciar, 1. Žembera, 10. Perexta, 13. Mlynár, 15. Švec - 11. Buday, 14. Horňák.

SkryťVypnúť reklamu

1. FC Nitra 4 4 0 0 18:6 12
2. Sereď 4 2 1 1 5:5 7
3. Výber ZsFZ 4 2 0 2 13:12 6
4. Šaľa 4 1 1 2 14:15 4
5. ČFK Nitra 4 0 0 4 4:16 0

SKUPINA B
Nitra jun. - Výber ObFZ 0:4, 4. a 6. Slovák, 9. Suchan, 15. Pagáč. Incar Revco - Vráble 1:1, 15. Gašparovič - 6. Sojka. FC ViOn - Nitra jun. 3:1, 2. Candrák, 8. Ondrejka, 14. Pintér - 13. Poluch. Výber ObFZ - Incar Revco 2:3, 8. Suchan, 14. M. Psota - 3. Dudáš, 5. Koprda, 13. Čambal. Vráble - FC ViOn 3:1, 6. Husár, 8. M. Charizopulos, 9. Garaj - 14. Hlaváč. Nitra jun. - Incar Revco 1:5, 9. Poluch - 6. a 9. Dudáš, 1. Hesek, 4. Čambal, 11. Koprda. Vráble - Výber ObFZ 1:0, 5. Straka. Incar Revco - FC ViOn 3:1, 6. Koprda, 11. Dudáš, 13. Čambal - 10. Hodek. Nitra jun. - Vráble 3:4, 2. Poluch, 10. a 12. Čery - 6. a 11. M. Charizopulos, 8. Prekop, 15. Garaj. FC ViOn - Výber ObFZ 0:0.

1. Incar Revco 4 3 1 0 12:5 10
2. Vráble 4 3 1 0 9:5 10
3. Výber ObFZ 4 1 1 2 6:4 4
4. FC ViOn 4 1 1 2 5:7 4
5. Nitra jun. 4 0 0 4 5:16 0

ŠTVRŤFINÁLE
FC Nitra - FC ViOn 3:3, na p.k. 2:3, 8. Držík, 11. a 15. Kaspřák - 2. Farkaš, 12. Orávik, 19. Ondrejka. Vráble - Výber ZsFZ 2:2, na p.k. 3:2, 17. Stanislav, 19. Nozdrovický - 9. Predajnianský, 11. Perexta. Incar Revco - Šaľa 4:3, 2. Marčan, 3. Dudáš, 4. Čambal, 13. Hesek - 10. a 20. Glenda, 11. vlastný. Výber ObFZ - Sereď 2:4, 12. Rus, 19. Raček - 3. a 20. Gál, 2. Pecho, 12. Herák.

SEMIFINÁLE
FC ViOn - Vráble 1:3, 2. Candrák - 1. M. Charizopulos, 13. Mikle, 20. Sojka. Sereď - Incar Revco 4:1, 12. a 15. Dobiš, 18. Frťala, 19. Korman - 12. Koprda.

O 3. MIESTO
FC ViOn - Incar Revco 6:4, 2. Farkaš, 7. Kajaba, 9. Candrák, 9. Hodek, 10. Orávik, 13. Kohút - 1. Látečka, 3. Hrnčár, 6. Koprda, 10. Čambal.

FINÁLE
Sereď - Vráble 1:2, 17. Dobiš - 8. Garaj, 14. Sojka.

Rozhodovali I. Hádek, L. Prešinský, M. Božík a M. Galo, 600 divákov.

INDIVIDUÁLNE CENY
Najlepší brankár: Oskar Straka (Vráble). Najlepší strelec: Matúš Paukner (FC Nitra, 7 gólov). Najlepší hráč: Branislav Dobiš (Sereď).
ALL STARS: Andrej Pernecký (Sereď) - Márius Charizopulos, Martin Nozdrovický (obaja Vráble), David Frič (Incar Revco), Michal Pintér (FC ViOn).

