Rezerva vyhrala u lídra v Nových Zámkoch

III. LIGA: Po piatich hluchých kolách sa z víťazstva tešili juniori Nitry, a to priamo na ihrisku Nových Zámkov. Vráble sa po výhre nad Vrbovým priblížili na jeden bod k novému lídrovi - Topoľčanom.

Patrik Balko (v červenom) v nedeľu uzavrel skóre zápasu Vráble - Vrbové 3:0.Patrik Balko (v červenom) v nedeľu uzavrel skóre zápasu Vráble - Vrbové 3:0. (Zdroj: Monika Golhová)

N. Zámky - Nitra jun. 0:2 (0:1)
Domáci začali aktívne a v prvej polovici prvého polčasu mali viac dobrých šancí, z ktorých však neskórovali. Hostia sa sústredili na obranu, ktorú mali perfektne organizovanú. Spoliehali sa na rýchle protiútoky, z ktorých im v 37. minúte jeden aj dokonale vyšiel. Po krásnej akcii skóroval rýchlonohý Zelenický. Po obrátke domáci tlačili, ale stroskotávali na sústredenej obrane Nitry. S pribúdajúcimi minútami pribúdala na novozámocké kopačky aj nervozita. Nitrianska juniorka však hrala s rozvahou a po zásluhe pridala aj druhý gól. Jeho autorom bol v 66. min. opäť Zelenický, ktorý si vychutnal aj brankára domácich. Do konca zápasu si už Nitrania víťazstvo s prehľadom ustrážili.
Góly: 37. a 66. Zelenický. R Krivošík, ŽK: Áč, Bukovič - Petráš, Mičic, Hnilica, 348 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Áč, Ilič, P. Horáček, Bukovič, Hlavačka, Fehervári, Bombicz (46. Cingel), Ešek (71. E. Horáček), Košút. Tréner J. Chovanec. FC jun.: Hipp - Petráš, Kaspřák, Kinček, Mičic, Kemláge (46. Németh), Ács, Hnilica, Zelenický, Bakule (79. Poluch), Paukner (90. Adámek). Tréner P. Hnilica. JÁN TÓTH

Slovan jun. - Sereď 2:1 (1:1)
Sereď ovládla prvých 10 minút, Pecho po prieniku strieľal vedľa. V 14. min. z 20 m vystrelil Kováč a domáci viedli. O 5 minút sa v šanci ocitol Mészáros, Kiss však strelu vyrazil. V 21. min. po Pechovej prihrávke Filovu šancu zlikvidoval domáci gólman. Vzápätí si Slovan dal skoro vlastný gól, keď Hudák hlavičkoval na vlastnú bránu. Prvá desaťminútovka druhého dejstva opäť patrila hosťom, potom však Sereď z hry ,„vypadla“. Domáci Sabo trafil tyč v 60. min. a o 7 minút neskôr sa sám pred bránou Kissa ocitol Turčák, ktorý nezaváhal - 2:1. V 78. min. sa v šanci znovu objavil Kováč, tretí gól domácich ale nepridal. V 83. min. mieril Korman tečovanou strelou tesne nad. Tri minúty pred koncom Chalány hlavičkoval mimo. Výkon ŠKF bol rozčarovaním oproti pohárovému zápasu s Trnavou, juniori bratislavského Slovanu vyhrali zaslúžene.
Góly: 14. Kováč, 67. Turčák - 35. Kasaj. R Očenáš, ŽK: Dobiš, Hudec, 100 divákov. ŠKF: Kiss - Tarek, Hudec, T. Vaško (72. Korman), Dobiš (37. Penciak) - Chalány, Gál, Pecho, Pilát, Kasaj - Filo (72. Horváth). Tréner T. Meszlényi. DUŠAN ŠVEHLA

Vráble - Vrbové 3:0 (1:0)
Prvé dejstvo sa muselo divákom páčiť, akcie sa rodili na oboch stranách. Sojka nastrelil v 25. min. ľavú žrď, o tri minúty domáci gólman Vojtek vytlačil nad brvno strelu Poláčka z 28 m. Spartak sa nakoniec gólu dočkal, keď na konci polčasu hlavičkoval Sojka po Gondovom rohu od žrde do siete. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, v 52. min. Vojtek vyrážal na hlavičku roh. Následne Garaj obišiel Rýzka, ale pred prázdnou bránou zakončoval nepresne. Po príchode hrajúceho trénera Šándora na hraciu plochu sa hra domácich výrazne zlepšila. Práve po jeho krásnej prihrávke Dzurekov prienik slávil úspech - 2:0. Vzápätí loptu vybojoval Sojka a Balko preloboval brankára. Vráble vyhrali zaslúžene rozdielom triedy.
Góly: 45. Sojka, 83. Dzurek, 86. Balko. R Sedlár, ŽK: Hamar, Husár, Kupec, Balko - Poláček, Ju. Piršel, Táčovský, Sumer. ČK: 66. Táčovský (Vrb.). 565 divákov. SPARTAK: Vojtek - Gonda, Hambálek, Hlaváč, Husár - Balko, Úškrt (63. Šándor), Hamar, Kupec (70. Dzurek) - Garaj, Sojka (87. Tužinský). Tréner M. Šándor. JÁN GOLHA

