Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
Pridajte si svoje mesto

Do jari s optimizmom a zníženým vstupným

Generálny manažér Jozef Petráni je od januárového valného zhromaždenia zároveň jedným z členov predstavenstva klubu FC Nitra. Zhovárali sme sa na viaceré aktuálne témy pred jarným štartom Corgoň ligy.

„Vypadnutie by bolo veľkým sklamaním,“ hovorí generálny manažér klubu Jozef Petráni.(Zdroj: Ondrej Bobek)

Generálny manažér Jozef Petráni je od januárového valného zhromaždenia zároveň jedným z členov predstavenstva klubu FC Nitra. Na jeho pleciach teda leží ešte väčšia zodpovednosť za účinkovanie klubu ako v minulosti. Zhovárali sme sa na viaceré aktuálne témy.

V zime prišlo k veľkým zmenám v kádri, je tu veľa „cezpoľných“ hráčov aj legionári. Prečo ste sa rozhodli pre takýto rez?
- Neviem, či by som to nazval rezom, ale odišli Soumah, Mikuš, Kroupa a Šimonek, ktorí boli viac či menej hráči základu, a to bolo oslabenie. Keby sme káder nedoplnili, asi by sme nemali šancu na záchranu. Hráčov, ktorí prišli, rozdeľujem na dve skupiny. Sú tu skúsení hráči, ktorí by mali do mužstva vniesť pokoj v ťažkých zápasoch, to sú Cicman, Benčík a sem radím aj Gajdoša, s ktorým sme predĺžili zmluvu. Druhá skupina sú mladší, perspektívni hráči, ktorí preukázali svoju kvalitu v prípravných zápasoch - Turčák, Kutra a Jackuliak. Plus tréner Vukušič mal tip na Tawambu, ktorého pozná. Som presvedčený, že toto mužstvo má na to, aby sa zachránilo.

Miesto v kádri sa neušlo viacerým domácim známym tváram. Majú v budúcnosti šancu ešte sa vrátiť do kabíny nitrianskeho áčka?
- Zrejme máte na mysli Pauknera, Kolára, Ivančíka a Kotoru. Treba povedať, že je to voľba trénera a jeho zodpovednosť. Rozhodol sa pre iných, nepočíta s nimi. V minulosti svoju výkonnosť potvrdili raz viac, raz menej. My sa ich však nezbavujeme nastálo. My ich chceme posunúť do klubov, kde by pol roka hrali a môžu sa vrátiť s iným sebavedomím. Keď sa zachránime, bude to zasa iná situácia a oni dostanú šancu. Možno sa im týmto aj pomôže.

Predali ste hráčov - Soumah, Mikuš, Šimonek. Dá sa povedať, že aj vďaka tomu je jarná časť finančne vykrytá? Je vôbec vykrytá?
- Transfermi hráčov Soumaha a Mikuša sa vyriešil rok 2012, taká bola dohoda. Áno transferom Šimoneka sme si pomohli a pomohlo nám mesto, ale istý deficit tam zostáva. Je úloha pre nás vykryť to. Je verím, že jarná časť vykrytá bude. Nie iba z transferov, ale aj vďaka ďalším finančným prostriedkom, ktoré do klubu prišli a ešte prídu. V tejto súvislosti však treba povedať aj to, že za príchod nových siedmich hráčov sme nemuseli žiadnemu klubu zaplatiť čo len euro.

Klub vediete necelé dva mesiace. Stihli ste niečo zmeniť, čo má možnosť postrehnúť aj bežný fanúšik, alebo chystajú sa ešte nejaké zmeny v najbližších dňoch?
- Určite sa chystajú zmeny v cenách vstupeniek, ktoré chceme znížiť. Dnes máme základné ceny 6 a 4 eurá, chceme ich znížiť na 4 a 2 eurá. Ženy budú mať vstup na zápasy voľný. Tento režim bude platiť pre jarnú časť, potom sa uvidí. Oveľa viac sa chceme venovať hráčom v akadémii a ich rodičom, chceme pre nich pripraviť rôzne benefity. Na zápasoch Corgoň ligy budú mať k dispozícii detský kútik a jeden vyhradený sektor. Takisto sa chystá spustenie novej webstránky, ktorá bude plnohodnotne napĺňaná aktualitami ako v minulosti. V najbližšom čase sa budú prerábať vnútorné priestory VIP a tribúny, vznikne jeden reprezentatívny priestor. Je to zámer smerom k partnerom a ľuďom, ktorí by mali podporovať klub finančne. Chceme, aby sa tu dobre cítili. Samozrejme, vieme, že fanúšika najlepšie priláka kvalitná hra. Je naším dlhodobým cieľom pritiahnuť diváka na štadión. Nedarí sa nám ho napĺňať, ale verím, že ten čas príde.

