Víťazný finiš Serede

III. LIGA: V Bratislave prehrali Vráble aj rezerva Nitry. Jesenným majstrom sa stal nováčik z Levíc. Rozhodla o tom aj prehra Nových Zámkov v Trnave. Seredčania v oslabení otočili zápas v Dunajskej Lužnej.

Domino - Vráble 3:0 (1:0)
Mierna prevaha v prvom polčase bola na strane Vrábeľ, ale dve-tri dobré šance zostali nepremenené. Naopak, boli to domáci, ktorým sa po štandardke podarilo streliť gól do šatne. Po obrátke mali hostia určitý tlak, ale radosť prišla opäť na druhej strane, keď z boku ihriska presne mieril Župa. Vráble nerezignovali, ale naopak verili aspoň vo vyrovnanie, no definitíva prišla v 74. min., kedy do tretice zo štandardky domáci Futo zmaril všetky nádeje v dobrý výsledok Spartaka.
Góly: 44. L. Štrba, 51. Župa, 74. Futo. R Ihring, 60 divákov. SPARTAK: Straka - Feješ, Šándor, Hambálek, Husár, Dzurek, Hamar, Úškrt, Tužinský, Garaj, Balko. Tréner M. Šándor. (NM)

Slovan jun. - Nitra jun. 3:0 (1:0)
Dobrý vstup do zápasu mali hostia, keď už do 5. min. si vypracovali tri strelecké príležitosti. Lenže udreli domáci, a to v čase, keď bol zranený pravý obranca M. Grman. Z ľavej strany potiahol Vrablec loptu do šestnástky a nechytateľne skóroval. Držanie lopty bolo na strane Nitranov, z čoho rezultovali aj šance. Najmä príležitosti Ivančíka, Kollára a Bakuleho mohli priniesť polčasovú spokojnosť na hosťujúcu stranu, avšak gólom neskončili. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, ale naopak prvá šanca bola na strane Nitry, Kráľova strela však nemala potrebnú razanciu. Domáci zvyšovali z rýchleho protiútoku Kováčom a ten istý hráč zavŕšil aj konečný výsledok. V zápase Nitrania doplatili na slabú efektivitu, výsledok mohol vyzerať inak.
Góly: 58. a 86. A. Kováč, 8. Vrablec. R Očenáš, ŽK: 50 divákov. FC: Hipp - M. Grman (60. Adámek), Kinček, Mičic, Polúch - Kollár, Hnilica, Ács (79. Kanyicska), Bakule (46. Kráľ) - Ivančík, Paukner. Tréner P. Hnilica. (RH)

Dun. Lužná - Sereď 1:2 (0:0)
Úvodné dejstvo zápasu sa nieslo v bojovnom duchu, hralo sa o každú loptu, no bez väčších šancí a s množstvom nepresností na oboch stranách. Najviac vzruchu preto vyvolal hosťujúci Hudec, ktorý v 42. min. mimo hry skopol Jackuliaka a putoval pod sprchy. Po zmene strán prišli aj góly, ako prvý sa do listiny strelcov zapísal domáci Hlina, ktorý v 46. min. dorážal po strele Tótha. Odvtedy prebrali taktovku paradoxne hostia, mali viac z hry, ale kvalitná defenzíva Dunajskej Lužnej ich do väčších príležitostí nepustila. Sereď tak dokázala skórovať až v závere zápasu. Najskôr sedem minút pred koncom prišiel strieľaný center z ľavej strany, ktorý sa dostal až na zadnú žrď, kde ho do prázdnej brány dorážal Filo. V poslednej minúte zápasu Frťala prenikol zboku do šestnástky a nechytateľnou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Močka - 1:2. Dunajská Lužná nedokázala odčiniť minulotýždňovú prehru v Petržalke a jeseň zakončila prehrou.
Góly: 46. Hlina - 83. Filo, 90. Frťala. R Mastiš, ŽK: Baláži, Galik, Jackuliak, Pipiška, Teraz (všetci Dun. Lužná), ČK: 42. Hudec (Sereď), 150 divákov. ŠKF: Karmažin - Vaško, Horváth (44. Korman), Hudec, Tarek, Penciak, Kasaj (68. Filo), Pecho, Pilát, Chalány, Frťala. Tréner T. Meszlényi. (JB)

