Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Duslo zastavilo spanilú jazdu Iuventy

Pred rekordnou šalianskou návštevou zverenkyne trénera Kuťku prerušili remízou víťaznú sériu slovenského majstra z Michaloviec, ktorá trvala od 11. kola hádzanárskej WHIL.

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 27:27 (16:15)
Iuventa naposledy stratila body v 10. kole, keď prehrala u českého majstra v Porube (28:27) a od tohto momentu boli zverenkyne trénera Jána Packu (pozn.: viac rokov pôsobil aj v Šali) bez prehry. S patričným sebavedomím prišli aj do Šale, kde do 15. min. neustále viedli o gól, keď sa strelecky darilo spojke Horňákovej (dala v prvom polčase 5 gólov). Ešteže druhá najlepšia strelkyňa WHIL Simona Szarková spolu s Bérešovou a Súkenníkovou stihli kontrovať, a tak sa skóre neustále menilo. Chemičky hrali zodpovedne v obrane, zakončovali v prevažnej miere iba z pripravených pozícií, a do myšlienok hráčok Iuventy, ktoré boli podľa stávkových kancelárii vysokým favoritom, sa začala vkrádať neistota a nervozita, čo domáce v závere polčasu aj čiastočne využili, keď po vyrovnávajúcom góle skúsenej Porubskej (13:13) Duslo pridalo Bérešovou a Szarkovou ďalšie tri góly a necelé dve minúty pred sirénou viedlo už 16:13! Hostky však nezložili zbrane a zásluhou legionárky Viňukovej znížili do kabín náskok domácich na rozdiel gólu. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Družstvá sa neustále doťahovali vo vedení o gól, ale po prísnom vylúčení Bérešovej v 38. min., ktoré „rozohnilo“ domáce obecenstvo, získali hostky dvoj gólové vedenie 18:20 zásluhou Tobiášovej. Domáci kolektív držala v druhom polčase nad vodou brankárka Grandtnerová, ktorá viacerými bravúrnymi zákrokmi privádzala hráčky Iuventa v niektorých momentoch do zúfalstva. Šalianky v záverečnej tretine (20 minút) dostali vo viacerých prípadoch do úlohy štatistu oporu hostiek, výbornú brankárku Lenku Černú (obliekala aj dres Dusla) a vďaka presným zásahom Porubskej a Szarkovej otočili vývoj stretnutia (26:25, 27:26) vo svoj prospech. Vylúčenie Súkenníkovej tesne predtým a najmä nepotrestaný hrubý faul na prenikajúcu Veselkovú vo vyloženej príležitosti v závere podstatne zdvihli adrenalín v krvi domácich objektívnych priaznivcov, ktorým nikto nevyvráti presvedčenie, že arbitri boli najslabšou zložkou tohto vynikajúceho duelu.

R Oťapka a Sivák, pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 4 - 7, 1000 divákov.
DUSLO: Grandtnerová, Túrociová, Haladíková - Bíziková, Trochtová 2, Porubská 5, Bérešová 2, Krokavecová, Demajová 2, Tulipánová, Darázsová, Veselková 2, S. Szarková 10/4, Súkenníková 3, Sláviková, Rácková 1.
Iuventa: Viňuková 6, Tobiášová 6/4, Horňáková 5.

Tomáš Kuťka, tréner: „Opätovne musím v prvom rade poďakovať dievčatám za veľmi dobrý, oduševnený a kolektívny výkon, ktorý podložili nesmiernou bojovnosťou a odhodlaním. Nebolo nám síce súdené vyhrať nad slovenským lídrom, ktorého zostava je popretkávaná viacerými legionárkami, ale boli sme mu viac ako vyrovnaným súperom. Na úspešnom výsledku má okrem dievčat veľký podiel aj vynikajúce šalianske obecenstvo, ktoré si prišlo v dueli dvoch špičkových družstiev dozaista na svoje a odmenou im bol aj zisk bodu, ktorý má svoju hodnotu. Opäť sme potvrdili, že výkony mladého kolektívu rastú s každým dôležitým odohraným duelom.“