Šaľa a DAC priviezli zvonku plný bodový zisk

Nováčik II. futbalovej ligy zo Šale si výborným výkonom odniesol zaslúžene tri body od Slnečných jazier. Dunajská Stredy uspela v šlágri v Podbrezovej.

Senec - Šaľa 0:1 (0:1)
Taktovku nad priebehom zápasu si orekvapujúco zobrali hostia. V 16. minúte po priamom kope Szabóa mohli ísť do vedenia. Na druhej strane center Hanzela narobil problémy Kolmokovovi. V 26. min. pohrozila opäť Šaľa, ale Čurgali proti Kollárovi neuspel. Čurgali si chuť napravil dve minúty pred prestávkou. Po sérii krátkych prihrávok ho lopta našla voľného v šestnástke a zblízka prekonal domáceho brankára - 0:1. Po zmene strán sa domáci futbalisti čiastočne prebrali, ale do gólovej príležitosti sa nevedeli dostať. Boli to naopak hostia, ktorý mohli zvýšiť, keď v 57. min strelu Szabóa vytlačil na roh Kollár. Seneckí futbalisti si vypracovali až v záverečných minútach pološance Tomáška a Peňašku. Hostia pozorne bránili a vyrážali do brejkov. Keďže ani Mujkoš či Szabó už neskórovali, hostia si zo Senca odviezli tri body za najtesnejšie víťazstvo. Domáci sklamali, keď si za celých deväťdesiat minút nevypracovali čistú šancu.

Gól: 43. Čurgali.
R Hrčka, ŽK: Držík, Gogolák, Krátky - Glenda, 373 divákov
DUSLO: Kolmokov - Mihálik (75. Konopásek), Čirik, Mujkoš, Ďatko - Glenda, Charizopulos, Rehák, Gešnábel (90. Tomiš) - Čurgali (90. Jakubjak), Szabó.
Dušan Liba, tréner: „Senčanom sme vrátili požičané. Podali sme výborný výkon a nevyužili sme ešte viacero vyložených príležitostí, čo nás však napokon nemuselo mrzieť. Zaslúžene sme zvíťazili, čo nás nesmierne teší.“

Dubnica - Šamorín 2:1 (0:1)
Hostia začali zostra a v 3. min. išli do vedenia zásluhou Mezovského krásnej strely z 30 m. Domáci odpovedali nepresnými pokusmi Šupáka a Šmahajčíka a potom sa takmer 20 minút hralo iba medzi šestnástkami bez vzruchu. V 50. min. mohol Šamorín pridať druhý gól, keď pri vybiehaní zaváhal domáci brankár, ale Božoň loptu odkopol do bezpečia. Dubničania vyrovnali v 59. min, keď zblízka nezaváhal Šmahajčík. Gól ich povzbudil, súpera pritlačili a napokon sa dočkali aj druhého presného zásahu. V 90. min Pentek vyrazil Grabežovu hlavičku, no dorážka 17-ročného Jakubeka skončila v sieti.
Góly: 59. Šmahajčík, 90. Jakubek - 3. Mezovský.
R Mojsej, ŽK: Božoň, Šupák, Šmahajčík - Ležajič, Fulmek, Pončák, 285 divákov.
ŠTK: Pentek - Pončák, Marušin, Mezovský, Kopúň, Pelegríni, Borbély, Čermák (78. Vaško), Špánik, Ležaič, Fulmek.

ŽP Šport Podbrezová - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Po úvodnom oťukávaní sa začali presadzovať domáci útočníci Vaščák a Tubonemi, obaja sa dostali do niekoľkých vyložených šancí, ale gólom zabránil brankár hostí. V 35. min kopali domáci penaltu po ruke Boyu v pokutovom území. Greško svoj pokus však namieril len do brvna. O štyri minúty neskôr mal Greško šancu na reparát, ale tentoraz ho z priameho kopu vychytal brankár Polaček. Hostia v prvom polčase ani raz nezaznamenali strelu do priestoru Hanákovej bránky. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 59. min, kedy rozhodca nariadil pokutový kop pre DAC za faul obrancu Kupčíka vo vlastnej šestnástke. Penaltu s istotou premenil Velický a rozhodol o víťazstve hostí.
Gól: 59. Velický (11 m).
R Pavlík, ŽK: Minčič, Kupčík - Boya, Hozda, 1212 divákov

Ostatné výsledky 13. kola
Rim. Sobota - L. Mikuláš 4:1 (2:1), 62. a 85. J. Čertík, 6. P. Ďurica, 25. Rubint - 20. T. Malec. Dolný Kubín - Bardejov 1:0 (0:0), 87. Jurky. Michalovce - Ružiná 2:0 (0:0), 50. De Oliveira (11 m), 90.+ M. Regáli.

1. Podbrezová 13 7 4 2 17:8 25 (+4)
2. Dun. Streda 13 7 4 2 13:8 25 (+7)
3. SFM Senec 13 7 3 3 18:7 24 (+3)
4. Šaľa 13 7 2 4 20:10 23 (+5)
5. Michalovce 13 7 1 5 19:18 22 (+1)
6. Bardejov 13 5 3 5 18:17 18 (0)
7. Šamorín 13 3 7 3 11:11 16 (-2)
8. Dolný Kubín 13 3 6 4 15:18 15 (-6)