Galanta priviezla zlaté body z Jaslovských Bohuníc

MRZ: Levice prehrali u lídra po šiestich víťazstvách. Palárikovo vyhralo tretí zápas v rade. DAC B získal na jar len tri remízy. Topoľníky druhýkrát prehrali doma. Galanta vyhrala vonku druhý zápas v rade.

SkryťVypnúť reklamu

Piešťany - Levice 3:0 (2:0)
Diváci videli obojstranne kvalitné stretnutie. Po počiatočnom oťukávaní udreli ako prví domáci. Po centri Mehdi-Karima si spracoval v šestnástke loptu Vyskoč a strelou k žrdi strelil vedúci gól. V 20. min. mohol pridať aj druhý, avšak center Zelenického poslal hlavou tesne vedľa. V 32. min. Riečičiarov pretiahnutý center vrátil pred bránu Valla, Urgela sa presadil cez obrancu a zvýšil na 2:0. V závere polčasu mali veľkú príležitosť hostia. Brankár Hodulík však bravúrnym zákrokom zneškodnil strelu Jakaba a dorážku Šlachtu vyhlavičkoval z prázdnej brány výborne hrajúci Galba. V druhej časti vsadili hostia všetko do útoku, no obrana domácich hrala jeden z najlepších zápasov. Napriek tomu sa hostia mohli presadiť v 50. min. Feješ zo šesť metrov svoju príležitosť poslal nad Hodulíkovu bránku. Piešťanci kontrovali rýchlymi protiútokmi a v 65. min. strela Urgelu len tesne minula bránku. V 78. min. zabojoval Mehdi-Karim, Riečičiar dlhým pasom vysunul opäť aktívneho Urgelu, ten si loptu medzi obrancami spracoval a posunul ju Bretschneiderovi, ktorý streli svoj prvý gól v drese PFK - 3:0.
Góly: 9. Vyskoč, 32. Urgela, 78. Bretschneider. R Černek, ŽK: Valla, 655 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta (77. Bogner), Palic, Varga, Turčan, Fekiač (54. Vida), Feješ, Pavlík, Kovács, Molnár (26. Jakab). Tréner J. Prochotský. JAROSLAV VALO

Komárno - Bánovce 1:0 (1:0)
Zápas možno nazvať festivalom zahodených šancí zo strany domácich. Tí nastúpili na stretnutie bez niektorých svojich opôr, avšak od úvodných minút mali jasnú prevahu. Po vyše štvrťhodiny sa ujali vedenia gólom mladého Mészárosa, avšak ako sa neskôr ukázalo, to bol jediný presný zásah v stretnutí. V prestávke musel navyše zostať v kabíne pre zdravotné problémy Szórád, hráči KFC sa ale naďalej predháňali v zahadzovaní aj tých najvyloženejších príležitostí. Ako to už v takýchto prípadoch býva, zahrmieť mohlo na opačnej strane, keď v poslednej minúte mali počas celého stretnutia nevýrazné Bánovce tutovku na vyrovnanie.
Gól: 17. Mészáros. R Fehér, bez kariet, 250 divákov. KFC: Rusina - Musil, Lelkes, Kürthy (78. Nguyen Cong), Kökényesi, Szórád (46. Pásztor), Podlucký, Kóša (68. E. Nagy), Mészáros, González, Antunovič. Tréner M. Radványi. (RG)

