Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)
Pridajte si svoje mesto

Krásni súrodenci: Po Peťovi žiari v modelingu aj jeho sestra Miška Meňkyová

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

Na Miss Nitra skončila Miška Meňkyová ako druhá.

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

NITRA. Na jar sa popasuje s maturitami, ktorými ukonči štúdium na gymnáziu. No s inými výzvami sa už osemnásťročná Michaela Meňkyová z Nitry popasovala excelentne. Vo veľmi krátkom období zaznamenala niekoľko úspechov v súťažiach krásy.

Celé to vlani odštartovala Miss Nitry, na ktorej skončila druhá. Zapôsobila a dostala sa do oka ľuďom v modelingovej brandži, ktorí majú čo povedať do ženskej krásy.

Miss Princess of the World

V lete už tmavá kráska dominovala ďalšej prestížnej súťaži. Vo finále, ktoré bolo zhodou okolnosti v jej rodnej Nitre, pobrala Miška hlavnú cenu aj všetky vedľajšie.

Stala sa z nej Miss Princess of the World Slovakia, a to ju oprávňuje reprezentovať Slovensko na celosvetovej súťaži, ktorá bude v Prahe.

Okrem toho zvíťazila v internetovom aj esemeskovom hlasovaní a pripísala si na konto tituly Miss Star a Miss Internet.

Michaela Meňkyová - Miss Princess of the World Slovakia.

Bez vankúšových bitiek

Slovenskú verziu súťaže organizovala Kalypso agency, ktorá sídli v Topoľčanoch. Castingy prebehli vo viacerých mestách, takže zastúpenie mali dievčatá z celého Slovenska.

Takmer stovka najkrajších sa dostala do semifinále v Bratislave, kde vybrali najsexi dvanástku. Tá sa týždeň pred súťažou pripravovala vo Veľkom Mederi, nacvičovala choreografie a skúšala si šaty a plavky.

A aká vládla medzi rivalkami atmosféra? „Určite to bolo skupinkové ako skoro v každom väčšom kolektíve. So skupinkou, v ktorej som bola aj ja, sme mali úžasné vzťahy, vkuse sme sa smiali. Ak si niekto myslí, že missky sa navzájom mlátia vankúšmi a robia si zle, takto to určite nebolo,“ pousmiala sa zvodná Michaela.

Juraško točil o jadrovej fyzike

Samotné finále malo klasický scenár. Okrem spoločných choreografií a módnej prehliadky v šatách od Luděka Hanáka to bola aj obligátna prehliadka v plavkách a misskami toľko obávaný rozhovor.

Z neho mala zovretý žalúdok aj Miška – a to nielen preto, že naň išla ako úplne prvá. Musela si myslieť, že sa jej sníva, keď sa započúvala do moderátora Romana Juraška. „Urobil si zo mňa totálnu srandu, videl, že som mala ako každá trochu obavy a tri minúty mi rozprával niečo o jadrovej fyzike, neutrínach a elektrónoch. Potom sa ma spýtal, čo si myslím o tejto problematike,“ spomína na finále Miška. Našťastie po kanadskom žartíku nasledovali aj normálnejšie otázky.

Michaela súťaž s prehľadom vyhrala a už teraz uvažuje o príprave na celosvetové finále v Prahe. „Chcem si vybaviť krásny národný kroj, aby som reprezentovala a minimálne mesiac dopredu budem pripravovať tanec. Najväčší vzťah mám k hip-hopu, venujem sa mu aj počas školy, takže moja voľná disciplína bude asi niečo v tomto štýle.“

V stopách brata – najkrajšieho muža planéty

Pozoruhodné na úspechoch stredoškoláčky je, že Miška sa vo svete modelingu a súťaží krásy pohybuje len krátko. Vhupla doň len vlani, prvé skúsenosti nabrala práve na Miss Nitra. Nechýbalo veľa a na casting by ani nešla. Nahovárali ju kamarátky, podporila ju rodina a úplne posledné poštuchnutie prišlo zo strany jej triednej učiteľky na Gymnáziu na Golianovej ulici.