Ako nastúpili

FC NITRA: Chudý, Kopecký - Tóth, Bozsorád, Držík, Kolmokov, Zelenický, Paukner, Kotora, Čirik, Kaspřák, Bratský, P. Grman, Šimončič.
SEREĎ: Pernecký, Miček - Lipovský, Dobiš, Kasaj, Gál, Guláš, Korman, Pecho, Frťala, Bobor, Kupec, Penciak, Herák.
VÝBER ZsFZ: Bartek, Foťko - Brezničan, Perexta, N. Charizopulos, Sailer, Mlynár, Švec, Farkaš, Predajnianský, Zorád, Žembera, Peciar, Babicz.
ŠAĽA: Valenský, Hužovič - Konopásek, Slabecius, Tomiš, Gajdoš, Áč, Táčovský, Glenda, Jakubjak, Slíž, Kružlík, Danada, Papáček, Gešnabel.
ČFK NITRA: Križma, Bundala - Pelech, Horňák, Kramný, Ondruška, Mošať, Kollár, Kondáč, Budaj, Cifra, Hrnek, Dedič, Serenčéš, Kazár.
INCAR REVCO: Gašparovič, Strapek - Čambal, Hrnčár, Látečka, Koprda, Hesek, Gardian, Marčan, Dudáš, Frič.
VRÁBLE: Straka, Vojtek - Garaj, Balko, M. Charizopulos, Urda, Mikle, Sojka, Nozdrovický, Hamar, Volentier, Feješ, Prekop, Husár, Stanislav, Dzurek.
VÝBER OBFZ: Sahulčík, J. Psota - Raček, Kopec, Gunda, Bédi, Slovák, Bačinský, Suchan, Pagáč, Endrödy, M. Psota, Guzmický, Rus.
FC VION: Brezina, Boroš - Kohút, Ondrejka, Kajaba, Candrák, Hodek, Orávik, Pintér, Brčák, Mihálik, Pavelka, Hlaváč, Farkaš.
NITRA JUN.: Stránsky, Močko - Ács, M. Grman, Čery, Jančovič, Brath, Mládenek, Adámek, Gunda, Poluch, Bakule.

Hlasy trénerov

Marián Süttö, Vráble: „Vystúpenie chalanov na turnaji hodnotím na jednotku. Obhájiť prvenstvo je vždy náročnejšie, ako ho získať. Turnaj vnímam veľmi pozitívne, hala nám vyhovuje. Čakal som lepšie výsledky od tých, ktorí hrajú vyššie súťaže ako my, ale aj toto je dôkazom, že hala je špecifická. Zobrali sme to veľmi poctivo, aj keď je to niekedy o šťastí. Oba výbery hodnotím veľmi pozitívne. Ich výsledky hovoria svoje, napríklad Výber

ObFZ remizoval s ViOnom, to naozaj slúži to ku cti hráčov, ktorí hrajú na dedinách.“Tibor Meszlényi, Sereď: „Prišli sme sa sem zabaviť hrou, futbalom. To sme si splnili. Aj s výsledkami môžeme byť spokojní. Vo finále sme síce prehrali, ale futbal je aj o tom. Chalanom patrí poďakovanie za predvedené výkony. Obzvlášť ma prekvapil výber ObFZ, chlapci z oblastných súťaží ukázali, že vedia hrať futbal a určite boli ich výkony oživením celého podujatia.“

Juraj Jarábek, FC ViOn: „Hala je špecifická. Rozbiehali sme sa trošku pomalšie, ale potom sme s Nitrou vyhrali na penalty, kde je to aj o kvalite, aj o šťastí. V semifinále boli Vráble asi lepšie, sme však radi, že sme porazili Incar, špecialistov na halový futbal. Nielen po futbalovej stránke je tento turnaj naozaj kvalitný. Každý rok má aj svoju spoločenskú kvalitu, má svoju tradíciu. Dnes tu bolo dosť ľudí, ale myslím si, že takéto podujatie by si zaslúžilo ešte väčšiu divácku kulisu. Predsa, sú tu corgoňligisti a popredné mužstvá z regiónu.“

Milan Lešický, Incar Revco: „V prvom rade musím povedať, že turnaj bol opäť veľmi vydarenou spoločenskou akciou. Všetci sme sa po roku mohli znova stretnúť. Treba povedať, že výsledky nášho mužstva sú adekvátne veku. Chalani starnú, majú dobré úvody, ale na ten záver už nezostávajú sily. Je to pochopiteľné a môžem povedať, že očakávané. Pokiaľ však sily boli, chalani ukázali, že vedia hrať futbal. Sú to bývalí, niektorí aj súčasní, vynikajúci futbalisti. Tlieskam chlapcom, podujatiu, usporiadateľom. Veľmi kvitujem, že sa hralo v priateľskej atmosfére, žiadne napätie. Aj výbery sú svojím spôsobom obohatením.“

Róbert Barborík, FC Nitra: „Až na ten posledný zápas som v podstate s výsledkami spokojný. Chlapci sa k turnaju postavili seriózne. Vyhrali sme štyri zápasy, ani jeden sme vlastne neprehrali, ale nakoniec sme aj tak vypadli. Taký je však futbal. Turnaj mal dobrú úroveň, boli tu popredné mužstvá z regiónu, panovala zdravá rivalita, každý sa chce vytiahnuť. Aj vo výberoch bolo zopár zaujímavých futbalistov a oba celky mali svoje opodstatnenie.“

Alfonz Višňovský, Výber ZsFZ: „Chalani, ktorých sme vybrali, splnili naše očakávania. Veľmi si vážim, že si našli čas reprezentovať ZsFZ. Hrali od zápasu k zápasu lepšie. Škoda, že sme prehrali na penalty s Vrábľami, ale aj tak, na to, že sme sa v sobotu ráno stretli a chýbala spolupráca, splnili chalani, čo sme si zaumienili. Už dvadsať rokov patrí turnaj k vrcholom jesene.“

