Rezerva Nitry to na lídrov vie

III. LIGA: Po prehrách Topoľčian a Levíc sa do čela vrátili Nové Zámky, ktoré si poradili s Vrábľami. Juniori Nitry porazili druhý víkend po sebe mužstvo z prvého miesta tabuľky. Sereď rozhodla zápas s Novým Mestom v závere.

N. Zámky - Vráble 2:0 (0:0)
Už v 1. minúte mal obrovskú šancu Košút, no strelil iba do brankára. O niekoľko minút zakončoval výbornú akciu domácich Fehervári, ale brankár Vojtek skvele zachránil. Spomínaný stredopoliar FKM sa nechal v 27. min. vylúčiť za zbytočný faul. Hostia síce mali potom prevahu v poli, ale do gólových príležitostí sa veľmi nedostávali. Druhé dejstvo začalo pre domácich ako z rozprávky. Ideálny center Bukoviča z ľavej strany usmernil hlavou k vzdialenejšej žrdi Košút. Novozámčania hrali po vedúcom góle v pohode a aj oslabení boli na bránu hostí nebezpeční. Vrábľania sa pribúdajúcimi minútami tlačili v snahe vyrovnať pred domácu bránu, ale obrana FKM na čele s brankárom Mihálekom odolávala. Nebezpečenstvo však hrozilo aj na opačnej strane hlavne po únikoch rýchlonohého Iliča. Ten sa dve minúty pred koncom presadil a stanovil tak konečný účet stretnutia na 2:0.
Góly: 46. Košút, 88. Ilič. R Páchnik, ŽK: Hlavačka - Hambálek, Hamar, ČK: 27. Fehervári (FKM), 327 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, E. Horáček, Áč, Ilič (89. Jurík), Bukovič, Hlavačka, Fehervári, Ešek, P. Horáček (58. Gajdoš), Košút (83. Bombicz). Tréner J. Chovanec, SPARTAK: Vojtek - Hambálek, Husár (46. Dzurek), Gonda, Sojka, Garaj, Balko, Hlaváč (63. Šándor), Úškrt, Kupec, Hamar (87. Tužinský). Tréner M. Šándor. ROMAN GULIŠ

Nitra jun. - Topoľčany 2:1 (1:1)
Už v 1. min. Zelenický strieľal tesne vedľa. Hostia udreli v 12. min., k odrazenej lopte sa dostal Otočka a otvoril skóre - 0:1. V 24. min. spolupracovali Bakule s Pauknerom, útočník sa vyhol ofsajdu a svoj únik zakončil strelou k tyči - 1:1. Pred koncom polčasu si s hlavičkou Németha gólman Furka poradil. Po obrátke pokračovali Nitrania v nastolenom trende. Najlepší hráč na ihrisku Zelenický predviedol v 53. min. ďalšiu zo svojich individuálnych akcií, a hoci najprv pri adresovaní finálnej prihrávky zlyhal, repete mu vyšlo perfektne a Bakule strelou do prázdnej brány poľahky strelil vedúci gól - 2:1. Polhodinu pred koncom zachraňoval pri hlavičke Oršulu Stránsky. V 64. min. opečiatkoval Paukner z priameho kopu brvno a odrazenú loptu poslal hlavičkujúci Zelenický nad odkrytú bránu. V 70. min. podržal Nitranov opäť Stránsky pri štandardke Baláža. Potom sa dvakrát predviedol navrátilec Mikuš. V 85. min. mali domáci šťastie pri Michalíkovej strele do žrde! Nitrania dokázali druhý týždeň po sebe poraziť lídra tabuľky, po víťazstve v Nových Zámkoch si pripísali tri body aj v súboji s kvalitnými Topoľčanmi.
Góly: 18. Paukner, 53. Bakule - 12. Otočka. R Čmiko, ŽK: Paukner, Oršula, Koprda, Ondruš, Baláž, 80 divákov. FC: Stránsky - Petráš, Kinček, Kaspřák, Mičic - Bakule (86. Kemláge), Ács, Hnilica, Németh (62. Mikuš) - Zelenický, Paukner (90. Lukács). Tréner P. Hnilica. MFK: Furka - Krajčír, Ondruš, Oršula, Baláž - Remeň, Šlosár, Koprda, Královič - Badinský, Otočka (79. Michalík). (FC)

