Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Futsalisti doma neskórovali

Futsalisti Nitry hrali opäť proti silnému súperovi. Na domácej palubovke podľahli P.K.P. Košice 0:5.

MFsK Nitra - P.K.P Košice 0:5 (0:4). Hostia mali v zápase od úvodných minút územnú prevahu. Nitrania sa snažili pozorne brániť, no súper ich dostával pod tlak a z toho pramenili aj chyby, po ktorých sa Košice dostávali do šancí. Tie aj využili a ujali sa vedenia. Asi jediným sporným momentom bola penalta odpískaná proti domácim, vďaka ktorej išlo P.K.P. do dvojgólového vedenia. Do prestávky potom ešte Košice dvakrát skórovali a predčasne tak rozhodli o osude zápasu. Aj po zmene strán mali hostia navrch. Prevaha Košíc však už nebola taká jednoznačná a osmelila sa aj Nitra. Necelé dve minúty v od začiatku polčasu sa do prečíslenia domáci Fuska s Gregušom, no druhý menovaný na prihrávku nedočiahol. Košice hrali rozumne do útoku sa príliš nehrnuli, aj napriek tomu pridali piaty gól a rozumnou hrou sa postupne dopracovali k hladkému víťazstvu.

MFsK: Pecho, Velčický - Suchan, Snop, Frťala, Fuska, Kollár, Greguš, Sailer, Galovič.
Anton Suchan, hrajúci tréner: „Zavŕšili sme naše vystúpenia s prvými štyrmi mužstvami tabuľky. Neprekročili sme svoj tieň, k čomu prispela aj neúplnosť nášho kádra. Aj dnes nám chýbali opory Peciar a Endrödy. Tým pádom sa nedokážeme toľko presadzovať aj v útoku. Ale aj dnes sme mali šance, znova sme ale prehrali. Pozitívom však je, že mladí hráči sa posúvajú od zápasu k zápasu.“

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Slov-Matic 4:8, FTVŠ UK - Čekan Mekenroff 3:3, Trnava - Žilina 6:5, RCS Košice - Across Pinerola 2:2.

1. Slov-Matic FOFO Bratislava 16 16 0 0 121:34 48
2. RCS Košice 16 11 3 2 84:48 36
3. P.K.P. Košice 16 11 0 5 91:46 33
4. Across Pinerola Bratislava 16 10 3 3 61:34 33
5. ŠK MIMA Trnava 16 6 2 8 53:73 20
6. Tupperware Nové Zámky 16 6 1 9 65:69 19
7. MFsK Nitra 16 5 2 9 38:71 17
8. FTVŠ UK Bratislava 16 4 3 9 51:71 15