Palárikovo - Gabčíkovo 2:1 (0:1)
Domáci nastúpili na zápas bez piatich hráčov základnej zostavy, ale mladíci, ktorí ich nahradili, presvedčili o svojich kvalitách. Takmer celú prvú polhodinu sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Jedinú vážnejšiu príležitosť mal v tejto pasáži po centri Vencela Drienovský, ale jeho hlavička šla mimo. Päť minút pred polčasom udreli hostia, keď po trestnom kope získal pre nich vedenie hlavou Bartal. Palárikovčania nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním výsledok otočiť. Tieto ich ambície začal napĺňať v 63. min. Vencel, ktorý po brejku vyrovnal. Ten istý hráč pridal po necelej štvrťhodinke aj víťazný gól domácich, keď obišiel dvoch protihráčov a z hranice šestnástky trafil k bližšej žrdi. Toto víťazstvo veľmi pomohlo Palárikovčanom, ktorí z hľadiska záchrany môžu pokojnejšie spávať.
Gól: 63. a 77. Vencel - 40. Bartal. R Oselský, ŽK: Drienovský - Thelineau, Ágh, 180 divákov. OTJ: Balogh - Spevák, Žembera, Kompas, Drienovský (36. Simonics), Mikla, Víglaský, Babicz, Vencel (90. Šintko), Zlatňanský, Španír. Tréner A. Višňovský. TJ: Izsmán - P. Csicsay, Nagy, Wilmann, Ágh, Bolega, Ducký, Baják, Kovács, Bartal (85. Kálai), Thelineau (81. A. Csicsay). (RG)

DAC B - Domaniža 1:1 (1:0)
Rezerva DAC-u hrala v prvom polčase ako vymenená, chvíľami predviedla futbalovú modernu. Hráči sa dostali pred bránu súpera dvoma-troma prihrávkami. Tak sa zrodil aj vedúci gól, keď po dlhom výkope brankára Milan okamžite vysunul Bajnoka, ktorý obišiel aj vybiehajúceho brankára a pohodlne skóroval. Sám Csölle mal najmenej štyri príležitosti na zvýšenie vedenia, v 25. min. trafil brvno, ďalšie jeho pokusy minuli bránu. Hlavičku D. Vargu po rohu v 22. min. brankár reflexívne vyrazil. Domáci mali šťastie, keď v 30. min. voľný Sovík trafil brvno. Domáci v druhom polčase nepochopiteľne poľavili a hostia sa osmelili, hoci pred bránu sa ani vtedy dostali len zriedka. Po rohovom kope v 73. min. však najvyššie vyskočil Sloboda a nedal brankárovi šancu. Inak bol to iba druhý ich pokus smerujúci na bránu po celý zápas, čo tiež svedčí o obrovskej prevahe domácich, ktorým na jar nie je dopriate vyhrať.
Góly: 20. Bajnok - 73. Sloboda. R Otrubčák, ŽK: Brunczvik, Medgyes, Bajnok, D. Varga - Gardian. 35 divákov. DAC B: D. Kiss - I. Kiss, Ravasz, D. Varga, Medgyes - Milan, Á. Érsek, Brunczvik, Zs. Németh (63. E. Varga) - Bajnok, Csölle (70. J. Érsek). Tréner J. Simon. ĽUDO PALÁGYI

Nová Ves n/V. - V. Ludince 0:1 (0:1)
Prvý polčas obrany nepustili hráčov do gólových príležitostí. Možnosti strelenia gólu boli iba zo štandardných situácii a tú využili hostia, keď v 17. min zahrával Petráš trestný kop a po zemi ideálne prihral Mikulovi, ktorý z 8 m strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak hneď od začiatku, ale Gajdošík v 46. min trafil iba brvno a v 52. min jeho krížna strela skončila tesne vedľa ľavej tyčky. Potom sa útoky striedali na oboch stranách. Hlavičku Barčiaka v 75. min vyhlavičkoval Števko z prázdnej brány a v 78. min hosťujúci Horniak z 11 m prestrelil. A keď ani záver nepriniesol domácim vytúžený gól, hostia si odniesli všetky body.
Gól: 17. Mikula. R Gádoši, ŽK: Gajdošík - Števko, Mikula, Dulai. 150 divákov. DRUŽST.: Benkó - Balocký, Števko, Flídr, Zorád, Horniak, Predajniansky, Mikula, Dulai, Sobona, Petráš (70. Bagala). Tréner I. Kasana. PAVOL PRISTAŠ

