Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
Pridajte si svoje mesto

Stümpel Cup opäť spojil hokejbalovú rodinu

Tradičný nitriansky hokejbalový turnaj Stümpel Cup má za sebou svoju sedemnástu kapitolu, opäť úspešnú.

Na turnaji sa počas soboty a nedele predstavilo jedenásť tímov. Aj keď je to oproti predchádzajúcim ročníkom o niečo menej, kvantitu nahradila kvalita. Športoví fanúšikovia mohli počas bojov na vedľajšej hracej ploche zimného štadióna vzhliadnuť zvučné hokejové a hokejbalové mená. Samozrejme, nechýbal Jozef Stümpel, pod ktorého záštitou sa turnaj konal, predstavili však sa aj Marek Slovák, Branislav Mezei, Ivan Švarný alebo bratia Salijovci.

Dramatické vyvrcholenie

V napínavom finále sa stretol Stümpel team s mužstvom Áhoyte, ktorého kostru tvorili hráči majstrovských Nitrianskych rytierov. Áhoyte sa najprv ujalo dvojgólového vedenia, Stümpelovci však znížili, aby sa situácia zopakovala. Stümpel team inkasoval po tretí raz, opäť však strelil kontaktný gól a dramatické finále mohlo stále dopadnúť akokoľvek. Krátko pred koncom nakoniec Áhoyte strelili štvrtý gól a definitívne rozhodli.

Stümpel team tak neobhájil prvenstvo z minulého roka a turnaj má nového víťaza. Radosť šampiónov bola obrovská, z prehry však nikto tragédiu nerobil. „Opäť to bolo vynikajúce,“ začal s neskrývanou spokojnosťou Jožo Stümpel. „Máme za sebou ťažké finále, je vidieť, že chalani to hrávajú prakticky každý deň. Škoda, že nám to nevyšlo, pretože sme naozaj chceli vyhrať. Možno nám chýbalo aj trošku šťastia, ale aj napriek tomu si myslím, že to bol výborný vrchol turnaja,“ pokračoval. „Vždy ideme do turnaja s tým, že sa snažíme vyhrať hlavne prvé dva zápasy, a tým pádom si zabezpečiť miestenku vo vyraďovacích bojoch. Potom je to už aj o náhode, o šťastí, pretože už tradične sem chodia kvalitné tímy a ani jeden zápas nie je jednoduchý,“ vysvetlil skúsený hokejový center. „Najdôležitejšie je však stretnúť sa s partiou, zahrať si, trochu zašportovať a urobiť si hlavne pekný víkend,“ výstižne uzavrel.

Atmosféra na jednotku

Spokojnosťou, aj napriek nižšiemu počtu účastníkov, žiaril aj jeden z organizátorov Miloš Dovičovič. „Možno sme tento rok mali menej mužstiev, ale kvalita bola obrovská. Turnaj mal nesmiernu úroveň,“ zhodnotil. „Vynikajúcim spestrením bola účasť majsteriek sveta slovenskej ženskej hokejbalovej reprezentácie. Kto má rád hokejbal, určite si prišiel na svoje, bola to vynikajúca zábava. Dievčatá aj chalani predviedli, čo dokážu, ako vyzerá najlepší hokejbal, trúfnem si povedať, že aj na svete,“ pokračoval Dovičovič, a zároveň vyzdvihol výbornú atmosféru. „K úspechu tohto podujatia vo veľkej miere prispela atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia aj hráči. Každý, keď zápasy skončili, zabudol na to, že v niektorých súbojoch išiel hore aj adrenalín a niekedy sa zaiskrilo. Jednoducho, sú to stretnutia kamarátov, zároveň súperov, ktorí sa vedia priateliť za mantinelom a pobiť o výsledok na ihrisku,“ povedal Dovičovič.

Víťazi si verili

Spokojnosť neskrýval ani Patrik Martiška z víťazného tímu. Ten si okrem víťaznej trofeje odniesol aj ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja. V skvele obsadenom turnaji výborný výsledok. „Bolo to pre mňa milým prekvapením, určite aj povzbudením do budúcnosti. Nezostáva mi iné, iba dúfať, že mi to takto pôjde aj ďalej,“ skonštatoval po odovzdávaní cien Martiška. Jeho tím odohral asi najťažší zápas v semifinále proti Novým Zámkom, kde vyhrali iba tesne 4:3. „Keď mám byť úprimný, s chalanmi sa poznáme vlastne odmalička, sme dobrá partia, takže sme si verili, že by sme to mohli dotiahnuť ďaleko. Veľmi nás teší, že to bolo až do finále, kde sa nám napokon podarilo vyhrať,“ uzavrel Patrik Martiška.

