Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita
Pridajte si svoje mesto

Najkrajší muž planéty sa oženil. Pár má veľkú šancu na dvojičky

Po silvestrovských zásnubách na Eiffelovej veži bol sobáš len otázkou času. Odohral sa koncom mája v romantickom pražskom kostole.

Monika a Peter sú svoji od soboty.(Zdroj: TOMÁŠ HOLÚBEK)

Po silvestrovských zásnubách na Eiffelovej veži v Paríži bol sobáš len otázkou času. Odohral sa koncom mája v romantickom pražskom kostole.

PRAHA. Model Peter Menky z Nitry, ktorý vyhral celosvetovú súťaž Manhunt International a stal sa tak najkrajším mužom sveta, sa oženil. Ženou jeho života sa aj papierovo stala Monika Dylowicz z Prahy.

Snúbenci sa brali v novogotickom kostole sv. Ľudmily v Prahe, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších českých chrámov.


Mladomanželia Menkyovci s rodinou tesne po sobáši.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Láska cez internet

Monika a Peter tvoria pár vyše dvoch rokov. Zoznámili sa netradične – na internete.

„Nikdy som neverila takémuto zoznámeniu, ale teraz už viem, že dvaja ľudia sa môžu nájsť aj na internete,“ hovorí Monika. „Bolo to cez fórum združujúce modelov, fotografov, vizážistov a ľudí z tejto sféry,“ upresnil Peter.

„Stretli sme sa a bola to láska na prvý pohľad,“ priznáva Monika. Potvrdzuje to aj sympatický model. „Upútala ma jej krása. A to som ešte nevedel o jej kráse vnútornej.“

Monike zase okrem Peťovho sexapílu a rovnakého zmyslu pre humor imponuje na partnerovi aj to, že Peter ju vníma ako svoju vyvolenú a že jej dokáže dať najavo svoje city.

Monika nevníma, že má za manžela najkrajšieho muža sveta

V čase zoznámenia megaúspech v modelingovej brandži na Petra ešte len čakal. Zhruba pol roka po tom, čo začal chodiť s Monikou, vyhral Peťo titul najkrajšieho modela sveta.

Ani prehnaný záujem médií a množstvo obdivovateliek však vzťahom nezatriaslo. Už v čase Manhunt International 2010 Peter vedel, že jeho vyvolenou je Monika.

Podobne to vníma aj hrdá pani Menky. Na svojho manžela nehľadí ako na toho najkrajšieho muža pod slnkom. Viac jej záleží na tom, aký Peter je než na tom, kým je.

„Peter je veľmi krásny človek, nielen navonok, ale aj vo vnútri. Je mi obrovskou oporou a môžem sa naňho spoľahnúť. Skoro vo všetkom sme rovnakí. Považujem ho za bystrého a vnímavého - presne vie, čím mi urobí radosť, alebo čím ma naopak naštve. Pre mňa je spriaznenou dušou, a to, že sme sa spoznali, bol osud,“ vyznáva sa z lásky k manželovi Monika.

Ani Peter nešetrí lichôtkami na adresu manželky. „Moni je veľmi krásna, dobrosrdečná, úprimná a poctivá žena. Rozdala by sa pre svojich blízkych. Je veľmi citlivá a pozorná. Vždy si všíma detaily, ktoré ja vôbec nepostrehnem. No a ako každá žena, aj ona dokáže robiť tri veci naraz.“

Zásnuby na Eiffelovke

Zaľúbenci už dlhšie cítili, že randia s tým pravým partnerom. Vlani na Silvestra sa preto zasnúbili. A neboli by to Menkyovci, aby to nespravili nejako výnimočne.

Na konci roka stála dvojica na vrchole Eiffelovej veže v meste milencov. Knísal nimi neskutočný vietor, bičoval ich silný lejak.

Na vrchole nebolo v nevľúdnom počasí nikoho, len zamilovaný česko-slovenský pár. Okrem poryvu vetra vyrazila Monike dych ešte aj Petrova veta: Vezmeš si ma?

Prípravy na svadbu trvali pol roka, počas ktorého sa Monika a Peťo takmer nezastavili. Dvojica si na sobáš pozvala päťdesiat ľudí – rodinu a blízkych priateľov.

Hľadanie rozsypaných mincí

Veľký deň Menkyovcov sa odohral v ďalšej európskej metropole, v Prahe, kde dvojica momentálne žije.

V kostole čítali v troch jazykoch: slovenčine, češtine a ešte aj v poľštine, keďže nevesta má korene u našich severných susedov. Petrova mama Dáša ešte dlho po obrade zvierala v rukách slovenské sväté písmo, ktoré si model doviezol z Nitry pár dní pred obradom.

