Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Vrakúň uniká súperom

IV. LIGA JV: Močenok sa dočkal prvých jarných bodov. Štúrovo zdolalo ambiciózny Veľký Meder. Na druhé miesto poskočili Šurany. ČFK priviezol bod z Dvorov.

Štúrovo - Veľký Meder 1:0 (1:0). Domáci na súpera vyleteli a viedli z rýchlej penalty po faule Fögleina na Kianeka. Po strete Filipského s Valentom odstúpil domáci hráč s vážnou zlomeninou nohy v predkolení. Hostia mali územnú prevahu, hrozili aj zo štandardiek a vo viacerých prípadoch čaroval Suchovský. Po prestávke sa domáci stiahli, Meder mal jasnú prevahu, ale Štúrovo rozumnou hrou odolalo.
Góly: 1. Š. Balogh (11 m). R Miksa, 300. MŠO: Suchovský - Saláta, Molnár, Kianek, Góra, Valent (11. Simonka), Repka (52. Tóth), Urblík (73. Kunyik), Balogh, Baranyai, Bábsky. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein, Lérant, Rózsa (32. Demeter), Filipský, Murányi, Csápai, Gögh, Ferenczi (70. Piros), Pisár (46. Csölle).

DAC B - Šurany 0:3 (0:0). Prvý polčas mal vlažné tempo. Po obrátke hostia zapli na plné obrátky, domáci naopak prakticky nedokázali klásť ani odpor. V hosťujúcom tíme všadebol Tvrdoň, Blaho a Simonides poriadne vyzvŕtali obranu. Brankár Jamroškovič mal najskôr problémy s bombami Halása. Po rohu otvoril skóre Tvrdoň. Druhý gól pridal Blaho po vyšachovaní obrany a posledný klinec do rakvy zatĺkol dorážkou Dudáš.
Góly: 56. R. Tvrdoň, 65. Blaho, 86. M. Dudáš. R. Pintér, 55. DAC B: Jamroškovič - Adiaba, Kotto, Ágh, Kázmér - Vágó (69. Mikuláš), Boya, Lénárth, Miklós (53. Á. Érsek) - Nulíček, Ndjandja. ŠK: Mráz - Piskla (14. Halás), Prochaczka, Hurík, Schroner - Tvrdoň, Dudáš, Gábriš, Švajda (73. Mlynár) - Simonides, Blaho (88. Tinák).

Vrakúň - Želiezovce 4:0 (3:0). Domáci mali raketový nástup, najprv neuspel Kubík, ale Borbély už z jedenástky nezaváhal a hlavička Németha priniesla pohodlné vedenie. V 31. min. samostatný nájazd nevyužil hosťujúci S. Rotík. Na 3:0 zvyšoval skúsený Borbély a v druhom polčase sa zápas už iba dohrával. Po samostatnej akcii uzavrel skóre Egri.
Góly: 5. (11 m) a 43. B. Borbély, 9. K. Németh, 80. D. Egri. R Božik, 250. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Németh, Kubík (78. Katona), Méry, Borbély, Egri, Hamar (55. Szabo), Bódis, Zvoncsár, Tóth (65. Pinte). MŠK: Straňák - T. Rotík (46. Dobiáš), Karko (71. Štuller), Začka, Duchoň, Barecz, S. Rotík, Vavrík (73. Varga), Valach, Tóth, Herceg.

Váhovce - Kolárovo 2:1 (1:1). Zhruba do 26. min. sa hral futbal medzi šestnástkami. Prvá akcia priniesla úvodný gól, keď pekná strela Glofáka sa odrazila od brvna do šibenice - 0:1. Avšak hneď po rozohraní sa k lopte dostal Kikuš a strelou pod brvno vyrovnal. V 65. min. videl červenú kartu za faul Šercel, čo domácim neublížilo a vyhecovali sa k druhému a rozhodujúcemu gólu.
Góly: 27. T. Kikuš, 68. R. Borš - 26. S. Glofák. R Lérint, 150. ŠK: Javor - Mikulec, R. Takáč, Rosinský, Onofrej, Kikuš, Sloboda (87. Lukács), Borš, Šercel, Dubnička, Holub (83. Milan). FK: Petrušek - P. Máté (50. Leckési), Musitz, Zuzula, Šíma, R. Kürti, S. Glofák, Zs. Máté, I. Kertész, Magyar, A. Kürti.

