Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Vedúca štvorica nezaváhala

IV. LIGA JV: Rezerva ViOnu jasne vyhrala v Močenku. Váhovce ukoristili bod na Čermáni. Vedúci Vrakúň bral body v Kolárove.

Želiezovce - Štúrovo 3:1 (1:1). Diváci videli veľmi kvalitný a slušný zápas, k čomu prispeli aktéri oboch tímov. Skóre otvorili rýchlym gólom z úvodnej minúty domáci, na čo ale Štúrovo ešte dokázalo odpovedať. Po prestávke však domáci využili svoje šance, dvoma gólmi rozhodli o zápase a zaslúžene vyhrali.
Góly: 1. a 79. S. Rotík, 77. P. Kokoška - 30. T. Bábsky. R Kvaššay, 200. MŠK: Straňák - T. Rotík, Karko, Začka (86. Štuller), Duchoň, Barecz, Kokoška, Dobiáš (60. Vavrík), S. Rotík (88. Benčík), Tóth, Herceg. MŠO: Suchovský - Tóth, Simonka, Molnár (74. Baka), Kianek, Góra, Repka (42. Kunyik), Urblík, Balogh, Baranyai (68. Štugel), Bábsky.

Močenok - ViOn B/Volkovce 1:4 (0:2). Domáci sa od začiatku snažili hrať aktívne, ale ViOn preukazoval na ihrisku svoju kvalitu. Do prestávky sa hostia ujali dvojgólového vedenia. V druhom polčase tak musel Močenok otvoriť hru, čo hostia využili a ďalšími dvoma gólmi spečatili výsledok. Na hladkom víťazstve nič nezmenil ani korigujúci gól Matušicu v samotnom závere.
Góly: 89. L. Matušica - 35. J. Chovanec, 53. a 73. K. Kováč, 85. P. Baumeister. R Chlebo, 48. FK: Valenský - Čiernik, Pilo, A. Meszáros, Danada, Meško, Lalúch, Kostoláni (46. Kotlár), Dužek, Tichý (46. Vencel), Matušica. VION B: Školník - Vnad, M. Kováč, T. Kozolka, Mikuš, Korman, Skladan, K. Kováč, Gábriš, Baumeister, Chovanec (83. Bakalár).

Šurany - Dvory n/Ž. 4:0 (1:0). Domáci mali jasnú prevahu prakticky od začiatku stretnutia. Dvory sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany, aj napriek tomu sa ale Šuranci dokázali kombinačnou hrou dostať do šancí. Do prestávky však iba raz skórovali. Podobne prebiehal aj druhý polčas, s tým rozdielom, že Šurany dokázali svoju prevahu vyjadriť aj gólovo.
Góly: 39. a 74. G. Mlynár, 49. M. Dudáš, 54. M. Simonides. R Darnadi, 450. ŠK: Mráz - Halás (75. Tinák), Hurík (70. Chudík), Procházka, Schroner, Tvrdoň, Dudáš, Blaho, Simonides (80. Michalko), Mlynár, Švajda. TJ: Alaksa - Dékány, Takáč, Gašparík, Kóša, Horňáček, Hruška (72. Deszát), Dobrý (77. Kovács), Sarközy, Mach, Cingel.

Kolárovo - Vrakúň 1:2 (0:2). V 10. min. inkasovali hostia červenú kartu, keď Végh zozadu fauloval R. Kürtiho v nájazde. Následný priamy kop ale vyškriabal brankár a pekná Magyarova strela išla nad. V závere polčasu kopali hostia penaltu, ktorú premenil Borbély a ešte poriadne neskončila prvá hosťujúca radosť, keď pridal Hamar druhý gól Vrakúňa. Po prestávke hrali domáci útočne, boli lepší a vytvorili si viacero dobrých šancí, ale podarilo sa im iba znížiť. Líder pozorne bránil a taktickou hrou najtesnejšie víťazstvo udržal.
Góly: 59. A. Kürti - 41. B. Borbély (11 m), 44. P. Hamar. ČK: 9. B. Végh (V). R Čulák, 300. FK: Petrušek - P. Máté, Musitz, Zuzula, R. Kürthi, Glofák, Zs. Máté, Kertés, Magyar, Šima (79. Leckeši), A. Kürti. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Kubík, Audi, Méry, Egri, Hamar, Bódis (87. Tóth), Zvoncsár, Filo (90. Katona), Borbély.

ČFK Nitra - Váhovce 1:1 (0:0). V prvom polčase síce nastrelili domáci brvno, ale inak toho diváci veľa nevideli. Potom Nitra pridala a najnebezpečnejšia bola pri štandardných situáciách. V 70. min. to potvrdil Javorčík, ktorý otváral skóre z priameho kopu aj s prispením múru. Následne Váhovce začali hrať viac dopredu. Ich akcie však končili na kopačkách pozornej domácej obrany. Hostia sa však predsa len dočkali. V 85. min. zahrávali priamy kop a mäkký center poslal hlavou do siete trestuhodne nepokrytý Mikulec.
Góly: 70. T. Javorčík - 85. P. Mikulec. R Bartoš, 100. ČFK: Wagner - Dedič, Mošať, Kotula, Ballabáš, Ondruška, Javorčík, Kurej, Bisák, Štós (75. Čiffáry), Dosztig. ŠK: Javor - Mikulec, Takáč, Rosinský, Onofrej (52. Holub), Jakubec, Sloboda (90. Lukács), Klatt, Borš, Kikuš, Dubnička.