Výsledky

SKUPINA A: Butofci - Adler 4:0, Hirkala 2, Danko, Kováč. Butofci - HBK Nové Zámky 0:2, Oremus, Gábriš. Adler - HBK Nové Zámky 5:5, Štumpf 3, Čaládi, Králik - Paulík 4, Dubec. Poradie: 1. N. Zámky 4 b, 2. Butofci 3, 3. Adler 1.
SKUPINA B: Áhoyte team - HbC Devils 7:0, Martiška, Káčer, M. Mráz, Haring, Ďurický, Tvrdoň, Kučerka. Áhoyte team - HTTB Tovarníky 3:1, Tvrdoň, Klobučník, Titka - Švajlen. HbC Devils - HTTB Tovarníky 2:6, Vrablec 2 - Tomka 2, Švajlen 2, Náhlik 2. Poradie: 1. Áhoyte team 6 b, 2. HTTB Tovarníky 3, 3. HbC Devils 0.
SKUPINA C: Ostré to tím - Granátovci 5:0, Štefanka, Žitňanský, Németh, Piačka, Hrudík. Ostré to tím - Stümpel team 2:6, Štefanka, Šuba - G. Saliji 2, Giba 2, S. Saliji, Minárik. Granátovci - Stümpel team 4:6, Myjavec 2, Pelikán, Krivošík - R. Mráz 2, Stümpel, Tóth, Zemeš, G. Saliji. Poradie: 1. Stümpel team 6 b, 2. Ostré to tím 3, 3. Granátovci 0.
SKUPINA D: Zvolen - Tazmanians 5:2, Ľ. Zuzin 2, P. Zuzin 2, Rutkay - Katrušin, Ivančík. Tazmanians - Zvolen 1:2, Blickling - Ľ. Zuzin, Dobrík. Poradie: 1. Zvolen 6 b, 2. Tazmanians 0.
ŠTVRŤFINÁLE: HBK Nové Zámky - HTTB Tovarníky 2:1, Oremus, Dubec - Guniš. Áhoyte team - Ostré to tím 2:1, Haring, M. Mráz - Farkaš. Zvolen - Butofci 3:2, Ľ. Zuzin, Tary, Chovan - Danko, Kováč. Stümpel team - Tazmanians 8:0, Giba 2, Mezei 2, R. Kašša 2, Slovák, Beniač.
SEMIFINÁLE: HBK Nové Zámky - Áhoyte team 3:4, Grošaft 2, Paulík - Balaška, Káčer, Martiška, Tvrdoň. Zvolen - Stümpel team 2:3 sn, Tomko, P. Zuzin - Švarný, R. Kašša, rozh. sn Tóth.
O 3. MIESTO: Zvolen - HBK Nové Zámky 5:4 p, Ľ. Zuzin 3, Rutkay, Tary - Dékány 2, Oremus, Paulík.
FINÁLE: Áhoyte team - Stümpel team 4:2, Klobučník, Kučerka, M. Mráz, Riegel - Beniač, R. Kašša.
Konečné poradie: 1. Áhoyte team, 2. Stümpel team, 3. Zvolen, 4. HBK N. Zámky.

AKO NASTÚPILI
ÁHOYTE: Gažík - Riegel, Ďurický, M. Mráz, Maxin, Titka, Bosák, Kučerka, Tvrdoň, Káčer, Martiška, Klobučník, Balaška, Ecker, Javorčík, Haring.
STÜMPEL TEAM: Petrík, Haviar - G. Saliji, S. Saliji, Stümpel, Švarný, Mezei, Slovák, R. Kašša, P. Kašša, Giba, Tóth, Minárik, Thron, Beniač, Šurek, Zemeš, R. Mráz.
ZVOLEN: Polc - Chovan, Tary, Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Oravec, Rutkay, Kuciak, Tomko, Dobrík, Šimko.
N. ZÁMKY: Dubnický, Dobročák - Kolek, Dékany, Grošaft, Oremus, Dubec, Paulík, Balog, Arpáš, Rybár, Gábriš, Papiernik, Ostrožlík, Vaďovský, Viszkocsil, Penzeš.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
Najlepší brankár Patrik Polc (Zvolen), obranca Patrik Martiška (Áhoyte team), útočník Peter Tóth (Stümpel team). Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Michal Chovan (Zvolen).

