Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Šurany zosadili Veľký Meder, do čela sa vrátila rezerva ViOnu

IV. LIGA JV: Zmena na čele tabuľky, opäť ju vedú Volkovce. Močenok vyšiel znovu naprázdno. Šurany vyhrali aj druhý jarný zápas 1:0, tentoraz porazili ambiciózny Veľký Meder.

IV. LIGA JV: Zmena na čele tabuľky, opäť ju vedú Volkovce. Močenok vyšiel opäť naprázdno. Šurany vyhrali aj druhý jarný zápas 1:0, tentoraz porazili ambiciózny Veľký Meder.

Želiezovce - Močenok 5:2 (3:1). Domáci sa bleskovo dostali do vedenia, keď po 40 sekundách nariadil rozhodca jedenástku, ktorú premenil Herceg. Hosťom sa podarilo v 40. min. vyrovnať, na čo ale domáci kontrovali dvoma gólmi do kabíny. Želiezovčania sa po minulom zbabranom zápase vzchopili, dotiahli zápas do víťazného konca a vyslúžili si tak pochvalu od trénera Štullera.
Góly: 1. M. Herceg (11 m), 41. a 75. P. Kokoška, 45. E. Vavrík, 55. S. Rotík - 40. Dužek, 61. Vencel. R Ferenczi, 250. MŠK: Straňák - Tóth, Dobiáš (70. Karko), Začka, Duchoň - Barecz, S. Rotík, Vavrík (81. Varga), Valach (86. Bencsík) - Kokoška, Herceg. FK: Valenský (46. Fitere) - Slíž, Pilo, Meszáros, Danada - Meško, Lalúch, Kostoláni, Tichý (34. Petrák) - Dužek (58. Vencel), Matušica.

Kolárovo - Nový Život 2:0 (1:0). V stretnutí sa predviedli obe mužstvá v útočnom duchu. Úvodný gól zápasu vstrelil hlavou do šibenice Tóth po peknom centri Magyara. Po prestávke domáci pridali ďalší zásah, keď samostatný únik Magyara na bránu hostí vyústil do faulu a následného pokutového kopu, ktorý premenil P. Máté. Domáci si udržali vedenie a získali tri body.
Góly: 25. Á. Tóth, 54. Zs. Máté (11 m). R Línet, 180. FK: Róm - P. Máté (73. Leckéši), Musitz, Zuzula, Tóth, R. Kürthi, Glofák, Z. Máté, Kertész (90. Krnáč) - Magyar, Šima. N. ŽIVOT: Mezei - Horváth (64. Mészáros), Adamica, Marič (73. Lelkes), Kucman - Nyársik, Király, T. Skuby, G. Skuby - Lengyel, A. Skuby (78. Havlik).

Dvory n/Ž. - Dun. Streda B 3:0 (1:0). Diváci mohli vidieť kvalitný futbal od úvodných minút. Skóre zápasu otvoril v 18. min. Dobrý, keď premenil nariadený pokutový kop. Počas celého zápasu išli domáci jednoznačne za víťazstvom a po kvalitnom výkone si pripísali zaslúžené tri body. V zápase sa zaskvel brankár Alaksa, ktorý zneškodnil pokutový kop hostí.
Góly: 18. D. Dobrý (11 m), 46. M. Szabó, 88. R. Cingel. R Haršány, 150. TJ: Alaksa - Kosztolányi, Gašparík, Kósa, Horňáček - Hruška, Dobrý, Mach, Cingel - Kováč, Szabó (79. Gyeszat). DAC B: Jamriškovič - Bíro, Boya, Lénárt (54. Kotto), Ágh - Salko, Miklós, Fieber, J. Érsek - A. Érsek, Ndjandja.

ČFK Nitra - Štúrovo 1:0 (1:0). Najdôležitejší moment zápasu sa odohral hneď v jeho úvode, keď Kurej poslal domácich do vedenia. Počas prvého polčasu si domáci vytvorili menšiu prevahu, ale ďalší gól už nepridali. Po prestávke Štúrovo postupne pridávalo na aktivite, no očakávaný tlak v snahe o vyrovnanie z jeho strany neprišiel. ČFK tak nemalo problém kontrolovať dianie na ihrisku, súpera do výraznejšej šance nepustiť a nakoniec získalo cenné tri body.
Gól: 3. M. Kurej. R Bezák, 50. ČFK: Wagner - Dedič, Mošať, Balabáš, Javorčík, Ondruška (90. Čiffáry), Budaj, Kurej, Bisák (87. Štós), Charizopulos, Serenčéš (80. Kramný). MŠO: Prohászka - Molnár, Simonka (86. Kunyik), Saláta, Góra, Valent, Urblík (68. Kianek), Tóth (68. Repka), Balog, Baranyai, Bábsky.

