Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Zo Šariša s úlovkom

Futsalisti MFsK Nitra sa v Prešove tešili z druhého tohtoročného víťazstva.

Suchan a spol. mali v piatok dôvod na radosť.(Zdroj: Dušan Tarko)

Slovanet Prešov - MFsK Nitra 3:4 (1:1). Stretnutie pred skvelou kulisou (700 divákov) prinieslo zaujímavý futsal. V prvom polčase sa oba tímy striedali v zahadzovaní šancí. Ako prví sa však dokázali presadiť domáci, ktorí využili chybné rozohranie hosťujúceho signálu a z brejku sa ujali vedenia. Odpoveď hostí prišla v 18. min., kedy chybu Prešova pri striedaní využil Peciar a peknou strelou vyrovnal. Do prestávky tak išli oba tímy za nerozhodného stavu. Rýchla hra pokračovala aj druhom polčase. Nitra sa ujala vedenia v 26. min., kedy sa Suchan pekne uvoľnil pred prešovskou bránou a od žrde dal na 1:2. Domáci následne pridali a donútili súpera sa stiahnuť. Ani nie o tri minúty tak bol výsledkom vyrovnávajúci gól Prešova. Skóre sa opäť menilo v 34. min. Endrödy predviedol peknú individuálnu akciu, zbavil sa dvoch hráčov a nakoniec prekonal aj domáceho brankára - 2:3. Krátko na to zvyšoval Galovič po Suchanovej prihrávke už na rozdiel dvoch gólov. Prešov ešte necelú minútu a pol pred koncom v hre bez brankára znížil, no viac šancí si nevypracoval a skóre sa už nemenilo. V drese Nitry podal vynikajúci výkon brankár Blaškovič, ktorý sa výraznou mierou pričinil o úspech svojho tímu v Prešove.

Góly: 18. Peciar, 26. Suchan, 34. Endrödy, 36. Galovič.
MFsK: Blaškovič, Velčický - Peciar, Suchan, Snop, Galovič, Endrödy, J. Kluka, Maršala, R. Kluka, Dano.

Anton Suchan, hrajúci tréner: „S výsledkom môžeme byť spokojní. Väčšina hráčov podala nadpriemerný výkon, aj preto sme nad Prešovom po prvý raz v tejto sezóne vyhrali. Opäť sa ale v našej hre objavili chronické problémy v koncovke, robili sme tiež príliš veľa individuálnych chýb. Na tomto budeme musieť popracovať.“

Ostatné výsledky: P.K.P. Košice - Čekan Mekenroff 6:3, Pinerola - RCS Košice 4:3, Slov-matic - Žilina predohrali (13:1), N. Zámky - FTVŠ UK hrajú v pondelok.

10. Žilina 16 2 1 13 30:81 7

17. kolo - 1. 3. o 20.00 h MFsK Nitra - Slov-Matic Fofo Bratislava.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Vianočné osvetlenie, súčasť našich každoročných Vianoc

Výber toho správneho a perfektného vianočného osvetlenia sa môže stať nemalou výzvou pre každého, kto chce príchod Vianoc osláviť svetielkujúcou výzdobou.

Šalianska radnica ponúka osamelým seniorom priame napojenie na mestskú políciu

Ak s tým bude užívateľ súhlasiť, mestská polícia bude mať k dispozícii aj údaje o jeho zdravotnom stave.

Šťastný Šimončič, sklamaný Galád

Dve správy z výhry Nitry nad Michalovcami 2:1: kapitán Šimončič vyletel z nuly na sto a kouč Galád kritizoval vlastné rady.

Kontrolórov daňového úradu obvinili z prijímania úplatku

Hrozí im sedem až 12 rokov za mrežami.

Detská Tour Petra Sagana mala finále v Topoľčiankach

Dostihová dráha v Topoľčiankach bola v sobotu dejiskom finálového kola 5. ročníka Detskej Tour Petra Sagana. Účastníkov neodradilo ani sychravé počasie.