Gabčíkovo priviezlo tri body

MRZ: Komárno získalo z dvoch domácich zápasov iba jeden bod. Topoľníky rozhodli z penalty v poslednej minúte. Galanta doma iba remizovala. Neded stále čaká na víťazstvo.

Komárno - V. Ludince 2:2 (1:2)
Agilnejšie začali domáci, ale ich akciám chýbala finálna prihrávka. V 9. min. konsolidovane hrajúci hostia využili hrubú chybu obrany KFC a Mikula ich poslal do vedenia. Veľké Ludince pôsobili futbalovejším dojmom a ovládli najmä stred poľa. V polovici prvého dejstva sa Komárno predsa len dočkalo, keď Mészáros dostal prihrávku do pozície zaváňajúcej postavením mimo hry, obišiel aj brankára a vyrovnal. Zmenu v skóre priniesla potom posledná minúta prvého polčasu, keď domáca obrana faulovala v pokutovom území Predajnianského a Kosák sa z penalty nemýlil. Z druhého dejstva ubehlo len desať minút a striedajúci Faragó vyrovnal. Komárno sa snažilo dostávať za súperovu obranu nakopávanými loptami, avšak v tejto činnosti nebolo dosť vytrvalé. V 73. min. trafil po spätnej prihrávke Mészárosa Filipský brvno, aj hostia mali po brejkoch šance, no na skóre sa už nič nezmenilo.
Góly: 22. Mészáros, 55. Faragó - 9. Mikula, 45. Kosák (11 m). R Sárai, ŽK: Musil, Podlucký, Szórád, Speck - Zorád, Kosák, Predajniansky, Jakab, 370 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkes, Podlucký, Szórád, Bogyai (32. Faragó), Nagy, Filipský, Mészáros, Uzola (46. Speck), Antunovič (86. Lőrincz). Tréner M. Lintner. DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Flídr, Zorád, Kosák, Predajniansky, Mikula (81. Petráš), Jakab (65. Horniak), Soboňa, Dulai (86. Zoller). Tréner I. Kasana. (RG)

Pov. Bystrica - Palárikovo 3:2 (2:1)
Už v 2. min po rohu Víglaský vymietol šibenicu Bartekovej brány. V 5. min Novisedlákov priamy kop do šibenice brankár vytlačil na roh. O šesť minút Šimček po vydarenom signáli obstrelil Novotu a vyrovnal. Ondrička sklepol v 15. min center pred Hrenáka, a ten trafil prázdnu bránu. V 25. min Tomáš z 25 metrov vyskúšal Novotu, v 33. min Ondrička trafil žrď, dorážku Gajdošíka brankár vyrazil a Tomáš neprestrelil obranný val. Tomáš v 37. min nastrelil žrď a po prestávke domáci pokračovali v tlaku. Brankár hostí v 47. min vychytal Mareka Gajdošíka a v 48. min chytil Šimčekovu. Hrenákov pokus v 51. min mieril tesne vedľa a o päť minút Novisedlákovu gólovú strelu gólman vyrazil na roh. V 60. min Marek Gajdošík z päťky koníčkom prehlavičkoval prázdnu bránu. Zahodené šance Ravenu potrestal z ojedinelej akcie striedajúci Španír strelou k žrdi v 73. min. Hostia sa iba bránili a v 83. min Královu gólovú šancu chytil Novota. V 88. min Novota neudržal loptu a Hrenákovu bombu si zrazil Malý nešťastne do vlastnej brány. Priamy kop Šimčeka v 90. min zneškodnil brankár.
Góly: 11. Šimček, 15. Hrenák, 88. vlastný (Malý) - 2. Víglaský, 73. Španír. R Košťál, ŽK: Štefún, Ondrička, Marek Gajdošík, Malý, Kompas, 100 divákov. OTJ: Novota - Pánik (66. Španír), Malý, Kompas, Hözl, Mikla, Jelšic, Lörinc, Mládenek (67. Szabó), Zlatňanský, Víglaský. Tréner A. Višňovský. JOZEF ŠPROCHA ml.

Topoľníky - Beluša 2:1 (0:1)
V hodovom zápase diktovali tempo domáci. Viac kombinovali, boli aktívnejší. V 10. min. mohli ísť do vedenia, ale Kósov priamy kop skončil na brvne. Hostia sporadicky vyrážali do brejkov a jeden im vyšiel v 14. min. Domácej obrane ušiel Jánoško, ktorý popri Váradym otvoril skóre. Až do prestávky sa Topoľníky pokúšali vyrovnať, no domáci gól prišiel až po prestávke. V 47. min. spracoval centrovanú loptu Peciar, prehodil brankára a lopta od brvna skončila v sieti - 1:1. Aj naďalej Topoľníky dominovali, no šance Mandáka zostali nevyužité. Domáci sa však predsa len dočkali. V 90. min. prenikal v pokutovom území Beluše Peciar, toho fauloval Jurga a nasledovala penalta. Tú s prehľadom premenil Medgyes a rozhodol o výsledku. Topoľníky venujú víťazstvo Attilovi Nagyovi, ktorý deň pred zápasom uzavrel manželstvo.
Góly: 47. Peciar, 90. Medgyes (11 m) - 14. Jánoško. R Santa, 350. DRUŽST.: Várady - Fekete (48. Zsákovics), Medgyes, Habenicht, Léránt, Lelkes, Farkaš, Mandák, Kósa, Peciar (90.+ Dohorák), Nagy (73. Rajkovics). Tréner J. Lépes. LÁSZLÓ BALOGH

