Urban: „Máme za sebou náročnú sezónu“

Tréner Nitry Ľubomír Urban pri defilé dal zavesiť svoju medailu na krk šesťročného syna Ľubka. Na spoločnej fotografii opäť chýba, ako je uňho zvykom, na niekoľko minút sa vyparil z haly.

Tréner Ľubomír Urban s technickým vedúcim Jozefom Mečiarom.Tréner Ľubomír Urban s technickým vedúcim Jozefom Mečiarom. (Zdroj: Martin Kilian)

Po zápase v kabíne poďakoval všetkým hráčom za výkony v sezóne a poprial im veľa úspechov v ďalšej kariére.

Ako hodnotíte posledný zápas sezóny?
- V globále sme videli, že aj zápas o tretie miesto vie byť dramatický. Hráči prejavili záujem vybojovať bronzovú medailu, v pozadí bolo súperenie fanúšikov oboch strán s patričnými emóciami. Videli sme dramatický zápas so šťastným koncom pre nás a sme radi, že sme uzavreli sezónu aspoň týmto spôsobom, pretože to bola veľmi ťažká, náročná sezóna. Snáď najnáročnejšia sezóna v histórii novodobého nitrianskeho basketbalu, pretože sme sa snažili hrať na viacerých frontoch s obmedzeným počtom hráčov, čo sa ukázalo ako veľmi ťažká úloha.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Nečakali ste, že tie skúsenosti z EuroChallenge Cupu sa v lige zúročia v lepšie umiestnenie?
- Skúsenosti ako skúsenosti, pozerajme sa na to napríklad v súvislosti s Majokom. Majok je výborný hráč do doplňovania určitého miesta v päťke. Majok nie je hráč, na ktorého zasvietia reflektory, dáme mu loptu a vyhrá nám šampionát. A preto ho hodnotiť teraz je veľmi ťažké, tak ako je ťažké hodnotiť Milana Žiaka alebo kohokoľvek iného, ktorý mal minutáž v Európskom pohári a bol popri Vadenovi, Dianem a tak ďalej s hráčmi, kde ukázal určitý pokrok. Basketbal je tímový šport a takto izolovane sa to dá veľmi ťažko hodnotiť. A čo je vlastne skúsenosť? Skúsenosť je byť na ihrisku a rozhodovať? Skúsenosť je to, čo urobil Milan Žiak tento rok, že urobil obrovský pokrok, čo sa týka skórovania, prírastku minutáže, mal aj výpadky, mal aj všeličo, ale v konečnom dôsledku si myslím, že mal najlepšiu sezónu, akú sme tu videli a to je skúsenosť. A to by som chcel, aby si preniesol do reprezentácie a do ďalších sezón. Je treba, aby aj ďalší hráči taký pokrok preukázali, lebo sa diskutuje o mnohých, myslím si, že na niektorých pozíciách to nie je až také optimálne. Ale v konečnom dôsledku boli vyťažení hráči z našich zdrojov, to je to, čo chceli, získali medailu, uvidíme, čo bude ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

Ako si predstavujete budúcnosť, čo hovoríte na možnú účasť v českej lige, ako sa k tomu staviate?
- Ja si myslím, že nie sme klub, ktorý je pripravený hrať veľa vecí a naraz, a preferujem len to, čo som hovoril aj v minulosti a v súvislosti so slovenskou ligou. Ak si ju my potopíme, tým, že budeme z nej utekať, na Slovensku sa basketbal bude hrať ešte menej a o dva-tri roky už nebude mať kto hrať, pretože už ani možno nebude družstiev v mužskej ani ženskej súťaži. To znamená, že budujme si svoje domáce súťaže a postupujme niekde inde ako doplnkovo, ale robiť veľkokluby, na to nemáme prostriedky a nemá to žiaden klub. Aj Levice majú jasnú skúsenosť a my máme tiež svoju skúsenosť. Boli sme v priebehu 7 týždňov počas EuroChallengeu všetci tak vysoko emocionálne naladení a motivovaní, že sme odohrali veľmi dobré zápasy a vyhrali sme v rade 11 ligových zápasov s prehľadom, veľa družstiev s tým má problémy vyrovnať sa s motiváciou na jednotlivých frontoch. Poznám mužstvá, ktoré hrajú dobre v pohári, zle v lige, alebo dobre v lige a zle v pohári. My sme to relatívne zvládli na oboch frontoch. A treba povedať, že po odchode hráčov prišlo k vyfučaniu zdrojov energie u tých, ktorí boli nadmerne zaťažovaní, bolo to vidieť v januári, nakoniec niet sa ani čo čudovať, bez základnej prípravy celého družstva nemôže nikto odohrať ani našu extraligu úspešne.

SkryťVypnúť reklamu

Fulgosi: „Bola to úspešná sezóna“

Tréner Svitu Ivan Fulgosi po zápase najskôr poblahoželal Nitre k zisku bronzových medailí.