V súvislosti s ME do 17 rokov sa dejú nejaké úpravy na štadióne?
- Preložili sme lavičky náhradníkov na pôvodné miesto pod hlavnou tribúnou. To bola aj jedna z podmienok na ME 17. Ďalšie zmeny sú iba kozmetické, čo sa týka úpravy niektorých vnútorných priestorov štadióna. Samozrejme, vieme, že sociálne zariadenia nespĺňajú štandardy, to budeme chcieť v dohľadnom čase vyriešiť.

Bude hrať mužstvo ligu v dresoch s logami bývalých sponzorov?
- Na túto otázku zatiaľ neviem presne odpovedať. Určite ju vyriešime do prvého jarného kola.

Ste optimistický pred záchranárskymi bojmi? Z čoho pramení ten optimizmus?
- Bol by som zlý vedúci funkcionár, keby som nebol optimistom. Mám dobrý pocit z realizačného tímu, z príchodov hráčov, z prípravných zápasov, vloženia sa hráčov do procesu a ich uvedomenia si zodpovednosti. Nebolo všetko ideálne, ale príprava sa vcelku vydarila. Boli tam sľubné výkony. Dostali sme mužstvo do stavu optimizmu a sebadôvery. Čaká nás 14 kôl, každý výsledok bude dôležitý. Kritici hovoria, že po prvých troch kolách s ťažkými súpermi budeme na tom zle, ale ja si myslím, že aj keby sme ich prehrali, stále nebude nič stratené.

Viete si predstaviť, čo by sa dialo, keby Nitra z ligy vypadla?
- To by bolo veľké sklamanie. To si ani nepredstavujem. Keď budeme mať tak málo bodov, že už bude náš osud spečatený, až potom budeme rozmýšľať, čo ďalej.

Šport

 


  1. Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila 3 228
  2. Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov 1 203
  3. Gól jesene č. 5: Peter Grobarčík a jeho nečakaný veterný vinkel (+VIDEO) 436
  4. Voľby do VÚC 2017 Zlaté Moravce: Zoznam kandidátov na poslancov 334
  5. Voľby do VÚC 2017 Šaľa: Zoznam kandidátov na poslancov 302
  6. Fotogaléria: Dolné Obdokovce - Kolíňany 298
  7. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 236
  8. Rodičia sa sťažujú na podmienky v triede a škole 205
  9. Slovensku hrozí blamáž: Úrady 25 rokov nerozhodli o pozemkoch slávneho rodu Foto 200
  10. Rumanová na hody s Nitrou 184

Najčítanejšie správy

Nitra

Smrť trojročného dieťaťa: Nemocnica pochybila

Úrad pre dohľad už uzavrel vyšetrovanie. Nedostatky zistil aj vo vedení zdravotnej dokumentácie.

Voľby do VÚC 2017 Nitra: Zoznam kandidátov na poslancov

Vo volebnom obvode Nitra si zvolíme 13 poslancov. O 13 poslaneckých kresiel sa uchádza 82 kandidátov. Prinášame vám ich mená, vek, povolanie a politické zaradenie.

Gól jesene č. 5: Peter Grobarčík a jeho nečakaný veterný vinkel (+VIDEO)

Útočník Bábu sa priznal, že posielal len center pred bránu. Napokon sa však tešil z jedného z najkrajších gólov v kariére.

Voľby do VÚC 2017 Zlaté Moravce: Zoznam kandidátov na poslancov

Vo volebnom obvode Zlaté Moravce si zvolíme iba troch poslancov. O tieto miesta má záujem osemnásť kandidátov. Prinášame vám ich mená, vek, povolanie a politické zaradenie.

Voľby do VÚC 2017 Šaľa: Zoznam kandidátov na poslancov

O funkciu poslanca v obvode Šale sa uchádza 19 kandidátov, z toho sú dve ženy.

Blízke regióny

Heroín, kokaín, extáza a vedrá marihuany. V Maduniciach bola razia

Drogy má ešte potvrdiť expertíza. Pán „domáci“ všetko dobrovoľne vydal a nekládol odpor. Z marihuany mal vyrábať rôzne masti a ponúkať ich na sociálnych sieťach.

Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov

O zložení krajského zastupiteľstva a predsedovi samosprávneho kraja rozhodnú občania vo voľbách 4. novembra. Pozrite si, ktorý kandiduje v okresoch Nové Zámky a Komárno.

Auto nechajte doma. Cestovanie bude v Leviciach a Šahách zajtra zadarmo

V autobusoch MHD v tento deň revízora nestretnete. Vyhrať môžete kredit na čipovú kartu.

Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie

Primátor mesta pripustil, že bytoviek, ktoré by sa mohli zbúrať, je v meste viac. Bývalí nájomníci nechali po sebe spúšť.

Od polovice septembra je nezvestný, polícia prosí o pomoc

Trnavskí policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri vypátraní nezvestného muža.

Všetky správy

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny čoskoro zmizne.

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer oslabil o takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke, majetkom mesta sa stane po zápise na list vlastníctva.

Nivy o týždeň zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu Nivy na Mlynských nivách chce spoločnosť HB Reavis postaviť do troch rokov.

Kam vyraziť