Veľký Meder - Nový Život 4:0 (3:0). Prevaha domácich vyústila v tri rýchle góly a hostia sa na väčšie šance nezmohli. V druhom polčase pokračoval podobný scenár, ale prevaha Medera nebola až taká veľká ako v prvom polčase a za stavu 3:0 sa domáci nikam neponáhľali.
Góly: 5. Z. Csápai, 9. R. Pisár, 19. a 76. I. Ferenczi. R Bezák, 400. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein (78. Buka), Varga, Murányi, Csápai, Gögh, Ferenczi, Pisár (85. Piroš), Musil, Csölle (61. Demeter). N. ŽIVOT: Mezei - Horváth, Adamica, Haulík, Meszáros, Nyársik, Kuczman, T. Skuby (81. Kiss), A. Skuby, Lelkes (60. Németh), Lengyel.

Imeľ - Hontianska Vrbica 6:1 (4:0). Už v 40 sekunde poslal domácich do vedenia Oršolík, ktorému Kender prihrával na oba góly. Pri ďalších dvoch góloch sa úlohy vymenili a asistencie Oršolíka zužitkoval Kender. Aj druhý polčas sa odohrával prevažne na hosťujúcej polovici. Zo samostatného úniku strieľal čestný gól Kalman, z priameho kopu následne zvyšoval domáci M. Lovász a vysoké víťazstvo dokonal Bacigál.
Góly: 1. a 8. T. Oršolík, 12. a 21. R. Kender, 69. M. Lovász , 83. T. Bacigál - 68. M. Kalman. R Koníček, 110. IMEĽ: Balogh - Zemanek (46. Bacigál), Šimonič, Csontos (46. Kováč), Hübsch, M. Lovász, T. Oršolík, J. Lovász, K. Németh, Kender (65. Takáč), Čontoš. DRUŽST.: Haramia - Kluka, Matúš, G. Kačmárik, Kalman, Chovan (79. Hudec), Patrik Pilinský, Šimonovič, Horský, Pavel Pilinský, A. Kačmárik (28. Magda).

Veľké Lovce - Dun. Streda B 1:1 (0:1). Prvý polčas domáci prehajdákali svoje šance a hostia išli po rohu do vedenia hlavičkou Mikuláša. Po obrátke Veľké Lovce drvivým tlakom nepustili hostí za polovicu, z obrovských šancí však gólom skončila iba hlavička obrancu Endrödyho.
Góly: 83. R. Endrödy - 22. G. Mikuláš. R Drobec, 200. V. LOVCE: Madarász - Gočala, Zima, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Kubištel (40. Gubrica), Lontoš, T. Bagala, Peciar, Andrášik. DAC B: Jamroškovič - Mikuláš, Ágh, Helész, Lenárth, Farkaš, Á. Érsek (90. Antal), J. Érsek (67. Nulíček), Boya, Vágó, Borka.

1. Vrakúň 23 15 4 4 44:19 49 (+13)
2. Šurany 23 15 2 6 41:20 47 (+11)
3. Veľ. Meder 23 14 4 5 59:20 46 (+13)
4. ViOn B/Volk. 23 13 5 5 54:31 44 (+11)
16. H. Vrbica 23 2 1 20 21:72 7 (-26)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - L. Matušica (V. Meder), 13 - A. Rózsa (Močenok), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), 12 - Z. Csápai (V. Meder), 11 - D. Dobrý (Dvory n/Ž.), T. Bábsky (Štúrovo), R. Pisár (V. Meder).

ZOSTAVA KOLA: L. Jamroškovič (DAC B) - R. Endrödi (V. Lovce), J. Kotula (ČFK Nitra), P. Mikulec (Váhovce) - K. Kováč (ViOn B), M. Blaho (Šurany), T. Oršolík (Imeľ), S. Rotík (Želiezovce), M. Tuschel (V. Meder) - M. Filo (Vrakúň), R. Kender (Imeľ).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Váhovce 1:1

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Celoplošné testovanie v Nitre: Prihlásilo sa už vyše päťsto dobrovoľníkov

Krajský lekár Ľubomír Ševčík hovorí, že najťažšie zrejme bude zabezpečiť dostatok zdravotníkov. Vyzýva ich, aby sa prihlásili.

Tradičné vianočné mestečko v Nitre nebude, neurobia ani klzisko na Župnom námestí

Mesto do poslednej chvíle verilo, že vianočné trhy budú. Vybralo aj predajcov.

Vlani boli mestské vianočné trhy len na Svätoplukovom námestí. Tento rok sa malo konať na troch miestach.