Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
Pridajte si svoje mesto

Močenský futbal patrí do štvrtej ligy

Ľudovít Hochel sa stal prezidentom močenského klubu v lete 2010, keď sa mužstvo horko-ťažko zachránilo v piatej lige v poslednej chvíli. Odvtedy FK Močenok stúpa každým polrokom vyššie. Odmenou je prvenstvo v piatej lige Juh a miestenka do vyššej súťaže.

Šéf močenského futbalu Ľudovít Hochel si mädlí ruky, jeho mužstvo splnilo postupový cieľ.

Úspešnému mecenášovi sme položili niekoľko otázok.

Aké ste si dali plány alebo priority, keď ste nastúpili do pozície šéfa klubu?
- Prioritou bolo oddlžiť klub, vyrovnať všetky pohľadávky. Nasledovala konsolidácia mužstva a stanovili sme si ciele. Povedali sme si, že našou ambíciou je štvrtá liga a hľadali sme typologicky vhodných hráčov, ktorí mali vhodné charakterovo-vôľové vlastnosti. Hľadali sme súťaživé typy. Práve to bola jedna z priorít. Chalani sú vzdelaní a skutočne sa s nimi pracuje veľmi dobre. Museli sme ich ale naučiť bojovať.

V sezóne 2010/11 skončil Močenok na deviatom mieste. Opäť prišli noví hráči ako Dano, Galovič, Sailer. Mali ste už pred touto sezónou postupové plány?
- V tej prvej sezóne ešte stále nebolo všetko ideálne. Až potom, keď prišli ďalší noví hráči, sme si dali cieľ hrať do tretieho miesta. V tomto nám veľmi pomohla jeseň uplynulej sezóny, kde sme síce na lídra strácali 8 bodov, ale už vtedy sme sa dohodli, že sa pokúsime o postup, nakoľko sme mali priaznivé jarné vyžrebovanie.

Za dva roky sa vystriedali štyria tréneri - Patrik Andrášik, Ján Ilavský, Zoltán Molnár, Jozef Kollárik. Prečo?
- V tomto smere som dosť náročný. Musím vidieť, že s mužstvom sa pracuje podľa mojich predstáv. Jednou vetou, predošlí tréneri skrátka nezvládali požiadavky, ktoré boli na nich kladené. V pánovi Kollárikovi sme našli skúseného trénera, ktorý vie veľmi dobre pracovať s futbalistami. Je náročný, v čom sa naše povahy stretli a navzájom sme sa pochopili. Takže takýmto spôsobom sme dali mužstvo dohromady. Snažili sme sa vytvoriť medzi hráčmi, trénermi a vedením vzájomnú dôveru.

Má aj tréner Kollárik podiel na tomto úspechu?
- Práve pán Kollárik priniesol do kádra určitú organizáciu. Snažil sa každého hráča naučiť, ako sa má na ihrisku pohybovať. Aj vďaka tomu hráme atraktívny futbal a nesedia nám súperi, ktorí iba bránia. Pán Kollárik je svedomitý a poctivý tréner, ktorý má niečo odtrénované a naplnil očakávania vedenia klubu. Na jar sme neprehrali ani jeden zápas, maximálne sme remizovali. Mužstvo si vtedy uvedomilo, čo chceme a išli sme za naším cieľom od zápasu k zápasu, až sa nám na líd- ra podarilo dotiahnuť a nakoniec sa nám podarilo súťaž vyhrať. Viacerí ľudia mi neverili, že by sa to mohlo podariť, ale ako som hovoril, som súťaživý typ a pevne som išiel za svojím cieľom. Rovnako chlapci tomu verili a teraz sa môžeme spolu tešiť.

Kto boli podľa vás silné články vášho mužstva?
- Jednou z najsilnejších stránok bol bezpochyby brankár. Máme Andu, ktorý má určite na viac, ako chytať v Močenku. Samozrejme, dobre sekundovala obrana, aj keď kraje boli trochu slabšie. Rovnako aj záloha, slabinku sme mali v strednom záložníkovi. Hrá tam ale 46-ročný Grendel, všetka česť, ale vek už nezastavíte. Preto aj teraz hľadáme niekoho na ten post, kto by bol pilierom a tvorcom hry. Šikovných hráčov máme aj v útoku, či už je to Michalík, Dano alebo Lalúch. Svoje kvality potvrdzovali celú sezónu.

