Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Šalianky prehrávajú 0:2 na zápasy

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v nedeľu v druhom zápase finálovej série o slovenský titul na domácej palubovke nad Slovanom Duslo Šaľa 33:23 a v sérii hranej na tri víťazstvá tak vedú 2:0.

na tri víťazstvá tak vedú 2:0.

Finále slovenského play off WHIL - 2. zápas:
Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 33:23 (14:11)
Domáce hráčky síce v úvode dvakrát zaváhali, keď Trehubovová nepremenila sedmičku a následne zlyhala v náskoku aj Polláková. Potom sa ale Iuvenťácky stroj rozbehol naplno. V 2. minúte otvorila skóre Polláková, na ktorej presný zásah nadviazala z rýchleho protiútoku aj Szollosiová. Iuventa tak rýchlo viedla 2:0. Domáce hráčky v prvom polčase dominovali predovšetkým v obrane, za ktorou stáli pozorná Kudročova s Krebsovou. Tie už v prvej polovici stretnutia zneškodnili hostkám štyri sedemmetrové hody!!! Šali sa na rozdiel jedného gólu podarilo priblížiť iba raz, keď po góle Vidiečanovej bol v 11. minúte stav 5:4. Potom však zatiahla roletu brankárka Kudročová a výsledkom toho bol nárast v skóre v prospech Iuventy. Jej hráčky rýchlymi kontrami zvyšovali svoje vedenie. Po jednej z nich sa presadila Hollá, ktorá v 24. minúte upravila už na 13:8. Na tento stav zareagoval tréner hostí Michal Lukačín oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže do konca prvého polčasu znížili manko svojho súpera na tri góly - 14:11.
V druhom polčase síce otvorila skóre presnou strelou Piskayová, no Iuventa potom opäť na palubovke dominovala. Po rýchlom protiútoku upravila Szollosiová na 18:13 a domáce hádzanárky tak opäť viedli o päť gólov. Aj keď sa hosťujúce hráčky snažili niečo s výsledkom urobiť, Iuventa na ich góly vždy našla účinnú odpoveď. Päťgólový rozdiel si zverenky trénera Packu udržiavali až do 50. minúty, keď Geričová dala na 25:20. Následne domáce hádzanárky zaznamenali tri góly v rade a po presnom zásahu Wollingerovej viedli už o osem gólov 28:20. Tento moment definitívne zlomil odpor húževnatého súpera a domáce hráčky v pohode dokráčali k druhému víťazstvu vo finálovej sérii.

Rozhodovali Horáček a Novotný (obaja ČR), pok. hody: 3/2 - 8/4, vylúčené: 4 – 2, Horáček a Novotný (obaja ČR), 800 divákov. Stav série: 2:0.
IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková, Geričová 3, Szollosiová 6, Tobiašová 3, Hvostaľová Kovaličková, Horňáková, Rebičová 1, Polláková 6, Hollá 1, Wollingerová 4, Tregubová 6/2
DUSLO: Grandtnerová, Turociová - Biziková 1, Trochtová 3/1, Porubská 2, Piskayová 1/1, Vidiečanová 3, Berešová 2, Tulipánová, Czaniková, Demajová 4, Pileková 1, Szarková 6/2, Ďurechová.

Séria bude pokračovať budúci víkend v Šali.

1. Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila 607
  2. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 483