Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

UKF priviezla z Pezinku cenný skalp

Vysokoškoláčky z UKF Nitra odštartovali štvrťfinálovú sériu volejbalovej extraligy najlepšie, ako mohli.

EXTRALIGA ŽENY
Štvrťfinále - 1. zápas: Vistareal Pezinok - Volley project UKF Nitra 0:3 (-23, -17, -24). Nitrianky predvádzali v Pezinku od začiatku kolektívny a zodpovedný volejbal. V prvom sete sa po dramatickej koncovke ujali vedenia, ktoré v druhom, omnoho hladšom, potvrdili. Najdramatickejší priebeh mala tretia časť. Domáce v ňom viedli prakticky od prvej lopty, na začiatku vyhrávali už 4:0 a v závere dokonca 24:21. Potom však prišla na podanie Richweissová, pri ktorej servise dokázala Nitra otočiť vývoj setu a nakoniec ho aj úspešne ukončiť. Nitrianky tak zaskočili súpera na jeho palubovke hneď v prvom zápase a ujali sa vedenie v sérii 1:0 na zápasy.

UKF: D. Hradecká, Richweissová, Kukučková, Štrbová, Frindtová, Stümpelová, libero L. Hradecká (Ružbaská, Grulišová).
Michal Kačur, asistent trénera: „Dievčatá podali vynikajúci kolektívny výkon. Práve ten bol vo vyrovnanom stretnutí rozhodujúci a v najväčšej miere sa podpísal pod úspech celého družstva.“
Stav série: 0:1.

Slávia EU Bratislava - COP Nitra 3:0 (15, 15, 23). Favorizované domáce hráčky si hneď od úvodu vypracovali náskok, ktorý kontrolovali. Mladé Nitrianky bojovali a znížili na rozdiel dvoch bodov, ale v koncovke im nedala Slávia šancu a s prehľadom set vyhrala. Nitrianky v druhom sete síce lepšie začali, ale domáce rýchlo vývoj setu otočili a opäť vyhrali na pätnásť. Najlepšie vyšiel gymnazistkám tretí set, v ktorom viedli už 10:6, dokonca aj 14:8. Domáce však postupne zmazali veľké manko a vyrovnali na 18:18. V koncovke získala potom Slávia dôležitý brejk po neúspešnom útoku Nitrianok, viedla 23:21 a napokon aj tretí set vyhrala, tentoraz 25:23.

COP: Začková, Hudecová, Šipková, Kmecová, Bibková, Grolmusová, libero Pisarčíková (Kočišová, Budáčová, Písečná, Poláčková).
Tomáš Varga, tréner: „V treťom sete hráčky najviac dodržiavali taktické pokyny a mali sme ho dobre rozohraný. V prvých dvoch setoch sme boli ustráchaní, predsa sú to mladé hráčky, ale keď si začali veriť a vychádzali nám herné veci, čo si sami vybojovali, tak to bolo v poriadku. Spokojný po prehre nikdy nie som, ale za tento výkon sa nemusíme hanbiť.“
Stav série: 1:0.

Ostatné výsledky - 1. zápasy: Doprastav - Kežmarok 3:0, Paneurópa - Sp. N. Ves 3:0.

2. zápasy - 13. 3. o 17.00 h COP Nitra - Slávia EU, o 19.00 h UKF Nitra - Pezinok. 3. zápasy - 16. 3. o 17.00 h Slávia EU - COP Nitra, o 18.00 h Pezinok - UKF Nitra.

1. Kauza Mariatchi: Súdny proces sa tak skoro nezačne Foto 3 833