Sereď - Nové Mesto 3:1 (1:1)
Domáci nastúpili so snahou napraviť si renomé z minulého týždňa. Hneď v úvode to vyskúšal Kasaj po centri Piláta, no bránu netrafil. V 17. min. brankár Korček vyrazil Pechovu strelu. V 28. min. sa zrodil prvý gól zápasu, po Pechovom centri dorážal Filo. V 39. min. sa hosťom vydaril protiútok, v ktorom vyrovnával skóre Žák po prihrávke Hikela. V druhom polčase začali aktívne hostia. V 74. min. nasledovala nebezpečná Gálova strela, ktorú brankár Korček chytil. V 83. min. po peknej prihrávke Varelu upravil Frťala na 2:1 a v nadstavenom čase prihrával zase Frťala Varelovi na 3:1. Zápas sa dohrával počas dažďu na rozmočenom teréne.
Góly: 28. Filo, 83. Frťala, 90.+ Varela - 39. Žák. R A. Somoláni, ŽK: Penciak, Gál - Žák, Hikel, Lopušan, Gono, 275 divákov. ŠKF: Kiss - Penciak (46. Frťala), Hudec, K. Vaško, Tarek, Gál, Pecho, Pilát (68. Varela), Korman, Kasaj (80. Tucuna), Filo. Tréner T. Meszlényi. DUŠAN ŠVEHLA

Vrbové - Levice 2:0 (1:0)
Na jarmok privítalo Vrbové Levice. Hostia ihneď po prvom útoku vybojovali roh, domáci taktiež. Domáci však po Sumerovom centri a Mihokovej prízemnej strele otvorili v 6. min. skóre. Na opačnej strane zaváhal s odkopom Kumančík, lopty sa zmocnil Molnár, ale neprestrelil Rýzeka. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 33. min. nevyužil svoju rýchlosť Hornák a nastrelil iba obrancu. Aj v druhom polčase sa hral zaujímavý futbal. V 49. min. hostia nečakane nastrelili brvno domácej bránky z hranice šestnástky. V 58. min. zahral priamy kop Sumer, poslal loptu na hlavu Juraja Piršela, ale Ivanič bol pozorný. Na druhej strane zaútočili stále nebezpeční hostia a hlavička Vargu asi z 8 metrov bola nepresná. V 87. min kapitán domácich Tomáš Gažík dostal spätnú prihrávku od Hornáka a spoza pokutového územia dobre trafil od brvna do siete - 2:0. Hostia mohli znížiť o necelú minútu, ale Ivan poslal loptu do náručia Rýzeka. V poslednej min. sa dostával do šance domáci Kumančík, ale loptu v pokutovom území netrafil podľa svojich predstáv. V nadstavenom čase kopali Levice roh, center do päťky sa dostal až k Molnárovi, ale ten trafil na čiare stojaceho Lackoviča.
Góly: 7. Mihok, 87. T. Gažík. R Očenáš, ŽK: Petráš, Turčan, 292 divákov. LEVICE: Ivanič - Palic, P. Varga, Turčan, Hlaváček (79. Ivan), Feješ, Pavlík, Molnár, Bobor (46. J. Varga), Šlachta, Petráš (74. Bogner). PETER SEDLÁČEK

Ostatné výsledky 10. kola
Moravany - Slovan jun. 3:0 (2:0), 35. a 38. Ondrejkovič, 81. Švestka.
Petržalka - Domino 1:1 (0:0), 66. Kubala - 54. Vajdík.
Nemšová - Trnava jun. 1:2 (0:1), 52. Marušinec - 2. a 89. Pavelka.
Dun. Lužná - Piešťany 3:1 (1:0), 38. Peťovský, 57. Pipiška, 69. Baláži - 82. Vyskoč.

1. Nové Zámky 10 6 1 3 21:11 19 (+1)
2. Dun. Lužná 10 5 3 2 12:9 18 (+3)
3. Topoľčany 10 5 2 3 19:14 17 (+5)
4. Levice 10 5 2 3 15:12 17 (+2)
5. Sereď 10 5 1 4 20:13 16 (-2)
6. Vráble 10 5 1 4 18:15 16 (+1)
7. Nitra jun. 10 5 1 4 14:15 16 (+1)
8. Domino 10 4 2 4 12:11 14 (+2)