Nové Mesto - Levice 0:0
Zápas sa odohral za silného vetra a po väčšinou sa hral futbal medzi šestnástkami. V prvom polčase mal gól na kopačke Kozic, avšak svoju šance nepremenil. Po zmene strán pokračoval rovnaký futbal ako v prvom dejstve. Remíza je spravodlivým rezultátom.
R Čmiko, ŽK: Kutaj - Molnár, Bogner, 150 divákov. SLOVAN: Ivanič - Palic, Varga, Turčan, Feješ (61. Bogner), Pavlík, Molnár (90. Šlachta), Bobor, Ivan, Petráš, Solčiansky. Tréner K. Praženica. (JK)

Topoľčany - Moravany 2:1 (2:0)
Domáci futbalisti v poslednom jesennom zápase mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, no napokon boli vďační aj za tesnú výhru. Domáci futbalisti vyrukovali na súpera aktívnou hrou a po pekných akciách sa dostávali aj do šancí. Po faule v 7. minúte zahrával štandardku Baláž, jeho strela skončila až v sieti - 1:0. O deväť minút z dobrých dvadsať metrov vypálil Kučera a prestrelil aj Planického - 2:0. O minútu sa do šance vrútil Remeň, brankár jeho strelu vyrazil do tyčky a na roh. V 23. minúte Baláž páli tesne vedľa, o dve minúty Vaňo v tutovke napálil len do brankárových nôh. V 28. minúte zahrávali domáci štandardku, výbornú strelu Baláža hosťujúci brankár vyrazil. Po tejto akcii sa prestal hrať futbal, obe mužstva prakticky len nakopávali lopty a nepresnosti dominovali na oboch stranách. Priebeh druhého polčasu sa podobal záverečným minútam prvého dejstva. Šance sa rodili iba sporadicky, viac sa bojovalo ako hralo. V 70. minúte Šlosár tesne minul, na druhej strane sa vyznamenal Furka, keď zneškodnil tutovku Mikloviča. Hostia sa gólu dočkali v 79. minúte, kedy sa presadil Glos zo štandardky. V závere už domáci víťazstvo udržali.
Góly: 7. Baláž, 16. Kučera - 79. Glos. R Prešinský, bez kariet, 210 divákov. MFK: Furka - Krajčír, Ondrka, Ondruš, Baláž - Šnirc, Remeň, Šlosár, Kučera (55. Královič) - Koprda, Vaňo (68. L. Michalík). Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Trnava jun. - N. Zámky 1:0 (1:0)
V prvom polčase boli útočnejší domáci juniori, no ich herný prejav a koncovka zlyhávala na nepresných prihrávkach hlavne stredovej formácie. Nebezpečenstvo pre hostí hrozilo najmä z priameho kopu a rohových kopov, ktoré zahrával Tomaček a pri ktorých vznikala pred bránou trma-vrma. O výsledku zápasu sa rozhodlo v 44. min, keď domácim vyšla rýchla kontra, Tomovič vysunul Tomačeka, ktorý vnikol do šestnástky a bombou prepálil Miháleka. Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, ale domáca obrana ich k priamemu ohrozeniu brány Strapáka nepustila. Naopak zvýšiť mohli Trnavčania, no strely Mikiniča a Borisa Bališa tesne minuli ľavú žrď, Tomaček v dobrej pozícii vysoko prestrelil a pohotovú strelu Tomoviča vyrazil Mihálek na roh. Víťazstvo domácich bolo úplne zaslúžené, od hostí sa čakalo viac ako predviedli.
Gól: 44. Tomaček. R Páchnik, ŽK: Tomovič, B. Bališ, 150 divákov. FKM: Mihálek - Gajdoš, Ešek, Zsák, Hlavačka - Poništ (66. Bombicz) - Ilič, Fehervári, Horáček (77. Jurík), Áč - Košút. Tréner J. Chovanec. MIKULÁŠ ROŽŇÁK

Ostatné výsledky 15. kola: Nemšová - Petržalka 1:1 (1:0), 31. Fabuš - 76. Hečko. Piešťany - Vrbové 0:0.

1. Levice 15 8 4 3 18:12 28 (+4)
2. Piešťany 15 8 2 5 24:18 26 (+5)
3. Nové Zámky 15 8 1 6 29:18 25 (+1)
4. Slovan jun. 15 8 1 6 27:21 25 (+1)
5. Dun. Lužná 15 7 4 4 18:14 25 (+4)
6. Topoľčany 15 7 3 5 28:23 24 (+3)
7. Sereď 15 7 2 6 30:26 23 (-1)
8. Nitra jun. 15 6 3 6 16:20 21 (0)