Galanta - Bánovce 1:1 (1:1)
Domáci už v 1. min. ohrozili strelou Tótha z 30 m a naznačili tým svoje ciele v zápase. Ďalej sa hralo na polovici súpera, Galanťanom chýbala presnosť v koncovke. V 32. min. prišla veľká chyba domáceho Vargu, hosťujúci Vavro sa rútil sám na brankára a premenil nekompromisne na 0:1. O minútu neskôr domáci Kočiš nevedel čo s loptou a vypálil z 15 m a prekvapil brankára, stav bol opäť vyrovnaný. Domáci sa mohli ujať vedenia, keď v 44. min. nikým nekrytý Bielčík z 5 m miesto strely zvolil prekvapivú prihrávku. V druhom polčase sa domáci snažili presadiť cez rýchleho Bielčíka, ale obrana hosti bola pozorná. Vyznamenal sa aj brankár hostí Križma, ktorý strelu Tótha zo šestnástky bezpečne kryl. O všetkom mohol rozhodnúť domáci Szabo, keď z dvoch metrov trestuhodne netrafil loptu. V nadstavenom čase letela Čemanova strela do prázdnej brány, ale obranca hostí Sedláček loptu vyhlavičkoval spred čiary.
Góly: 33. Kočiš - 32. Vavro. R Jančok, ŽK: Kučera, Schiffer - Filip, Zajac, Bodocký, 210 divákov. SLOVAN: Valenský - Kučera, Čeman, Tóth (78. Pék), Varga, Braun, Bielčík (70. Dovalovský), Kočiš, Schiffer, Szabo, Mikuš. Tréner A. Dragúň. PETER TOMIČ

Domaniža - Gabčíkovo 2:3 (0:2)
V 5. min Vaštík mieril nad a v 16. min Willmann prešiel domácou obranou, no Kubiš strelu s námahou vyrazil na roh. V 21. min hlavičkoval do siete Bognár. O minútu Lednického strele chýbala razancia. V 32. min stratil loptu J. Kardoš, Takács vyzvŕtal obranu a dal druhý gól. Po prestávke domáci pridali a v 49. min T. Pilár spoza šestnástky znížil. O štyri minúty Takács v dobrej šanci prestrelil a jeho priamy kop v 74. min Kubiš s námahou vyrazil. Pri domácom tlaku zaváhal Kubiš a Bognár ho v 79. min prehlavičkoval. Päť minút pred koncom znížil Svitek nádhernou strelou do šibenice.
Góly: 49. T. Pilár, 85. Svitek - 21. a 79. Bognár, 32. Takács. R Černek, ŽK: Kováč, 150 divákov. TJ: Rengel - Csicsai, Nagy, Takács (87. Kallai), Scholz, Bolega, Zlacký (61. Kováč), Baják, Bognár, Németh (90. Szamaránsky), Willmann. Tréner T. Szaban. ĽUBOMÍR KUČÍK

Led. Rovne - Neded 3:1 (3:0)
V úvode Riečičiarovu pohotovú strelu Hrdina kryl a v 22. min po ukážkovom uvoľnení Zábojníka Lipták zasunul loptu do prázdnej brány. O chvíľu Kováč nedočiahol pekný center Nachtmana. V 30. min Liptákovu strelu pozorný Hrdina vytlačil na roh. V 42. min po ďalšej peknej akcii spoluprácu s Kadlecom zakončil Detko druhým gólom. O minútu pridal tretí gól dobre hrajúci Tomana. V 50. min na prekvapenie všetkých tečovaná strela Kukučku skončila v domácej bráne. Dobýjanie brány Nededu po šanciach Detka a Riečičiara nebolo úspešné. Sklári potvrdili dobrú formu a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 22. Lipták, 42. Detko, 43. Tomana - 50. Kukučka. R Otrubčák, bez ŽK, 120 divákov.
L. ROVNE: Hrnčiarik - Riečičiar, Lukšík, Kresáň, Zábojník, Kadlec, Detko (90. Sedláček), Lipták (85. Híreš), Tomana, Lukaštík (76. Ľ. Šebo), Prekop. FC: Hrdina - Doka, Látečka, Onofrej, Opálek (75. G. Kalmár), Kukučka, L. Kalmár, Nachtman, Kováč (64. Konc), Vígh, Petrovský. Tréner M. Hrdina. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Skalica - Šúrovce 5:2 (2:1), 14. a 67. Čermák, 43. Jakubovič, 48. Šebesta, 56. Šefčík - 24. a 84. (11 m) Juhász.
Nová Ves n/V. - J. Bohunice 0:2 (0:0), 77. a 90. Pavlík.

1. P. Bystrica 6 5 1 0 18:7 16 (+7)
2. Led. Rovne 6 4 1 1 12:5 13 (+4)
3. Komárno 6 3 2 1 12:7 11 (-1)
4. Palárikovo 6 3 2 1 8:6 11 (+5)
5. V. Ludince 6 3 1 2 10:10 10 (+1)
6. Šúrovce 6 3 1 2 10:12 10 (+1)
7. Skalica 6 2 3 1 13:9 9 (0)