Dušan Liba, Šaľa: „Prišli sme v trochu oklieštenej zostave, v prvom rade sme si chceli schuti zahrať. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný, akurát mohlo prísť aj viac divákov. Je sobota, možno pozerajú seriály, myslím si však, že by sa radšej mohli prísť pozrieť sem. Vo výberoch sú kvalitní hráči, niektorí boli skutočnými talentmi. Škoda, že skončili v nižších súťažiach. Nič to však nemení na tom, že futbal hrať vedia. Veľmi dobre zapadli.“

Ján Ilavský, Výber ObFZ: „Môžem vysloviť spokojnosť s prístupom chlapcov, ktorí boli vybraní do tohto výberu. Myslím si, že sme odohrali dôstojnú úlohu. Popredným mužstvám sme boli rovnocenným súperom. Výsledky hovoria za všetko. Klobúk dolu, nemajú sa za čo hanbiť. Zišla sa dobrá partia, ktorá dokázala, že aj v nižších súťažiach sú kvalitní futbalisti. Podujatie má vysokú spoločenskú úroveň, stretli sa tu mnohí zaujímaví ľudia z futbalových a manažérskych kruhov, ktorí by inak tú možnosť nemali.“

Jaroslav Kostoláni, ČFK Nitra: „S dosiahnutými výsledkami veľmi spokojní byť nemôžeme, rovnako ako s hrou. Čakali sme, že aspoň jeden zápas vyhráme a dostaneme sa do ďalšej fázy turnaja. Chlapcov povyzliekali donaha ostatní súperi. Hrali jednoduchšie, bojovnejšie. Nás čaká veľa roboty, pretože to, čo hráme, veľa s futbalom spoločné nemá. Turnaj mal, vlastne ako každý rok, svoju úroveň, sú tu kvalitné celky. Príjemným oživením boli oba výbery. Je to dobrá spoločenská akcia.“

Michal Kuruc, FC Nitra jun.: „Bola to z našej strany veľká bieda. Do mužstva sme zobrali aj asi štyroch dorastencov, aby nás bolo dosť. Vôbec nie som spokojný s výsledkami, rovnako tak s hrou. Chceli sme sa ísť na turnaj zabaviť, ale ja som bol z nášho predstavenia znechutený a sklamaný. Turnaj ako taký bol však v poriadku, mal všetko, čo takéto podujatie mať má.“

Fotogaléria Dušana Tarka

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 5. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 6. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 161
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 317
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 8 226
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 7 617
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 576
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 948
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 507
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 191

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Kutya Lajos
 2. Kristína Jakubičková: Stratili sme rozum už "na totálku"?!?
 3. Miroslav Sopko: O prejavoch lásky
 4. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch.
 5. Silvia Valkovič: Malá ľudská tragédia
 6. Lórant Kulík: Na marhuľovom festivale v Gönci platili jednotné ceny: Slováci prišli ochutnať marhule, džem a pálenku
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922)
 8. Jozef Sitko: Tajomstvo môjho dlhého veku
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 481
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 035
 3. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 125
 4. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 489
 5. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 9 259
 6. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 784
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 566
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 360
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Miroslav Polák s vnúčatami s sochou medveďa

Nitriansky umelec Miroslav Polák má na konte zápis v slovenskej knihe rekordov. Jeho diela zdobia aj chodbu v NASA.


9 h
Bobor patrí medzi chránené živočíchy.

Vladimír Hagara z občianskeho združenia Človek a krajina stále vidí šancu na záchranu.


9 h
Pamätník teraz tvoria tri časti Berlínskeho múra. Jeho vzhľad sa zmení.

Pamätník, ktorý dnes stojí v centre mesta, sa zmení.


11. aug
Presklená budova na tržnici, na prízemí je ázijské bistro.

Mesto podalo žalobu na majiteľa ázijského bistra, bude súd.


11. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


11. aug

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


11. aug

Na Horehroní ožívajú švajčiarske električky.


10. aug

Vodič Hyundaia prešiel do protismeru, čelne sa zrazil s kamiónom. Nafúkal takmer dva promile.


11. aug

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Kutya Lajos
 2. Kristína Jakubičková: Stratili sme rozum už "na totálku"?!?
 3. Miroslav Sopko: O prejavoch lásky
 4. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch.
 5. Silvia Valkovič: Malá ľudská tragédia
 6. Lórant Kulík: Na marhuľovom festivale v Gönci platili jednotné ceny: Slováci prišli ochutnať marhule, džem a pálenku
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922)
 8. Jozef Sitko: Tajomstvo môjho dlhého veku
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 481
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 035
 3. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 125
 4. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 489
 5. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 9 259
 6. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 784
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 566
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 360
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu