Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Prvý porazil posledného o 20 bodov

Basketbalisti Nitry porazili Žilinu na úvod druhej polovice základnej časti 86:66, keď už v polčase viedli 50:25. Bolo to jubilejné desiate ligové víťazstvo Bemaca v rade.

BK Bemaco SPU Nitra - BK Váhostav-SK Žilina 86:66 (24:15, 26:10, 18:19, 18:22)
Po zápase s Norrköpingom nabudení Nitrania vstúpili do zápasu so Žilinou s vysokým nasadením a po šiestich minútach viedli po trojke Clementeho o 11 bodov (21:10). V úvode druhej desaťminútovky sa hosťom nepodarilo skórovať päť minút. Až v 16. min. znižoval Stojanovič na 38:15. Už v tejto časti hry sa na palubovku dostali domáci striedajúci hráči, ktorí vedenie Bemaca ešte zvýšili a zaokrúhlili na polčasových 50:25. V druhom polčase tempo rozhodnutého zápasu upadlo, napriek tomu chudobná divácka návšteva mohla vidieť ešte niekoľko pekných akcií. Najkrajšia prišla v až poslednej minúte. Hosťujúci Závodný ideálne nahodil Perrinovi, ktorého následnému alley-oopu tlieskali všetci prítomní. V zápase si zahrali všetci hráči v domácom drese a svojho súpera prevýšili takmer vo všetkých štatistických ukazovateľoch. Najvýraznejší rozdiel signalizovala streľba spoza trojkového oblúka, kde Nitra zničila Žilinu pomerom 10:0! Pre Nitru je okrem výsledku pozitívny viditeľný rast výkonnosti domácich hráčov, ktorý v zápase dostali dostatočný priestor.

Rozhodovali Tomašovič, Šramko, Turčin, TH: 27/20 - 24/18, fauly: 22 - 25, trojky: 10 - 0, 5 OCH: 24. Kosa, 350 divákov.
BK: Clemente 15 (5), Žiak 13, Tomek 10, Vaden 6, Vido 4 (Jašš 13, Majok 9, Šilinskis 5, Nuber 8, Hašan 3, Lehman). Užitočnosť: Clemente 16, Žiak 14, Jašš 13, Nuber 11.
Žilina (najviac bodov): Šoška 21, Perrin 16, Stojanovič 12.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Zdá sa, že nám pomohol utorňajší zápas, pretože v prvom polčase sme pokračovali v rytme dobrého zápasu s Norrköpingom. V druhom polčase však toto snaženie opadlo z obidvoch strán a zápas sa len dohrával. Pre nás je plus to, že sme si mohli dovoliť zaťažiť hráčov, ktorí v predchádzajúcich zápasoch toľko priestoru nedostávali. Hráme teraz zápasy v náročnom rytme a rozdelenie minutáže medzi všetkých hráčov je v tomto období veľmi dôležité.“

Oliver Vidin, tréner Žiliny: „Do zápasu sme vstúpili organizovane, ale už po piatich minútach sme sa začali rozpadávať hlavne v ofenzíve, kde sme neodpovedali na agresívnu hru súpera. Boli sme príliš zľaknutí. Dovolili sme súperovi veľmi veľa útočných doskokov, čo bola hlavná príčina našej prehry.“

6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Hudbou proti holorubom.
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?

Kolektív Nového divadla.

Mali sme obavy, ale vidíme, že živé umenie ľuďom pomáha, vravia divadelníci po ťažkom období bez hrania.

1 h
Veľký Cetín je pohárovým strašiakom Kolíňan, odkedy vyhrali Campri Cup (2019), dvakrát za sebou ich z neho vykopol vo štvrťfinále. Vľavo Straka a Grebáč, vpravo Tomiš a Višňovský.

Strelec postupového gólu chce double, po akom by ho týždeň nenašli.