Ktorého súpera v boji o postup ste považovali za najnebezpečnejšieho?
- Boli to Ohrady a Lehnice. Zlatých Klasov sme sa veľmi nebáli, pretože sa počas zimy oslabili. Práve Lehnice aj Ohrady majú skúsených hráčov, ktorí vedia hrať futbal.

Vynikajúco vám vyšla hlavne jarná časť, bez prehry. Pramenilo to v kvalitnej zimnej príprave alebo v zimnom posilnení kádra (Anda, Meško), alebo v čom to bolo?
- Ako prezident a manažér sa snažím do mužstva priniesť vhodných hráčov. Myslím si, že pomerne dobre rozumiem tomu, čo mužstvo potrebuje, samozrejme, v spolupráci s trénerom. Za úspech v jarnej časti vďačíme najmä kvalitnej zimnej príprave. Napríklad sme hrali viacero prípravných zápasov v Šali na umelej trá- ve aj so súpermi z vyšších súťaží. Tréner dokázal mužstvo pripraviť tak, aby bolo po fyzickej aj psychickej stránke v pohode.

Mali hráči od vás nejakú špeciálnu motiváciu za prvé miesto v súťaži?
- Nie, nie. Nič navyše som im nesľuboval. Hráči majú, čo sa týka financií, nadštandardné podmienky v našej súťaži. Takže sme ich nijako špeciálne motivovať nemuseli. Snažíme sa však dodržať a dodržíme všetko, čo sme sľúbili, aby boli spokojní a aby u nás aj naďalej chceli pôsobiť.

Po spečatení postupu ste dostali „hopla“ od hráčov. Boli tieto chvíle pre vás najkrajšou odmenou? Prečo vlastne robíte futbal?
- Skutočne to bolo nezabudnuteľné. Som naozaj vyťažený a zaneprázdnený človek, ale šport a zvlášť futbal milujem. Stojí to síce peniaze, pretože na futbal prispieva iba obec a potom ja, ale stojí mi to za to. Keď niečo robím, musí ma to baviť. Ak človek nenachádza potešenie, tak to nerobí, dvakrát to platí pri športe. Mňa to baví a ak chlapci počúvajú moje myšlienky, že vo futbale stále o niečo ide, vždy sa o niečo hrá, potom ma to jednoducho baví.

Patrí podľa vás Močenok svojou tradíciou do štvrtej ligy? Aké v nej budete mať plány?
- Určite patríme do štvrtej ligy. Močenok hral túto súťaž dlhé roky. Neskôr síce prišiel menší útlm po príchode Eldusu. Keď prišiel Eldus, v Močenku hrala zrazu Trnava, Inter a vtedajší Poľnohospodár išiel do úzadia. Časom sa to všetko vyvinulo do súčasnej podoby a my máme dnes rovnaké problémy ako prakticky všetky kluby na Slovensku. Chýbajú nám totiž naši odchovanci, mladí hráči. Síce sme začali pracovať s mládežou, ale výsledky neprídu zo dňa na deň, skôr je to beh na dlhé trate, aj keď je u nás práca s mládežou na pomerne vysokej úrovni. Máme vynikajúce prípravky, dva žiacke tímy aj dorast. Snažíme sa deti vychovávať a naučiť ich správnym návykom. Čo sa týka plánov vo štvrtej lige, aj tu by sme chceli hrať o popredné priečky, pohybovať sa do prvých troch miest v tabuľke. Aj keď ja sám som súťaživý typ a káder má tiež ambície, nechceme sa veľmi hnať do vyšších súťaží, pretože sme obmedzení financiami. Ako to všetko bude, ukáže až budúcnosť.

Tréner Jozef Kollárik preukázal svoje skúsenosti, vľavo matador Stanislav Packa.


Močenčanom k prvenstvu blahoželali predseda ZsFZ Ladislav Gádoši a pochopiteľne aj starosta obce Marián Borza.


