Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Močenok prepásol šancu ísť do čela

V. LIGA JUH: Zlaté Klasy doma prekvapujúco remizovali s posledným. Beladice a Šintava na vlastnom trávniku pustili perie.

Beladice - Lehnice 0:2 (0:0). Obe mužstvá sa ťažko vyrovnávali so zlým terénom. Hostia mali v prvom polčase dve šance, ktoré brankár kryl. Po obrátke po dvoch chybách domáceho gólmana šťastnejší hostia rozhodli, dorážali lopty do prázdnej brány. Lehnice mali v územnej prevahe ďalšie dve-tri vyložené šance.
Góly: 62. L. Lengyel, 82. Čomor. R V. Magdolen, 110. OŠK: Gardian - Paška, Šlavka, M. Koprda, Suchý, Novácky (46. Galbavý), Babocký, Hrnčár, Ágh, Komžík, Majerčík. LEHNICE: Süke - Hacaj, Jankovič, Csölle, Čomor, Žitnák (23. Lengyel), Andrássy, Novotný, Sárközi, Tóth (78. Farkaš), Fedor.

Orechová Potôň - Jelka 5:0 (2:0). Hostia sa snažili hrať otvorenú partiu a na to doplatili. Zápas sa zmenil na jednoznačnú záležitosť domácich. Prevýšili súpera dobrým pohybom, kombinačné akcie slávili úspech. Páčil sa aj Kaprinaiov technický priamy kop z 20 m. Útočník Zsigrai bol pri chuti, mohol zaznamenať aj dva hetriky.
Góly: 22., 54. a 85. L. Zsigrai, 45. E. Kaprinai, 71. T. Nagy. R Urbanovič, 150. DSC: Bodri - Jakóczi, D. Mészáros, Kaprinai, Janíček (59. Filan), Zsigrai, Puha, E. Nagy (74. Zsemlye), T. Nagy, Halák, Török. FC: Dej - Černohous, Soós, Csémy, Végh, Kern (82. Konečný), Spót, Kolembus, Görföl, Kocian, Baros.

Najvyššie víťazstvo kola dosiahli futbalisti Orechovej Potône (v červenom), porazili Jelku 5:0. FOTO: JÁN ČIKOVSKÝ

Tešedíkovo - Ohrady 3:0 (2:0). Hral sa kvalitný futbal, domáci mali v prvom polčase miernu prevahu. P. Bende využil samostatný nájazd, druhý gól pridal R. Mikle po trme-vrme. Okrem gólov ešte oba tímy vynechali po jednej šanci. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a únik Beneša od poliacej čiary priniesol tretí gól. V závere ešte Pered nevyužil tri šance.
Góly: 9. P. Bende, 44. R. Mikle, 78. L. Beneš. R Drábik, 250. ŠK: Psota - Takács (80. Domonkos), E. Mikle, Varga, Raček, Góra (65. Jurás), P. Bende, D. Bende, Mészáros (85. Zilizi), R. Mikle, Beneš. OFK: Lipovský - Jávorka, Boráros, Kovács, Čmehýl, Gaál (61. Hegedüs), Végh, Lukovics, Egri, Zsákovics, Suchý.

Zlaté Klasy - Okoč-Sokolec 1:1 (0:1). Hralo sa na polovici súpera, ale domáci si nedokázali vytvoriť veľké šance. Súper hral na brejky, Orosz ušiel a prihral Vörösovi pred prázdnu bránu - 0:1. Celý druhý polčas hostia urputne bránili výsledok s 10 hráčmi, domácim chýbalo aj šťastie. Zlatým Klasom sa podarilo iba vyrovnať po centri a odrazenej lopte.
Góly: 80. Á. Mészáros - 33. G. Vörös. R Martinovský, 130. FK: Jánoš - Pat. Dudík (64. Ruman), Szikela, Pav. Dudík, Kovács, Illés, Lengyel (74. B. Nagy), Mészáros, P. Nagy (52. Trajcsík), Sakál, Gallo. OKOČ: Ollé - Tóth, Köles (84. Kollár), Takács, Bajcsi, Molnár, Cs. Puzsér, Orosz, F. Puzsér, Vörös, L. Nagy.