Piešťany - Topoľčany 1:1 (0:0)
Stretnutie bolo vyvrcholením osláv 100. rokov futbalu v Piešťanoch a domáci futbalisti chceli prispieť víťazstvom. Od úvodu začali aktívne, útočne a už v prvej desaťminútovke mali štyri výborné príležitosti. V 4.min. po centri Vallu Vyskoč váhal so strelou, o minútu po rohu Chebeňa dorážka Galbu mierila priamo do brankára Furku. V 7.min. sa uvoľnil Urgela, jeho strela tesne minula bránku a o chvíľu jeho ďalšiu strelu Furka s námahou vyrazil, no Ulrich ju nedokázal dopraviť do siete. V závere polčasu sa do šancí dostali aj hostia. Dva krát v dobrej pozícii netrafil bránku Badinsky a Otočku vychytal Hodulík. Aj druhý polčas začali lepšie domáci. Urgelovi zabránil zakončiť Oršula . V 56.min.Vallov center vrátil pred bránku Vyskoč a Ulrichovu dorážku na čiare chytil Furka. Z protiútoku strelu Baláža vyrazil Hodulík na roh. V 65.min. prišla pre domácich sprcha. Po samostatnej akcii sa Otočka zbavil obrancov a bez problémov vedľa vybiehajúceho Hodulíka strelil vedúci gól hostí 0:1. Po góle domáci trochu znervózneli, hra sa rozkúskovala, priostrila, načo doplatil v 82.min. Šnirc, keď po druhej žltej videl červenú kartu. Hostí podržal Furka, najprv v 74.min. chytil strelu Gligiča a o dve minúty bravúrne vyrazil strelu Mehdi-Karima smerujúcu pod brvno. Neuspeli ani Vyskoč, ani Pyrka. Až v poslednej minúte po trestnom kope Mehdi-Karima sa v skrumáži pre bránkou najlepšie zorientoval Galba a vyrovnal na konečných 1:1.
Góly: 90. Galba - 65. Otočka. R Maršal, ŽK: Chebeň, Mehdi-Karim - Šnirc, Koprda, Badinský, ČK: 82. Šnirc (T), 720 divákov. MFK: Furka - Oršula, Ondrka, Koprda, Šnirc, Ondruš, Královič, (88. Vaňa), Remeň, Badinský, Baláž, Otočka (83. Michalík). Tréner J. Mikloška. JAROSLAV VALO

Levice - Moravany 3:0 (2:0)
Levičania chceli odčiniť minulotýždňovú vysokú prehru zo Serede. Začali aktívnejšie, ale hralo sa len medzi šestnástkami. Až v 15. min. Turčan z 18 metrov trafil vedľa brány hostí. V 18. min. veľkú šancu zahodil Molnár, keď triafal hosťujúcemu brankárovi Plánickému do nôh. Prvý gól vsietili Levičania v 25. minúte, keď po centri hlavičkoval Molnár, brankár loptu vyrazil priamo pred Bobora, ktorý už nemal problém otvoriť skóre zápasu. Hostia sa v prvom polčase k ničomu vážnejšiemu nezmohli. Prišla 44. minúta, keď po rýchlej akcii Molnár našiel Feješa, ktorý uzavrel skóre polčasu na 2:0. V druhom polčase opäť domáci zatlačili na svojho súpera, ale gól nedokázali z tlaku vsietiť. Na trávnik sa po striedaní dostal Varga, ktorý v 69. min. vsietil gól po peknej akcii Molnára a následnej prihrávke Pavlíka. Hostia sa zmohli na strelu až v 85. minúte, ale strelu z 25 metrov Ivanič kryl. V 90. min. Molnár centroval na Vidu, ten našiel voľného Jána Vargu, ale ten tesne minul bránu.
Góly: 25. Bobor, 44. Feješ, 69. J. Varga. R Jurenka, ŽK: J. Varga - Boháček, 471 divákov. SLOVAN: Ivanič - Fekiač (81. Belanský), Palic, Turčan, Hlaváčik, Feješ (88. Vida), M. Pavlík, Molnár, Bobor (65. J. Varga), Šlachta, Petráš. Tréner J. Prochotský. (IP)

Ostatné výsledky 9. kola: Nové Mesto - Petržalka 2:0 (1:0), 25. P. Drahno, 88. Končitík. Trnava jun. - Dun. Lužná 0:2 (0:0), 61. a 84. Baláži. Domino - Nemšová 1:1 (1:0), 40. Mráz - 80. Kresánek.

1. Topoľčany 9 5 2 2 18:12 17 (+5)
2. Levice 9 5 2 2 15:10 17 (+2)
3. Nové Zámky 9 5 1 3 19:11 16 (+1)
4. Vráble 9 5 1 3 18:13 16 (+1)
5. Dun. Lužná 9 4 3 2 9:8 15 (+3)
6. Sereď 9 4 1 4 17:12 13 (-2)
7. Domino 9 4 1 4 11:10 13 (+1)
8. Nitra jun. 9 4 1 4 12:14 13 (+1)