„Vaša láska ešte nie je zrelá. Bude dozrievať až postupne vo vašom manželskom živote a vo vašej rodine,“ zdôraznil v kázni kňaz.

Pred kostolom obsypali manželov české mince, ktoré sa rozgúľali po celom masívnom schodisku. Trvalo dlhé minúty, kým všetky drobáky novomanželia zozberali. Nehľadali ich len kvôli povestnému šťastiu, ale aj z pragmatických dôvodov – miesto sobáša museli dať do pôvodného stavu. Aj preto pri výbere medzi ryžou, mincami a kvetovými lupeňmi vyhrali peniaze – najľahšie sa zbierajú.

Zbieranie mincí pre šťastie na schodoch kostola sv. Ľudmily.

Zuby pretrhli nevestin podväzok

Veselicu zorganizoval pár v malebnom prostredí zámockého hotela Chateau St. Havel. Pri zámockom jazierku a za golfovým ihriskom si novomanželia stihli odskočiť a spraviť zopár romantických záberov, ktoré im pripomenú ich veľký deň.

Aj počas zábavy sa výrazne prejavilo to, že svadba bola medzinárodná. Už len vinšovaním v gréčtine. No nechýbali ani zvyky, ktoré nie sú pre všetky zo zúčastnených krajín samozrejmé.

Okrem tradičného prenesenia nevesty cez prah a rozbitia taniera tu svoju rolu zohrala aj vodka. „Po príchode manželov na oslavu sa na tácku dajú dva menšie poháriky, jeden s vodou, druhý s vodkou. Na pohľad sú oba rovnaké, takže je naozaj len o šťastí, kto si aký vyberie. Ten, kto si potiahne vodku, bude vodcom v rodine,“ vysvetľuje Monika, ktorá sa už podľa tradície chystá na vodcovskú rolu...

„Šediviem! Miška, nechoď tam a nič nechytaj!“ kričala so smiechom Petrova mama Dáša na svoju dcéru (a tiež modelku) Mišku, ktorá sa pobrala k zástupu slobodných žien chytať nevestinu kyticu. O tom, že sobáš bude do roka v rodine – aj keď nie z Menkyovej strany – rozhodla grécka priateľka Monikinho brata Maria, ktorá kyticu chytila.

Po neveste nasledoval v hádzaní ženích, mimochodom trojnásobný majster Slovenska v hode oštepom. Namiesto oštepu vrhal medzi slobodných pánov podväzky nevesty. Chvíľu mu však trvalo, kým ich zubami stiahol manželke z nôh. Navyše, podväzok sa vďaka zúrivému trhaniu v Peťových zuboch čiastočne rozpadol. Uchňapol si ho práve Monikin brat. Náhoda?

Ženy za Monikou majú záujem o sobáš do roka a do dňa.

Prídu dvojičky?

Najkrajší muž planéty a jeho príťažlivá manželka začínajú mladomanželský život. Bude platiť to, čo v známej odrhovačke, že kde sú dvaja šťastní, nechýba im tretí? Manželia bez váhania povedia, že bude. Kedy by to malo prísť, nechávajú na toho nad nami.

Už počas svadobného rautu si ale Moniku s Peťom priatelia doberali, že možno by dieťa nemuselo prísť na svet samo. Sestry Petrovej mamy sú dvojičky, aj brat Monikinho otca má dvojča. „Necháme to na Pána Boha. My sme pripravení aj na dvojičky. Pravdepodobnosť je vysoká a genetika je neúprosná veda,“ pousmial sa potmehúdsky ženích.

ico

Perličky zo sobáša

♥ snúbenci si pred päťdesiatkou hostí povedali áno v jednom z najkrajších pražských chrámov, v kostole sv. Ľudmily

♥ ženícha na obrad priviezol štýlový Mini Cooper, nevestu dlhá biela limuzína

♥ svadba bola medzinárodná, hostia hovorili v piatich jazykoch – v slovenčine, češtine, poľštine, angličtine aj gréčtine

♥ nevesta mala šaty od módnej návrhárky Zoryany Stekhnovych, priviezli ich z módnej prehliadky v Paríži, korzet vyšívali a zdobili ručne, kratší strih pomohol vyniknúť lodičkám vykladaným šperkami

♥ ženích mal luxusný oblek španielskej značky Javier Arnaiz – oblek bol zo špeciálnej edície, všetky gombíky na veste, kravate aj saku boli zo swarovskeho kameňov

♥ pred kostolom zasypali Moniku a Petra mince pre šťastie, manželský pár všetky zo schodov zozbieral

♥ pohár s vodkou rozhodol, že vodcom v rodine Menkyovcov bude Monika

♥ nevestinu kyticu chytila grécka priateľka Monikinho brata Maria

♥ Peter strhával Monikin podväzok ústami, pri členku sa mu podarilo podväzok roztrhnúť...