EXHIBÍCIA: Stümpel team - Slovensko (reprezentácia žien) 3:3, Beniač 2, R. Mráz - Krajňáková, Bednárová, Celárová.

Fotogaléria

ico

Doterajší víťazi

1996 Supy Nitra, 1997 Reprezentácia SR 20, 1998 Reprezentácia SR, 1999 Zmeska team, 2000 Nahajtak Nitra, 2001 Corgoň Nitra, 2002 BerVer, 2003 Stümpel Team, 2004 Bublanina Nitra, 2005 Stümpel Team, 2006 Lipa team Nitra, 2007 Palivové filtre, 2008 Nitrazdroj, 2009 15 eur, 2010 OHL Zvolen, 2011 Stümpel Team, 2012 Áhoyte team.

Šport

 


  1. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 2 552
  2. Mesto vymenilo starú budovu za novú. Zmluvu už roky skúma súd Foto 424
  3. Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila 327
  4. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 326
  5. Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1 Foto 285
  6. Fotogaléria: FC Nitra - Ružomberok 0:0 Foto 264
  7. Zo Smeru odišlo hromadne 22 členov, nepáčila sa im politika strany 239
  8. Dievčatá zo západu sú najlepšie 179
  9. Voľby do VÚC 2017 Šaľa: Zoznam kandidátov na poslancov 127
  10. Hrať v nitrianskom divadle je môj splnený sen, hovorí Ján Koleník 94

Najčítanejšie správy

Nitra

Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží

Obetujú poslanci pozemky so stromami pri rieke, aby zachránili zelenú plochu na Podzámskej ulici?

Mesto vymenilo starú budovu za novú. Zmluvu už roky skúma súd

Bývalý dom opatrovateľskej služby chátra a stáva sa nebezpečným pre okolie. Na liste vlastníctva ho má stále mesto.

Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila

Úrad pre dohľad už uzavrel vyšetrovanie. Nedostatky zistil aj vo vedení zdravotnej dokumentácie.

Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov

Vo volebnom obvode Nitra si zvolíme 13 poslancov. O 13 poslaneckých kresiel sa uchádza 82 kandidátov. Prinášame vám ich mená, vek, povolanie a politické zaradenie.

Fotogaléria: Šaľa - Prievidza 2:1

Futbalisti Dusla dnes dosiahli prvé víťazstvo na domácej pôde v tejto sezóne. Hostia z Prievidze dohrávali bez troch vylúčených hráčov.

Blízke regióny

Voľby do VÚC 2017 Trnava: Kandidáti na poslancov

Pozrite si kompletný zoznam kandidátov na poslancov vo voľbách do VÚC 2017 v obvode Trnava.

Gymnazista z Levíc je najmladším tanečníkom televíznej šou

Filip Buránsky (18) získal základy v levickom klube Junilev. S tancom začínal ako osemročný.

Heroín, kokaín, extáza a vedrá marihuany. V Maduniciach bola razia

Drogy má ešte potvrdiť expertíza. Pán „domáci“ všetko dobrovoľne vydal a nekládol odpor. Z marihuany mal vyrábať rôzne masti a ponúkať ich na sociálnych sieťach.

Na hradby použili asi 20 miliónov tehál, ich záchranu ocenili

Výročnú cenu časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2016 získalo v kategórii „Obnova“ mestské opevnenie v Trnave.

V Bratislave víťazstvo hostí

Topoľčianski hokejisti vyhrali i druhý zápas na ľade súpera, nováčikovi z Bratislavy nadelili šesť gólov.

Všetky správy

Z KĽDR hlásili slabé zemetrasenie, už nehovoria o výbuchu

Otrasy najprv pripisovali ďalšiemu možnému testu.

Sagan: Okruh? Načo by som si ho dnes išiel pozrieť, veď zajtra ho uvidím

Peter Sagan v nedeľu zabojuje o tretí titul majstra sveta za sebou. Už nemám čo stratiť, hovorí.

Trump chce ukázať silu, bombardéry preleteli blízko Severnej Kórey

Donald Trump chcel ukázať, že má viacero vojenských možností, ako sa postaviť hrozbe.

Zarába rekordne veľa, ale žije ako vojak. Stačilo, hovorí Madonna

Trvá dvadsať minút, kým jej po koncerte prestane pískať v ušiach.

Kam vyraziť