Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Na východe dvojnásobná radosť

Obaja zástupcovia nitrianskeho regiónu v Corgoň lige sa v sobotu tešili z dôležitých víťazstiev. Nitra uspela v Prešove a Zlaté Moravce na ihrisku Košíc.

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)
Prvý zaujímavý strelecký pokus predviedol Gál-Andrezly, neprekvapil však Kuciaka. Krajší moment predviedol Hovančík, ktorý spoza šestnástky natiahol hosťujúceho gólmana. Zlatomoravčania sa prvýkrát objavili pred súperovou bránkou v 30. min a hneď skórovali. Po chybe v strede obrany Bernáth našiel Hodeka a ten pohodlne dal úvodný gól duelu. Domáci odpovedali v 35. min centrom Tótha, ale Diaby ho hlavičkou nevyužil. Ešte jeden pokus o ohrozenie bránky Zlatých Moraviec mal Matič zo štandardky, ale aj v tomto prípade bol Kuciak pozorný. Po prestávke domáci zvýšili úsilie, získali i miernu prevahu, ale nedopracovali sa k údernej koncovke. Jediný nebezpečný moment nastal po Matičovej štandardke v 73. min, keď Kavkova hlavička s pomocou Kuciakových rukavíc skončila na brvne. Po tomto momente si Košičania akoby prestali veriť a za odovzdanosť ich potrestal v 87. min Orávik, ktorý si ľahko poradil v súboji jeden na jedného s Tóthom a stanovil konečný výsledok na 2:0 pre hostí.

Góly: 32. Hodek, 87. Orávik.
R Marhefka, ŽK: Viazanko - Candrák, Ondráš, Obročník, Bolinha, Hodek, 1502 divákov.
MFK: Ružinský - Mikuláš Tóth, Kavka, Ostojič, Sekulič - Šinglár, Hovančík (46. O. Duda) - Viazanko, U. Matič, Gál-Andrezly (46. Bukata) - K. Diaby.
VION: M. Kuciak - Škriniar (77. Bolinha), Ondráš, Pintér - Pavlenda, Ľ. Bernáth (90. L. Mihálik), Hodek, Obročník, Chren - A. Candrák (59. Mészáros), Orávik.

Juraj Jarábek, tréner: „Bolo na čase, aby sme zabodovali. Do Košíc, ktoré stále hrajú o účasť v európskych pohároch, sme prišli s cieľom neprehrať. Zariskovali sme a začali sme s tromi obrancami. Košičania sa dobre pohybovali, utvorili si i šancu, no ja sa musím svojim chlapcom poďakovať, že odohrali zápas so srdcom.“

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 0:1 (0:0)
Úvod prvého polčasu patril prekvapujúco Nitre, ktorá sa usadila na polovici Prešova. V 13. min Šmehylovu hlavičku ratoval na bránkovej čiare domáci gólman. O minútu na druhej strane Novákova delovka letela len tesne nad. V 36. min Nitrania spálili tutovku, keď Struhárovu presne mierenú hlavičku zázračným zákrokom zlikvidoval Diviš. Nitrania sa v prvom polčase prezentovali sympatickým výkonom. Naopak, hráči Prešova boli v kŕči, ich hre chýbala iskra, kopili množstvo nepresných prihrávok. Domáci v 42. min už videli loptu za chrbtom Chudého, ale Gergelovu strelu končekmi prstov vyrazil gólman na rohový kop. Nitrania pokračovali v sympatickom výkone aj v druhom polčase. V 56. min sa zaslúžene ujali vedenia, keď Struhár z priameho kopu zaskočil celú obranu aj brankára Diviša a jeho strela skončila na prekvapenie všetkých v sieti - 0:1. O štyri minúty to skúšal na opačnej strane Gergel, ale jeho strela nezaskočila Chudého. V 74. min už mohli Nitrania viesť dvojgólovým rozdielom, ale lob Tawambu reflexívne vytlačil Divis na rohový kop. Tatran predvádzal úbohý výkon, na tribúnach sa ozýval piskot prešovských divákov. V 86. min mohol vyrovnať Gergel, ale strelou zvnútra šestnástky netrafil bránku. Hostia spod Zobora ukázali ako sa hrá o záchranu a zaslúžene v Prešove vyhrali 1:0.

Gól: 55. Struhár.
R Samotný, ŽK: Novák - Benčík, Kaspřák, Šmehyl, 1550 divákov.
TATRAN: Jakub Diviš - P. Petráš, Krajník, Brezinský (67. Jacko), Kolbas - P. Lipták - Jakovlev, Gergel, Poliaček (57. Dolný), M. Marcin (77. Mariano Bernardo) - J. Novák.
FC: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Gajdoš, Šmehyl (82. Obradovič), Tawamba, Zošák, Cléber (90. Turčák) - H. Benčík (90.+ Dubeň).

Jozef Vukušič, tréner: „Bol to zápas v ktorom bolo vidieť, že obom tímom ide o záchranu. My sme hrali dobre a rozhodujúce bolo, že sme dali gól, ktorý nám stačil na víťazstvo.“