Futbalisti FK Močenok, víťazi V. ligy Juh v sezóne 2011/2012 a postupujúci do IV. ligy Juhovýchod. Horný rad zľava: Peter Karlubík (hlavný usporiadateľ), Štefan Grendel, Rastislav Hrnek, Adrián Danada, Anton Dano, Marián Kollár, Attila Anda, Stanislav Packa, Igor Galovič, Michal Fidler (zdravotník), Ľudovít Hochel (prezident klubu). Dolný rad zľava: Matej Meško, Juraj Tichý, Juraj Michalík, Peter Slíž, Marián Szabo (vedúci mužstva), Jozef Kollárik (tréner), Dušan Ivan, Aurel Lalúch, Tomáš Sailer, Lukáš Kostoláni.

Šport

 


  1. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 4 254
  2. Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1 Foto 460
  3. Townhill v cente Nitry: Dve podlažia budú pod zemou Foto 390
  4. Fotogaléria: FC Nitra - Ružomberok 0:0 Foto 346
  5. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 299
  6. Mesto vymenilo starú budovu za novú. Zmluvu už roky skúma súd Foto 238
  7. Koalícia siedmich strán siaha po Greššovi. Má poraziť extrémistov aj Belicu 233
  8. Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila 194
  9. Fotogaléria: FC ViOn - Podbrezová 1:0 Foto 176
  10. Voľby do VÚC 2017 Šaľa: Zoznam kandidátov na poslancov 124

Najčítanejšie správy

Nitra

Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží

Obetujú poslanci pozemky so stromami pri rieke, aby zachránili zelenú plochu na Podzámskej ulici?

Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1

Futbalisti Dusla dnes dosiahli prvé víťazstvo na domácej pôde v tejto sezóne. Hostia z Prievidze dohrávali bez troch vylúčených hráčov.

Townhill v cente Nitry: Dve podlažia budú pod zemou

Podmienky krajského pamiatkového úradu zrušil odvolací orgán. Výbor mestskej časti má proti zámeru námietky.

Fotogaléria: FC Nitra - Ružomberok 0:0

Futbalisti Nitry dnes privítali tretí tím z minulej sezóny Fortuna ligy, ktorý úspešne reprezentoval v Európskej lige.

Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov

Vo volebnom obvode Nitra si zvolíme 13 poslancov. O 13 poslaneckých kresiel sa uchádza 82 kandidátov. Prinášame vám ich mená, vek, povolanie a politické zaradenie.

Blízke regióny

Pestuje celý život, no taký obor sa v jej záhrade ešte neurodil

Na dovolenky nechodí, najväčším relaxom pre Helenu Moderdorfskú zo Zavara je jej záhrada. Tento rok vypestovala unikátnu dyňu.

Stánkari s občerstvením budú na miesta na Vianočných trhoch prihadzovať

Po rokoch bude Vianočné trhy v Trnave opäť organizovať radnica.

Voľby do VÚC 2017 Trnava: Kandidáti na poslancov

Pozrite si kompletný zoznam kandidátov na poslancov vo voľbách do VÚC 2017 v obvode Trnava.

Voľby do VÚC 2017 Hlohovec: Kandidáti na poslancov

Pozrite si kompletný zoznam kandidátov na poslancov vo voľbách do VÚC 2017 v obvode Hlohovec.

Heroín, kokaín, extáza a vedrá marihuany. V Maduniciach bola razia

Drogy má ešte potvrdiť expertíza. Pán „domáci“ všetko dobrovoľne vydal a nekládol odpor. Z marihuany mal vyrábať rôzne masti a ponúkať ich na sociálnych sieťach.

Všetky správy

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

Minúta po minúte: Sociálni demokrati sa pre zlý výsledok rozhodli odísť do opozície

Prvé povolebné odhady hovoria o výhre Merkelovej konzervatívcov.

Trump chce ukázať silu, bombardéry preleteli blízko Severnej Kórey

Donald Trump chcel ukázať, že má viacero vojenských možností, ako sa postaviť hrozbe.

Sagan: Okruh? Načo by som si ho dnes išiel pozrieť, veď zajtra ho uvidím

Peter Sagan v nedeľu zabojuje o tretí titul majstra sveta za sebou. Už nemám čo stratiť, hovorí.

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine kontrolovaných zmrzlinární zistili hygienici nedostatky.

Kam vyraziť