NITRA. Autor sa v nej otvorene hlási k feministickému postoju, ktorý nechápe ako ženskú, ale celospoločenskú a občiansku záležitosť. Vo výstavnom priestore Bunker vytvoril Mikuláštík zbrojnicu, ktorá je inšpirovaná skutočnými historickými expozíciami. Namiesto zbraní sú však na stenách nainštalované predmety spájané s údajnou dejinnou úlohou žien.
Ide o kuchynské náčinie. Inštalácia prehodnocuje mužský heroizmus vnímaný ako sled vojenských úspechov. Výstava útočných kuchynských zbraní je rovnako absurdná ako výstavy oslavujúce vojenské predmety. Prezentovanie histórie ako prehliadky kuchynského riadu je však omnoho menej nebezpečné, hovorí o výstave jej kurátorka Lenka Kukurová.
V diele Posledná večera sa autor zaoberá zasa témou anorexie. Súbor osobných váh umiestnených v schéme výhradne mužského biblického námetu odkazuje k posadnutosti dokonalým vzhľadom, ktorý sa stáva novodobým náboženstvom spoločnosti. Zatiaľ čo historicky boli príčinou nerovnosti pohlaví z veľkej časti náboženské dogmy, v súčasnosti je iluzórna rovnosť demonštrovaná diktátom mýtu krásy, ktorému sa podriaďujú ženy i muži. Výstava si kladie za cieľ prispieť k realite, keď nebude nutné hanbiť sa za feministické názory, alebo sa voči feminizmu vymedzovať, či už v umení alebo v občianskom živote, hovorí Kukurová. Vernisáž výstavy je vo štvrtok 25. októbra a vo výstavnom priestore Bunker potrvá do 9. decembra.