Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Ďalší kiks Galanty, v Topoľníkoch zmierlivo

MRZ: Futbalisti Galanty prehrali aj druhý jarný zápas na domácej pôde. Komárno bodovalo naplno v Domaniži. Neded natiahol sériu bez víťazstva.

Topoľníky - Gabčíkovo 1:1 (1:0)
Derby zápas sa od začiatku začal odohrávať vo svižnom tempe, avšak bez vyložených šancí na oboch stranách. Prvá vážnejšia akcia prišla až v 17. minúte, kedy hosťujúci Diviš zrazil v šestnástke Feketeho a rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Keszegh ho úspešne premenil a otvoril tak skóre zápasu. Hostia sa snažili kontrovať dvoma pokusmi o vyrovnanie, avšak neúspešne. Krátko pred polčasom oslabil mužstvo domácich po druhej žltej karte strelec gólu Keszegh. Tento fakt sa ale po obrátke neprejavil na hre domácich. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 61. min., keď domáci hráči po strele Szőllősa tečovali dvakrát loptu, ktorá zapadla do siete. Ku koncu sa obe mužstvá snažili o vstrelenie víťazného gólu, ale nakoniec sa pred peknou návštevou body delili.
Góly: 17. Keszegh (11 m) - Szőllős. R Gašparovič, ŽK: Keszeg, Nagy - Diviš, Wilmann, Szőcs, Hromkovič, Kállai. ČK: 43. Keszeg (T), 560 divákov. DRUŽST.: Pilek - Hrnčár, P. Nagy, Milan, Farkaš - Mandák, Keszegh, Fekete (83. Hutár), Pitel (55. Pavúk) - A. Nagy, Martinka. Tréner J. Lépes. TJ: Rengel - Hromkovič, Szöllős, Bolega, Faragó - Kállai, Kósa, Bognár (89. Bartal), Diviš - Willmann, Szőcs. Tréner Ľ. Luhový. LÁSZLÓ BALOGH

Skalica - V. Ludince 2:0 (0:0)
Domáci začali aktívne a už v 13. min. po akcii L. Švrčka s Čavojským tesne minul bránu hlavičkou Jakúbek. V 35. min. podnikli rýchly protiútok hostia a po presnom centri trafil Kasai volejom tyč. Z následného prečíslenia troch na jedného bol v šestnástke faulovaný Šebesta, no nepískalo sa. O chvíľu trafil Vaško brvno a Jakubovič hlavičkou tesne minul bránu. V 51. min. po nepriamom kope Čavojského opečiatkoval brvno hostí z päť krokov aj Konečný. Hostí okrem brankovej konštrukcie držal nad vodou aj brankár Benko, najlepší hráč na ihrisku. V 64. min. však nestačil na trestný kop Vaška - 1:0. O chvíľu nevyšla hosťom ofsajdova pasca, šancu však nevyužil Jakubovič a po dorážke Šebestu sa stihol brankár vrátiť. V 84. min. po bratskej spolupráci neuspel M. Švrček. V 87. min. po rýchlom protiútoku trafil M. Švrček obrancu, no odrazenú loptu poslal Čavojský do siete - 2:0. Domáci boli po väčšinu zápasu aktívnejší a ich víťazstvo je zaslúžené.
Góly: 64. Vaško, 87. Čavojský. R Jakúbek: ŽK: Čavojský, Horeš - Balog, Soboňa, Dulai, 150 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Horniak (46. Jakab), Gonda, Kosák, Bagala, Sásik, Petráš, Soboňa (75. Pinter), Dulai. Tréner I. Kasana. PETER MARTINOVSKÝ

Galanta - J. Bohunice 1:2 (1:1)
V 2. min. predviedol excelentné nožničky domáci Tóth, ktorého strela tesne minula pravú žrď. O desať minút vyzvŕtal Kováč troch obrancov hostí, posunul loptu na kraj Pékovi, ktorého center na prekvapenie všetkých skončil v bráne hostí. Hostia prvý raz ohrozili až v 23. min. po strele Ekhardta, ktorý tesne minul. Domáci okamžite odpovedali Železníkovou bombou z 30 m, ktorú bravúrne vyrazil Horný. V 43. min. hostia vyrovnali Buchancom, ktorý z 5 m prízemnou strelou prekonal brankára Bittera. Druhý polčas začali domáci tutovkou, keď nikým nekrytý Szabo chcel prehodiť brankára, ale jeho pokus skončil len v rukaviciach hosťujúceho brankára. Galanťania boli aktívnejší, ale boli to práve hostia, ktorí vstrelili Dóžom po ojedinelej akcii gól a ujali sa vedenia. Domáci sa ku koncu nezmohli k vážnejšej akcii a hostia si teda odvážajú všetky tri body.
Góly: 12. Pék - 43. Buchanec, 58. Dóža. R Černák, ŽK: D. Hrotko - Krajčovič, ČK: 77. Hrotko (G), 69 divákov. SLOVAN: Bittera - Pék (73. Csanda), Eliáš, Tóth, Lošonský - Železník, Szabo, Dovalovský, Hrotko - Mbendje, Kováč (73. Hupka). Tréner M. Kopčan. PETER TOMIČ