♥ podväzok chytil Monikin brat Mikuláš, takže do roka a do dňa čaká rodinu ďalšia svadba

♥ pár má veľkú šancu, že sa stane rodičmi dvojičkám, z oboch strán už v rodine dvojičky sú – Peťova mama má sestry – dvojičky a Monikin otec a jeho brat sú tiež dvojičkami

♥ svadobná cesta bude o pár mesiacov, mladomanželia na ňu odletia na Maledivy

Tomáš Holúbek

Pozrite si fotogalériu zo svadby Petra a Moniky

Monika a Peter Menkyovci.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK


Kostol sv. Ľudmily patrí k najkrajším kostolom v Prahe.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Nevesta mala kratší strih šiat, aby vynikli lodičky posiate šperkami, ženích mal luxusný oblek, na ktorom sa jagali swarovskeho kamene.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Korzet iba vyvolával optický dojem, že odstáva, neveste sedel ako uliaty.


Pútavé a netradičné viazanie kravaty na ženíchovom obleku.

Šťastní novomanželia.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEKV tomto romantickom zámku Chateau St. Havel bola veselica, ktorá skončila až nadránom.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Krájanie svadobnej torty.


Nevesta s časťou svojich únoscov, ktorí ju vzali na strechu zámku.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Výkupné za oslobodenie nevesty.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Znovu spolu.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK


  1. Townhill v centre Nitry: Dve podlažia budú pod zemou Foto 1 112
  2. Autá čakajú v dlhých kolónach, meškanie majú aj autobusy 805
  3. Hokejisti ako deň a noc 701
  4. V Starom meste bude informačný systém za takmer 50-tisíc Foto 604
  5. Kladivo 456
  6. Proti Macedóncom si trúfajú na postup 387
  7. Spadol z neba 330
  8. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 255
  9. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 178
  10. Oba tituly pre družstvá ŠK ŠOG Nitra, chlapci AC Stavbár strieborní 148

Najčítanejšie správy

Nitra

Townhill v centre Nitry: Dve podlažia budú pod zemou

Podmienky krajského pamiatkového úradu zrušil odvolací orgán. Výbor mestskej časti má proti zámeru námietky.

Autá čakajú v dlhých kolónach, meškanie majú aj autobusy

Dramatická situácia zrejme bude trvať až do polovice novembra. Vtedy majú otvoriť križovatku.

Hokejisti ako deň a noc

Proti Trenčínu si debut v drese Nitry odbil 17-ročný Andrej Kollár.

V Starom meste bude informačný systém za takmer 50-tisíc

V mestskej časti majú osadiť 34 stĺpov a vyše tri stovky tabuliek.

Kladivo

Stopér Nitričky Richard Križan v sobotu oslavoval 20 rokov, pre ultras z Plášťoviec vybavoval 27 lístkov.

Blízke regióny

Podvod v Topoľčanoch. Na zájazd nešli, aj keď zaplatili

Obvinená môže stráviť za mrežami až desať rokov.

Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie

Primátor mesta pripustil, že bytoviek, ktoré by sa mohli zbúrať, je v meste viac. Bývalí nájomníci nechali po sebe spúšť.

Polícia hľadá hnedý Mercedes bez spätného zrkadla. Zachytil a ťažko zranil chodkyňu

Mladá žena ktorá kráčala v sobotu večer popri ceste z Pohronského Ruskova do Hronoviec.

Prvý Novozámčan na listine rozhodcov FIFA

Peter Kováč bude rozhodovať aj medzinárodné zápasy

Kandidáti na poslancov sú známi, najväčší boj bude v obvode Piešťany

Záujem kandidovať do Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja prejavilo spolu 247 kandidátov. Z nich tvoria ženy len asi pätnásť percent, stolička v župnom parlamente láka najmä starostov a podnikateľov.

Všetky správy

Pozrite si záver MS z Bergenu, ktorý nebol v televízii

Zábery z helikoptéry ukazujú nástupy v posledných kilometroch aj to, ako skupina favoritov dostihla úniky.

Štvrtý titul? O rok naň Sagan môže zabudnúť

Trať majstrovstiev sveta v Innsbrucku v roku 2018 je samý kopec.

Ešte v marci robil v obleku kľuky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

Kam vyraziť