Vinohrady n/V. - Močenok 2:2 (0:0). Zápas mal prekvapujúco vyrovnaný priebeh. Domáci prekvapili veľkou bojovnosťou, v prvom polčase mali tri veľké šance. Hostia šli do vedenia 2:0, keď využili domáce chyby, ale víťazstvo stratili. Remíza je zaslúžená, pretože hráči Vinohradov na ihrisku nechali srdce.
Góly: 74. Mich. Remenár, 81. V. Križan - 64. Š. Grendel, 71. J. Michalík. R Eliášek, 100. OŠK: Stanko - Križan, Meleg, Šemelák, Škorík, Kubala, Jankulic (80. M. Čech), Pavlovič (62. Váry), Faktor (73. A. Čech), Mich. Remenár, Ma. Remenár. FK: Anda - Danada, Meško, Sailer, Kostoláni (46. Ivan) - Lalúch, Slíž, Grendel, Galovič - Dano, Michalík.

Trstice - Kráľová n/V. 1:0 (0:0). Zaujímavá hra medzi 16-tkami, ale dominovali obrany na oboch stranách. Práznovský a Hadža skúšali z diaľky, domáci kontrovali Molnárom, Andódim a Iviczem, ale tiež neboli presní. Po obrátke začali domáci zhurta, ale pálili zväčša vedľa. Potom sa osmelili hostia a Berényi vykopával z čiary. Domácim sa zranili dvaja hráči, vykúpil ich až stopér Oláh. Futbal dosť kazil rozhodca.
Gól: 84. Š. Oláh. R Palocsányi, 250. TRSTICE: Rusznák (75. Kántor) - Perina, Oláh, Berényi, Tánczos - Finta (46. Sárkány, 88. Bögi), B. Farkas, M. Farkas, Molnár - Andódi, Ivicze. FK: Brezina - Straňák (69. Lacko), Hučko, Vrtík, Vrbovski, Špendla, Práznovský, Chrenko, Nagy, Hadža, Vyskoč.

Šintava - Trhová Hradská 0:2 (0:0). Vyrovnaný zápas sa odohrával medzi 16-tkami. Hrozby prišli zo štandardiek, obrany a brankári fungovali k spokojnosti. V druhom polčase sa začal prejavovať kondičný hendikep, hostia boli útočnejší. Domáci sa snažili udržať si vzadu čistý štít, ale nepodarilo sa im to.
Góly: 75. T. Habán, 82. J. Tomasovics (11 m). R Kubica, 130. FK: Báni - A. Fogel (85. Schmidt), Barantal, Poništ, M. Fogel, Tóth, Šulák (75. Šopor), Földeši (13. M. Javor), Krajný, F. Horváth, Šuhay. T.H.: Pócs - Flaska (66. Török), Domonkos, K. Varga, Andrejkovics, Czibula, Tomasovics, Frühwald (40. Habán), Czinege, Boráros, Vígh (79. Takács).

15. Okoč-Sok. 20 1 3 16 15:58 6 (-21)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - J. Tomasovics (T. Hradská), 15 - Ľ. Kordanič (Zlaté Klasy), I. Baros (Jelka), L. Zsigrai (Or. Potôň), 13 - M. Andódi (Trstice), J. Ivicze (Trstice), L. Beneš (Tešedíkovo).

ZOSTAVA KOLA: Süke (Lehnice) - Čomor (Lehnice), Š. Oláh (Trstice), G. Jakóczi (Or. Potôň), P. Škorík (Vinohrady n/V.) - B. Andrássy (Lehnice), D. Bende (Tešedíkovo), G. Török (T. Hradská), L. Orosz (Okoč-Sokolec) - L. Zsigrai (Or. Potôň), L. Beneš (Tešedíkovo).