Veľké Lovce - Imeľ 2:1 (0:0). Domáci začali náporom, ale zahodili tri dobré šance. Hostia postupne hru vyrovnali a prezentovali sa dobrou obranou. V druhom polčase podnikol Imeľ niekoľko protiútokov, v 67. min. sa z jedného z nich presadil Lovász. Hostia sa však dlho neradovali, pretože hneď po rozohraní sa k lopte dostal Pavlatovský, ktorý si položil brankára a vyrovnal. Rozhodnutie prišlo v 76. min., keď sa po štandardke nekompromisne presadil Lontoš.
Góly: 68. K. Pavlatovský, 76. M. Lontoš - 67. J. Lovász. R Mokoš, 150. V. LOVCE: Racko - Gočala, Galovič, Pavlatovský (82. Štofko), Hajko, Endrödi, Kubištel (77. Mihók), Lontoš, M. Bagala, Peciar (90. Zima), Andrášik. TJ: Balogh - Kováč (89. Takács), Simonics, D. Csontos, Hübsch, M. Lovász, Oršolík, J. Lovász, Németh, Haris, R. Csontos.

Šurany - Veľký Meder 1:0 (1:0). Od úvodu sa hral veľmi kvalitný futbal, pričom domáci svoju dominanciu v prvom polčase potvrdili aj gólovo. V druhom polčase sa hra začala vyrovnávať, avšak hostia neboli pripustení k žiadnej vážnej šanci.
Gól: 22. M. Švajda. R Hagara, 550. ŠK: Mráz - Procházka, Piskla, Schroner (62. Halás), Tvrdoň (75. Mlynár), Dudáš, Gábriš, Blaho, Hulík, Simonides, Švajda. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein (60. Filipský), Léránt, Rózsa, Muráni, Csápai, Gögh, Szerencsés, Pisár, Musil.

Vrakúň - Hontianska Vrbica 0:0. Domáci boli favoritom a od prvých minút mali prevahu aj strelecké pokusy, ktoré však išli mimo bránu. Na druhej strane sa ocitol v úniku Kalman, ale brankára neprekonal. Hostia vsadili na defenzívu, cez ktorú sa Vrakúň aj napriek veľkej snahe a prevahe nedokázal presadiť.
R Oselský, 200. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Németh, Kázmér, Audi (47. Gróf), Borbély, Egri, Hamar (78. Pinte), Bódis, Zvoncsár, Tóth (46. Filo). DRUŽST.: Haramia - Juhás, Gubo, G. Kačmárik, Adami, A. Kačmárik, Patrik Pilinský (88. Hudec), Magda (79. Herák), Horský, Pavel Pilinský, Kalman.

Váhovce - ViOn B/Volkovce 0:2 (0:0). V svižnom zápase sa hralo zo strany na stranu, domáci v prvom polčase nepremenili tri veľké šance, čo ich mohlo neskôr mrzieť, keďže hostia hneď po zmene strán išli do vedenia. Nádych k vyrovnaniu zo strany Váhoviec stoplo vylúčenie Slobodu a ViOn v závere definitívne rozhodol Skladanom.
Góly: 48. P. Baumeister, 90. M. Skladan. R Hegedüs, 100. ČK: 82. Sloboda (V). ŠK: Javor - Mikulec, Takáč, Minár, Onofrej, Kikuš (54. Šerfözö), Borš, Klatt, Šercel, Sloboda, Jakubec (46. Karácsony).
VION B: Školník - Vnad, Kozolka, Mikuš, Zemanovič, Gábriš, Skladan, Korman, Furtado, Pintér (90+. Drgoňa), Baumeister (90 +. Bednár).

1. ViOn B/Volk. 17 10 5 2 45:21 35 (+11)
16. H. Vrbica 17 2 2 13 18:42 8 (-16)

ZOSTAVA KOLA: Alaksa (Dvory n/Ž.) - M. Horňáček (Dvory n/Ž.), P. Zemanovič (ViOn B/Volkovce), Pavel Pilinský (H. Vrbica) - M. Kurej (ČFK Nitra), P. Kokoška (Želiezovce), D. Korman (ViOn B/Volkovce), F. Buday (ČFK Nitra) - P. Peciar (V. Lovce), Zs. Magyar (Kolárovo), Furtado (ViOn B/Volkovce).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - A. Rózsa (V. Meder), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), 10 - Z. Csápai (V. Meder), T. Bábsky (Štúrovo), 9 - L. Matušica (Močenok), L. Suchánek (Veľké Lovce), A. Hesek (Vrakúň), R. Pisár (V. Meder), D. Dobrý (Dvory n/Ž.).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Štúrovo 1:0

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 153

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.