Domaniža - Komárno 0:2 (0:2)
V prvom polčase boli hostia pohyblivejší a futbalovejší, čo sa prejavilo aj na skóre. V21. min otvoril pohrozil prudkým priamy m kopom Csonka, ktorý prestrelil domácu bránu. Ďalšia skrumáž pred Kubišom skončila odkopom, ale po rýchlom protiútoku a vyšachovaní obrany Meszároš do prázdnej brány dal prvý gól. O štyri minúty Lagínovu strelu vyrazil brankár a domáci hráč v 38. min prestrelil. V 43. min Uzola zvyšoval na 0:2. Po prestávke hostia začali brániť, ale mali aj šance. V 49. min Gonzales hlavičkoval tesne vedľa. Na druhej strane. pokus Vaštíka v 57. min chytil Košťukevič a v 61. min úniku Lagína obranca zrazil prudký center na roh. V 68. bomba P. Hájka z 25 metrov skončila rohom. V 77. Meszároš z päťky prestrelil a v 82. min Szorád nastrelil brvno Kubišovej brány. Tri minúty pred koncom mohol znížiť Miroslav Kvaššy, ale jeho tečovaná strela skončila tesne vedľa.
Góly: 31. Meszároš, 43. Uzola. R Santa, ŽK: Vaštík, J. Král, Lagín, Németh, Szorád, 150 divákov. KFC: Kosťukevič - Podlucký, Kökenyési, Wilson, Nagy, Németh, Mészaros, Csonka (63. Bottyán), Gonzales (74. Szabo), Uzola (82. Nguyen), Szorád. Tréner Š. Gyurenka. ĽUBOMÍR KUČÍK

Beluša - Neded 1:0 (0:0)
Zápas začal opatrne, za zmienku v prvom polčase stáli iba Holeščákova streľa vedľa a Da Costov pokus, ktorý chytil spoľahlivý Gombár. Po prestávke sa hra trochu zrýchlila a P. Gažo dobrej šanci trafil brankára Krištofa do hlavy. Potom sa Belušania nepresadili ani skrumáži pred bránu Nededu. Keď sa zdalo, že v prvom jarnom domácom vystúpení diváci gól nepadne, nová posila Ondrička trafil z voleja center P. Gažo a rozhodol o výhre v nudnom zápase. Hosti sa snažili v záverečnej desaťminútovke dotlačiť loptu do siete po štandardkách, ale Beluša výhru ubránila.
Gól: 79. Ondrička. R Otiepka, ŽK: Ondrašík, J. Hrnčík, Hanbálek, Bališ, 200 divákov. FC: Krištof - Ambruš (65. Kováč), Hanbálek, Benkovský, Bališ, Kovács (55. Kukučka), L. Kalmár, Filip, Brath, Da Costa, G. Kalmár (82. Krcho). Tréner D. Benkovský. MARTIN PAGÁČ

Palárikovo - Bánovce 1:0 (0:0)
Úvodné minúty priniesli opatrný futbal z oboch strán. Postupom času mali síce viac loptu na svojich kopačkách domáci, avšak príležitosti sa rodili veľmi ťažko. Bolo ich v prvom dejstve snáď po jednej na oboch stranách. Po zmene strán pokračoval medzišestnástkový futbal za územnej prevahy Palárikovčanov, pričom hostia veľmi dobre bránili a vyrážali aj do rýchlych kontier. Trénerovi Višňovskému vyšlo striedanie, keď v 65. min. poslal na hraciu plochu Víglaského. V závere zápasu sa na hrot vysunul stopér Drienovský, ktorý tri minúty pred koncom centrom našiel ideálne hlavu striedajúceho spoluhráča, ktorý rozhodol o zisku troch bodov pre OTJ.
Gól: 87. Víglaský. R Otrubčák, bez kariet, 150 divákov. OTJ: Novota - Žembera, Čeman, Hözl, Drienovský, Mikla, Lancz (65. Víglaský), Lalák, Vencel, Lőrinc ((80. Babicz), Pánik (65. Španír). Tréner A. Višňovský. (RG)

Led. Rovne - Šúrovce 0:1 (0:1), 29. Hrebík.

P. Bystrica sa odhlásila zo súťaže.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?