„Keď som bola malá, môj najväčší sen bol, že budem Miss Slovensko. No keď prišla tá správna doba, nevedela som sa k tomu odhodlať, hoci mi viacerí ľudia vraveli, že na to mám. Nakoniec som si povedala, že už je asi čas, lebo potom budem na takéto veci stará,“ pousmeje sa s dávkou sebairónie Michaela Meňkyová.

Momentálne je ale pre Mišku prioritou škola a modeling sa snaží zladiť so školskými povinnosťami.

Kariérou modelky nasleduje svojho populárneho a vo svete uznávaného brata Petra, ktorý najskôr vyhral súťaž o najkrajšieho slovenského muža a potom dokázal zvíťaziť v celosvetovej súťaži Manhunt International, čím sa stal najkrajším mužom planéty a vôbec prvým Slovákom, ktorý vyhral celosvetovú súťaž modelov.

Krásni súrodenci: Miška s bratom Peťom, ktorý ako zatiaľ jediný Slovák vyhral celosvetovú modelingovú súťaž a stal sa najkrajším mužom sveta. Podarí sa niečo podobné aj Miške?

Miška a Peter: Podobné príbehy

Paralela medzi kariérou súrodencov sa nedá prehliadnuť. Ani jeden z nich nemal mnoho skúseností s modelingom, keď prišli výrazné úspechy. Peter stál prvykrát na móle pár mesiacov pred výhrou v slovenskej súťaži, pre Mišku bola vlaňajšia Miss Nitra vôbec prvou skúsenosťou so súťažami krásy.

„Peťo bol pre mňa inšpiráciou. Už Muža roka som prežívala s ním, voľnú disciplínu som mu robila ja s kamoškami, riešili sme mu aj choreografiu a kostýmy,“ hovorí Miška. Vtipné bolo, že kým Peter súťažil, rodina ho povzbudzovala v hľadisku a Miška priamo z pódia, na ktorom s ním vo voľnej disciplíne vystupovala.

Starší brat jej v mnohom aj radil. „Jeho hlavná rada stále je, aby som vždy ostala sama sebou a aby mi nestúpla sláva do hlavy,“ prezradila Miška.

Bratove megaúspechy v modelingu vníma na každom kroku, ale nepociťuje, že by bola v jeho tieni. Potenciálnu súrodeneckú rivalitu berie s humorom. „Riešime veci podobného charakteru, ale predsa len, on je chalan, ja dievča. Chlap odchodí prehliadku a nemusí riešiť, či spadne na opätkoch. Aspoň v tomto majú muži určite výhodu. Ženy riešia v modelingu oveľa viac vecí, ale zase ženy majú aj oveľa väčšie možnosti, lebo mužský modeling nie je až tak preferovaný ako ženský.“

ico

Mama krásnych detí: Nezmenili sa

Pri všetkých súťažiach Mišky a Peťa – s výnimkou celosvetového finále Manhunt International – bola Dáša Meňkyová, mama krásnych súrodencov. O svojich deťoch hovorí, že pevnú vôľu a cieľavedomosť si vypestovali vďaka športu, ktorý im obom dodnes pomáha zdolávať prekážky. O tom, že šport zohráva v živote Mišky aj Peťa významnú úlohu už odmalička, svedčí aj milá spomienka ich maminy. „Keď mala Miška štyri roky, Peťo jej ako svoj vôbec prvý darček sestre k Vianociam kúpil malú hokejku a učil ju hrať hokej. On mal vtedy len jedenásť rokov.“

Dáša Meňkyová zdôrazňuje, že ani jedna zo súťaži, na ktorých jej deti povyhrávali, nie je iba o fyzickej kráse. Rovnako dôležité je schopnosť komunikovať, a to aj v cudzom jazyku. A hoci úspechy potešia, mama Mišky a Peťa si na svojich deťoch cení hlavne to, že na sebe neustále pracujú a snažia sa byť dobrými ľuďmi a žiť hodnotami, ku ktorým ich odmalička rodičia viedli.