Dvory n/Ž. - ČFK Nitra 2:2 (1:1). Dvory začali veľmi dobre a prvú polhodinu súpera tlačili. Po góle však hráči trocha upustili a po veľkej chybe Alaksu Nitrania vyrovnali. Kiks domáceho brankára dopomohol hosťom aj k druhému gólu. V 65. min. potrestal faul na Szaba Dobrý a svojim druhým gólom zariadil remízu.
Góly: 30. a 65. (11 m) D. Dobrý - 45. M. Kurej, 54. F. Buday. R Ilon, 300. TJ: Alaksa - Kostoláni, Dékány (63. Szabo), Takáč, Gašparík, Kóša, Horňáček, Hruška, Dobrý, Mach (50. Kováč), Cingel. ČFK: Wagner - Dedič, Ballabáš, Kotula, Dostig (70. Čiffáry), Ondruška, Buday, Kurej, Bisák (80. Mošať), Kramný, Serenčéš.

ViOn B/Volkovce - Veľké Lovce 3:1 (1:0). Najmä v prvom polčase podal ViOn veľmi dobrý výkon, ale skóre otvorila až Mihálikova akcia a zásah Chovanca. Pri závaroch Endrödyho a Kubištela podržal domácich Školník, ktorý asistoval aj pri druhom góle, keď jeho dlhý výkop umiestnil popri brankárovi Gábriš. Hostia zdramatizovali dorážkou Zimu, ale Pintér z priameho kopu „á la“ Ronaldo rozhodol o zaslúženom víťazstve.
Góly: 43. J. Chovanec, 77. T. Gábriš, 88. R. Pintér - 84. R. Zima. R Zachar, 200. VION B: Školník - Kováč, T. Kozolka, Pintér, Vnad, Bakalár (74. Baumeister), Korman, Skladan, Gábriš, Mihálik (85. P. Kozolka), Chovanec (88. Chlup). V. LOVCE: Racko - Lontoš, Galovič, Bagala (70. Zima), Hajkó, Endrödy, Kubištel, Štofko (82. Gubrica), Mihók (86. Salay), Peciar, Andrášik.

Hontianska Vrbica - Močenok 0:6 (0:3). Domáci nezachytili úvod a už v 4. min. prekonal Haramiu z bieleho bodu Matušica. V 15. min. priamy kop domáceho Kalmana smeroval tesne vedľa a o tri minúty hasil nebezpečenstvo na bránovej čiare Pavel Pilinský. Pred koncom prvého polčasu stačila Matušicovi minúta, aby zrealizoval svoj hetrik. Domáci mohli znížiť v 61. min., G. Kačmárik ale nepremenil penaltu. Hostia potvrdili prevahu ďalšími gólmi, svoj deň mal strelec Matušica.
Góly: 4. (11 m), 39., 40. a 78. L. Matušica, 47. M. Meško, 71. M. Pilo. R Belanský, 150. DRUŽST.: Haramia - Juhász (46. Herák), Gubo, G. Kačmárik, Kalman, A. Kačmárik (80. Magda), Patrik Pilinský (46. J. Hovan), Šimonovič, Horský, Pavel Pilinský, Valentík. FK: Valenský - Čiernik, Pilo, M. Meszáros, M. Meško (78. Vencel), Lalúch, Kostoláni, Tichý, Dužek (86. Kotlár), Matušica, Packa (64. Danada).

Nový Život - Imeľ 2:0 (0:0). Prvý polčas ovplyvnilo veľké teplo a pri strelách A. Skubyho a Nyársika pohotovo reagoval Balogh. Pred prestávkou sa mohol presadiť Lengyel, ale z päťky prestrelil. Pri rohu hostí mieril Oršolík nad bránu. Druhý polčas začal tlakom domácich, v nájazde sa však ocitol hosťujúci J. Lovász. V 68. min. našiel hlavu Lengyela Nyársik, ktorý pri vabanku hostí prihrával opäť Lengyelovi, tentoraz do prázdnej brány.
Góly: 68. a 89. L. Lengyel. R Škadra, 200. N. ŽIVOT: Bodri - A. Skuby, Adamica, Marič, A. Meszáros, Nyársik, Király, T. Skuby, G. Skuby (26. T. Meszáros, 80. Németh), Lelkes (50. Haulík), Lengyel. IMEĽ: Balogh - M. Lovász, Oršolík, J. Lovász, Németh, Kender, Zemanek, Bacigál (80. Takáč), Hariš, Kováč, Šimonič.

16. H. Vrbica 21 2 1 18 18:60 7 (-23)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 13 - A. Rózsa (V. Meder), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), L. Matušica (Močenok), 11 - Z. Csápai (V. Meder), D. Dobrý (Dvory n/Ž.).

ZOSTAVA KOLA: V. Suchovský (Štúrovo) - P. Mikulec (Váhovce), T. Kozolka (ViOn B/Volkovce), A. Meszáros (Nový Život), B. Borbély (Vrakúň) - M. Kurej (ČFK), J. Tvrdoň (Šurany), R. Bakalár (ViOn B/Vokovce), P. Dubnička (Váhovce), P. Zvoncsár (Vrakúň) - L. Matušica (Močenok).

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?