Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Gólová úroda po prestávke

Po piatkovej výhre sa nitrianski futsalisti vyšvihli na tretiu priečku tabuľky.

MFsK Nitra - FTVŠ UK Bratislava 7:4 (0:1). Opatrný úvod veľa vzruchu nepriniesol, no postupne boli domáci čoraz aktívnejší a vypracovali si miernu prevahu. Paradoxne však išli do vedenia hostia. V 8. min. sa samostatne presadil Hlina. Následne mala niekoľko dobrých príležitostí Nitra, nastrelila dve žrde, ale ani jeden pokus neskončil v hosťujúcej sieti. Do prestávky tak išla FTVŠ s najtesnejším náskokom. Po zmene strán pokračovala územná prevaha MFsK, ktorý sa napokon dočkal vyrovnania. V 22. min. prenikol po ľavej strane Sailer krížnou prihrávkou našiel Suchana, ktorý z bezprostrednej blízkosti od brvna vyrovnal. Po góle ožili aj hostia, no ich aktivitu zabrzdil v 27. min. Sailer, ktorý po zahraní signálu zo štandardky poslal Nitru do vedenia.. O necelé dve minúty bolo už 3:1, keď opäť dobre hrajúci Sailer ušiel po strane a strieľanou prihrávkou našiel pred bránou Galoviča. Neubehla ani ďalšia minúta, keď na 4:1 dával hrajúci tréner Nitry Suchan. Po štvrtom góle sa Bratislava rozhodla pre power-play, ktorú striedavo hrala až do konca stretnutia. Hostia následne v 35. min. z brejku znížili, ale v tej istej minúte, po individuálnej akcii, parádne odpovedal J. Kluka. V hektickom závere potom FTVŠ znížilo dvomi gólmi na 5:4, ale definitívnu podobu výsledku dal v 38. a 40. min. dvomi gólmi Galovič.

Góly: 22. a 30. Suchan, 27. Sailer, 29., 38. a 40. Galovič, 35. J. Kluka - 8. Hlina, 35. Filan, 36. Kojnok, 38. Čief.
MFsK: Pecho, Velčický, Gaža - J. Kluka, Snop, R. Kluka, Z. Kluka, Suchan, Peciar, Greguš, Galovič, Sailer.

Anton Suchan, hrajúci tréner: „Som veľmi spokojný. Chýbali nám síce Endrödy a Jelšic, ale dokázali sme sa s tým vyrovnať. Všetci mladí hráči dostali priestor, o to viac ma toto víťazstvo teší.“

Ostatné výsledky: Across Pinerola - Žilina 3:1, Slov-Matic Fofo - RCS Košice 6:1, Prešov - Čekan Mekenroff 5:2, PKP Košice - Nové Zámky 4:3.

1. Slov-Matic 4 4 0 0 35:3 12
2. ŠK Pinerola 4 3 0 1 14:12 9
3. MFsK Nitra 4 2 1 1 18:16 7
4. Prešov 4 2 1 1 17:16 7
5. RCS Košice 4 2 0 2 12:13 6
6. FTVŠ UK 4 1 1 2 16:16 4
7. P.K.P. Košice 4 1 1 2 10:26 4
8. Nové Zámky 4 1 0 3 13:11 3