Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Lörinc zariadil prvé tri body pre Palárikovo

MRZ: V úvodnom kole si tri body na domácej pôde pripísali Komárno a V. Ludince. Palárikovo priviezlo plný zásah z Gabčíkova.

Komárno - Galanta 4:2 (3:2)
Už z prvého útoku šokoval domácu obranu Bielčik a aby nebolo zlému snu konca pre domácich, ten istý hráč nachytal na hruškách defenzívu KFC aj v 18. minúte. Hostia držali taktovku v rukách do polovice polčasu. Do útoku zatrúbil domáci kapitán Szórád, ktorý v rozpätí dvanástich minút dvoma nádhernými gólmi vyrovnal. Tým sa aj misky váh postupne začali nakláňať na domácu stranu. V poslednej minúte prvého dejstva využil pokutový kop za ruku v šestnástke Podlucký a do šatní sa šlo už za jednogólového vedenia domácich. Po obrátke sa hostia držali ešte štvrťhodinku, no potom akoby odišli. V 64. min. pridal gólovú poistku pre KFC čiperný Mészáros a od tohto momentu bolo na ihrisku prakticky už iba jedno mužstvo.
Góly: 23. a 35. Szórád, 45. Podlucký (11 m), 64. Mészáros - 1. a 18. Bielčik. R Černák, ŽK: Lelkes - Eliáš, Szabo, 311 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkes, Podlucký, Bogyai, Szórád, Nagy (79. Gonzáles), Filipský, Mészáros, Faragó, Antunovič (87. Uzola). Tréner M. Lintner. SLOVAN: Valenský - Kučera, Greguška (46. Dovalovský), Eliáš, Varga, Braun, Bielčik (73. Pék), Kočiš, Schiffer, Szabo, Mikuš. Tréner A. Dragúň. ROMAN GULIŠ

Šúrovce - Neded 2:1 (0:0)
V prvom polčase bolo vidno, že sezóna začína. Mužstva sa ťažšie dostávali do tempa. Diváci videli obojstranné útoky bez úspešného zakončenia. Domáci sa snažili o technický futbal, hostia skôr taktický, a tak sa nič vážne neudialo. V druhom dejstve už prišiel zo strany domáceho mužstva tlak, ale boli to hostia, ktorí otvorili skóre. Z rýchleho protiútoku sa presadil Kováč. Domáci sa dočkali vyrovnania v 78. min., keď bol v šestnástke faulovaný Horváth a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Juhász a nemýlil sa. Domácim dodalo vyrovnanie ešte viac krv do žíl a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nakoniec sa to podarilo Horváthovi, ktorý sa v samom závere dostal k lopte na hranici šestnástky a nekompromisnou strelou rozhodol o víťazstve domácich.
Góly: 78. Juhász (11 m), 90. Horváth - 59. Kováč. R Černek, ŽK: Lalík - Duka, Petrovský, Kalmar, Vig, ČK: 65. Petrovský, 150 divákov. FC: Hrdina - Dóka, Látečka, Nachtmann, Petrovský, Kukučka (60. Vígh), Ľ. Kalmár, G. Kalmar (87. Maroša), Kováč, Konc, Onofrej. (SC)

Gabčíkovo - Palárikovo 0:1 (0:0)
V prvých 20 minútach sa mohol rozhodnúť celý zápas, ale domáci nedali tri vyložené šance - Bolega trafil brvno, Zlacký zo 16-tky netrafil prázdnu bránu, Baják trafil do brankára a Bognár mal ďalšiu šancu, ale prekopol. Hostia hrozili najmä zo štandardiek, využili jedinú kontru, čo mali a dali gól, keď Vencel vysunul Lörinca a trafil bránu. V druhom polčase mali domáci na konci zápasu ešte šance, keď Kovács trafil do brankára, vyrazenú loptu ale prekopol Bognár. Hostia ukázali väčšiu túžbu po víťazstve..
Gól: 55. Lörinc. R Španka, ŽK: Vencel, 500 divákov. TJ: Rengel - P. Csicsay, P. Nagy, K. Németh (58. Kállay), Scholtz, Bolega, Takács (46. L. Kováč), J. Baják, Bognár, Vilman (72. E. Bartal), Zlacký. Tréner T. Szaban. OTJ: Novota - Pánik, Žembera, Kompas, Drieňovský, Mikla, Jelšic (88. Španír), Lörinc (74. Prúčny), Vencel (79. Mach), Zlatňanský, Babic. Tréner A. Višňovský. TIBOR LISZKAY

Veľké Ludince - Topoľníky 3:2 (1:1)
Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním zvíťaziť. V 6. min. dostal Mikula z ľavej strany prihrávku do stredu poľa, spracoval si loptu a priamou strelou poslal domácich do vedenia. V 11. min. prišlo vyrovnanie, keď Zsákovics vyšachoval domácu obranu a doklepol loptu do siete. Veľké Ludince nastúpili do tlaku, z ktorého však do polčasu už nič nevyťažili. Po prestávke domáci naďalej tlačili. V 52. min. Predajnianský nacentroval Horniakovi, ktorý hlavou poslal domácich opäť do vedenia. V 83. min. hostia z ničoho nič zaútočili, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. Po tejto akcii domáci vyvinuli obrovský tlak, ktorý korunovali úspechom v 94. minúte, keď obranca Michal Števko nožničkami zakončil na konečných 3:2.
Góly: 6. Mikula, 52. Horniak, 90+. Števko - 11. Zsákovics, 83. Frühwald. R Jakúbek, ŽK: Števko, Mikula, A. Kosák - Nagy, Lenárt, Farkaš. 250 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Horniak, Zorád, A. Kosák, Predajnianský, Mikula, Bagala, Soboňa, Chlpík (73. Petráš). Tréner I. Kasana. TJ: Várady - Nagy (79. Frühwald), Medgyes, Habenicht, Lenárt, Fekete, Farkaš (85. Papáček), Mandák, Kóša, Peciar, Zsákovicc (81. Rajkovics). Tréner J. Lépes. IVAN PORUBSKÝ

Bánovce - Beluša 0:2 (0:0), 58. J. Gažo, 90+. P. Gažo.
J. Bohunice - Led. Rovne 1:1 (1:1), 16. Buchanec - 17. Loduha.
Nová Ves n/V. - Skalica 0:0
Domaniža - Pov. Bystrica 1:3 (0:1), 84. Lednický - 5. a 83. R. Škrobák, 85. Tomáš.

1. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 2 552