„Na Peťovi si veľmi cením, že po akomkoľvek víťazstve to bol vždy ten istý Peťo. Ostal pri zemi, v súčasnosti pracuje v ekonomickej oblasti a neustále sa ďalej vzdeláva. Má rád výzvy, vždy si hľadá nový cieľ, niečo, čo by ho posunulo dopredu. Miška tiež dozrieva na osobnosť. K modelingu a súťažiam krásy ju predurčovala vysoká, štíhla a vyšportovaná postava a rovnako ako u Peťa neobyčajná fotogenickosť. Určite aj bratove skúsenosti zohrali úlohu,“ hovorí pyšná mama krásnych 'detí'.

Tomáš Holúbek


  1. Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu Foto 11 419
  2. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 8 940
  3. Mladík utiekol pred policajtmi, pravdepodobne je ozbrojený 618
  4. Primátor Galanty bol opäť pred súdom ako obžalovaný. Stojí za tým Gaulieder, tvrdí 530
  5. Hrať v nitrianskom divadle je môj splnený sen, hovorí Ján Koleník 350
  6. Bilkó chytil dve penalty 326
  7. Lapáš ďakuje Veľkému Zálužiu 302
  8. Domáce hradby odolali Foto 234
  9. Pri dopravnej nehode v Nitre zomrel 70-ročný český vodič 218
  10. Jaguar: Mesto sa obáva aj dopravného kolapsu 204

Najčítanejšie správy

Nitra

Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu

Traja súrodenci sa štvrť storočia nemôžu domôcť pozemkov po predkoch, na ktoré majú zo zákona právo. Bezradnosť v boji so slovenskými úradmi ich zrejme poženie až na medzinárodné súdy.

Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom

Doplňujúce voľby budú až na jar. Kto dovtedy povedie Žitavany, nie je zatiaľ jasné.

Mladík utiekol pred policajtmi, pravdepodobne je ozbrojený

Polícia vyhlásila po obyvateľovi Váhoviec celoštátne pátranie.

Primátor Galanty bol opäť pred súdom ako obžalovaný. Stojí za tým Gaulieder, tvrdí

Svedeckú výpoveď Františka Gauliedera spochybnil obhajca Petra Pašku. Podľa neho je procesne nepoužiteľná.

Hrať v nitrianskom divadle je môj splnený sen, hovorí Ján Koleník

Ako herec bude na javisku DAB po prvýkrát, ale ako divák v hľadisku už sedel nespočetne veľa ráz. Pozrel si všetko možné cez muzikály, drámy až po komédie.

Blízke regióny

Pri autonehode zahynula 58-ročná žena

Tragická dopravná nehoda sa stala krátko pred 8:00 v okrese Topoľčany, zahynula pri nej 58-ročná žena.

Policajti pátrajú po mladíkovi, môže byť ozbrojený a nebezpečný +video, foto

Iba 19 ročný Patrik Žigo z Váhoviec je podozrivý zo spoluúčasti na ozbrojenom prepade čerpacej stanice v Pustých Úľanoch.

Pri školskej jedálni sa zrazili dve autá

Nehoda sa stala dnes krátko pred jedenástou. Dvoch zranených previezli do nemocnice.

Nový šéf dostavby Mochoviec už neočakáva veľké zmeny v projekte

Na treťom bloku Atómovej elektrárne Mochovce sa už začal proces spúšťania, ktorý je v súčasnosti dokončený na desať percent.

Levickú nemocnicu už prevzala skupina AGEL. Čakajú ju viaceré zmeny

V budúcnosti sa má Nemocnica Levice združiť s ďalšími dvomi nemocnicami v regióne.

Všetky správy

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Developer, ktorý mal vlani dokončiť rekonštrukciu hlavnej stanice, výpoveď nájmu pozemkov spochybňuje.

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Petra Sagana čakajú už ôsme majstrovstvá sveta. Pozrite, ako sa mu darilo na tých predchádzajúcich.

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

Udavačská aplikácia EEI možno porušuje zákon

Či je problémová, o tom sa môže rozhodnúť iba v konaní o ochrane osobných údajov.

Minúta po minúte: Príroda opäť vyčíňa, Mexiko zasiahlo ďalšie zemetrasenie

Hurikán Maria už dosiahol piatu kategóriu a smeruje na Portoriko.

Kam vyraziť