„Zápas sme začali dobre, mali sme navrch prakticky vo všetkom. V druhom polčase sa Nitra trochu prebrala, možno sme boli aj my príliš nervózni. Nemôžem povedať, že by nás Nitra niečím prevýšila, obidve mužstvá hrali pod tlakom na postavenú obranu. Domácim v úplnom závere vyšla jedna strela, nám nie,“ vrátil sa najskôr k priebehu zápas chorvátsky tréner Svitu. „Ak by sme dnes mali kúsok šťastia, mohli sme vyhrať. Takto sme prehrali. Bolo to tesné. O tom je basketbal. Preto naň ľudia chodia,“ pokračoval.

Svitskú sezónu hodnotil ako úspešnú. Napriek tomu, že jeho tím musel prijať nepríjemný úder počas semifinále, čo ovplyvnilo zostavu a tréningy, Sviťania sa dali dokopy a bojovali do konca súťaže. „Stále hovorím, že sme mali byť vo finále, keby nám niekto nezničil tím počas semifinále. Ako športovec chcem vyhrať každý zápas, preto ma to trápi.“

Namieste je otázka, či chce Fulgosi pokračovať na lavičke Svitu. „Teraz je čas na rokovania. Samozrejme, že by som chcel pokračovať, ale je veľa vecí, ktoré musíme urobiť v klube. Sme v dobrej pozícii, máme naklonených fanúšikov. Uvidíme, akú úroveň bude mať liga v novej sezóne, je dosť času na zloženie kádra,“ dodal Fulgosi.

Priznal, že pred nitrianskym trénerom Urbanom má rešpekt. „On má niečo, čo nemajú iní tréneri v lige, a to je kontinuita. Koľko rokov trénuje Nitru? Osem? To je dobré pre trénera,“ dodal kouč Svitu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  3. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  6. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  8. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  1. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  2. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  3. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  4. Fico škodí ekonomike, na reformy roky kašľal
  5. Skvelý sortiment za výnimočne nízke ceny nájdete v Pepco
  6. S nami máte prístup do všetkých záhrad
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 15 503
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 8 140
  3. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 6 941
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 6 438
  5. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 5 016
  6. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 4 939
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 538
  8. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky? 2 527
  1. Vladimír Benčík: Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty
  2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (4. - 10.4.1925)
  3. Jozef Foltýn: Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka
  4. Ján Škerko: Obchodné deficity? Žiadny problém! Trump má vzorec na clá ako z Harryho Pottera
  5. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  6. Jaroslav Furman: Nekonečný príbeh - Prvá časť
  7. Vladimír Krátky: Škoda, že aj Škoda ... .
  8. Norbert Kaník: Najlepší vyjednávač vo vesmíre, ruský agent alebo len šašo a klamár?
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 101 539
  2. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 50 949
  3. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 39 129
  4. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 26 341
  5. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 21 655
  6. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 18 002
  7. Matej Galo: Pán Fico, ste tak neschopný, alebo len žijete mimo reality? 17 875
  8. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 11 350
  1. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
  2. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  3. Tupou Ceruzou: Medvede
  4. Tupou Ceruzou: Mr. Business
  5. Věra Tepličková: Romana nám odkazuje, že je stále úžasná
  6. Radko Mačuha: Po MDŽ SMER pozýva na zabíjačku.
  7. Radko Mačuha: Vládna koalícia si začala dávať úplatky priamo v parlamente.
  8. Tupou Ceruzou: Spravodlivosť pre všetkých
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Vladimír Benčík: Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty
  2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (4. - 10.4.1925)
  3. Jozef Foltýn: Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka
  4. Ján Škerko: Obchodné deficity? Žiadny problém! Trump má vzorec na clá ako z Harryho Pottera
  5. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  6. Jaroslav Furman: Nekonečný príbeh - Prvá časť
  7. Vladimír Krátky: Škoda, že aj Škoda ... .
  8. Norbert Kaník: Najlepší vyjednávač vo vesmíre, ruský agent alebo len šašo a klamár?
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 101 539
  2. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 50 949
  3. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 39 129
  4. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 26 341
  5. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 21 655
  6. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 18 002
  7. Matej Galo: Pán Fico, ste tak neschopný, alebo len žijete mimo reality? 17 875
  8. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 11 350
  1. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
  2. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  3. Tupou Ceruzou: Medvede
  4. Tupou Ceruzou: Mr. Business
  5. Věra Tepličková: Romana nám odkazuje, že je stále úžasná
  6. Radko Mačuha: Po MDŽ SMER pozýva na zabíjačku.
  7. Radko Mačuha: Vládna koalícia si začala dávať úplatky priamo v parlamente.
  8. Tupou Ceruzou: Spravodlivosť pre všetkých

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu