Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

V prestrelke výhra Handlovej

Basketbalisti Nitry nastrieľali v sobotu 101 bodov, ale napriek tomu vyšli v Handlovej naprázdno.

MBK Handlová - Edymax SPU Nitra 103:101 (21:24, 25:29, 26:25, 31:23)
V prvej štvrtine si hostia vytvorili malý náskok. Po koši Tomeka viedli 12:7, periódu vyhrali rozdielom troch bodov. Nitrania mali stále navrch, udržiavali si odstup. Domácim sa podarilo v druhej štvrtine trikrát zrovnať skóre, ale v polčasovej prestávke svietil na tabuli stav 46:53. Vývoj skóre pokračoval v podobnom duchu ďalej. V 30. min. získal Cadot hosťom najvyššie vedenie - 69:78. Prvé tri minúty posledného dejstva však nabudení domáci vyhrali 16:4 a razom viedli o 6 bodov. Potom sa tímy striedali vo vedení a rozhodnúť musel dramatický finiš. McClain síce vyrovnal zo šestiek na 101:101, ale 4 sekundy pred koncom dosiahol Crimmins víťazný kôš.
Zápas priniesol aj niekoľko pozoruhodných štatistických ukazovateľov. Hostia vyhrali na doskoky 39:13, dokonca sám McClain získal viac doskočených lôpt (19) ako celý domáci tím! Handlovú úžasne strelecky potiahol novic Bridgewaters, autor 47 (!) bodov, pričom trafil 7 z 9 trojkových pokusov. V drese Nitry zasa úradoval McClain, ale ani jeho 39 bodov nestačilo na víťazstvo. V tíme Edymaxu sa nedostal na ihrisko najlepší trojkár ligy Maj Kovačevič, hoci zranený nebol.

Rozhodovali Brziak, Tomašovič a Doušek, TH: 35/24 - 23/15, fauly: 23 - 28, trojky: 13 - 6, 5 OCH: 34. Bilobrk, 39. Žvan, 500 divákov.
MBK (najviac bodov): Bridgewaters 47 (7), Crimmins 19, Haviar 17 (4).
SPU: McClain 39 (19 dosk.), Geiger 18, Cadot 14, Tomek 11, Kosa 3 (Žvan 14, Bilobrk 2). Užitočnosť: McClain 47, Cadot 20, Geiger 19, Tomek 17.

Ľubomír Urban, tréner: „Výsledok hovorí jasnou rečou, v akom rytme sa hralo, bolo to útočne ladené. To by pre nás nemal byť problém. Problémom bola obranná fáza, lebo dvojica malých Handlovčanov - Bridgewaters s Haviarom - nám nastrieľala 64 bodov, to je veľmi veľa, proti našej obvodovej trojici, ktorá sa striedala na týchto malých hráčoch. Tento faktor bol dôležitý, že sme nedokázali súperov zastaviť rýchlostne a efektívne v obrane. Dvaja hráči nám dali 64 bodov, kým Geiger, Žvan a Kosa spolu iba 35, to je takmer len polovica. To bolo kľúčové. My sme sa dokázali presadzovať pod košom, pretože domáci sa dostali rýchlo do problémov s faulami a McClain mohol excelovať. Každý vidí jeho 39 bodov, ale tie vyprodukoval aj vďaka svojim spoluhráčom a svojím aktívnym doskakovaním. Súper nemal konkurencieschopného pivotmana na tejto pozícii. Dať 101 bodov kdekoľvek musí stačiť na víťazstvo a v Handlovej, keď nechcem podceniť súpera, to musí byť rozdiel minimálne 20 bodov v kvalite obrany. Aj sa dalo očakávať, že po výpadku z tréningu a po sviatkoch obrana bude asi najviac škrípať v dynamike a súhre a ukázalo sa, že to bolo rozhodujúce.“

Ostatné výsledky 23. kola: Svit - Prievidza 71:65, Komárno - Spišská Nová Ves 90:73, Inter - B. Bystrica 84:65, Levice mali voľno.

2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 135

Odberné miesto na Hlavnej ulici, v budove bývalej banky. Ako dobrovoľníčka tu pomáhala poslankyňa Dagmar Tóthová Skačanová.
AKTUALIZOVANÉ o 16.42

V Nitre prerobili pre covid pacientov už aj časť detskej kliniky

Vedenie nemocnice uvažuje nad možnosťou, že reprofilizuje aj lôžka na oddelení malých detí. Vypomôcť majú v takom prípade v Banskej Bystrici.

Riaditeľ nitrianskej nemocnice Milan Dubaj.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Ščasný: Musíme sa posilniť, s týmto by sme v lige neuspeli

Nitra na štarte prípravy porazila Púchov 2:1. Nastúpil aj 19-ročný odchovanec Dortmundu.