Topoľníky - Šúrovce 1:2 (0:0)
Topoľníky nastúpili bez troch kľúčových hráčov základnej zostavy. Aj napriek tomu sa ale hral vyrovnaný futbal medzi šestnástkami s minimom šancí v prvom polčase. V 15. min. mal jednu z nich hosťujúci Bališ, iba tesne minul. V 25. min. odpovedal Fekete, jeho delovku ale Zachar vyrazil. Najväčšiu šancu spálili hostia v 45. min., kedy Horváth hlavičkoval iba do žrde. Po prestávke domáci pridali, ale paradoxne inkasovali. Domáci gólman rozohral loptu priamo súperovi na nohu a Ivanič na dvakrát poslal hostí do vedenia. Potom spravili domáci rošádu, Rengel išiel do poľa a na jeho miesto nastúpil náhradný brankár. Práve Rengel mohol v 64. min. vyrovnať, ale dorážka nemala dostatok razancie. Topoľníky v snahe vyrovnať stavili všetko na útok, no nakoniec na to doplatili. V 84. min. z brejku poisťoval vedenie Šúroviec hlavou Hrebík. Krátko na to bol v šestnástke faulovaný Csémy. Loptu si postavil Rengel a čiastočne tak odčinil svoju chybu pri prvom góle. Domáci chceli pogratulovať oslávencovi Farkašovi k 25. narodeninám, ale radosť im hostia trochu pokazili.
Góly: 88. Rengel - 54. Ivanič, 84. Hrebík. R Šima, ŽK: Habenicht - Hrebík, 150 divákov. DRUŽST.: Rengel - Rajkovics, Habenicht, Gardian, Keszegh, Fekete, Farkaš, Mandák, Csörgei (60. Papp), Peciar, Csémy. Tréner J. Lépes. LÁSZLÓ BALOGH

J. Bohunice - Galanta 0:3 (0:2)
Úvod zápasu patril domácim, ktorí si vypracovali v priebehu prvej desaťminútovky tri čisté šance, ale Boháčik ani Sedlák ich nepremenili. Po desiatej minúte sa obraz hry zmenil. Hoci hrali domáci s vetrom, za celý prvý polčas netrafili bránu hostí. Tí hrali s defenzívnou taktikou a podnikali rýchle protiútoky. V 24. minúte im jeden vyšiel, keď prišla prihrávka z ľavej strany a Bielčík nekompromisnou strelou otvoril skóre zápasu. V 42. minúte spravil veľkú chybu domáci Troják, čo využil Kubovič a spoza šestnástky vymietol Hornému pavučinu. Domáci sa nepoučili a v 58. minúte spravila obrovskú chybu dvojica Boháčik - Včelka, čo využil na svoj druhý gól v zápase Bielčík, keď loptu iba jemne tečoval. Ešte predtým sa vyznamenal po Šimovej hlavičke hosťujúci Valenský. V 78. minúte mali domáci poslednú možnosť skorigovať zápas, ale Strečanský nevyužil ani možnosť pokutového kopu. Valenský jeho strelu chytil. Hostia zvíťazili zaslúžene.
Góly: 24. a 58. Bielčik, 42. Kubovič. R Otiepka, ŽK: Ekhardt, Boháčik - Lošonský, 200 divákov. SLOVAN: Valenský - Kopčan, Lošonský, Eliáš, Varga, Schiffer, Kubovič (70. Minárik), Bielčík, Szabo (85. Čovič), Braun, Mikuš (90. Kováč). (SC)

Skalica - Pov. Bystrica 2:2 (1:1), 8. Čermák, 64. Šebesta - 17. Filo, 65. Škrobák.

1. Piešťany 25 17 4 4 45:14 55 (+16)
2. P. Bystrica 25 15 7 3 57:18 52 (+16)
3. Levice 25 16 3 6 34:17 51 (+15)
4. Komárno 25 13 6 6 37:22 45 (+6)
5. Skalica 25 13 4 8 47:28 43 (+4)
6. V. Ludince 25 11 7 7 29:20 40 (+4)
7. Šúrovce 25 11 4 10 36:27 37 (+1)
8. Gabčíkovo 25 11 4 10 21:27 37 (+1)